7.1.2024

Pražští Lvi snadno proklouzli do čtvrtfinále Chance Českého poháru

Zatímco v sobotním extraligovém zápase předvedla Ostrava odvážný a bojovný výkon, v nedělním utkání 3. kola Chance Českého poháru působila odevzdaným dojmem a dojmem týmu, který je smířen již dopředu s porážkou. I když udělal trenér Lvů Barrial oproti extraligovému utkání pět změn v základní sestavě, jeho svěřenci zápas od prvního míče jasně opanovali a ve čtvrtfinále druhé domácí soutěže si zahrají o postup do Final Four s Českými Budějovicemi.

VK Ostrava – VK Lvi Praha 0:3 (14:25, 10:25, 17:25)

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Vlastimil Kovář

Počet diváků: 80

Domácí: Mazoch, Dvořák, Tsmokalo, Jarosinski, Olsen, Pawlun, libero Motyčka. Střídali: Resl, Pelikán, Vancl, Srovnal

Hosté: Madsen, McCarthy, Kollátor, Čech, Crer, Janouch, libero Moník. Střídali: Schouten, Tibitanzl, Thiel

Statistika ZDE

Jakub Dvořák (kapitán VK Ostrava): „Dnes bylo vidět, že jsme už neměli energii. Soupeř udržel výkon ze včerejška, možná ho ještě vylepšil. Nedělali žádné chyby a servisem nás rozstříleli.

Dariusz Luks (trenér VK Ostrava): „Lvi Praha mají čtrnáct kvalitních hráčů, první i druhá šestka by mohla hrát v nejlepší čtyřce extraligy. Výborným servisem diktovali tempo hry. Neměli jsme vůbec šanci zdramatizovat zápas.“

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Spolehlivým výkonem jsme přehráli domácí. Děkujeme fanoušků Daniela Čecha z Opavy, že nás přijeli podpořit.“

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): „Hráli jsme dobrý zápas od začátku až do konce a myslím si, že jsme si zasloužili postoupit.“

Oproti sobotnímu extraligovému zápasu udělal hostující trenér Barrial několik změn v základní sestavě. V úvodu zápasu vystřihne přímý bod z podání Kollátor (2:4). Po nevynucených chybách Mazocha a Tsmokala vedou Lvi 5:9. Hostující favorit si drží čtyřbodový náskok a nepustí domácí ke zdramatizování zápasu (11:15). Po neúspěšných útocích Tsmokala a Jarosinskeho ztrácí Ostrava šest bodů (12:18). Madsenovu sérii na podání přeruší až druhý oddechový čas domácího trenéra Lukse (12:22). První set vyhrávají po výborném podání Kollátora Lvi rozdílem jedenácti bodů (14:25).

Lvi i v druhém setu výborně servírují a brání na síti. Po bodovém bloku Crera a přímém bodu z podání Kollátora vedou 2:5. Po doteku hostujícího bloku sítě snižuje Ostrava na 4:5. Čech přímým bodem z podání i pomocí pásky sítě a důrazný Madsen z dohrávaného míče posílají Lvy do čtyřbodového vedení (4:8). Domácí působí oproti sobotnímu extraligovému utkání odevzdaným dojmem (4:10).  Hostům výborně hraje na smeči Čech (6:12). Po technických chybách Pelikána, esu Madsena a bloku McCarthyho vedou Lvi již 7:18. Série Madsena na podání se zastaví pro domácí na hrůzostrašném skóre 7:20. Druhý set končí pro Ostravu po čistém esu Čecha debaklem (10:25).

Lvi vykračují úspěšně i do třetího setu a při podání Kollátora odskakují do vedení 2:4. Po bodovém bloku Madsena, dohrávce Kollátora a neúspěšném útoku Srovnala, zvyšují hosté na 4:9. Madsen chytrým zakončením upravuje na 6:11. Po přímém bodu Čecha z podání a nepřesném útoku Olsena středem ztrácí Ostrava na svého soupeře sedm bodů (9:16). Po nevynucené chybě Kollátora a bloku Srovnala snižuje domácí Ostrava na 14:18. Po dohrávce Kollátora směřují Lvi k rychlému postupu do čtvrtfinále domácího poháru (15:21). Po nevynucené chybě Mazocha ztrácí Ostrava sedm bodů (16:23). Rychlý pohárový zápas končí po úspěšném útoku Crera (17:25).

Autor: Martin Němec, foto Jaroslav Obsadný