TJ Tatran Střešovice - VK Královo Pole Brno 0:3 (-22,-20,-17)

Rozhodčí: Pejpal A.,Záhorcová K. Počet diváků: 100, čas: 69 minut
Sestavy (od zóny 1)
Štindlová, Synková, Černianská,Nýdrlová, Škrampalová, Kvapilová Libero: Novotná Střídali: Jeřábová, Němcová,
Rostidálková, Svobodníková, Vincourová, Útlá, Onderková, Straková Libero: Melichárková Střídali: Staňková,Valtrová,

Kapitán:
Dnes jsme nehrály špatně, Brno je o třídu lepší soupeř. Hrály jsme dobře. Myslím, že to byl docela dobrý zápas.
Trenér:
Soupeř nás přetlačil v koncovkách, měl výrazně lepší útoky. Jinak myslím, že vyrovnaný zápas.

Kapitán:
V určitých fázích zápasu nás soupeř zatlačil servisem. Dělaly jsme hodně nevynucených chyb. Krom těchto pasážích jsme měly celý zápas pod kontrolou.
Trenér:
Do půlky zápasu to bylo vyrovnané utkání. Myslím, že domácí podaly slušný výkon. V půlce zápasu hráčky vedly o několik bodů. Vincourová svým podáním srovnala stav. V této fázi se utkání zlomilo ve prospěch Brna.

Hostující hráčky do začátku prvního setu vlétly velmi energeticky a diktovaly domácím hračkářkám po svém. Avšak domácí se po prvním technické pauze vzchopily a skóre maličko stáhly. Hráčky Brna odpověděly silnou sítí a mocnými rychlíky, se kterými si domácí hráčky nedokázaly poradit. Nicméně v koncovka byla velmi zajímavá, hráčky Střešovic opět nabraly síly a pustily se s vervou do svých protihráček. Bohužel pro ně skončil první set ve prospěch hráček z Brna.
Ve druhé setu domácí hráčky vylepšily své bloky a bránily na jedničku. Soupeřky nevěděly, jak prolomit domácí zeď. Hostující hráčky zlepšily své servisy a dostaly se do vedení. Tím Střešovice zastrašily a mohly se více soustředit na ofenzivu. Domácí se snažily s nimi držet tempo, avšak na rychlé střelby hostujících hráček nestačily. Hráčky Brna získávají i druhý set.
Ve třetím setu hrály Hráčky Brna ve všech hracích situacích velmi dobře. Hráčky Střešovic podlehly ve třetím setu. Hostující hráčky slavily vítězství.

Martin Kubr

statistika utkání

zpět

47. utkání

Volleyball club Slavia Praha - TJ Sokol Frýdek-Místek 3:1 (20,23,-16,23)

Rozhodčí: Večeřa, Krsek Ćas utkání: 98 min Počet diváků: 200
Neumannová, Suchoňová ,Smutná, Koloušková, Jonášová, Mezerová, , Libero: Steinerová Střídali: Caithamlová, Neumannová, Kočiová, Bonnerová
Mazurová, Toroková, Kojdová, Janďourková, Kubová, Orlovská, Libero: Petrová Střídali: Holingrová, Závodná, Pavelková, Haškovcová

Kapitánka Koloušková:
Další těžký zápas, který se nám po bojovném a kolektivním výkonu podařilo s podporou fandů zvládnout. Děkuji děvčatům za bojovnost.
Trenér Jiří Vojík:
Další domácí utkání, které mělo patřičný emotivní náboj se nám velkou bojovností podařilo zlomit v náš prospěch. Oba týmy věděly o co se hraje a proto bylo vidět mnoho perfektních výměn. Chválím celý tým za výborné nasazení a děkuji fanouškům za fantastickou podporu.

Kapitánka:
-
Trenérka Saša Dedková:
Zápas jsme prohráli naší nedůsledností v 1. setu na přihrávce a 2. na útoku

Od počátku utkání se hrál pěkný, divácky atraktivní zápas. Oba týmy se překonávaly ve hře v poli, jeden razantní útok střídal druhý.
V 1. setu se skore přelévalo z jedné strany na druhou, až v koncovce při podání Jonášové, se kterým měl soupeř problém, Slavia odskočila a koncovku uhrála.
Od počátku 2. setu se dostal Frýdek do 1-3 bodového vedení, které si neustále udržoval. V koncovce však domácí hráčky svým důrazným útokem zvrátily set ve svůj prospěch.
Frýdek se nevzdával, servisem zatlačil Slavii, opět si vypracoval náskok, který se tentokráte domácím nepodařil stáhnout.
Ve 4. setu se Frýdek opět ujal vedení, Slavia náskok soupeře postupně stahovala a ve vypjaté koncovce nakonec slavila těsné, trochu šťastné, ale zasloužené vítězství v setu a tím i v celém zápase.

