14.11.2018

Volejbalistky liberecké Dukly slaví postup v Challenge Cupu

Premiéru v evropských pohárech odehrály liberecké volejbalistky minulý týden v rakouském Salzburku, kde svému soupeři podlehly po více než dvouhodinách 2:3. Odvetný zápas předkola Challenge Cupu byl na programu v úterý 13. 11. 2018 v Podještědí. Ten se domácím hráčkám vydařil a po vítězství 3:0 si Dukla zajistila postup do hlavní fáze soutěže, která čítá 32 družstev.

VK Dukla Liberec – PSVBG Salzburg (AUT) 3:0 (25:23, 25:16, 25:21)

Sestavy

Liberec: Kopecká, Mikšíková, Kohoutová, Pištěláková, Šustrová, Candráková, libero Dostálová. Střídaly: Holubcová, Veselá

Salzburg: Racina, Bittinger, Sernow, Abolina, Zauere, Hill, libera Baji, Doležajová. Střídaly: Schmiedbauer, Cidlíková, Posch

S vědomím, že pouze vítězství znamená pokračování v Challenge Cupu, nastoupily hráčky Liberce do zápasu. V průběhu prvního setu si udržovaly mírné vedení, ale rakouský tým se nevzdával a těsně před koncovkou srovnal a ujal se vedení. Dukla se však zkoncentrovala a první set úspěšně zvládla, 1:0.

V druhém setu jasně dominovaly domácí hráčky Liberce, od začátku si udržovaly několikabodový náskok, který postupně narostl na konečných devět bodů, 2:0.

Třetí set se nesl ve znamení vyrovnanosti obou týmů, i když s mírným vedením hostujících hráček. Dukla sice ještě prohrávala 20:21, ale vidina postupu hnala liberecké hráčky a od tohoto stavu nepovolila soupeři ani bod, 3:0.

Tím si Dukla Liberec zajistila postup do hlavní fáze, kde je čeká ruský soupeř - Proton Saratov. Nejvíce bodující hráčkou zápasu se 17 body byla domácí univerzálka Nikola Pištěláková.

Autor: Jiří Carba

FIVB Beach Pro Tour Futures – Castellón de la Plana (ESP) - kvalifikace

Demierre / Schwab (SUI) – Ročková / Příhodová 2:1 (14:21, 25:23, 15:10), Ročková / Příhodová – Vili / Tsenova (BUL) 2:0 (21:15, 26:24)

Z belgického týmu Tectum Achel přichází do Příbrami na post blokaře Němec Yannick Goralik.

Nové jméno, nové angažmá – to platí pro reprezentační smečařku Kláru Dítě, za svobodna Faltínovou. Na první zahraniční štaci zamířila z Prostějova...

MS 2025 mužů - rozlosování

Mistrovství světa mužů, které se uskuteční v příštím roce na Filipínách, zná složení základních skupin. skupina A: Filipíny, Írán, Egypt,...

Reprezentační blokař Jakub Klajmon dává sbohem francouzskému Tours a jeho kroky míří do Rakouska, kde oblékne dres AK Aich Dob.

Po palubovkách české extraligy se bude opět v dresu Ostravy prohánět slovenská smečařka Andrea Štrbová.