ČVS
22. 6. 2024
Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
Reprezentace
4. 7. 2024
Ženy - Challenger Cup - Filipíny - Manila
Reprezentace
5. 7. 2024
Ženy - Challenger Cup - Filipíny - Manila
Reprezentace
6. 7. 2024
Ženy - Challenger Cup - Filipíny - Manila
Reprezentace
7. 7. 2024
Ženy - Challenger Cup - Filipíny - Manila
Reprezentace
2. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
3. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
9. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
10. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
24. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
Reprezentace
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
5.11.2022

Ještě nejsme na olympiádě #3 – B+N

Ano, chceme na olympiádu. Nesmíme se bát o tom mluvit. Když dokážu říct, že NĚCO CHCI a nejsem posera, tak mi hned vyvstane, že proto musím sakra něco udělat. Nicméně od pojmenovaného chtění to začíná a pak už následuje mnoho otazníků.

Jeden z nich, který se snažíme rozplést je, že ve světovém rankingu mládeže (teď mám na mysli chlapce) stojíme relativně vysoko a v dospělých nikoliv. Jak proměnit mládežnický úspěch v dospělý? Budeme si na tuto otázku pokoušet stále odpovídat, ale nejdřív bych chtěl na pravou míru uvést, co je projekt Benjamínci a Naděje (dále B+N). Iniciovali jsme ho společně s Jirkou Zachem před čtyřmi roky na základě mé dvacetileté zkušenosti se soukromými monotematickými kempy. A tak se zrodil projekt Základní školy volejbalu. Začaly pravidelné dovednostní kempy zaměřené na individuální rozvoj hráčů, vznikla stejnojmenná kniha a videoportál. Aby však veřejnost viděla propojení mezi knihou, video-portálem a kempy, rád bych dovysvětlil, že:

BENJAMÍNCI jsou věková skupina U12. Realizuje se ve čtyřdenních blocích s finanční spoluúčasti rodičů osmkrát do roka, 4x na Moravě a 4x v Čechách. Kempy nejsou výběrové.

NADĚJE jsou věková skupina U14. Realizuje se stejně jako v Benjamíncích. Kempy jsou částečně výběrové s možností účasti dalších dobrovolníků.

Na B+N navazuje první reprezentace s názvem LVÍČATA, což je věková skupina U 16. Zaměření na individuální rozvoj sice pokračuje, ale již v rámci režimu státní reprezentace.

Projekt B+N postupně dospěl do podoby, kdy každý kemp má svoje jméno i obsah, který navazuje na knihu ZŠ volejbalu a videoportál. V kategorii Benjamínci, tedy desetiletých a jedenáctiletých, jsou kempy pojmenovány podle postav, které jsou dětem blízké z tzv. „marvelovek" (komiksové série Marvel Comics). Takže například příští kemp Benjamínků v Táboře je druhý nového ročníku v Čechách s názvem Ant-man a jeho obsah je pohybový základ bloku, pádová technika, vrchní rotované podání, obecná lokomoce bez míče. 

Naopak kempy Nadějí, tedy dvanáctiletých a třináctiletých, již nazýváme jmény nejvýznamnějších světových a českých hráčů. Takže nejbližší kemp v Kutné Hoře nese název Giannelli a jeho obsahem jsou útočné kombinace ve zjednodušených podmínkách, vystřelená nahrávka a nahrávka do prvního sledu nahrávačů, všechny režimy příjmu a úderová variabilita u smečařů.

Takže do budoucna bude vždy jasné, na jaký kemp se děti hlásí a co je jeho obsahem. To dává možnost dětem, jejichž biologický věk neodpovídá kalendářnímu, aby se přihlásily na příslušný kemp odpovídající jejich aktuálnímu stavu vývoje.

 

Autor: Zdeněk Haník

Krátké zprávyArchiv
FIVB Beach Pro Tour Futures

Messina (ITA): ženy: Ozee / Glagau (CAN) – Nausch Sluková / Žolnerčíková 0:2 (11:21, 16:21), Neuschaeferová / Svozilová – Orsi Toth / Cali (ITA)...

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

V nadcházející sezóně oblékne dres Ostravy smečař Yaroslav Horobets, ukrajinský mládežnický reprezentant přichází na sever Moravy z rakouského celku...

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

Nahrávač Pavel Bartoš se po osmi sezónách, kdy režíroval hru rakouského celku Union Raiffeisen Waldviertel, vrací do Benátek nad Jizerou.

 
FIVB Beach Pro Tour Futures – kvalifikace

Ženeva (SUI): Heidrich / Dillier (SUI) – Mrkous Pihera 1:2 (19:21, 21:16, 14:16), Cecchini / Copelli (ITA) – Mrkous / Pihera 0:2 (17:21,...

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

Na post blokařky angažovala Dukla Liberec Brazilku Caroline Dias Godoi, aktuální mistryni Španělska s týmem CV JAV Olímpico.

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

VK Ostrava přivítá do svých řad tři polské mladíky. Nejzkušenější z nich je univerzál Kuba Chwastyk, který hrál v polské druhé lize za tým Wieluń. Na...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018