12.11.2021

Trochu trpký návrat volejbalistů Ústí nad Labem do pohárové Evropy

Celek Ústí nad Labem se po dlouhých 22 letech vrátil na evropskou scénu, v Poháru CEV se představil na palubovce Mladosti Záhřeb. Úvodní duel sice ústečtí volejbalisté prohráli, ale dva vyrovnané sety, ztracené v těsné koncovce, můžou být příslibem do domácí odvety, která se odehraje příští týden.

Mladost  Zagreb – SKV Ústí nad Labem 3:0 (26:24, 25:23, 25:12)

Rozhodčí: Valentar (SLO), Královič (SVK)

Sestavy:

Zagreb: Gajic, Buša, Zeljković, Nikačević, Visić, Silva Franca, libera Smiljanic, Repek. Střídali: Cvanciger,  Jakovac, Vaško, Vlasic

Ústí nad Labem: Vemič, Tibitanzl, van Solkema, suda, Beer, Srb, libero Kořínek. Střídali: Kobolka, Kasan, Baláž, Lank

Statistika ZDE

Chorvatského celku, který neuspěl v 2. předkole Champions League s Karlovarskem, se svěřenci Lubomíra Vašiny nezalekli. Od začátku prvního setu se do favorita utkání „zakousli“ a vybudovali si mírný náskok. O ten sice v polovině setu přišli, ale do koncovky šli opět s dvoubodovým vedením. V samotné koncovce se však ukázala síla záhřebského celku, který nakonec v prvním setu zvítězil těsně 26:24.

I v druhém setu se hrála víceméně vyrovnaná partie. Mírný náskok Záhřebu však ústečtí volejbalisté nedokázali smazat, domácí celek tak i druhý set získal v těsné koncovce (25:23) a ujal se vedení 2:0 na sety.

Zřejmě zklamání z dvou prohraných koncovek se na ústeckém týmu projevilo ve třetím setu, který už byl jednoznačnou záležitostí domácího týmu. Záhřeb hned od začátku nasadil k bodového trháku a náskok stále navyšoval, 25:12.