10.3.2021

Po „mega“ pauze jsou naši borci ve čtvrtfinále World Tour 4* v Doha

První letošní 4* turnaj světové série v katarském Doha je v plném proudu. Ve výborném světle se zatím ukazuje dvojice Perušič / Schweiner, která postoupila už do čtvrtfinále. Naopak pro naše ženské páry Kvapilová / Kubíčková a Hermannová / Nausch-Sluková už turnaj skončil.

Po pondělní kvalifikaci, kde bohužel dvojice Maňas / Sedlák v poslední fázi vypadla s párem Likholetov / Bykanov, posunul do hlavních skupin.

Jediný český mužský pár v hlavní soutěži je Perušič / Schweiner. Naši borci se v prvním utkání skupiny C střetli s kanadskou dvojicí Saxton / O'Gorman. Díky své trpělivé hře se Perun s Davem mohli radovat z první výhry (2:0) v tomto roce, která je katapultovala do boje o první místo ve skupině. Vždy je velký svátek, když se v turnaji potkáte s Brazilci, a ještě větší je, když je porazíte. To se Perunovi s Davem povedlo a po neuvěřitelně otočené koncovce prvního setu, vyhrávají i set druhý. Výhra 2:0 poslala naše borce hned do druhého kola, kde vyzvali bratraneckou dvojici Grimalt / Grimalt. Díky skvělé obraně a preciznímu dohrávání bodových balonů naše jedničky vítězí s přehledem 2:0 a můžeme je tak zítra sledovat v boji o semifinále proti domácímu páru Cherif / Ahmed.

Ve skupině H nastoupily naše reprezentantky Kvapilová / Kubíčková k prvnímu zápasu proti Ruskám Makroguzova / Kholomina. Zápas se našemu druhému páru moc nepovedl. Rusky vyhrály vcelku jasně 2:0 (21:14, 21:7) a poslaly tak MK duo do zápasu o udržení v turnaji. Druhý zápas ve skupině byl zase proti ruskému týmu. Tentokrát to byla dvojice Dabizha / Rudykh. Naše hráčky předvedly o poznání lepší výkon, ale na postup do další fáze turnaje to bohužel nebylo. Ruský pár bere výhru 2:0 (21:19, 21:19) a Kvapilová / Kubíčková se s turnajem loučí na děleném 25. místě.

Markéta Nausch-Sluková a Bára Hermannová byly nalosovány do skupiny G. V prvním zápase se střetly se španělským párem Soria / Carro. Naše jedničky ukázaly, že při nucené pauze nezapomněly vyhrávat a Španělky vyprovodily 2:0. Tato výhra Markétu s Bárou poslala do finále skupiny, kde v zápase o přímý postup do druhého kola vyzvaly německý pár Ludwig / Kozuch. Po smolně prohraném prvním setu naše reprezentantky zabraly a s přehledem si došly pro vítězství v setu druhém. Zkrácená hra se naší dvojici moc nepovedla a díky tomu prohrává celý zápas 2:1 (24:22, 16:21, 15:12). Bára s Markétou skončily ve skupině na druhém místě, což je nominovalo do zápasu prvního kola play off proti ruské dvojici Dabizha / Rudykh. Bohužel se v Doha českým párům proti těm ruským nedaří. Po tom, co Rusky vyřadily Míšu Kvapilovou s Míšou Kubíčkovou, vyšláply si i na české jedničky a vyhrály v tie breaku 2:1 (16:21, 21:17, 15:10). Dvojice Sluková / Hermannová se tedy s turnajem loučí 17. místem.

Autor: Martin Mach, foto FIVB