4.12.2018

Druhé setkání jubilantů ČVS v roce 2018

V pátek 30. listopadu 2018 se v břevnovském hotelu Pyramida uskutečnilo druhé letošní setkání jubilantů ČVS, tentokrát z řad dlouholetých trenérů, rozhodčích a funkcionářů, které organizátorům z KSV ČVS nabídly krajské databáze osobností ve VIS. Nabídka byla mimořádně veliká a bylo nutné seznam z 53 jmény korigovat na přijatelný počet 30 zvaných. Korekce proběhly ve spolupráci s krajskými KSV, jejichž seznamy obsahovaly větší počty jmen a ve výběru byly upřednostněny osoby staršího data narození. V úvodu setkání byla předána dvě svazová ocenění - jedna Medaile Ing. Vladimíra Spirita za zásluhy o rozvoj českého volejbalu a jedno Četné uznání ČVS za dlouholetou práci. Fotografie Ondřeje Drimla z tohoto setkání jsou uloženy ve fotogalerii a lze konstatovat, že akce se již tradičně zdařila, přestože proběhla v poněkud rušném prostředí a obklopena účastníky současně probíhajícího kongresu gynekologů.

logo

Přítomné v 11 hodin přivítal předseda KSV ČVS Dr. Jan Hronek a jménem vedení svazu pozdravil generální sekretář Ing. Milan Labašta, zastupující na akci předsedu ČVS, toho času mimo republiku na jednání MEVZA. Přítomno bylo 19 jubilujících osobností z 30 zvaných a členové KSV ČVS, kteří před setkáním naposledy v letošním roce schůzovali. Jubilanti se sjeli z 10 krajů, když další dva (Karlovarský a Pardubický) žádného jubilanta letos nevykázaly a ze zbývajících krajů (Jihomoravského a Zlínského) se pozvaní omluvili. Třetinová absence organizátory překvapila, ale zdárný průběh akce a příjemnou atmosféru setkání nenarušila. Věkové složení přítomných osobností bylo pestré v rozmezí od 60 do 90 let.

Před individuálními gratulacemi byla předána dvě svazová ocenění. Na návrh Pražského volejbalového svazu za zásluhy o rozvoj českého volejbalu Medaile Ing. Vladimíra Spirita panu Miroslavu Puflerovi u příležitosti životního jubilea 90 let. Jeho medailonek naleznou zájemci v článku, věnovaném říjnovým jubilantům ČVS a my jen připomeňme, že v 50. a 60. letech minulého století byl významným funkcionářem Ústřední sekce odbíjené (předsedou Mezinárodní komise) a přes 10 let funkcionářem FIVB (členem Sportovně-technické komise a předsedou Komise sportovní organizace).
Druhé ocenění - Čestné uznání ČVS - převzal na návrh Libereckého KVS u příležitosti životního jubilea 80 let Ing. Jaroslav Tomášek za dlouholetou trenérskou práci s mládeží a za funkcionářské aktivity v OVS Semily a Libereckém KVS.

Po tomto slavnostním aktu shlédli přítomní videozáznam ze setkání volejbalových olympioniků z Mexika 1968 po 50 letech, které se uskutečnilo v Pyramidě 25. října 2018 a na kterém přítomní hráči (2. místo) a hráčky (6. místo) převzali od předsedy ČVS pamětní listy a medaile.

Následoval stěžejní bod programu v podobě osobních gratulací jubilantům a poděkování za vykonanou práci zástupci vedení ČVS. Jubilanti byli postupně mpř. KSV Miroslavem Vyhlídalem představeni stručnými volejbalovými vizitkami a z rukou Milana Labašty převzali gratulaci a dárky v podobě Zlaté knihy volejbalu, kalendáře ČVS 2019 a odznáčku s novým logem českého volejbalu. Jak již bylo uvedeno, fotografie všech přítomných jubilantů a další momentky z jejich setkání naleznou zájemci ve fotogalerii. Hosty zdařilého setkání se sluší na závěr vyjmenovat a to v pořadí, v jakém byli (podle data narození) představeni:

Ve věku 90 let: Jiří Houska z Hradce Králové a oceněný Miroslav Pufler z Prahy.

Ve věku 85 let: Jaroslav Vinklárek z Vansdorfu, Dana Pourová z Hořovic, Václav Kobliha z Prahy, Ing. Vladimír Kučera z Havlíčkova Brodu, a Zdeněk Střihavka z Plzně.

Ve věku 80 let: oceněný Ing. Jaroslav Tomášek ze Semil, Karel Komínek z Hořic, Mgr. František Kopáček ze Strakonic a Emil Škoda z Hradce Králové.

Ve věku 70 let: Vítězslav Holuša z Plzně, Josef Choma z Ostravy a Jana Kučerová z Chomutova.

Ve věku 65 let: Eliška Gavalcová z Prahy, Rostislav Hanzelka z Ústí n. Orlicí, Blanka Kvíčalová z Liberce a Mgr. Miloslav Chrobák z Janovic.

Ve věku 60 let: Bc. Jiří Hornek z Prahy.

Zprávu o akci doplňuje panoramatický snímek O. Drimla se všemi přítomnými – jubilanty, zástupci vedení ČVS a členy Komise společenského významu ČVS, která akci připravila.

2018 listopad jubilanti ČVS

 

Autor: Zdeněk Vrbenský

Krátké zprávyArchiv
Český pohár 2019/20 ženy - 2. kolo

TJ Sokol Nusle Praha - TJ Sokol Šternberk 0:3 (15:25, 19:25, 20:25) – postupuje Šternberk Extraligový Šternberk měl výborný nástup do zápasu a...

 
Ranking CEV muži k 30.9.2019

V evropském žebříčku naši muži poskočili o jedno místo před Finy a tím si zajistili místo v kontinentální kvalifikaci na OH 2020. Kompletní ranking...

 
2019 CEV ME muži

Mistry Evropy 2019 se stali volejbalisté Srbska, druhé místo patří Slovinsku, třetí skončilo Polsko. Všechny výsledky ZDE

 
OH kvalifikace muži - leden 2020

Česká reprezentace mužů se zúčastní kontinentální (evropské) kvalifikace o OH 2020, která proběhne v lednu 2020.

 
Kvalifikace na OH 2020 beachvolejbal – Haiyang (CHN)

Graudina / Kravcenoka (LAT) – Hermannová / Sluková 2:1 (21:17, 15.21, 17:15)

 
2019 CEV ME muži

osmifinále: Srbsko – Česká republika 3:0 (31:29, 25:21, 25:18)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018