Jan Turek

zpět

48 utkání

TJ Sokol Šternberk - SK UP Olomouc 0:3 (-14,-15,-13)

Rozhodčí: Dziacký, Kovář Diváků: 250
Klhůfková, Šenková, Holásková, Honková, Oborná, Piňosová Libero: Hronová Střídaly: Hrabalová, Dřímalová, Halamíčková, Sochorcová
Sajdová, Viestová, Chalcarzová, Jesinová, Gregorová, Mátlová Libero: Maléřová Střídaly: Nachmilnerová, M. Janečková

Kapitánka Šenková:
Soupeř byl ve všem lepší, my jsme nehrály žádný volejbal.
Trenér Jehlář:
Holky nezúročily dobrou práci v tréninku, nemohly se opřít o příjem a nezatlačily soupeře útokem.

Kapitánka Gregorová:
Po počáteční nervozitě jsme přitlačily na servisu a udržovaly si náskok.
Trenér Teplý:
Proti tradičně bojovnému soupeři a v bouřlivém prostředí jsme očekávali komplikace. Ty se však nedostavily a z naší strany to po výkonu bez větších chyb bylo hladké vítězství.

Zápas byl vyrovnaný jen do stavu 9:9 v úvodním setu. Pak favorizované Olomoučanky odskočily na 9:17 a od té doby na palubovce dominovaly.

Adam Fritscher

zpět

49. utkání

VK TU Liberec - PVK Olymp Praha 0:3 (-14,-20,-18)

Rozhodčí: Bydžovský Z., Dmejchal M. Počet diváků: 50
Sestavy (od zóny I.):
Chroustovská, vinecká, Kinská, Rašková, Novotná, Ševčíková Libero: Lauerová Střídali: Ullmanová
Halbichová, Jakubšová, Sládková, Vanžurová, Kossányiová, Kalliostová Libero: Zoulová Střídali:

Kapitán Chroustovská:
V tréninkovém tempu jsme dovedli utkání do nevítězného konce.
Trenér Hořínek:
Nesouhlasím s kapitánkou, hráli jsme dobře.

Kapitán Sládková:
V tréninkovém tempu jsme dovedli utkání do konečného vítězství.
Trenér Mitáč:
Souhlasím s kapitánkou.

Hostující tým si na začátek 1. setu vytvořil, který po celou sady udržel. V druhém setu se VK TUL zlepšil téměř ve všech herních činnostech, ale koncovku zvládl opět lépe Olymp. V průběhu třetího setu se do vedení dotal i Liberec, ale náskok neudržel, a tak po 62 minutách prohrál 0:3.

Dvořáková Michaela

zpět

50. utkání

TJ Mittal Ostrava - PVK Přerov Precheza 3:1 (15,22,-15,24)

Rozhodčí: Antušák J./Gall J. Diváci: 160 Čas: 99 min.
Hermannová, Polášková, Langová, Lindovská, Michalíková, Pinková Libero: Spáčilová, Střídaly: Mayerhoferová, Elblová, Krotká, Holišová
Ticháčková, Gáliková, Murčinková, Mrázková, Gambová, Pastulová Libero: Cebáková Střídaly: Skřičková, Skalová, Nucová, Zajícová

Kapitán:
2 sety jsme byly lepší, pak jsme nepřijaly, ale koncovku 4. setu jsme se štěstím zvládly.
Trenér:
Nervózní nepřesné utkání. My jsme chtěli ukončit sérii proher a měli jsme asi větší hlad po vítězství. V utkání bylo hodně chyb na příjmu a hlavně nám konečně vyšly koncovky dvou setů.

Kapitán:
Začátek utkání a v podstatě i druhý set jsme si prohrály příjmem, pak nastalo zlepšení, ale 4. set nás bojovností soupeř přehrál.
Trenér:
Domácí byli lepší na podání, měli jsme velké problémy s přihrávkou. Když jsme Ostravu servisem zatlačili my , také dělala množství chyb. Bohužel nám to vydrželo jen krátce.

1. set byl vyrovnaný do stavu 15:13, pak jsme odskočili na 19:13 a v pohodě set dohráli.
2. set byl mnohem dramatičtější a soupeř neustále vedl, ještě 20:22, ale pak při servisu Hermannové jsme koncovku zvládli na jedničku.
3. set byl propadák domácích na příjmu.
4. set opět drama, domácí vedli 18:14,20:16, 23:19, ale pak nastal strach z výhry a otočení hostů na 23:24, naštěstí domácí znovu zabrali a hned 1. mečbol proměnili.