21.10.2021

Úspěšný vstup Karlovarska do 2. předkola Champions League

Ve středu nastoupili volejbalisté Karlovarska v Záhřebu k úvodnímu duelu 2. předkola Champions League. Výhrou 3:1 na palubovce Mladosti položili dobrý základ do odvetného utkání, které se odehraje 27. října v Karlových Varech.

Mladost Zagreb – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (25:21, 17:25, 24:26, 8:25)

Rozhodčí: Ovuka (BIH), Ivanov (BUL)

Zagreb: Gajic, Buša, Jakovac, Nikačević, Visić, Zeljković, libera Smiljanic, Repek. Střídali: Bakonji, Vlasic, Cvanciger

Karlovarsko: Vašina, Patočka, Indra, Ihnát, Wilson, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Zajíček, Fišer, Římal, Kočka

Lukáš Vašina (smečař): Utkání jsme nezačali dobře, nebyli jsme rozehraní a domácí jsme si nechali rozehrát, takže první set nám vůbec nevyšel. Druhý set jsme začali hrát tak, jak jsme si představovali, odskočili jsme soupeři o tři body a ten pak začal dělat chyby. Třetí set byl vyrovnanější, ale i když jsme ve střední fázi vedli, tak jak už je u nás zvykem v téhle sezoně, nechali jsme se dohnat a dopustili jsme zbytečně dramatickou koncovku, kterou jsme naštěstí zvládli lépe. Myslím, že po prohrané koncovce třetího setu se soupeř ve čtvrtém setu vzdal. Vyhráli jsme, ale myslím si, že s naším výkonem ještě nemůžeme být zdaleka spokojení."

Jiří Novák (trenér): Samozřejmě pozitivní, vyhrát venku za tři body se vždycky počítá. První set jsme nechali Záhřeb hrát, ale jakmile jsme zatlačili, hrálo se ním líp. Naštěstí jsme třetí set v koncovce vyhráli a čtvrtý set jsme se uvolnili a hráli tak, jak bychom si představovali."

První duel mezi Mladostí a Karlovarskem začal vyrovnaně, postupem času si však domácí hráči vybudovali několikabodový náskok, který už Karlovarští, i přes změny v sestavě, nedokázali smazat a první set prohráli.

Od začátku druhého setu nahradil Wilsona v základní sestavě Zajíček a změna přinesla ovoce. Po vyrovnaném úvodu se čím dál tím více začali prosazovat svěřenci Jiřího Nováka a s přehledem vyrovnali stav utkání na 1:1.

Třetí set, jak se později ukázalo, byl rozhodující pro vývoj celého utkání. Přetahovanou o každý bod nakonec získalo ve svůj prospěch Karlovarsko. Závěrečný set už byl jasnou exhibicí Západočechů, když povolili soupeřům pouhých osm bodů.

Průběh setů:

set - 8:6, 16:12, 21:19, 25:21

set – 8:6, 13:16, 14:21, 17:25

set – 7:8, 16:15, 21:20, 24:26

set – 2:8, 4:16, 6:21, 8:25

Nejvíce bodujícím hráčem byl s 30 body karlovarský univerzál Patrik Indra, MVP zápasu byl vyhlášen smečař Lukáš Vašina.

Autor: Jiří Carba, foto CEV