26.2.2018

Vítězem Českého poháru mužů 2017/18 se stala Dukla Liberec

Cestu do finále si po včerejších bojích ve Svitavách vybojoval Liberec a Karlovarsko. Tým z Podještědí narazil na Kladno, se kterým prohrál první set, avšak v souboji na tři sety byl úspěšnější. Karlovarsko se střetlo s Českými Budějovice. Tým Jiřího Nováka prohrával už 0:2, ale ani to jej nezastavilo a zápas nakonec v pátém setu vyhrál. V loňském ročníku extraligy se oba soupeři střetli v bitvě o třetí místo a z bronzu se po třech vyhraných zápasech radovali Severočeši. Ty si připsali i letošní vítězství v Českém poháru, jenž ovládli v infarktovém závěru v pěti setech.

26. 2. 2018

VK Dukla Liberec - VK ČEZ Karlovarsko 3:2 (17:25, 25:14, 24:26, 25:21, 15:13)

Rozhodčí: Krtička, Renčín

Počet diváků: 1000

Domácí: Galabov, Janouch, Štokr, Holubec, Leikep, Správka; libero Kopáček. Střídali: Indra, Piskáček, Veselý, Kunc, Staněk

Hosté: Hudeček, Treial, Ropret, Prešinský, Rejlek, Zmrhal; libero Pfeffer. Střídali: Křiško, Štefko, Hukel, Široký

Domácí
Kapitán Aleš Správka: „Zápas to byl vyrovnaný z obou stran a divákům se musel líbit. Obě mužstva byla dobrá na servisu a mně se v závěru také dvě podařila, což zápas nakonec rozhodlo.“

Trenér Michal Nekola: „Obě mužstva předvedla výborný výkon. Od třetího setu to byla bitva o každý bod až do konce. Myslím si, že jsme byli v závěru důslednější a jsem rád, že se to vítězství podařilo urvat na naši stranu.“

Hosté

Trenér Jiří Novák:Bohužel má pro nás tento zápas trpký konec. Přispěli jsme naší kvalitou ke skvělému zápasu a já doufám, že se diváci u televize bavili. Věřím, že v play off budeme ještě silnější.“

Karlovarsko (hosté) se ihned v úvodu utkání dostalo do tříbodového vedení díky skvělým útokům a povedenému trojbloku. Ten se vzápětí povedl na druhé straně dvakrát Prešinskému a ve vedení byli Liberečtí (domácí) - 6:5. Po dvou bodech v řadě pak zaznamenaly oba týmy a do prvního TT se šlo za stavu 8:7. Během prvního setu mnohokrát úspěšně blokovaly oba týmy a diváci tak často mohli nad hlavu zvedat připravené propriety s nápisy „blok“. I díky tomuto zapojení panovala v hale skvělá atmosféra. Karlovarsko hrálo efektivně, nekazilo a při druhém TT vedlo o čtyři body. Svůj náskok postupně navyšovalo a prví set vyhráli hosté 25:17.

Druhý set byl ze začátku mnohem vyrovnanější. První dvoubodový náskok si vytvořila Dukla a přenesla si jej i do prvního TT. Ten ještě navýšil přímým bodem z podání Holubec a jeho tým vedl 10:7. Karlovarsko se nemohlo chytit a soupeř přidával jeden bod za druhým. Do druhého TT šli domácí už s šestibodovým vedením. Oba týmy jako by si vyměnily tvář a ve druhém setu působily naprosto rozdílným dojmem než v tom úvodním. Domácí si v klidu dokráčeli pro vítězství ve druhé části a stav zápasu byl vyrovnaný.

Hned o první míč třetí sady proběhla neuvěřitelná bitva, ve které byli úspěšnější hosté. Ty na první míč nenavázali a Liberec pokračoval ve své krasojízdě. Úspěšnými útoky se dostal do vedení 8:3. Na podání se dostal Zmrhal a dvěma esy stáhnul ztrátu na jediný bod. Po Rejlkově bloku bylo vyrovnáno a Karlovarsko bylo zpátky v zápase. To netrvalo příliš dlouho, jelikož Rejlek našel smečí pouze zeď v podobě trojbloku a jeho tým opět prohrával o tři body. Tentýž hráč potvrdil svoji roli univerzála a smečí snížil na 20:19. U všeho podstatného v závěru setu nebyl nikdo jiný než Filip Rejlek a dvěma úspěšnými útoky strhl vedení na stranu svého týmu. Karlovarsko průběh třetího setu otočilo a dostalo se do vedení 2:1.

Začátek čtvrtého setu, to byla přetahovaná o každý bod. Do prvního TT šli ve vedení Liberečtí (8:7). Nastolené tempo pokračovalo i nadále a při druhém TT vedli domácí 16:14. Dukla se dostala na rozdíl tří bodů úspěšným útokem a toužila po pátém, rozhodujícím setu. Po Galabově esu vedli domácí už o pět bodů a vše spělo k vyrovnání na 2:2. O tom, že se bude hrát pátý set rozhodlo nepovedené podání Hudečka.

Liberečtí se ihned ujali dvoubodového vedení po esu Štokra. To mohli jeho spoluhráči ještě navýšit, ale ani jeden z pěti útoků nevyužili. Po esu Holubce a smeči Štokra do autu se do jednobodového vedení dostalo Karlovarsko. O chvíli později stejným způsobem zaútočil Rejlek a na světelné tabuli svítilo skóre 8:8. S blížícím se koncem by se napětí v hale dalo krájet a při výměnách diváci ani nedýchali. Na 13:13 úspěšně zasmečoval Leikep a oběma týmům chyběly k vítezství v poháru dva body. Hned první mečbol využili hráči Liberce, konkrétně Aleš Správka, s jehož prudkým podáním si protihráči neporadili a Severočeši tak v poháru zvítězili.

Autor: Vojtěch Voštinka