3.12.2018

Odvetné zápasy našich pohárových zástupců v Evropě jsou za dveřmi

Jsou před námi tři dny odvetných zápasů evropských pohárů. Kdo z našich zástupců si vybojuje postup do dalšího kola?

Nejprve v úterý nastoupí v Challenge Cupu 2018/19 volejbalistky Králova Pole. Těm se v prvním vzájemném duelu na palubovce řeckého Thirasu nedařilo a po prohře 0:3 je čeká doma nelehký úkol. K postupu potřebují zvítězit 3:0 nebo 3:1 a pak ještě zvítězit v rozhodujícím „zlatém setu“. Výhra 3:2 nebo jakákoliv prohra znamená konec v letošní pohárové Evropě.

Ve zcela opačné pozici jsou ženy Prostějova v Poháru CEV 2018/19. V prvním zápase potvrdily roli favorita a bulharskou Sofii porazily jasně 3:0. Ve středu jim v domácí odvetě stačí uhrát dva sety a mohou se těšit na dalšího soupeře.

Rovněž ve středu se v Challenge Cupu představí ženy Dukly Liberec. V domácím zápase si připsaly výhru 3:1, kdy zejména v důležité koncovce čtvrté sady se ukázaly svoji bojovnost. K postupu do dalšího kola je dělí dva uhrané sety nad ruskými „dlouhánkami“ ze Saratova.

Stejně jsou na tom i jejich mužští kolegové z Dukly, kteří k odvetě Poháru CEV nastoupí ve čtvrtek na palubovce rakouské Posojilnice Aich/Dob. V prvním domácím utkání také oni vydřeli napínavou koncovku čtvrtého setu a radovali se z výhry 3:1.

Druhý náš zástupce mužů v Poháru CEV Kladno bude o postup bojovat s maďarskou Kazincbarcikou. V Maďarsku pro ně ve čtvrteční odvetě platí stejná pohárová matematika jako u týmů z Liberce, uhrát dva sety.

Těžký úkol čeká v Challenge Cupu hráče Brna. Těm po porážce s portugalským Fonte Bastardo Azores 1:3 k vytouženému postupu nezbývá nic jiného než porazit svého soka za tři body (3:0, 3:1), vybojovat si tak „zlatý set“ a v něm zvítězit.

I poslední náš zástupce rozhodne o svém dalším působení/nepůsobení v Poháru CEV ve čtvrtek. Ženy Ostravy si vezou do rakouského Grazu domácí vydřenou výhru 3:2. V jejich případě platí, že do dalšího kola je posouvá jakákoliv výhra, v případě prohry ve zkrácené hře bude následovat rozhodující „zlatý set, prohra 0:3 nebo 1:3 jim vystavuje „stopku“.

Program zápasů (začátky utkání jsou uvedeny v místním čase domácích týmů)

úterý 4. 12. 2018

18:00 - VK KP Brno - Ao Thiras (GRE)

středa 5. 12. 2018

17:00 -  VK Prostějov – Levski Sofia (BUL)

19:00 - Proton Saratov – VK Dukla Liberec

čtvrtek 6. 12. 2018

18:00 - VRCK Kazincbarcika (HUN) – Kladno volejbal cz

18:00 - Volejbal Brno – Fonte Bastardo Azores (POR)

19:00 - Posojilnica Aich/Dob (AUT) - VK Dukla Liberec

19:00 - UVC Holding Graz - TJ Ostrava

Autor: Jiří Carba

Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE