4.12.2023

Před týmem brněnských Šelem je odveta osmifinále CEV Cupu

V evropských pohárech žen už zůstal pouze jeden český tým. Tím jsou brněnské Šelmy, které v úterý čeká odveta osmifinále CEV Cupu.

První osmifinálový duel v Srbsku nerozehrály Šelmy vůbec špatně. Hned na začátku prvního setu ši vybudovaly mírný náskok, který udržely až do konce. Druhý set byl vyrovnaný, nicméně za delší konec už tahala Crvena Zvezda. I když Brňanky za soupeřkami zaostávaly, podařilo se jim tento set zdramatizovat, když ještě srovnaly na 24:24. Zkažené podání Brna v samotné koncovce však pomohlo domácímu týmu tento set získat. A jak se později ukázalo, jednalo se o rozhodující moment zápasu. V dalším průběhu už Šelmy nedokázaly na své soupeřky vyzrát, velké problémy jim činila polská univerzálka Malgorzata Jasek. I díky jejímu výkonu nakonec vítězství 3:1 slavila Crvena Zvezda.

Co to znamená pro Šelmy do odvety? Musí bezpodmínečně vyhrát 3:0 nebo 3:1 a pak uspět ve zlatém setu. I když pro svěřenkyně Jaroslava Vlka je to určitě velká výzva, naděje na postup do další fáze CEV Cupu stále žije.