16.12.2021

V thajském Phuketu pokračovalo MS U21 dalšími zápasy základních skupin

V Phuketu se na MS U21 pomalu ale jistě začíná lámat chléb. Dnes byly na programu další zápasy základních skupin, které napověděly, kdo postoupí do vyřazovacích bojů a kdo se s turnajem rozloučí.

Jediný český pár, který měl jistotu, že dnes bude vědět, jestli v turnaji setrvá nebo končí, byl Kylie Neuschaeferová / Michaela Břínková. Na programu měly naše reprezentantky dva zápasy a v obou šlo opravdu o hodně. Skupina E je totiž obrovsky vyrovnaná. K prvnímu utkání nastoupila naše dvojice proti výběru Austrálie Fleming / Mears. Kylie s Míšou dopředu věděly, že Australanky hrají velice dobře a znovu jako by na ně dolehla tíha okamžiku. První set holky ještě vyhrály, ale v tom druhém se projevila velká nervozita, z které pramenily chyby a po prohře 19:21 se šlo do tie breaku. V něm byly šťastnější soupeřky a velkým bodovým rozdílem tak získaly zápas pro sebe – 1:2 (21:18, 19:21, 7:15).

Pokud byly holky nervózní před svým druhým zápasem ve skupině, jak se asi musely cítit v zápase o všechno proti německé dvojici Müller / Grüne. Tady šlo doslova o každý bod. Jenže tenhle hraniční stav na pomezí vyřazení z turnaje jako by Míše s Kylie vyhovoval. Svoji soustředěnou hrou šly bod po bodu za vítězstvím a i díky zlepšené hře ve větru si s německým párem poradily 2:0 (21:19, 21:14) a díky poměru bodů se v mini tabulce umístily na třetím postupovém místě.

Tomáš Semerád s Jakubem Šépkou dnes dostali za soupeře pár světového měřítka a nám dobře známé tváře z Prague Open, Švédy Ahmana s Hellvigem. O favoritovi tohoto utkání tedy nebylo pochyb. Kuba s Tomem se ale rozhodně nebojí výzev a notnou část zápasu drželi se Švédy krok. Přizpůsobili se jejich netradičnímu hernímu stylu a svým výkonem ukázali, že jsou na správné cestě k vrcholovému beachvolejbalu. Na švédskou dvojici to ale bohužel nestačilo - 0:2 (15:21, 18:21) a Kuba s Tomem se tak budou muset poprat o postup ze skupiny v zítřejším zápase proti izraelskému páru Day / Cuzmiciov.

Ke svému druhému zápasu ve skupině nastoupil i náš pár č. 1 Tadeáš Trousil / Matyáš Džavoronok, soupeřem mu byli Němci Lorenz / Welsch. Naši západní sousedé kladli odpor jen v prvním setu, Tadeáš s Matyášem ale infarktovou koncovku zvládli a první sadu vyhráli 25:23. Druhý set už byl jasně v naší režii. Pohodlným rozdílem osmi bodů tak porazili Němce i v druhém setu (21:13) a zítra si to rozdají o první místo ve skupině s Italy Dal Corso / Viscovich.