31.10.2023

Kladenské volejbalisty čeká odvetné utkání předkola CEV Cupu

Kladenští Orli mají před sebou druhý vzájemný duel s belgickým Gentem v rámci předkola CEV Cupu. Po těsné prohře 2:3 se pokusí ve středu před domácími fanoušky tentokrát svého soupeře přelstít a vybojovat si postup do hlavní fáze tohoto poháru.

První utkání předkola CEV Cupu se na palubovce Gentu pro Kladno nevyvíjelo vůbec špatně. První set sice patřil domácímu týmu, ale pak se Orli dostali do herní pohody a další dva sety byly jasně v jejich režii. I před koncovkou čtvrtého setu, za vedení Kladna 21:17, se zdálo, že utkání spěje ke konci. Jenže hráči Gentu se s prohrou nechtěli smířit a postupně bodové manko smazali, odvrátili kladenský mečbol a nasměrovali utkání do zkrácené hry. Zisk čtvrtého setu dostal belgický tým do ráže a od začátku tie-breaku tahal za delší konec. Kladenským Orlům se sice ještě utkání podařilo zdramatizovat, když odvrátilo dva mečboly Gentu a srovnalo na 14:14, samotný závěr zkrácené hry však patřil belgickému soupeři. Do odvety na Kladně tak Gent nastoupí z prvního vzájemného duelu s výhrou 3:2.

K postupu do hlavní fáze CEV Cupu musí Kladno v domácím prostředí bezpodmínečně vyhrát, nejlépe 3:0 nebo 3:1. Výhra Orlů 3:2 posílá oba týmy do rozhodujícího zlatého setu. Povzbuzením do boje o postup do hlavní fáze soutěže je kladenským volejbalistům určitě sobotní výhra nad českobudějovickým Jihostrojem.