21.4.2022

V pátek je ve hře bronzová medaile, finále žen pokračuje druhým duelem v Prostějově

Závěr letošního ročníku UNIQA volejbalové extraligy žen 2021/22 se pomalu blíží. Před námi je druhý finálový duel mezi tentokrát domácím Prostějovem a brněnským Královým Polem. V pátek se už ale mohou rozdávat medaile, volejbalistky Liberce mají bronzový mečbol na palubovce Olomouce.

Finálová série mezi celky Králova Pole a Prostějovem odstartovala v úterý prvním duelem na brněnské palubovce.  Hned od začátku se hrál vyrovnaný volejbal a to i navzdory tomu, že se domácí KáPéčko muselo zkraje setu vyrovnat s nečekaným výpadkem v sestavě, když se nešťastně zranila univerzálka Simona Jelínková. Body se přelévaly ze strany na stranu, prvním setbolem disponovaly hráčky Králova Pole. Ten však Prostějov odvrátil a vzápětí si dokráčel k zisku první sady. Možná to byl právě rozhodující moment celého utkání. Prostějov získal větší jistotu a v úvodu druhého dějství si vybudoval mírný náskok, který už domácí volejbalistky nestačily zlikvidovat. Za nepříznivého stavu 0:2 se však brněnské mládí nevzdávalo a třetí set se stal jejich kořistí. Tím se však Prostějov nenechal rozhodit a čtvrtá sada se odehrála plně v jeho režii. V celém zápase byl k vidění bojovný volejbal, plný parádních výměn, o vítězství prostějovského celku rozhodla větší úspěšnost krajních hráček na útoku. V pátek však může být všechno jinak. Samozřejmě že Prostějov bude chtít využít domácí palubovku k vedení ve finálové sérii 2:0, proti tomu bude Královo Pole, které už několikrát v sezóně ukázalo velkou bojovnost i za nepříznivého stavu utkání.

V prvním duelu o třetí místo přehrála Dukla Liberec na domácí palubovce Olomouc. Vysokoškolačky působily unaveným dojmem po náročné semifinálové sérii a kromě druhého setu marně hledaly recept na dobře hrající libereckou sestavu. V sérii hrané na dvě vítězná utkání je tak Dukla krůček od zisku bronzových medailí. Olomouc se však před utkání v domácím prostředí netají úmyslem vrátit sérii o bronz k rozhodujícímu třetímu utkání do Liberce.