PŘEHLED MISTRŮ REPUBLIKY
1993-2000 | 2001-2010 | 2011-2020 | 2021-2030 | ||||
1924-1930 | 1931-1938 | 1939-1945 | 1946-1960 | 1961-1970 | 1971-1980 | 1981-1989 | 1990-1992 |
Mistrovství republiky se datuje od roku 1924 u mužů a od roku 1931 u žen. Až do roku 1954 se hrálo finále formou turnajů, v nichž byla zastoupena nejlepší družstva územních soutěží (nejčastěji Čechy, Morava, Slovensko). Od roku 1955 se hraje přebor (mistrovství) republiky v jedné celostátní skupině.
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
2029/30 | - | - |
2028/29 | - | - |
2027/28 | - | - |
2026/27 | - | - |
2025/26 | - | - |
2024/25 | - | - |
2023/24 | - | - |
2022/23 | VK Lvi Praha | VK Královo Pole |
2021/22 | VK ČEZ Karlovarsko | VK Prostějov |
2020/21 | VK ČEZ Karlovarsko | VK Dukla Liberec (bez play-off) |
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
2019/20 | nevyhlášen (covid19) | nevyhlášen (covid19) |
2018/19 | VK České Budějovice | VK UP Olomouc |
2017/18 | VK ČEZ Karlovarsko | VK Prostějov |
2016/17 | VK České Budějovice | VK Prostějov |
2015/16 | VK Dukla Liberec | VK Prostějov |
2014/15 | VK Dukla Liberec | VK Prostějov |
2013/14 | VK České Budějovice | VK Prostějov |
2012/13 | VK Ostrava | VK Prostějov |
2011/12 | VK České Budějovice | VK Prostějov |
2010/11 | VK České Budějovice | VK Prostějov |
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
2009/10 | volleyball.cz, s.r.o. | VK Prostějov |
2008/09 | VK České Budějovice | VK Prostějov |
2007/08 | VK České Budějovice | PVK Olymp Praha |
2006/07 | VK České Budějovice | VK Královo Pole Brno |
2005/06 | VK DHL Ostrava | VK Královo Pole Brno |
2004/05 | Odolena Voda | PVK Olymp Praha |
2003/04 | Odolena Voda | VK Královo Pole Brno |
2002/03 | VK Dukla Liberec | VK Královo Pole Brno |
2001/02 | Jihostroj České Budějovice | VK Královo Pole Brno |
2000/01 | VK Dukla Liberec | Radegast VO Lapos Frenštát p/Radhoštěm |
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
2000 | Jihostroj České Budějovice | Lapos Frenštát p/Radhoštěm |
1999 | VSC Zlín | PVK Olymp Praha |
1998 | Setuza Ústí n/Labem | Lapos Frenštát p/Radhoštěm |
1997 | Setuza Ústí n/Labem | PVK Olymp Praha |
1996 | Aero Odolena Voda | SK UP Mora Olomouc |
1995 | Setuza Ústí n/Labem | SK UP Mora Olomouc |
1994 | Aero Odolena Voda | SK UP Olomouc |
1993 | TJ Aero Odolena Voda | SK UP Olomouc |
Československá federativní republika - Česká a Slovenská Federativní Republika
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
1992 | PSK Olymp Praha | PSK Olymp Praha |
1991 | PSK Olymp Praha | TJ Slávia UK Bratislava |
1990 | Zbrojovka Brno | KPS Brno |
Československá socialistická republika
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
1989 | RH Praha | Slávia UK Bratislava |
1988 | Aero Odolena Voda | RH Praha |
1987 | Aero Odolena Voda | RH Praha |
1986 | RH Praha | RH Praha |
1985 | RH Praha | RH Praha |
1984 | RH Praha | RH Praha |
1983 | Dukla Liberec | Slávia Bratislava UK |
1982 | RH Praha | Slávia Bratislava UK |
1981 | ČH Bratislava | RH Praha |
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
1980 | Dukla Liberec | RH Praha |
1979 | ČH Bratislava | RH Praha |
1978 | ČH Bratislava | Slávia Bratislava UK |
1977 | Aero Odolena Voda | RH Praha |
1976 | Dukla Liberec | Slávia Bratislava UK |
1975 | Dukla Liberec | RH Praha |
1974 | Zbrojovka Brno | RH Praha |
1973 | Dukla Liberec | Tatran Střešovice |
