30.11.2023

Civitanova v Praze ukázala své kvality a odjíždí z Prahy bez ztráty setu

Poprvé v historii zavítala CEV Champions League do UNYP arény a musíme uznat, že pražští Lvi si nemohli přát slavnějšího soupeře než je Cucine Lube Civitanova. Lvi z prvního utkání přivezli vítězství za tři body z belgického Maaseiku, Civitanova doma přehrála C.S. Arcada Galati bez ztráty setu.

VK Lvi Praha – Cucine Lube Civitanova 0:3 (22:25, 17:25, 23:25)

Rozhodčí: Rogić (SRB), van Zanten (NED)

Počet diváků: 1950

Lvi: Madsen, McCarthy, Schouten, Čech, Crer, Janouch, libero Moník. Střídali: Vodička, Kollátor, Thiel, Estrada

Civitanova: Anzani, De Cecco, Yant Herrera, Chinenyeze, Lagumdzija, Nikolov, libero Bisotto. Střídali: Bottolo, Motto, Thelle, Diamantini

Ohlasy Lvů po utkání:

kapitán Jakub Janouch: „Nevyhráli jsme ani set… V prvé řadě musí pogratulovat soupeři, který ukázal svoji světovou extratřídu. Mrzí mě poslední sada, kdy jsme v mých očích sahali po vítězství, aspoň v jednom setu, protože mentálně jsme byli nad nimi, bohužel naší chybou jsme zápas ukončili. Jsem strašně rád, že přišlo hodně diváků, protože já si to pamatuji z minulého roku z play off a je to něco úžasného. Diváci vás napumpují a hraje se úplně jinak než před prázdnou tribunou.“

libero Milan Moník: „Jsem zklamaný, myslím si, že dneska jsme měli na to uhrát aspoň minimálně jeden set. Po začátku prvního setu, když jsme se vrátili vlastně zpátky, tak si myslím, že jsme byli trošku ustrašení v koncovce na dohrávání, nebyli jsme tam odvážní. Druhý set si pohlídali, dobře Lube podávalo. Ale jak říkám, ten třetí set, ten si myslím, že bychom mohli, protože jsme ke konci bojovali. Takové smíšené pocity, na jednu stranu zklamání, na druhou zase jsem rád, že jsem si mohl tenhle zápas zahrát. Narvaná hala, děkujeme divákům, byla to neskutečná atmosféra a doufejme, že přijdou i na další.“

První set začíná třemi bloky hostů a bezchybným útokem. Za stavu 0:5 si trenér Barrial bere první timeout, aby zastavil tlak soupeře. Po vlažném začátku Lvi přitvrdili na servisu a Schouten se zatím z doskoku nemýlí, je srovnáno 6:6. Po dalším bloku domácích si trenér italského týmu Blengini bere oddechový čas. Lvi zatím eliminují na příjmu italský servis a udržují si slušný náskok 11:7. Civitanova také přitvrdila na servisu a pomalu stahuje náskok Lvů, 13:12. Anzani nepříjemnou „plachtou“ vyrovnává 14:14. Výborný zápas zatím hraje blokař Lvů McCarthy, jak na síti, tak hlavně na servisu. Esem přidává sedmnáctý bod a Lvi stále vedou o bod, 18:17. Po přešlapu Schoutena odskakuje před koncovkou Lube o dva body a trenér domácích si bere druhý timeout. Po útoku Madsena je opět srovnáno, 21:21. Za stavu 23:22 si bere trenér hostujícího týmu druhý timeout. Střídá Diamantini na pozici smečaře a hned nekompromisním blokem ukončuje první set.

Začátek druhého setu, na rozdíl od toho prvního, Lvi „chytli“ a udržují si dvoubodový náskok 5:3. Bohužel po italském esu je srovnáno 5:5. Lube nyní exceluje v obraně v poli a odskakuje do dvoubodového vedení, 6:8. Trenér Barrial posílá do hry místo Čecha Vodičku, nicméně nyní Civitanova nepustí pražské smečaře přes své bloky, 7:11. McCarthy pomáhá domácím esem, bohužel opět úřadují italské bloky a rozdíl roste, 9:15. Domácí trenér musí tlak hostů zastavit druhým oddechovým časem. Blíží se konec druhého setu a Italové si na side outu udržují pohodlný náskok, 13:20. Set Civitanova dohrává v pohodě k vítěznému konci.

Třetí set je od začátku vyrovnaný a žádný z týmů se nedostal do většího náskoku, 8:8. Bohužel na bezchybném side outu se udržela Civitanova a odskakuje na 11:14. Lvi se vrací do zápasu bezchybným útokem Estrady, 16:17. Před koncovku si ještě trenér Barrial bere oddechový čas. To se vyplatilo a Lvi otáčejí třetí set (20:19) a na to reaguje trenér hostující druhým timeoutem. Bohužel další „italské“ eso opět stav otáčí ve prospěch Lube, 20:21. Přetahovaná o každý bod pokračuje. Až video prokázalo koleno v síti domácího smečaře Estrady a třetí set končí nejtěsnějším rozdílem 23:25.

Autor: Jiří Carba, foto Ladislav Adámek