13.12.2019

Týmy Brna a Příbrami jsou dalšími čtvrtfinalisty Českého poháru

Volejbalisté Brna a Příbrami jsou dalšími čtvrfinalisty Českého poháru mužů 2019/20. Brno celkem lehce potvrdilo svůj  postup i v domácím utkání. Po výhře v Ústí nad Labem na domácí palubovce nepovolilo hostům ani set a zaslouženě postupuje. Do dalšího kola postupuje i Příbram, která doma potvrdila vítězství z Beskyd a nováčka v naší nejvyšší soutěži nepustila do dalších bojů o Český pohár.

Odveta 3. kola Českého poháru mezi Brnem a Ústím měla jasného favorita. Domácí vyhráli první zápas na severu Čech 3:1, o týden dříve navíc stejného soupeře doma jasně porazili ve třech setech. Do zápasu oba týmy nastoupily v hodně pozměněných sestavách.

Volejbal Brno – SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (26:14, 25:21, 25:20)

první zápas 3:1

Domácí: August, Licek, Hrazdira, Pražák, Truong, Jakubec, libero Lžičař. Střídali: Fitz, Provazník

Hosté: Kasan, Kobolka, Vodvárka, Šulava, Parraguirre, Tibitanzl, libero Januzovic. Střídali: Beer, Melcher

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Jsem rád, že jsme to zvládli 3:0, i když v pozměněné sestavě. Nebyl to ale z naší strany ideální výkon, hlavně v prvním setu jsme udělali spoustu nevynucených chyb.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Jsem rád, že jsme to zvládli i v pozměněné sestavě. Třetí set si pak dohráli mladší kluci, kteří hrají pravidelně první ligu.“

Filip Kramar (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Gratuluji domácím, dnes zaslouženě vyhráli 3:0 na sety.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „My jsme stejně jako Brno ten zápas pojali tak, že jsme chtěli dát šanci mladým hráčům a zároveň pošetřit některé opory. Mrzí nás, že jsme neuhráli ani set. Bylo vidět, že oba týmy hrály v pozměněných sestavách, bylo tam spousta chyb.“

Velmi vyrovnaný začátek prvního setu byl k vidění pro fanoušky v Kounicově ulici. Oba týmy se v průběhu celého setu držely útočně zhruba na padesáti procentech. O zisku první sady rozhodovala až koncovka, ve kterém udělalo Ústí více chyb na podání, a domácí nakonec brali úvodní sadu.

V druhém setu domácí zabrali, dařilo se jim především na útoku. Sice hostující tým si připsal čtyři bloky oproti dvěma brněnským, na útoku byli hosté bezradní – pouhých 35 % a Brno si tak kráčelo pro postup. Po výhře 25:21 se mohlo radovat z postupu do čtvrtfinále, kde narazí na Duklu Liberec.

Jenom „ze čtverečku“ sledovala největší útočná síla hostů Filip Kramar celý zápas. Třetí set oba týmy ještě více prohodily své sestavy, na hřiště se dostal druhý nahrávač Melcher, na straně domácích pak Provazník a poprvé v sezóně také Fitz. V setu na útoku dominoval domácí kapitán Michal Hrazdira, který všech pět nabídek od svého nahrávače složil a dotáhl tak Brno k výhře 3:0 na sety.

Autor: Matouš Müller

VK Euro Sitex Příbram – Black Volley Beskydy 3:1 (20:25, 25:22, 25:19, 25:21)

první zápas 3:2