Reprezentace
20. 8. 2022
Ženy - Kvalifikace ME Tábor : CZE - ISL
Reprezentace
24. 8. 2022
Ženy - Kvalifikace ME : FIN - CZE
Reprezentace
27. 8. 2022
Ženy - Kvalifikace ME Tábor : CZE - MNE
Reprezentace
4. 9. 2022
Ženy - Kvalifikace ME : MNE - CZE
Reprezentace
7. 9. 2022
Ženy - Kvalifikace ME Tábor : CZE - FIN
Reprezentace
11. 9. 2022
Ženy - Kvalifikace ME : ISL - CZE
Reprezentace
24. 9. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) BRA - CZE
Reprezentace
26. 9. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) JPN - CZE
Reprezentace
28. 9. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) ARG - CZE
Reprezentace
30. 9. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) CHN - CZE
Reprezentace
1. 10. 2022
Ženy - MS (Nizozemsko) COL - CZE
19.3.2022

Volleyball4All – Norsko

Ve dnech 11. - 13. 3. 2022 proběhlo v norském Oslu setkání účastníků mezinárodního projektu Volleyball4All. Mítinku se zúčastnili zástupci norské, belgické, holandské a slovinské volejbalové federace. Za Český volejbalový svaz se zúčastnila Ivana Mifková.

Témata tohoto setkání byla „Teen Volley“, „Diamant Volley“ a „Mini Volley“, projekty zaměřené na práci se zdravými a postiženými dětmi. Diskutovalo se také o různých přístupech ke vzdělávání trenérů v daných státech.

Za zmínku stojí přednáška bývalého významného norského volejbalisty Kara Mola, otce a zároveň trenéra olympijského vítěze v beachvolejbale Anderse Mola. Zaměřená byla hlavně na minivolejbal, a Kare nám představil svou ideu, jak učit děti hrát volejbal. Některé z jeho myšlenek jsou:

 • vytvářet pro děti prostředí, do kterého se budou chtít vracet
 • hrát co nejvíc s míčem a co nejvíc přes síť během tréninku, pokud to pozornost dětí dovolí
 • neustále pro děti vytvářet výzvy
 • nechat děti mezi sebou soutěžit
 • vymýšlet dětem co nejvíc cvičení s volejbalovou sítí
 • vytvořit taková cvičení, kde bude mít dítě co nejvíc kontaktů s míčem
 • kontrola míče znamená být dobrý i bez míče - správné postavení, pozice atd.
 • je dobré spojit kluky a holky, zvláště v mladším věku
 • problémy a pády jsou klíčem k vítězství
 • nebát se kombinovat beachvolejbal se šestkovým volejbalem
 • děti si vybírají svou vlastní cestu

Na všechny účastníky však nejvíce zapůsobil projekt „Diamant Volley“, jehož úkolem je začlenění dětí s mentálním postižením do našeho sportovního světa. V rámci tohoto projektu děti s různou formou mentálního postižení trénují pouze jednou týdně a jednou měsíčně mají možnost účastnit se turnajů „Teen Volley“. Ty jsou určeny všem dětem, mladším i starším, tedy i těm, které začaly s volejbalem později. Týmy jsou rozděleny do výkonnostních skupin, kdy nerozhoduje věk, ale schopnosti hráčů. V rámci tohoto turnaje, hraje vždy několik týmů mimo soutěž. Právě v těchto týmech jsou zařazeni již zmiňovaní jeden až dva hráči s mentálním postižením a dva nehendikepovaní hráči z různých, v tu chvíli nehrajících týmů účastnících se turnaje. Zdatní hráči napomáhají plynulému hraní a jako bonus rozvíjejí i svou osobnost projevováním respektu k lidem s hendikepem, kterým svou účastí umožní prožívat radost ze skutečné hry. Zajímalo nás, jak tuto variantu celé prostředí přijalo a byli jsme ujištěni, že přes počáteční ostych a chichotání se děti velmi rychle přenesly. Dnes už tuto skutečnost berou s otevřenou samozřejmostí a rozvíjí se v nich ochota pomáhat.

Tento projekt nám ukazuje, že volejbal je sportem skutečně pro všechny. Nabízí v této neobvyklé formě prožití pocitu sounáležitosti na hřišti i mimo něj, pocitu radosti z vítězství i smutku z prohry. Inspiruje a doplňuje výchovu mladých lidí o kategorie, které kultivují lidskost. Ojedinělým a zároveň okouzlujícím způsobem ukazuje, že vše může probíhat napříč všemi věkovými kategoriemi, bez ohledu na pohlaví či národnost, prostě bez limitů!

 

Autor: Ivana Mifková

Krátké zprávyArchiv
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Reprezentační smečařku Evu Hodanovou čeká stěhování v rámci Bundesligy, z Ladies in Black Aachen míří do VfB Suhl Lott Thüringen.

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

První ohlášená posila celku brněnského Králova Pole pochází z Bulharska, je jí univerzálka Simona Nikolova z týmu DKS Varna.

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Do české UNIQA volejbalové extraligy žen 2022/23 se z angažmá ve francouzském třetiligovém klubu VC Valenciennes vrací smečařka Aneta...

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Sestavu volejbalistek liberecké Dukly rozšíří rakouská nahrávačka Victoria Deisl ze švýcarského VC Kanti Schaffhausen.

 
FIVB Beach Pro Tour Futures - Bialystok (POL) - kvalifikace

Knobloch / Kittel – Korycki / Wawrzynczyk (POL) 1:2 (17:21, 21:16, 12:15)

 
Nové angažmá pro sezónu 2022/2023

Reprezentační smečař Lukáš Vašina uzavřel působení v Karlovarsku dalším mistrovským titulem a míří na své první zahraniční angažmá do týmu...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018