4.1.2022

Kdo otevře bránu do Final Four Českého poháru 2021/2022 mužů?

Český pohár 2O21/2022 mužů dospěl do čtvrtfinálové fáze. Tři čtvrtfinálové dvojice již první utkání odehrály v prosinci a nyní přichází čas odvet. O čtvrtém postupujícím do Final Four se rozhoří boj až koncem ledna.

První dva účastníky Final Four Českého poháru 2021/2022 mužů poznáme už tuto středu, kdy jsou na programu odvetné zápasy Ostravy s Ústím nad Labem a Příbrami s Karlovarskem. Lépe nakročeno do finálové čtyřky mají volejbalisté Ostravy a Karlovarska, kteří v úvodním čtvrtfinálovém zápase zdolali své soupeře 3:1, respektive 3:0. K postupu tak těmto celkům stačí uhrát dva sety. V případě tříbodové výhry (3:0 nebo 3:1) Ústí nad Labem nebo Příbrami, by o postupujícím rozhodoval až zlatý set.

Úvodní čtvrtfinálové utkání má odehráno i Odolena Voda a Liberec, z výhry 3:1 se radovalo Aero. Obhájce triumfu tak čeká příští středu nelehký úkol. Cesta Dukly do Final Four vede pouze přes tříbodovou výhru a vítěznou loterii zvanou zlatý set.

Poslední účastník Final Four ČP 2021/2022 vzejde z dvojice Lvi Praha a Jihostroj České Budějovice. Tyto týmy si oba zápasy „schovaly“ na později. První utkání hostí Pražané ve středu 26. ledna, druhé se odehraje první únorový den na českobudějovické palubovce.