23.6.2018

České kadetky změřily v přípravě síly s družstvy amerických univerzit

Ve dnech 13. - 18. 6. 2018 proběhlo další VT reprezentačního výběru kadetek ČR 2002/2003 v Brandýse nad Labem. Soustředění bylo v úvodu zaměřeno na příjem podání pro smečařky a libera. Dále na souhru nahrávaček a středových hráček – pouze útoky před nahrávačkou. V průběhu celého VT byl kladen důraz na herní chování v herních cvičeních v šestkách – útočné kombinace po vlastní přihrávce, hra po míči „zadarmo“ a protiútok po vlastní obraně.V rámci regenerace (plavání a sauna) a kompenzačního cvičení byly hráčky v rukách M. Pachmanové.

V průběhu VT družstvo sehrálo dva přátelské, velmi těžké, zápasy s družstvy amerických univerzit Cincinnati (Ohio) a UCLA (Californie). Pro nás to byla konfrontace s herně vyspělými hráčkami ve věku 18-23 let. Výukou pro naše hráčky byl herní styl, nasazení, přístup a chování v průběhu utkání amerických hráček. Náš projev v prvním utkání byl příkladný, pochvalu jsme sklidili i od realizačního týmu Cincinnati. Ve druhém zápase jsme působili unaveným dojmem. Hrálo se poslední den před odjezdem domů. Přesto jsme dokázali v posledním setu zmobilizovat své síly. Poučeny chybami soupeře především při vybírání „ulívek“, zlepšenou obranou i příkladným nasazením v samotné hře jsme dokázali silný tým z Los Angeles porazit nejtěsnějším rozdílem.

Česká republika - Cincinnati (Ohio) 0:4 (-19, -17,  -23,  -21)

Sestavy ČR

1.+2. set: Kudrlová, Pokorná, Z.Látalová, van Gorp, Neuschaferová, Bartošová, libero Virtová

3.+4. set: Grabovská, Pospíšilová, Beldová, Brichtová, N. Látalová, Koulisiánová, libero Šťastná

Naše rezervy:

• kvalita blokování
  • větší stabilita na přihrávce a v útoku po příjmu za 1 a za 2
  • násobené chyby na servisu.

Česká republika - UCLA (Californie) 1:4 (-13, -21, -19, -15, 23)

Sestavy ČR

1.+2. set: Kudrlová, Pospíšilová, Hiklová, van Gorp, Bartošová Smolková, liberoVirtová

3.+4. set: Grabovská,  Neuschaferová, Fukalová,  Hušková, N.Látalová, Koulisiani, libero Šťastná

5. set: Kudrlová, Neuschaforová, Koulisiani, van Gorp, Smolková, Bartošová, liberoVirtová

• pouze dva vítězné bloky za pět setů
  • slabá přihrávka
  • z toho pramenící slabý útok kůlových hráček především ze zóny IV

Další VT proběhne od 24. - 28. 6. 2018 v Brandýse nad Labem a bude zaměřeno:

• na kontrolu tréninkových deníků a jejich aktualizaci - P. van Gorp, Mitáč S.
  • obrannou činnost v poli, gymnastika a obratnost - Pan Jin Yuan – China,  Mitáč S.
  • obrannou činnost na síti – blokování - Králíková Magda, Mitáč S.
  • nahrávka – specializovaných hráček , 1. sled - Mitáčová J., Mitáč S.

Autor: Stanislav Mitáč - svazový trenér mládeže - dívky