7.3.2019

Dnešní výhra Karlovarska neohrozila třetí příčku kladenských Orlů

Předehrávka posledního kolo základní části UNIQA volejbalové extraligy mužů 2018/19 postavila proti sobě finalisty minulého roku. Pikantnost utkání ještě násobila nerozluštěná tabulka, kdo z jakého místa půjde do play off. Utkání se protáhlo do pátého setu, který se přiklonil na stranu domácích. ČEZ Karlovarsko tak v posledním utkání základní části vyhrálo a zachovalo si tak šanci skončit na čtvrtém místě, pokud Ostrava v sobotu v Praze neuhraje ani bod. Partnerem utkání byla společnost Dopravní podnik Karlovy Vary.

č.: 127         dne: 7. 3. 2019         v hod.:18:00

VK ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz 3:2 (21:25, 25:20, 22:25, 25:18, 15:9)

Rozhodčí: Kvarda P., Kořenek J., Kindermanová L., Tůmová M.

Počet diváků: 1100

Domácí: Rejlek, Wiese, Patočka, Van Haarlem, Hudeček, Beer, libera Pfeffer, Petrák. Střídali: Zmrhal, Penrose, O’Dea, Džavoronok

Hosté: Hýský, Zajíček, Habr, Vemic, Sobotka, Baranov, libera Moník, Vostárek. Střídali: Blažek, Piskáček, Wallisch, Koloušek, Marel

Ondřej Hudeček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Jsme rádi, že jsme poslední utkání před zaplněnou halou se skvělou atmosférou vyhráli. Teď musíme počkat, jak v sobotu dopadne Ostrava a pak se uvidí v play off.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Poslední zápas základní části jsme chtěli zakončit vítězstvím, což se podařilo. První tři sety se hrál dobrý sport, i v setech, které jsme prohráli jsme měli šanci na vítězství. Kladnu stačil bod, vystřídali, utkání sice již nemělo takový náboj, nic méně chci poděkovat hráčům, že to dohráli na maximální úsilí. Zároveň děkuji moc fanouškům, jelikož dnešní účast byla obrovská.“

Tomáš Hýský (kapitán Kladno volejbal cz): „Původně jsem si myslel, že cíl byl tady vyhrát, ale při skutečnosti, že nám stačil jeden bod, tak jsem rád, že si zahráli i mladý. Je třeba, aby osahali lepší a těžší utkání a toto byla vlastně poslední možnost. Jejich výkon nebyl úplně nejhorší, ale mohli jsme zahrát lépe, bylo vidět, že jsou dosti nervózní. Jsem rád, že jsme na třetím místě a máme lepší výchozí pozici. Děkuji fanouškům a gratuluji Karlovarsku. “

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Tři sety z obou stran byly vedeny v duchu play off. Domácí nás výborně tlačili servisem, hlavně Filip Rejlek s Hudcem. Jsem rád, že jsme ty tři sety zvládli hlavně herně. Pak se přiznám, že to byla jedna z posledních šancí, kdy by si zahrála lavička. Já jsem nechtěl dávat hráče na pět/šest bodů, proto jsem to udělal, jak v hokeji pětku za pětku. Udělal jsem to proto, že ti kluci nám plní roli sparingu a já jsem je chtěl nechat zahrát v krásné hale ve Varech před plnou diváckou kulisou. Teď to bude na základní šestce v play off.“

Poslední utkání přivedlo do haly nebývale velké množství fanoušků, mezi kterými se našlo i nemalé množství fanoušků z Kladna. Obě družstva věděla, jaká je matematika. Kladno potřebuje bod a domácí, pokud chtějí myslet na možnou lepší výchozí pozici před play off, musí vyhrát a čekat na možné zaváhání Ostravy v sobotu v Praze.

Od samého počátku utkání obě družstva tlačily na servis, aby znepříjemnily rozehru soupeři. To se dařilo a stav se přeléval z jedné strany na druhou. Vždy podle toho, kdo s nepříjemným podáním byl zrovna na servisu. V koncovce prvního setu Kladno získalo drobný náskok, který se domácím již nepodařilo umazat.

Obdobný průběh měly oba další dva sety. Tlak na servis a kvalitní ztráta. Pokud družstvo dostalo šanci uhrát „bodovku“, tak toho využít. Kladno mělo skvělou hru v poli a čaplo neskutečné míče. Některé zákroky v poli u obou družstev diváky zvedaly ze sedaček. Koncovka druhého setu patřila Karlovarsku.

Třetí set začal bojem o každý míč. Kladno chtělo získat svůj důležitý bod a domácí nechtěli dát kůži jen tak. Velmi pohledný volejbal pro oko diváka. V koncovce domácí udělali dvě chyby, které je stáli vítězství v setu.

Kladno vystřídalo většinu hráčů a pustilo na palubovku lavičku. Bod, který získalo jim zaručilo konečné třetí místo. Hráči z lavičky se prali statečně, ale kvalita základního kádru Karlovarska se projela a celkem s přehledem domácí tento set vyhráli.

Pátý rozhodující set trenér Fortuník nechal odehrát také hráče z lavičky. Domácí chtěli před svými fanoušky vyhrát, proto k nějaké velké změně v základní šestce nedošlo. Na chvíli přišel Marek Zmrhal a druhé libero Tomáš Petrák. Set domácí dohráli za potlesku stojících diváků.

Autor: Tým Karlovarska