Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
8.11.2023

Karlovarsko si před domácím publikem spravilo reputaci vítězstvím nad Duklou

V předehrávaném utkání 13. kola mužské extraligy zvítězilo Karlovarsko nad Libercem 3:1, kdy předvedlo útočnou a zcela jinou hru než v sobotním utkání proti Kladnu.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Dukla Liberec 3:1 (25:13, 25:27, 25:20, 25:15)

Rozhodčí: René Činátl, Petr Dušek

Počet diváků: 721

Domácí: Marelić, Carmody, Pastrňák, Ihnát, Kock, Keemink, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Kasan, Baláž

Hosté: Demar, Trojanowicz, Johansen, Suda, Urueňa, Bryknar, libero Maar. Střídali: Ticháček, Gomez, Jemeljanovs, Svoboda

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Výhra za tři body doma s Libercem je super a bereme ji všema deseti. Chvílemi to asi nebylo moc hezké. S druhým setem nemůžeme být vůbec spokojeni, to nás naopak musí budit ze sna a varovat nás to do příště. Ale dobře pro nás, že jsme se do toho zápasu dokázali vrátit a vyhrát za tři body. Já jsem za to moc rád a gratuluji klukům.“

Liam Sketcher (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dnes jsme předvedli o hodně lepší mentální výkon. Bylo to mnohem blíž tomu, jak jsme hráli přípravné zápasy. Takže je dobré vidět, že se cítíme sebevědoměji. Nedávno jsme prošli několika těžkými zápasy a teď se dostáváme na druhou stranu jen díky tvrdé práci.“

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Nestálo to za moc. První set jako by vůbec nebyl. Tam jsme vůbec neexistovali. Jestli jsme tam uhráli dvanáct bodů, tak to je hodně. Opravdu ostuda. Potom jsme to trochu zvedli, ale zase jsme to neusmečovali. Trochu jsme spravili příjem, ale byli jsme jak bezzubí. Vůbec jsme nevytvořili tlak na Vary a prostě jsme to nedokázali odsmečovat.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): „Nehodnotí se mi to lehce, protože jsme dnes dva sety vůbec nebyli na palubovce. Co se týče bojovnosti, tam jsme odevzdali velice hamižný výkon, kdy jsme měli dobrý jen set a půl. Jsme rádi, že se vrátil Nivaldo, ale měli jsme problémy na přihrávce a problémy udělat čistou ztrátu.“

Do prvního setu vstoupilo domácí Karlovarsko za hlasité podpory domácích fanoušků a ujalo se přesvědčivého vedení, které si během celého prvního setu udržovalo. Dařilo se mu ve všech herních činnostech, tlačilo hosty svým razantním útokem a precizní obranou. Za stavu 18:9 pro Karlovarsko došlo na straně hostů ke střídání, Urueňa je vystřídán Jemeljanovsem a Gomez za Sudu. Po úspěšných blocích domácích přichází na řadu oddechový čas trenéra Dukly. Závěr prvního setu je zcela v režii domácího Karlovarska, které předvádí výborný výkon, který završil vítězstvím v prvním setu 25:13.

Druhý set začal opět v režii Karlovarska, které pokračovalo ve hře z prvního setu. Tlačilo v útoku a za vedení 7:3 už přišel čas na první time libereckého trenéra Demara. Po několika nevynucených chybách Karlovarska se podařilo Dukle snížit bodové manko už na pouhé dva body. Po esu Jakuba Ihnáta a připsaném 16. bodu si opět oddechový čas vyžádal trenér Dukly. Precizní útok středem si však Karlovarsko připsalo další bod. Dukla ale na soupeře zatlačila a srovnala skóre na 19:19. V tomto čase došlo i na první oddechový čas trenéra domácích Sketchera. Karlovarsko střídá, ze hry odchází Pastrňák a nahrazuje ho Kasan. Střídají i hosté, místo Ticháčka přichází Svoboda. Odpískané špatné postavení hostů znamenalo 23. bod pro Karlovarsko. Koncovka druhého setu byla vyrovnaná, tentokrát však vítězná pro hosty z Liberce (25:27). Stav utkání byl tak 1:1.

Vstup do třetího setu byl jen o servisu na obou stranách. Hra byla oboustranně vyrovnaná. Baláž vystřídal Carmodyho a šel na podání. Za stavu 16:14 pro Karlovarsko sáhl po oddechovém čase trenér Dukly. Eso Mareliće a úspěšný útok Jakuba Ihnáta už Karlovarsko posunulo do vedení o čtyři body. Na straně Dukly došlo ke střídání Sudy za Goméze a Jemeljanovse za Johansena. Následoval druhý oddechový čas Dukly a po esu libereckého týmu i oddechový čas domácího Karlovarska (19:16). Úspěšný útok středem a následné eso dávalo ještě malou šanci Liberci konec setu zdramatizovat. Dukly. Ten však patřil Jakubovi Ihnátovi, který na servisu připsal esem už 24. bod domácích a blokem společně s Kockem ukončil třetí set (25:20) a Karlovarsko vedlo 2:1.

Ve čtvrtém setu se ujala vedení Dukla, která tlačila domácí svým servisem. Karlovarsko ale bodové manko ihned smazalo, 5:5. Do hry se zapojil Radek Baláž, který vystřídal Édera. Čtvrtý set byla přehlídka es na straně domácích. Po esu Radka Baláže si vyžádal oddechový čas trenér hostů, který přerušil úspěšnou sérii Karlovarska na podání, 12:9. Následoval další oddechový čas Dukly a střídání Sudy za Goméze. Hosté z Liberce zaostávali za domácími už o šest bodů. Na obou stranách došlo ještě ke zpětnému střídání, zanedlouho však utkání za stavu 25:15 ukončil útok domácích a Karlovarsko tak zvítězilo nad Libercem 3:1 na sety.

Autor: VK ČEZ Karlovarsko

Martina Demara vystřídá na lavičce volejbalistů liberecké Dukly Alessandro Lodi. Italský světoběžník, který střídavě vedl muže nebo ženy ve...