5.11.2022

Ještě nejsme na olympiádě #3 – B+N

Ano, chceme na olympiádu. Nesmíme se bát o tom mluvit. Když dokážu říct, že NĚCO CHCI a nejsem posera, tak mi hned vyvstane, že proto musím sakra něco udělat. Nicméně od pojmenovaného chtění to začíná a pak už následuje mnoho otazníků.

Jeden z nich, který se snažíme rozplést je, že ve světovém rankingu mládeže (teď mám na mysli chlapce) stojíme relativně vysoko a v dospělých nikoliv. Jak proměnit mládežnický úspěch v dospělý? Budeme si na tuto otázku pokoušet stále odpovídat, ale nejdřív bych chtěl na pravou míru uvést, co je projekt Benjamínci a Naděje (dále B+N). Iniciovali jsme ho společně s Jirkou Zachem před čtyřmi roky na základě mé dvacetileté zkušenosti se soukromými monotematickými kempy. A tak se zrodil projekt Základní školy volejbalu. Začaly pravidelné dovednostní kempy zaměřené na individuální rozvoj hráčů, vznikla stejnojmenná kniha a videoportál. Aby však veřejnost viděla propojení mezi knihou, video-portálem a kempy, rád bych dovysvětlil, že:

BENJAMÍNCI jsou věková skupina U12. Realizuje se ve čtyřdenních blocích s finanční spoluúčasti rodičů osmkrát do roka, 4x na Moravě a 4x v Čechách. Kempy nejsou výběrové.

NADĚJE jsou věková skupina U14. Realizuje se stejně jako v Benjamíncích. Kempy jsou částečně výběrové s možností účasti dalších dobrovolníků.

Na B+N navazuje první reprezentace s názvem LVÍČATA, což je věková skupina U 16. Zaměření na individuální rozvoj sice pokračuje, ale již v rámci režimu státní reprezentace.

Projekt B+N postupně dospěl do podoby, kdy každý kemp má svoje jméno i obsah, který navazuje na knihu ZŠ volejbalu a videoportál. V kategorii Benjamínci, tedy desetiletých a jedenáctiletých, jsou kempy pojmenovány podle postav, které jsou dětem blízké z tzv. „marvelovek" (komiksové série Marvel Comics). Takže například příští kemp Benjamínků v Táboře je druhý nového ročníku v Čechách s názvem Ant-man a jeho obsah je pohybový základ bloku, pádová technika, vrchní rotované podání, obecná lokomoce bez míče. 

Naopak kempy Nadějí, tedy dvanáctiletých a třináctiletých, již nazýváme jmény nejvýznamnějších světových a českých hráčů. Takže nejbližší kemp v Kutné Hoře nese název Giannelli a jeho obsahem jsou útočné kombinace ve zjednodušených podmínkách, vystřelená nahrávka a nahrávka do prvního sledu nahrávačů, všechny režimy příjmu a úderová variabilita u smečařů.

Takže do budoucna bude vždy jasné, na jaký kemp se děti hlásí a co je jeho obsahem. To dává možnost dětem, jejichž biologický věk neodpovídá kalendářnímu, aby se přihlásily na příslušný kemp odpovídající jejich aktuálnímu stavu vývoje.

 

Autor: Zdeněk Haník

Krátké zprávyArchiv
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) - Perušič / Schweiner 2:1 (21:16, 21:23, 15:7)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX)

Perušič / Schweiner – Losiak / Bryl (POL) 2:1 (12:21, 21:16, 15:10), Perušič / Schweiner – Ehlers / Wickler (GER) 2:0 (22:20, 28:26)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX)

Åhman / Hellvig (SWE) – Perušič / Schweiner 2:0 (21:19, 21:13), Perušič / Schweiner – Schalk / Bourne (USA) 2:0 (27:25, 27:25)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX) - kvalifikace

Ishii / Mizoe (JPN) – Hermannová / Štochlová 2:1 (21:19, 15:21, 16:14)

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge – La Paz (MEX)

Simo / Rodriguez (USA) – Hermannová / Štochlová 2:0 (21:15, 21:13), J. J. Zeng / M. M. Lin (CHN) – Hermannová / Štochlová 0:2 (16:21, 18:21)

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge – La Paz (MEX)

Klinger D. / Klinger R. (AUT) – Hermannová / Štochlová 0:2 (19:21, 17:21), Gottardi / Menegatti (ITA) – Havelková / Nausch Sluková 2:0 (21:11,...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018