Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
2. 8. 2024
27.6.2023

Tempo Národní tour nepolevuje, víkendu dominovaly turnaje U16

Právě skončený víkend přinesl hned osm turnajů Národní tour. Nejvíce turnajů měla na programu kategorie U16, pro kterou to byly poslední turnaje před nadcházejícím MČR.

Český pohár dívek U16 - Kutná Hora

Areál na Kutnohorské plovárně přivítal oblastní kolo Českého poháru žákyň kategorie U16. Přihlásilo se 17 týmů, takže se v pátek musela konat kvalifikace za účasti 4 dvojic systémem 2KO, přičemž postupovaly tři. Bohužel se v průběhu kvalifikace ještě jeden tým odhlásil, takže se nakonec kvalifikovaly všechny dvojice. V sobotu do hlavní soutěže nastoupilo všech 16 dvojic. Systém 4 skupin probíhal vcelku rychle a první čtvrtfinále začalo ve 14 hodin. Zajímavé bylo to poslední, kdy proti sobě nastoupil 3. a 4. nasazený tým. Utkání musel rozhodnout tiebreak ve prospěch turnajových trojek Monika Entlicherová / Kateřina Staňková. Semifinálové boje ukázaly papírové předpoklady a mezi poslední čtyři dvojice se probojoval 1., 2., 3. a 5. nejvýše nasazený tým.

Finále se stalo klubovým zápasem z oddílu Beachvolejbalová škola Praha, kde Malivánková s Reichrtovou nakonec v tiebreaku porazily dvojici Kopřivová / Novotná. Po celou dobu turnaje panovala příjemná atmosféra a krásné sportovní počasí.

1. Tereza Malivánková / Mája Rejchrtová (BVŠP)
  2. Klára Kopřivová / Natálie Novotná (BVŠP)
  3. Zuzana Dundáčková / Barbora Dostalíková (Beach Academy Viktoria Brno)
  4. Monika Entlicherová / Kateřina Staňková (Beachklub Ládví)

Kompletní výsledky ZDE

Autor: Radim Hanuš

Český pohár dívek U16 - Karlovy Vary

Turnaj proběhl hladce. Odehrál se na třech kurtech a mělo to spád. Děvčatům byl dopřán po skupinách odpočinek a po odehrání vyřazovacích bojích tak okolo 20 minut. Bylo hodně teplo a odpočinku bylo potřeba. Na turnaj se podařilo sehnat beachvolejbalové rozhodčí a myslím, což bylo ku prospěchu celého turnaje.

Skupiny byly dohrány okolo 14:30, následně se bojovalo ve vyřazovací části. Turnaj skončil cca v 18 hodin. Semifinále bylo vždy v režii jedné z dvojic. První semifinále jasně vyhrál pár Voborníková / Kmochová nad dvojicí Mazůrková / Teturová. Druhé semifinále bylo zcela v režii dvojice Bubnová / Sedláčková, která zvítězila nad párem Čutková / Naskosová. Obě semifinále skončila 2:0.

O třetí místo nastoupily Mazůrková / Teturová proti páru Čutková / Naskosová. Chvílemi to byl velice vyrovnaný zápas, ale dvojice Mazůrková / Teturová vždy utekla o pár bodů v rozhodujících balonech a zápas vyhrála 2:0.

Ve finále se proti sobě postavily turnajové jedničky Voborníková / Kmochová proti dvojkám Bubnová / Sedláčková. Roli favorita jasně potvrdil pár Voborníková / Kmochová a vyhrál 2:0.

1. Aneta Voborníková / Nikola Kmochová (SK Kometa Praha/ Beachklub Ládví)
  2. Laura Bubnová / Nikola Sedláčková (SK Hamr)
  3. Tereza Mazůrková / Lucie Teturová (VK Karlovy Vary)
  4. Kateřina Čutková / Nikola Naskosová (SK Kometa Praha)

Autor: Michal Mazůrek, VK Karlovy Vary

Český pohár chlapců U16 – Praha (Pankrác)

1. Michal Beran / Josef Vokřínek (START B6)
  2. Filip Honc / Lukáš Mergl (Beachpoint)
  3. Martin Koupšet / Lukáš Pešek (Beach Service club)
  4. Kašpar Strnad / Štěpán Žák (Beachclub Strahov/SK Prosek)

Český pohár dívek U18 - Praha (Záběhlice)