1972 | RH Praha | Tatran Střešovice |
1971 | Zbrojovka Zetor Brno | Tatran Střešovice |
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
1970 | Zbrojovka Zetor Brno | Tatran Střešovice |
1969 | Zbrojovka Zetor Brno | Tatran Střešovice |
1968 | VŽKG Ostrava | Slávia Bratislava UK |
1967 | Spartak Brno ZJŠ | Slávia Bratislava UK |
1966 | RH Praha | Slávia Bratislava UK |
1965 | Spartak Brno ZJŠ | SK Slávia Praha |
1964 | Slávia Praha VŠ | ČKD Praha |
1963 | Dukla Koín | Dynamo Praha |
1962 | Lokomotiva Praha | Dynamo Praha |
1961 | Dukla Kolín | Tatran Střešovice |
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
1960 | Dukla Kolín | Slavoj Plzeň MP |
1959 | Slávie Praha VŠ | Dynamo Praha |
1958 | Slávie Praha VŠ | Tatran Valašské Meziříčí |
1957 | Slávie Praha VŠ | Slavoj Praha |
1956 | Slávie Praha VŠ | ÚDA Praha |
1955 | ÚDA Praha | ÚDA Praha |
1954 | ÚDA Praha | Tatran Valašské Meziříčí |
1953 | ÚDA Praha | Sokol Baník Ostrava |
1952 | ATK Praha | Sokol Baník Ostrava |
1951 | ATK Praha | Sokol OKD Ostrava |
1950 | ATK Praha | Sokol Pražský |
1949 | Sokol Kolín | Sokol Pražský |
1948 | Sokol Kolín | Sokol Jáma Trojice Slezská Ostrava |
1947 | Sportovní a společenský klub Život Praha | SK Zaměstnanci města Prahy |
1946 | SK Brno Židenice | SK Zaměstnanci města Prahy |
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
1945 | SK Philips Praha | SK Zaměstnanci města Prahy |
1944 | SK Pardubice | nekonalo se |
1943 | SK Philips Praha | SK Viktoria Plzeň |
1942 | SK Viktoria Plzeň | SK Viktoria Plzeň |
1941 | SK Philips Praha | SK Viktoria Plzeň |
1940 | Sokol Vysočany | Sokol Plzeň I |
1939 | Sokol Pardubice I | Sokol Plzeň I |
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
1938 | Sokol Vysočany | nekonalo se |
1937 | Sokol Vysočany | Sokol Plzeň I |
1936 | Sokol Kroměříž | Sokol Plzeň I |
1935 | Sokol Plzeň V | Sokol Plzeň I |
1934 | Vysokoškolský odbor studentů (VOS) | Sokol Plzeň I |
1933 | Vysokoškolský sport Marathon Praha | Vysokoškolský sport Marathon Praha |
1932 | Sokol Kroměříž | Vysokoškolský sport Marathon Praha |
1931 | Vysokoškolský sport Strakova akademie Praha | Volejbalový a basketbalový oddíl vysokoškolského sportu (VVS) |
rok
|
MUŽI
|
ŽENY
|
1930 | Vysokoškolský sport Strakova akademie Praha | nekonalo se |
1929 | Sokol Kroměříž | nekonalo se |
1928 | Vysokoškolský sport Strakova akademie Praha | nekonalo se |
1927 | Vysokoškolský sport Strakova akademie Praha | nekonalo se |
1926 | Všesportovní vysokoškolský klub (VVK) | nekonalo se |
1925 | Všesportovní vysokoškolský klub (VVK) | nekonalo se |
1924 | Vysokoškolský sport Strakova akademie Praha | nekonalo se |
čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) – Perusič / Schweiner 2:1 (21:17, 23:21, 15:12)
Perušič / Schweiner – van de Velde / Immers (NED) 0:2 (21:23, 21:19), Perušič / Schweiner - George / Andre (BRA) 2:0 (21:17, 21:16)
Perušič / Schweiner – Brouwer / Meeuwsen (NED) 2:1 (18:21, 21:17, 15:12)
dívky finále: Česko – Polsko 2:1 (10:15, 15:13, 15:7) semifinále: Česko – Turecko 2 2:1 (15:4, 13:15, 15:8) chlapci finále: Česko – Polsko...
dívky: Gruzie 1 – Česko 0:2 (6:15, 8:15), Česko – Rumunsko 2:0 (15:8, 15:5) chlapci: Turecko 2 – Česko 1:2 (10:15, 15:9, 8:15)
chlapci: Česko – Gruzie 2 2:0 (15:12, 15:12), Česko – Bulharsko 2:0 (15:13, 15:13) dívky: Česko – Polsko 2:1 (15:10, 12:15, 16:14), Česko –...