26.7.2021

UNIQA Mistrovství ČR U20 v beachvolejbale plně v režii favorizovaných dvojic

V pořadí druhé MČR, tentokrát v kategorii do 20 let, se odehrálo na Sokolském koupališti. Hráče v sobotu přivítalo opravdu tropické počasí, kdy teploty útočily až na hranici 30 stupňů. O titul mistra ČR přijelo bojovat 16 chlapeckých a 16 dívčích párů. V sobotu se hrál jeden zápas za druhým a do neděle se postupně probojovalo šest nejlepších týmů v každé kategorii. V neděli se počasí úplně otočilo, teplota klesla, v prvních zápasech hráče zkropil i lehký letní déšť.

Sobotní zápasy dívek byly velice vyrovnané a jak ve vítězné části pavouka, tak v opravách se hrála spousta tiebreaků. Do neděle se právem probojovaly nejvýše nasazené dvojice, včetně dvou domácích dvojic ze Sokola Brno I. V neděli jako by se probrala dvojice Fixová/Selicharová, která se přes opravy postupně probojovala až do finále. Souboj o třetí místo byl tak čistě domácí záležitostí, kdy proti sobě bojovaly o bronz dvě dvojice domácího Sokola Brno I. Vítězky Michaela Břínková s Kylie Neuschaeferovou prošly turnajem bez ztráty jediného setu a celé MČR tak zaslouženě ovládly.

  1. Michaela Břínková / Kylie Neuschaeferová (obě Beach Academy Viktoria Brno)
  2. Jana Fixová / Klára Selicharová (VK Dukla Liberec/Beachklub Ládví)
  3. Valerie Dvorníková / Gabriela Hrubanová (obě TJ Sokol Brno I)
  4. Kristýna Koblížková / Alžběta Tomášová (obě TJ Sokol Brno I)

Kompletní výsledky ZDE

Turnaj chlapců měl hned od začátku jasné favority - Kubu Šépku s Tomem Semerádem, kteří se účastnili i ME U20, které se odehrálo necelé dva týdny před MČR. První čtyři nasazené dvojice potvrzovaly svoji formu a všechny se probojovaly do vítězného čtvrtfinále, kde si to rozdaly o přímý postup do semifinále. V neděli se hned ráno zrodilo překvapení, když devátá nasazená dvojice Šmejkal/Poledník vyřadila třetí nasazené Berčíka s Rumlem. V semifinále se odehrála obrovská bitva mezi pražským a beskydským táborem, kdy se utkali Oliva s Kůrkou proti Fabikovičovi se Stružkou. Skvělý zápas se spoustou vypjatých, ale i sporných momentů pro sebe nakonec urvali až ve třetím setu kluci ze Strahova, Oliva a Kůrka. Druhé semifinále pak opanovali Šépka se Semerádem, když ve dvou setech sestřelili Šmejkala s Poledníkem. Medailové zápasy potom byly jasnou záležitostí. Jak favorité finále Šépka/Semerád, tak Fabikovič/Struška v zápase o bronz, si se svými protějšky poradili hladce ve dvou setech.

  1. Jakub Šépka / Tomáš Semerád (Prague beach team/Beachvolejbalová škola Praha)
  2. Kryštof Oliva / Václav Kůrka (oba Beachclub Strahov)
  3. Daniel Fabikovič / Richard Struška (oba Blue Volley Ostrava)
  4. Petr Šmejkal / Vojtěch Poledník (Beachvolejbalová škola Praha/Beach Service club)

Kompletní výsledky ZDE

Rád bych poděkoval dětem, trenérům i rodičům a ostatním pořadatelům ze Sokola Brno I za výborný turnaj a skvělou atmosféru. Poděkování patří samozřejmě i rozhodčím, kteří zvládli výborně odpískat všechny zápasy a v neposlední řadě také partnerům ČVS.

 

Autor: Radomír Vinkler

Krátké zprávyArchiv
Nové angažmá pro sezónu 2021/2022

Soupisku volejbalistek Králova Pole rozšíří kubánská nahrávačka Gretell Moreno, která poslední sezónu odehrála v Peru za tým Regatas Lima.

 
Superpohár 2021

ženy: VK Dukla Liberec – PVK Olymp Praha 3:0 (25:13, 25:16, 25:17) muži: VK ČEZ Karlovarsko – VK Dukla Liberec 3:1 (25:19, 20:25, 25:14, 26:24)

 
ME 2021 - muži

Mistry Evropy 2021 se stali volejbalisté Itálie. finále: Slovinsko – Itálie 2:3 (25:22, 20:25, 25:20, 20:25, 11:15) o 3. místo: Polsko – Srbsko 3:0...

 
Superpohár - změna

Na poslední chvíli došlo ke změně složení týmů Superpoháru žen. Místo původně avizované Olomouce nastoupí proti Dukle Liberec pražský Olymp.

 
ME 2021 - muži - Ostrava

Česká republika – Slovinsko 0:3 (21:25, 19:25, 25:27)

 
ME 2021 - muži - Ostrava

Francie – Česká republika 0:3 (22:25, 19:25, 32:34)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018