1. Amálie Ebertová / Agáta Dušková (BVŠP)
  2. Monika Kleiblová / Tina Kališová (TJ Sokol Brno I)
  3. Lenka Ruckensteinerová / Adéla Kejřová (Beach club Harcov-Liberec/SK Hamr)
  4. Kristýna Dvořáková / Emma Basarabová (BVŠP)

Český pohár chlapců U18 - Praha (Pankrác)

1. Tomáš Křížek / Martin Schuma (BVŠP)
  2. Ondřej Tomáš / Štěpán Hoch (VK České Budějovice/TJ Lokomotiva)
  3. Šimon Tůma / Marek Hodr (PBT)
  4. Mikuláš Plšek / Tobiáš Přichystal (Beachpoint/BVŠP)

Prague Beach Team Český pohár chlapců U20 – Praha (Střešovice)

O víkendu Prague Beach Team hostil juniorský Český pohár U20. Po sobotní kvalifikaci přišly na řadu nedělní boje v hlavní soutěži. Na nejvyšší pozice v play off vystoupali Kryštof Kvíčala s Martinem Toufarem, kteří se o zlato utkali s Ondrou Kulišem a Teem Schinkem. Třetí příčku obsadila dvojice Tomáš Červa / Jakub Tesárek.

1. Kryštof Kvíčala / Martin Toufar (Beachclub Strahov/BVŠP)
  2. Ondřej Kuliš / Teodor Schinko (BVŠP)
  3. Tomáš Červa / Jakub Tesárek (VK Dukla Liberec/Blue Volley Ostrava)
  4. Jan Neuschaefer / Antonín Votava (BVŠP)

Děkujeme všem účastníkům a fanouškům za pohodový průběh a skvělou atmosféru.

Autor: Martin Schwarz

Český pohár žen 1* - Opava

V sobotu a neděli se v beachvolejbalovém areálu na Kolofíkově nábřeží sešla česká beachvolejbalová špička, jelikož místní klub Happy Sport organizoval další z republikových turnajů, tentokrát Český pohár žen. I když chyběly čtyři reprezentační páry, kvalitě turnaje to nijak neubralo, zejména v nedělních finálových bojích bylo na co se dívat, naopak to dalo možnost většího zapojení domácích týmů.

V sobotním nevlídném počasí bylo sehráno celkem 44 utkání, z nichž to poslední bylo bez debat nejlepším zápasem celého turnaje - domácí mladé naděje Ema Šťastná s Beatou Böhmovou vyzvaly nejvýše nasazený tým, sesterskou dvojici Kateřina a Anna Pavelkovy v boji o nedělní čtvrtfinále. Opavské hvězdy se vybičovaly k životnímu výkonu a trápily juniorské mistryně Evropy až do konce třetího setu, ve kterém si dokonce vypracovaly osm mečbolů, ale ani jeden se jim proti skvěle útočícímu i bránícímu týmu sester Pavelkových nepodařilo využít, a i když Šťastná s Böhmovou prohrály 20:22, vysloužily si obrovský potlesk a uznání všech přítomných diváků i hráčů.

Sestry Pavelkovy pak po dvou dalších výhrách postoupily až do velkého finále proti brněnské dvojici Markéta Svozilová / Kylie Neuschaferová. Diváci očekávali tuhý boj a vyvrcholení celého turnaje, ale Markéta s Kylie jim to nedopřály. Ale nedopřály je tady myšleno jen v tom dobrém, protože Markéta s Kylie předvedly tak perfektní a bezchybný výkon ve všech herních činnostech, na který ani fyzicky skvěle disponované sestry Kateřina s Aničkou neměly šanci. Finále netrvalo ani půl hodiny a po výsledku 21:10 a 21:9 se zaslouženými vítězkami celého turnaje staly Markéta Svozilová s Kylie Neuschaferovou.

Jen pro úplnost dodáme ještě výsledek malého finále o třetí místo - v něm nakonec po boji zvítězila ostravská dvojice Vanessa Hurníková / Karin Žolnerčíková nad Kristýnou Adamčíkovou a Šarlotou Svobodovou 2:1 na sety (12,-19,13).

1. Markéta Svozilová / Kylie Neuschaeferová (TJ Sokol Brno I/Beach Academy Viktoria Brno)
  2. Kateřina Pavelková / Anna Pavelková (S V B C)
  3. Vanessa Hurníková / Karin Žolnerčíková (TJ Ostrava)