29.11.2023

Postupová radost všech našich týmů po odvetách šestnáctifinále evropských pohárů

Volejbalisté Karlovarska a Kladna i v odvetě šestnáctifinále CEV Cupu porazili bez větších problémů své soupeře a radují se z postupu do dalšího kola. To samé se nakonec podařilo i hráčům Odoleny Vody v Challenge Cupu, když se jim v domácí odvetě za nepříznivého stavu podařil velký obrat v utkání a i oni zvítězili a postoupili do osmifinálových bojů.

VK ČEZ KARLOVARSKO - CEV CUP

Druhý zápas s finskou Sastamalou na domácí půdě měl vše, co má evropský pohár mít. Skvělou hru, početné obecenstvo, bouřlivou atmosféru a skvělý výsledek pro domácí tým, který zvítězil 3:0 a tím potvrdil postup do další fáze CEV Cupu. Soupeřem Karlovarska bude pravděpodobně turecký Arkas Izmir, který vyhrál první utkání na palubovce bulharského týmu Neftohimik Burgassoupeře bez ztráty setu.

VK ČEZ Karlovarsko - Ford Levoranta Sastamala 3:0 (25:18, 25:21, 25:23)

první utkání 3:1

Rozhodčí: Bátkai-Katona (HUN), Balandzic (SRB)

Karlovarsko: Marelić, Carmody, Pastrňák, Ihnát, Kock, Keemink, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Kasan Lamanec, Baláž, Olivier, Houda

Sastamala: Ekman, Esko, Silva Franca, Leinonen M., Sivula, Andonovic, libera Pennanen, Turri. Střídali: Leinonen J., Kaunisto, Tuomivaara, Itänen, Direito

Statistika zde

Ohlasy Karlovarska po utkání:

kapitán Daniel Pfeffer„Jsme strašně rádi za vyhrané první dva sety. Chtěli jsme to hned ukončit těmito dvěma sety, což se nám povedlo. Už jenom vůči klukům z lavičky, kteří si mohli zahrát, osahat si ostrý zápas. Byl to krásný týmový výkon a já jsem za to rád.

trenér Liam Sketcher: „Velmi dobrý výsledek pro klub a tým. Náš přístup na začátku byl opět excelentní a udělali jsme vše pro to, abychom hráli co nejagresivnější volejbal. Valapa nám to neusnadňovala, ale důležitý je výsledek pro klub. Dobré bylo pro kluky, kteří přišli ve třetím setu to, že jim neklesala energie a kvalita byla stále stejně dobrá. Jsem za všechny moc šťastný.

Od prvního hvizdu, kterým začala rozhodčí zápas, se domácímu týmu dařilo. Karlovarsko začalo tvrdým servisem a ukázalo tak začínající převahu, která pokračovala ve všech herních činnostech. Karlovarsko tlačilo a vytvořilo si několikabodový náskok, který byl poprvé přerušen oddechovým časem trenéra hostů za stavu 9:4 pro Karlovarsko. Karlovarsko si hlídalo i nadále hru a nechybovalo. Druhý oddechový čas si vybral trenér finského týmu za stavu 18:13 pro domácí. Ani druhé přerušení hry nezabránilo Karlovarsku v jeho náporu a Finové střídali Eska za Kaunista. Koncovka prvního setu byla plně pod kontrolou domácích. Za stavu 24:17 došlo ke střídání Kasana za Carmodyho, Pastrňák ukončil první set ulívkou a Karlovarsko vedlo 1:0.

Začátek druhého setu byl rychlý a v první půli došlo poprvé k vedení Finska, které tlačilo hlavně na servisu. Dvoubodový náskok ale Sastamala ztratila, chybovala na síti, Karlovarsko šlo do vedení 13:11 a po oddechovém čase sáhl finský trenér Kangaskokko. Na podání jde Marelić. Finsko si dvakrát za sebou vytvořilo perfektní podmínky k útoku a srovnávají na 14:14. Hráči odchází ze hřiště – trenér Finska si vybírá poslední oddechový čas. Ani to domácí nezastaví od vytváření několikabodového náskoku. Finové vystřídali, ze hry odešel Andonovic, kterého nahradil Leinnonen. Karlovarsko předvedlo naprosto famózní herní přehlídku, která je hodna mistra. Poslední bod bylo filmové představení, kde vyhrálo Karlovarsko 25:21, navýšilo vedení 2:0 na sety, což znamenalo postup do dalšího kola CEV Cupu.

