Výsledky kompletního 15. kola UNIQA Extraligy žen 2014-15

TJ Sokol Šternberk - SK UP Olomouc 1:3 (-22,23,-11,-17)

TJ Sokol Šternberk: Jurčíková, Ticháčková, Janečková, Bartáková, Oborná, Sochorcová, libera Hronová, Citovecká
Střídaly: Borovcová, Kepplová, Zemánková

SK UP Olomouc: Kojdová, Tomášeková, Tinklová, Schandlová, Holásková, King, libero Košická
Střídaly: Polášková, Rutarová

Čtvrté soutěžní derby obou rivalů v této sezoně (doposud jedno v lize a dvě v poháru) přineslo alespoň zpočátku nejvyrovnanější podívanou. Oba celky se v úvodních dvou setech střídaly ve vedení a rozhodnout musely až samotné koncovky. V té první vedl Šternberk ještě 22:21, univerzita pak ale vyrovnala a při servisu čerstvě střídající Rutarové vzápětí získala rozhodující tři výměny. Ve druhém dějství naopak otočil domácí Sokol ze stavu 13:15 na 18:16 a nejtěsnější náskok dovedl až k vyrovnání na 1:1.

Zlom nastal teprve ve třetí části střetnutí. Vysokoškolačky v ní při podání exšternberské Schandlové odskočily z úvodních 5:5 na 5:10, postupně až na 7:15 a nakonec domácímu celku povolily uhrát jen jedenáct míčů. I čtvrtý set už byl od začátku v režii favorita (0:4, 8:16), který ziskem tří bodů zůstal na čtvrté příčce extraligového pořadí.

Kapitánka Markéta Janečková (Šternberk): „První dva sety jsme se soupeřem držely krok, pak ale hosté výrazně přitlačili na útoku, a to rozhodlo o jejich vítězství.“

Trenér Martin Hroch (Šternberk): „V této sezoně jsme proti Olomouci odehráli náš nejlepší zápas. A to i přesto, že jsem měl strach, protože s výjimkou utkání s Prostějovem jsme nebyli celý měsíc v zápasovém režimu. I přesto jsem byl s prvními dvěma sety maximálně spokojený. Nově sice hrála Sochorcová na smeči a na blok se nám z Olomouce vrátila Jurčíková, přesto si naše sestava vcelku sedla. Konečný výsledek duelu však ovlivnil náš výpadek z prostředka třetího setu, kdy jsme museli prostřídat sestavu a obměnit systém hry. Soupeř se s tím ale srovnal dobře, zatímco naše úspěšnost na útoku už pak nebyla zcela na úrovni. Pokud ale budeme i dál podávat takové výkony jako dnes, tak určitě uhrajeme i další body.“

Kapitánka Veronika Tinklová (Olomouc): „Bylo to vypjaté utkání jako pokaždé se Šternberkem. Jsem ráda, že jsme to zvládly za tři body.“

Trenér Jiří Teplý (Olomouc): „Po vyhrané koncovce prvního setu a rychlém vedení ve druhém jsme začali hrát až příliš profesorsky. Soupeř toho využil a nadšeným výkonem získal druhou sadu. Potom se ale naše družstvo zkoncentrovalo a soustředěným tlakem na protivníka získalo důležité tři body.“

Adam Fritscher

TJ Sokol Frýdek Místek - VK KP Brno 1:3(-17,14,-25,-22)

Rozhodčí: Topolánek M./Bohačík R./Sysala L

Počet diváků: 300

TJ Sokol Frýdek-Místek: Závodná, Dudová, Michalíková, Yordanská, Kubová, Melicharová,  Kedzia(Libero),
Střídaly: Vašinová, Turbak, Štrbová

VK KP Brno: Toufarová, Petrovič, Onderková,Marešová, Field, Nováková, Cebáková(Libero)
Střídaly: Hrazdírová, Nálezková

První set byl od počátku v režii Brna, které přehrálo domácí hlavně v útoku a na bloku. Ve druhém setu vyrovnaný průběh do stavu 13:13, poté sokolky zlepšily blok a bezproblémově set vyhrály 25:14. V průběhu třetího setu si sokolky udržovaly mírný náskok, vedly již 19:15, ale hráčky Brna stav otočily a v dramatické koncovce zvítězily. Ve vyrovnaném čtvrtém setu patřila koncovka Brnu, které po zásluze zvítězilo.

