Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
30.4.2011

Česká republika - Turecko online, 0:3, KKY 94/95, 05/2011

Začínáme trochu nervózně. Eso a zkažené podání posílá Turecko do vedení. Luboš Bednář si bere za stavu 2:5 time out. Výborný útok Lenky Kohoutové, srovnáváme na 3:5. Dlouhá výměna a úspěšný dvojblok Herbočkové a Pospíšilové. Eso Kateřiny Nálezkové znamená vyrovnání na 5:5. Útok Míši Kubíčkové do autu, 6:5 pro Turkyně. Technický time out za stavu 5:8 z našeho pohledu. Za stavu 5:9 dochází k dvojstřídání – přišla Kavková místo Kohoutové a Patočková místo Pospíšilové. Eso Turkyň znamená stav 5:10. Problém na přihrávce a výborný útok Turkyň – 7:15. Druhý technický time out 16:7. Místo Kubíčkové přichází Melicharová. Po zkaženém servisu a chybě zadní nahrávačky Turecka snižujeme na 10:19. Veronika Trnková dává eso. Turecký trenér si bere první time out – 11:19. Kazíme podání. 12:21 – opět kazíme podání, tentokrát Denisa Kavková, špatná nahrávka a útok Turkyň znamená první setbol. Ten Turkyně využívají. Prohráváme první set 12:25.

Druhý set: Eso na Míšu Kubíčkovou, vzápětí její vynikající přihrávka a útok středem Lucky Herbočkové 1:1. Dobrý útok Turkyň a tři esa – 1:5. Tereza Patočková technický úder – 2:6. Poté kazí servis. Kačka Nálezková snižuje v útoku na 4:7. Technický time out za stavu 2:8. Výborný blok Herbočkové snižujeme na 5:9. Chyba Turkyň – stav 6:9. Eso Lucky „Herbi“ Herbočkové – 7:9. Time out tureckého družstva. Ulívka Turkyň do zóny V a úspěšný útok - 7:11. Stav 7:14 a vynikající útok Kláry Melicharové. Turkyně dvakrát úspěšně v útoku – technický time out 8:16. Úspěšný blok dvojice Melicharová, Patočková nás drží nad vodou, 9:17 pro turecký tým. Úspěšný útok Patočkové 10:17. Kateřina Nálezková se neprosazuje proti vysokému bloku Turkyň – 10:18. Opět eso. Do hry přišla Bára Najbrtová. Dvojstřídání za stavu 11:22 pro Turecko. Dvě chyby na naší straně, Lenka Kohoutová odvrací první setbol, druhý set však prohráváme 11:25.

Třetí set: Turecký tým jde do vedení – 0:2, špatná přihrávka podání 0:3. Za stavu 0:5 přichází Kubíčková, zkažený servis Turkyň a eso Verči Trnkové – 2:5. Verča však zápětí servis kazí. Terka Patočková útočí úspěšně z „handy“, Turkyně vrací stejným úderem – 4:7. Chyba zadní nahrávačky a eso Míši Kubíčkové, snižujeme na 5:7. Další eso Míši – vynikající. 6:7. Míša vzápětí bohužel kazí – technický time out 6:8 pro Turkyně. Český aut – oddechový čas pro náš tým za stavu 6:9. Výborný útok Kláry Melicharové do diagonály – 7:9, ale bohužel zkažené podání Lucky Herbočkové. Opět eso – 7:11. Za stavu 7:12 druhý český time out. Turkyně zvyšují na 13:8, zkažený servis a eso Aničky Pospíšilové – 9:13 z našeho pohledu. Turecký aut – 10:13. Turkyně mají problémy, snižujeme na 12:13, bohužel jsme neproměnili možnost vyrovnat – technický time out 12:16. Tereza Patočková úspěšně útočí ze zóny IV, Turkyně však útokem oplácí. 14:17. Výborně nasazený blok Míši Kubíčkové – 15:17. Turecko úspěšně útočí. Stav 16:20. Zkažený servis a následný útok Turecka 16:22. Dvojstřídání nahrávačky a diagonální hráčky. První mečbol Turkyň – Eso – Třetí set prohráváme 16:25.