Do třetího setu vstoupilo Karlovarsko v pozměněné sestavě, kdy z původní zůstal jen Pastrňák. Kasan, Lamanec, Baláž, Olivier a Kočka navázali tam, kde skončili v setu druhém. Tlačili jak na servisu, tak i v útoku a vytvořili si čtyřbodový náskok. Valepa chybovala na útoku i v obraně a její trenér di vyžádal oddechový čas. Ani ten domácí neodradil a neúnavně dál tlačili na útoku. Obměněná základní sestava domácích předvedla, co dokáže. Do hry se za stavu 16:12 zapojil i Houda, který vystřídal Lamance, 23:19. Sastamala ještě však nevzdala své naděje uhrát alespoň jeden set a nutí trenéra Sketchera vybrat si svůj první oddechový čas v celém zápase. I po něm ale hosté snižují náskok Karlovarska, 24:23. Další výměnu ale ukončil Matěj Pastrňák a Karlovarsko zvítězilo 25:23 a v zápase 3:0.

Autor: Lenka Horáková, foto CEV

KLADNO VOLEJBAL CZ - CEV CUP

Skvělý úspěch se na mezinárodním poli podařil kladenským Orlům. Ti si v nejkratší možné době zajistili postup do osmifinále CEV Cupu, když v bosenském Brčku proti domácímu Radniku bez komplikací vyhrálo první dva sety, které byly podmínkou postupu do dalšího kola. Kladenští fandové se tak mohou začít chystat na 12. prosince na francouzskou volejbalovou lahůdku, lídra Marmara SpikeLeague, Nantes Rezé.

OK Radnik Bijeljina – Kladno volejbal cz 1:3 (17:25, 17:25, 25:23, 22:25)

první utkání 0:3

Rozhodčí: Piana (ITA), Savic (SRB)

Bijeljina: Peršić, Divljan, Popović, Osmanovic, Jelic, Tuzlančić, libera Mitrinović, Kosjerina. Střídali: Drljić, Dangubić, Medan, Koprivica, Donets

Kladno: Seppӓnen, Zajíček, Platačs, Gonçalves, Graham, Neves, libera Fernández, Šálek. Střídali: Imamura, Čeketa, Kyjanica, Donát

smečař Antony Gonçalves: „Utkání jsme začali, jako obvykle v posledních zápasech, tlakem na servise a solidní obranou.  Po dvou setech, kdy z nás spadl tlak, jsme se trošku přestali soustředit, což nás stálo koncovku třetí sady, ale závěr zápasu už byl v naší režii. Tato výhra je velmi podstatná pro celý tým, protože se na ni podíleli všichni hráči.“

nahrávač Jiří Donát:„Jsem rád, že jsme vyhráli. Děkuji trenérům, že mi důvěřovali a nasadili mě do mezinárodního utkání. Ze začátku jsem cítil menší stres, ale časem jsem se uvolnil a začal hrát svoji hru. Také děkuji spoluhráčům, kteří mi pomáhali a hnali mě kupředu.“

v tomto utkání univerzál Lukáš Čeketa: „Pro mě první evropský pohár. Velmi si vážím šance si zahrát. Radnik jsme podle mě suverénně přehráli a radujeme se z postupu do dalšího kola. Ukázali jsme, že jsme silný tým a doufám, že to tak bude nadále. Velmi se těším se na našeho dalšího soupeře.“

trenér Arnaud Josserand: „S postupem jsem velmi spokojený, protože vyhrát venku není nikdy snadné! Před zápasem jsme si připomněli, že poslední tři čtyři zápasy jsme vždy velmi dobře začali, na tréninku na tom tvrdě pracujeme, a že to bude podstatné i dnes, což se potvrdilo. Co se týče našeho dalšího soupeře, je skvělé se vrátit domů do Francie při příležitosti osmifinále CEV Cupu. Nantes má velmi kvalitní základní šestku a je momentálně v čele francouzského šampionátu bez jediné prohry. To nás staví do složité pozice, ale pokusíme se o to předvést to nejlepší, co umíme, posnažíme se je v našem domácím prostředí trošku rozhodit, a pak se uvidí, co přinese odveta.“

Vstup do zápasu se Kladnu vydařil, a i když se Radnik zejména ze začátku snažil držet krok, Orli si včas vytvořili náskok, který jim dodal potřebný klid, a v koncovce nebylo co řešit. Druhá sada měla obdobný průběh, do stavu 12:14 byl s Kladnem soupeř v kontaktu, ale to byla i jeho labutí píseň, protože tým vedený kapitánem Zajíčkem mířil neomylně za postupem.

