28.11.2019

Z Balkánu míří Karlovarsko v Challenge Cupu do Běloruska

O postup do hlavní fáze Challenge Cupu 2019/20 bojovalo Karlovarsko v Severní Makedonii. Po domácí výhře 3:0 nastoupilo ve středu k odvetnému zápasu ve Skopje, kde postup potvrdilo výhrou 3:1. Dalším soupeřem karlovarského týmu bude běloruský Stroitel Minsk.

Vardar Skopje (MKD) - VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (25:21, 18:25, 17:25, 15:25)

první zápas 0:3

Rozhodčí: Yordanov, Cvetkovic

Diváků: 500

Skopje: Stojanov, Mihailov, Lepidovski, Simovski, Iliev, Madjunkov, libero Mocic. Střídali: Ilieski, Shulajkovski

Karlovarsko: Wilson, Ticháček, Vašina, Patočka, Rejlek, Wiese, libero Pfeffer. Střídali: Džavoronok, Lux

Úvod zápasu vyšel lépe domácímu týmu, Karlovarsko od začátku za svým soupeřem zaostávalo. Před blížící se koncovkou prvního setu sice Západočeši stáhli náskok Skopje na jediný bod, ale to bylo z jejich strany vše a z prvního vyhraného setu se radovali domácí volejbalisté. Druhý a třetí set však byl už plně v režii volejbalistů ze západu Čech a za vedení 2:1 na sety už bylo o postupujícím rozhodnuto. I když ve čtvrtém setu trenér Jiří Novák již šetřil své opory (Ticháček, Rejlek) do dalších zápasů, kralování Karlovarska na palubovce pokračovalo.