Kapitánka Dudová (Frýdek): „Celý zápas byl o servise a přihrávce, což rozhodlo. V těžkých chvílích bylo Brno lepší.“

Trenér Kožuch (Frýdek): „Náš výkon byl mdlý, soupeř byl rozehraný, ale toto nás neomlouvá. Soupeři blahopřeji.“

Kapitánka Onderková (Brno): „Pokud jsme soupeře zatlačily servisem, tak se nám dařilo eliminovat útoky soupeřových středových hráček. Vezeme si velice cenné tři body.“

Trenér Gonzales (Brno):  „Jsem rád za zisk tří bodů v tomto utkání. Důležité je, že tým se dostával z nevýhodných situacích a bojoval za každého stavu.“

Jiří Zaoral

VK SG Brno - VK Prostějov 0:3 (-17, -13,-12)

Počet diváků: 50

Doba utkání:  57 min

Rozhodčí: Večeřa J. / Čipera J.

VK SG Brno: Pospíšilová, Plešingrová, Matoušková, Šnellyová, Nálezková, Podhrázká,
Libero: Vaňková
Střídaly: Skýbová, Minaříková

VK AGEL Prostějov: Gambová, Chludová, Soares, Kossanyová, Karg, Zatloukalová
libero: Kovářová
Střídaly:  Weiss, Borovinšek

Pouze první polovina úvodního setu nabídla podívanou na vyrovnaný duel. Dokonce musela naskočit první nahrávačka Prostějova Weiss. Ale od druhého technického tajmu již jasně dominoval favorizovaný Prostějov. V podobném duchu se odvíjely další dva sety a zkušené hostující hráčky nepřipustily žádné překvapení.

Brno:
Trenér (Šárka Melichárková): „V prvním setu jsme se drželi. Postupem času jsme začali dělat množství chyb a začala být znát kvalita soupeře, který si v klidu pohlídal koncovky setů.“

Prostějov:
Trenér (Miroslav Čada): “Bezproblémové utkání, které nám umožnilo vyzkoušet celou lavičku.“

Petra Žilková

TJ Ostrava - PVK Olymp Praha 1:3 (-20,16,-16,-25)

Rozhodčí:  Slezák J./Kubinec J.

Počet diváků: 165

TJ Ostrava: Pinková, Zedníková, Kojdová, Nachmilnerová, Součková, Kukučová, libero: Spáčilová.
Střídaly: Čuboňová, Zemanová, Polášková.

PVK Olymp Praha: Kurková, Hodanová, Mudrová, Jančaříková Škrampalová, Trnková, libero: Dostálová
Střídaly: Nová, Šimáňová, Kopecká.

Domácí hráčky vstoupily do utkání dobře (8:4), ale pak se karta začala obracet (15:16, 17:21) a Olymp v klidu dohrál set. Ve druhém setu opět dobrý začátek domácích (8:6, 13:8, 16:12) a tentokrát bezproblémové dohrání setu. Katastrofální vstup Ostravy do třetího setu (2:8, 10:16). Pak se domácím podařilo snížit až na 15:17, ale díky vlastním chybám kvalitnímu servisu hostí už uhráli jen 1 bod. Celý čtvrtý set se vyvíjel velmi dobře pro domácí (8:6, 13:7, 16:9, 20:15). Pak Olymp zabral a snížil na 20:18, 22:21. Pak se Ostrava přece jen probojovala ke třem setbolů. (24:21), všechny však promarnila. Nevyužila ani setbol za stavu 25:24 a set i celý zápas vlastními chybami darovala Olympu.

Kapitánka Petra Polášková (Ostrava): Hodně chyb na obou stranách. Dnes jsme nepředvedly hezký volejbal. Čtvrtý set jsme si prohrály vlastními chybami. Teď se musíme dobře připravit na Olomouc.

Trenér Zdeněk Pommer (Ostrava): My jsme nehráli dobře, máme také marodku, ale na to se nechci vymlouvat. Byli jsme nedůrazní v útoku a hlavně v koncovce 4. setu jsme dělali zbytečné chyby. Neubránili jsme Hodanovou a blokařky a Mudrová nás potrápila na servisu, obecně jsme se velmi trápili na příjmu.

Kapitánka Eva Hodanová (Olymp): Jsem neskutečně ráda za vítězství za 3 body. Téměř jsme už ve čtvrtém setu nevěřily. Doufám, že uhraná koncovka posledního setu, nám pomůže v dalších zápasech. Chválím holky za bojovnost.

Trenér Stanislav Mitáč (Olymp)Dosáhli jsme absolutní maximum. Nepřijeli jsme zdraví (Mlejnková, Kopecká), o to víc nás těší 3 body, přestože v utkání bylo oboustranně mnoho chyb. Chválím nasazení, bojovnost a touhu dobrat se vítězství. Na útoku se nedařilo ani jednomu účku (Jančaříková, Nová), i Škrampalová měla velké výkyvy. V útoku jsme spoléhali hlavně na Hodanovou a obě středové hráčky a chválím i Dostálovou.