7.3.2024

Volejbalisté Benátek nad Jizerou a Beskyd v ohrožení konce sezony

V úterý bylo rozehráno předkolo play-off ČEZ volejbalové extraligy mužů 2023/24. Výhodu domácí palubovky využily lépe postavené týmy po základní části k vedení 1:0 na zápasy. Otázkou je, zda se Brnu a Odoleně Vodě podaří proklouznout do čtvrtfinálových bojů už po druhém utkání předkola nebo Benátky nad Jizerou a Beskydy odvrátí konec sezony, zvítězí a posunou sérii k rozhodujícímu třetímu utkání. Na to odpoví v pátek druhé zápasy předkola play-off.

Volejbalisté Brna dali v prvním utkání s Black Volley zapomenout na prohry s tímto soupeře v dlouhodobé části a po dobrém výkonu, podpořeným kvalitním servisem, si připsali důležitou výhrou. Od začátku utkání měl brněnský celek více ze hry, byl ve výrazném vedení, a i když Beskydy začaly s blížící se koncovkou bodové manko mazat, vítězství v setu si už nenechali svěřenci Ondřeje Marka vzít. Druhý set však Brněnští polevili, Beskydy toho využily a i díky zlepšené hře dotáhly set do vítězného konce a vyrovnaly na 1:1. Třetí set pak byl přesnou kopií setu prvního a Brno vedlo 2:1. Čtvrtý set opět rozehráli lépe Brňané, ale jejich několikabodový náskok se podařilo Black Volley zlikvidovat a hrál se vyrovnaný volejbal. Větší vůli po vítězství nakonec prokázalo Brno, kterému se navíc k téměř neomylnému výkonu na útoku rozehrál kapitán David Janků.

Začátek středočeského derby mezi Odolenou Vodu a Benátkami patřil jednoznačně Aeru. Za vedení 1:0 na sety však jeho hráči začali kupit chyby a tím pomohli soupeři vrátit se do hry. Zlepšený výkon Benátek byl odměněn vyrovnáním na 1:1. Průběh třetího setu byl velmi vyrovnaný, body se přelévaly ze strany na stranu. Díky bodové šňůře při podání smečaře Jana Svobody se nakonec třetí set stal kořistí Aera. Čtvrtý set už si hráči Odoleny Vody bez problémů pohlídali.

Celky Brna a Odoleny Vody dělí tak jedna výhra od postupu do čtvrtfinále ČEZ extraligy mužů 2023/2024.