V dalších dvou setech trenéři již mohli protočit sestavu, která ovšem v ničem od základní šestky nezaostávala. Ztráta třetí sady jde na vrub promarněného náskoku 18:22, čtvrtý set byl ze všech nejvíce vyrovnaný. Družstva se přetahovala opravdu o každý bod, ale od stavu 22:22 byl na hřišti jediný tým. Kladno si závěr nenechalo vzít a dokráčelo si i pro celkový triumf.

Autor: Kladno volejbal cz, foto CEV

AERO ODOLENA VODA - CHALLENGE CUP

V odvetném utkání šestnáctifinále Challenge Cupu už Odolena Voda prohrávala 0:2, ale hráči AERA dokázali zápas otočit a nakonec vyhrát 3:2! Soupeřem AERA v osmifinále kole bude finský klub AKAA Volley.

Aero Odolena Voda – CV Melilla MSC 3:2 (14:25, 28:30, 25:23, 25:23, 15:12)

první utkání 3:0

Rozhodčí: Viktorini-Lisa (SVK), Dragomir (ROU)

Aero: Svoboda, Blumbergs, Hladík, Chevalier, Carabali, Durski, libera Hadrava, Rasinperä. Střídali: Šulc, Démar, Kerkvliet

Melilla: Giustiniano, Monteagudo, Riganti, Melgarejo, López Alacio, Martina, libera Masiá Porres, Hamed Benali. Střídali: Mimoun Chakrani, Ruda Martinez, Portero

Ohlas trenéra Marcina Kryśe po utkání: „Radujeme se z postupu dál. Začátek byl nervózní, ale chtěl bych pochválit kluky, že se po dvou prohraných setech nevzdali, a stále bojovali o vítězství. I když už jsme měli postup, chtěli jsme vyhrát celý zápas. Znovu jsme ukázali, že máme široký kádr a každý v týmu má důležitou rolu. Děkujeme všem divákům za podporu a za to, jak skvělá byla dražba dresů. Vážím si toho nejen já, ale celý klub a kluci."

Začátek utkání byl sice vyrovnaný, ale Melilla byla více agresivní v útoku, a proto přibývaly body více na stranu Španělů. Prostřední část patřila hostům, kteří si vytvořili vysoký náskok a bez potíží první set vyhráli - 0:1.

Druhý set však byl už více vyrovnaný a hned od začátku se o každý vyhraný bod bojovalo. Několikrát se oba týmy ve vedení střídaly a bylo jasné, že bude rozhodovat až dlouhá a napínavá koncovka. V té se také oba týmy několikrát vyměnili ve vedení, až po dobrém servisu hostů domácí pokazili svůj útok, a bylo po setu - 0:2.

A boj pokračoval i dál ve třetím setu. AERO se dostalo do mírného vedení o tři body, ale hosté velmi rychle srovnali krok. AERO však dobře ztrátovalo a do koncovky šlo s tříbodovým vedením. Hosté se však nevzdali a stahovali. Nakonec ale svůj útok AERO proměnilo v bod, který znamenal ukončení celého setu - 1:2.

Čtvrtý set byl velmi podobný setu třetímu. Od začátku to byl boj o každý míč a oba týmy se střídaly ve vedení. V prostřední části se už zdálo, že AERO udělalo důležitý bodový odskok, ale hosté po dvojstřídání stav otočili a sami šli s jednobodovým vedením do koncovky. Pak ale AERO uhrálo důležité bodové míče, zaznamenalo přímý bod z podání a vytvořilo si dvě šance k ukončení setu. První neproměnilo, ale druhou již Jan Svoboda se štěstím ano a mohla vypuknout radost - 2:2. Stav 2:2 na sety totiž znamenal domácí postup do dalšího kola Challenge Cupu 2024.

Hostující trenér zamíchal se sestavou, domácí naopak chtěl obměnit diváky vítězstvím. A tak se také stalo, když konec tie-breaku patřil AERU a oslavy z postupu mohly propuknout naplno - 3:2.

Po utkání proběhla dražba dresů, ve kterých hráči AERA nastoupili. Skvělá akce a moc děkujeme všem divákům za úchvatnou podporu při utkání i po.

Autor: AERO Odolena Voda, foto CEV