10.10.2018

5. a 6. kolo Extraligy juniorek patřilo domácím družstvům, jako jediný "loupil" Přerov

Víkend (5. a 6. 10. 2018) patřil extraligovému volejbalu! Zatímco ženy a muži své soutěže teprve startují, juniorky už si pomalu upevňují místa v tabulce. Tato dvě kola ovládla především domácí družstva. Ve skupině A jediný set pro hostující týmy „urvaly" České Budějovice, ve skupině B si pět bodů ze hřiště Frýdku-Místku odvezly hráčky Přerova.

Skupina A

PVK Olymp Praha hostil juniorky z Vysočiny. I když domácí tým nedovolil soupeřům žádný bodový zisk a dvakrát vyhrál 3:0, tak především první zápas byl vyrovnaný, když první dvě sady dotáhly hráčky Jihlavy až do koncovky. Podobný průběh dvojzápasu byl i v Plzni, kam přijela pražská Španielka. I tady hostující hráčky odjely s prázdnou po prohrách 3:0 a 3:0. Jediným hostujícím celkem, který dokázal zvítězit ve skupině A alespoň v jediném setu, byly České Budějovice v zápase s Duklou Liberec. „I když jsme začali dobře, tak už v průběhu prvního setu nás Liberec přehrál hlavně odvahou a výbornou mezihrou. K naší smůle se nám v průběhu setu zranila naše nejlepší hráčka Lenka Knorová a potom už nás opustila vůle po vítězství," zhodnotil průběh dvojutkání trenér Českých Budějovic Josef Lundák. Pro libereckou Duklu to byl první prohraný set v soutěži. „Žádná sezóna se nevyhraje bez ztráty setu. Jako nováček soutěže počítáme nejenom s prohrami setů, ale i zápasů," zůstává na zemi trenér Liberce Josef Smolka, který prozradil, co stojí za prozatím suverénní jízdou: „Hráčky se nám podařilo dobře připravit na začátek sezóny. Vyhýbala se nám zranění a děvčata vytvořila výborný kolektiv." To nakonec tým Dukly předvedl i na hřišti, když dvakrát zvítězil 3:1 a 3:0 a zůstává tak jediným neporaženým týmem ve své skupině.

Skupina B

Trochu ze stereotypu těchto dvou kol vybočily hráčky Přerova, když v prvním zápase obraly domácí Frýdek-Místek o všechny body a zvítězily 3:1. V druhém setu už však dokázaly vyválčit v divokém zápase pouze bod po prohře ve zkráceném setu 2:3. Další utkání se nesla v podobném duchu, jako ta předchozí. Brňanky si poradily s hráčkami Šternberku dvakrát 3:1, když vždy ztratily druhý set. Ostrava v druhém zápase zaspala začátek, avšak Prostějov nedokázal využít zaváhání favorita a po prohrách 0:3 a 1:3 odjel bez bodů.

Tabulka a výsledky ZDE

Autor: Tomáš Horáček

Perušič / Schweiner – Brouwer / Meeuwsen (NED) 2:1 (18:21, 21:17, 15:12)

ME U20 2024 - snow volejbal - Bakuriani (GEO)

dívky finále: Česko – Polsko 2:1 (10:15, 15:13, 15:7) semifinále: Česko – Turecko 2 2:1 (15:4, 13:15, 15:8)   chlapci finále: Česko – Polsko...

dívky: Gruzie 1 – Česko 0:2 (6:15, 8:15), Česko – Rumunsko 2:0 (15:8, 15:5)   chlapci: Turecko 2 – Česko 1:2 (10:15, 15:9, 8:15)

chlapci: Česko – Gruzie 2 2:0 (15:12, 15:12), Česko – Bulharsko 2:0 (15:13, 15:13)   dívky: Česko – Polsko 2:1 (15:10, 12:15, 16:14), Česko –...