10.11.2019

Podruhé už Beskydy na svého soupeře z Příbrami nestačily

Dva zápasy na palubovce Frýdku-Místku odehráli o víkendu volejbalisté Black Volley Beskydy proti příbramským Kocourům. Zatímco v sobotním extraligovém zápase se z vítězství radoval domácí tým Beskyd, v neděli byla úspěšnější Příbram. První zápas 3. kola Českého poháru mužů 2019/20 rozhodla ve svůj prospěch v tie-breaku a má tak do prosincové odvety (12. 12. 2019) lepší výchozí pozici.

Black Volley Beskydy – VK Euro Sitex Příbram 2:3 (27:25, 30:28, 18:25, 17:25, 13:15)

Rozhodčí: Kovář jun. Vlastimil, Kubinec Jan

Počet diváků: 150

Domácí: Mitić, Krysiak, Voinau, Babic, Jambor, Jocić, libero Nogueira. Střídali: Mečiar, David, Yevstratov, Kozák

Hosté: Trojanowicz, Rosenbaum, Kuchař, Polák, Kriško, Suda, libero Juračka. Střídali: Safonov, Makinen, Hulpach, Mikulenka, Fifer

Tomáš Jambor (kapitán Black Volley Beskydy): „Pustit vedení 2:0 v zápase proti lavičce Příbrami je tristní. Takhle hrát prostě nejde. Soupeř se rozehrál a zjistil, že proti nám jde hrát. My jsme naopak přestali útočit a to je cesta k prohře. Ne k vítězství.“

Přemysl Kubala (trenér Black Volley Beskydy): „Hráče nejspíše uspokojila včerejší výhra nad Příbramí, do zápasu nastoupili vlažně. I když jsme vyhráli první dva sety, bylo to se štěstím. Odcházela nám kondice a to se projevovalo na servisu i na bloku, který už nebyl tak důrazný, jako včera. Mladý tým Příbrami nás začal přehrávat, naši hráči už se nedokázali vyburcovat k lepší hře.“

Michal Kriško (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Dnes se do zápasu dostali naši mladí hráči. Nepoložili se ani za nepříznivého stavu, kdy jsme prohrávali už 2:0 na sety. Zápas dokázali otočit a vyhrát. Vítězství si rozhodně zasloužili.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Ze začátku jsme v zápasu dělali stejné chyby jako při včerejším utkání se stejným soupeřem. Nedokázali jsme dohrávat koncovky. Potom se hra oživila, hráči důsledněji plnili pokyny, fungoval nám servis. Dnes jsme ukázali, že jsme schopni konkurovat i takovým týmům, jako je Black Volley Beskydy.“

Do prvního setu nastoupili domácí hráči Black Volley Beskydy proti VK Euro Sitex Příbram trochu vlažně. Příbramským se dařilo držet krok, ale kvůli chybám v koncovce set Beskydy vyhrály 27:25. Podobný průběh měl i druhý set, trenér Příbrami pustil na hřiště mladé hráče a ti předváděli slušný výkon. Set dokázali ještě protáhnout do výsledku 30:28 pro Beskydy.

Další sety už ale byly v režii hráčů Příbrami. Volejbalistům z Frýdku-Místku začala odcházet kondice, už v prvním setu se zranil blokař Voinau. Naopak hráčům Příbrami zafungoval servis a důsledně plnili pokyny trenéra. Třetí set Beskydy prohrály 18:25. Čtvrtý set měl podobný průběh i téměř shodný výsledek. Příbramští jej vyhráli 25:17.

V pátém setu se ještě Beskydy pokusily vzdorovat, ale mladý tým Příbrami ukázal za stavu 13:13 větší herní pohodu a dokázal poslední dva míče získat pro sebe a zaslouženě si z Frýdku-Místku odváží vítězství 3:2.

Autor: Tomáš Ptáčník