30.10.2019

Karlovarsko potvrdilo roli favorita a dále proplouvá extraligou bez ztráty setu

Dnešní zápas byl předehrávkou utkání 13. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20, které se mělo hrát mezi Vánocemi. Česká reprezentace se dostala do kvalifikace na olympijské hry a v době mezi Vánocemi se bude připravovat na tento důležitý turnaj. Soupeře si Karlovarsko vyzkoušelo hned v druhém kole, a i když u soupeře vyhrálo, tak v kabině domácích zaznělo, že se Ústí nesmí podcenit a bude nesmírně důležité dodržet domluvenou taktiku. To se vesměs podařilo a Karlovarsko si připsalo další výhru bez ztráty setu. Partnerem dnešního utkání byla společnost Algon, která nám již několikátou sezónu zapůjčuje vozidlo pro hráče. Nejlepším hráčem domácích byl vyhlášen blokař Vojta Patočka.

č.: 76            dne: 30. 10. 2019            v hod.: 18:00

VK ČEZ Karlovarsko – SK VOLEJBAL Ústí na Labem 3:0 (25:15, 25:22, 25:17)

Rozhodčí: Činátl R., Kvarda P., Kindermann M., Kindermannová L.

Počet diváků: 820.

Domácí: Wilson, Ticháček, Vašina, Patočka, Rejlek, Wiese, libera Pfeffer, Petrák. Střídali:  Džavoronok, Lux, Baláž

Hosté: Kramar, Parraguirre, Tibitanzl, Melcher, Januzovic, Beer, libero Kořínek. Střídali: Šulava, Kasan, Kobolka, Vodvárka

Filip Rejlek (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): Jsem moc rád za tři body, jelikož žádný zápas není jednoduchý. Bylo důležité, že jsme udrželi koncentraci v utkání, i když jsme v první půlce prvního i druhého setu nedodrželi trenérovi pokyny. Následně jsme se srovnali a ve třetím setu to již fungovalo a trenér mohl vystřídat mladé hráče, kteří dovedli utkání do vítězného konce.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratuluji hráčům, dnes jsme nebyli pod takovým tlakem na přihrávce, proto nám tak dobře fungoval side out. Na druhou stranu jsme nebyli tak disciplinovaný do obrany, jak bych si přál, takže toto budeme muset do zápasu s Kladnem rapidně zlepšit. Děkuji moc fanouškům, kteří byli dnes skvělí.“

Filip Kramar (kapitán SK VOLEJBAL Ústí na Labem):Gratuluji domácím k zisku zcela zasloužených tří bodů. My jsme nebyli schopni již od prvního doteku míče, což je servis, domácím uškodit a od toho se odvíjela naše hra.“

Jakub Salon (trenér SK VOLEJBAL Ústí na Labem): „Co k tomu dnes říci. Dnes nás Vary přehrály jednoznačně na servisu, kde jsme kromě druhého setu, nebyli schopni to ustát. A to ještě Vary v tomto setu dost kazily. Dostali jsme spoustu přímých bodů a plno příjmů jsme honili po hale. Díky tomu se těžko hraje. Gratuluji Varům k dobrému výkonu a my si musíme na tréninku více máknout, abychom se zlepšili.“

Dnešní utkání začalo již tradičně zhasnutou halou a nástupem základních šestek do kuželu světla. Domácí od samého počátku začali tlačit na servis, což jim přineslo vedení o „breakový“ bod. Hosté nebyli tak důrazní na servisu a Karlovarsko díky tomu mělo zjednodušený příjem a mohlo kombinovat na následném útoku. To se velmi líbilo hojnému počtu diváků, kteří i uprostřed týdne navštívili Halu pro míčové sporty. V základní šestce poprvé od začátku nastoupil za domácí Lukasz Wiese, který se před prvním utkáním zranil. Hosté se snažili přerušit hru domácích TO za stavu 5:10 a 10:17, ale rozjeté Karlovarsko se nepodařilo zastavit. To dokráčelo do vítězství v setu poklidně za stavu 25:15.

Všichni si v hale pravděpodobně mysleli, že druhý set bude ve stejném duchu. Z části byl, hra domácích nebyla tak přesvědčivá, jako v setu prvním a hosté dlouhou dobu drželi krok. V koncovce hosté srovnali a domácí trenér Jirka Novák bere TO (18:18), aby hráče porovnal a připravil na konec setu. To se daří a domácí přidávají dva body. To byl signál pro trenéra hostů Jakuba Salona, který žádá TO. Následně obě družstva přidávají své ztráty, ale přesto domácí trenér zastavuje hru TO za stavu 24:22, kdy hosté získali bod. Je potřeba lehce vydechnout. Hosté koncovku domácím velmi usnadnili, jelikož kazí servis a set končí ve prospěch Karlovarska za stavu 25:22.

Třetí set se díky tvrdému servisu Karlovarska vyvíjí velmi příznivě pro domácí. Už za stavu 7:2 pro domácí žádá TO trenér hostů. Další TO ze strany hostů přichází za stavu 12:4. Následně obě družstva „ztrátují“ a tímto tempem utkání kráčí do koncovky. V ní Karlovarsko předvedlo pár krásných útoků, které nezůstaly bez potlesku domácích fanoušků. Set končí ve prospěch domácích za stavu 25:17. Tři body zůstávají domácím. Ti již nyní myslí na další utkání, které bude před kamerami České televize 4. listopadu v 16:50.

Autor: Tým Karlovarska