5.4.2022

Přinesou druhé zápasy semifinálové série žen další překvapení?

Druhými zápasy pokračuje ve středu semifinále play-off UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22. První zápasy skončily shodně 3:1, ovšem došlo k velkému překvapení.

Říká se, že vzájemné zápasy ze základní části jsou zapomenuty a play-off je úplně jiná soutěž. To se potvrdilo v úvodním semifinále mezi Libercem a Prostějovem. V dlouhodobé části braly tři výhry volejbalistky Dukly a tak vstupovaly do série v roli favorita. Prostějov se však nezalekl a překvapivě si odvezl z liberecké palubovky první vítězství. Úvodní set se hrál vyrovnaný volejbal, koncovku zvládla lépe domácí Dukla, ale pak však přišel nápor Prostějova. Svěřenkyním Miroslava Čady vycházelo téměř vše, na co sáhly, nepustily Liberec už v podstatě do hry a zaslouženě se ujaly vedení v sérii. Volejbalistky Dukly tak musí na nepovedené utkání rychle zapomenout, vrátit se do herní pohody, která je provázela základní částí, a v Prostějově se pokusit semifinálovou sérii srovnat. To však proti „rozjeté“ prostějovské ekipě nebude vůbec snadný úkol.

V druhé semifinálové dvojici nakonec brněnské Královo Pole roli mírného favorita potvrdilo. První dva sety sehrála Olomouc vyrovnanou partii, utkání se však zlomilo v polovině třetího setu. Od té doby už měly Brňanky utkání zcela ve svých rukou a byly lepší ve všech herních činnostech. Teď je na Olomouci, zda využije domácího prostředí ke srovnání semifinálové série.