14.3.2023

Známe letošní halové mistry v beachvolejbalu dospělých a kategorie U18

Tento víkend (11.-12.3.2023) se odehrála poslední halová mistrovství republiky. Kategorii chlapců a dívek U18 hostil Beachklub Ládví, o organizaci elitního turnaje mužů a žen se postaral Hamr Záběhlice. Dva dny plné kvalitního beachvolejbalu nabídly nespočet utkání a vypjatých momentů. Kategorii U18 nakonec ovládli Votava s Pavluskem a Lajkebová s Klejblovou, turnaj dospělých Šépka se Semerádem a Lorenzová s Neuschaeferovou.

HMČR - ženy/muži

Ve dnech 10. - 12. 3. 2023 proběhlo v areálu Hamr Záběhlice halové mistrovství České republiky, kterého se účastnily naše nejlepší beachvolejbalové dvojice mužů a žen.

V pátek od 15 hodin odstartovala kvalifikace, která dávala šanci na hlavní soutěž šesti dvojicím v každé kategorii. První hrací den se odehrálo dohromady 48 zápasů, které řídil tým zkušených rozhodčích pod vedením Tomáše Kohlmana. V sobotu bylo k vidění spousta skvělých a napínavých zápasů a diváci, kteří zavítali do haly si určitě přišli na své.

V ženské kategorii se do nedělního semifinále probojovaly dvojice: Justýna Frommová s Lucií Šauerovou, Markéta Bendíková s Valentýnou Hynkovou, Markéta Příhodová s Beátou Ročkovou a Kylie Neuschaeferová s Andreou Lorenzovou. Zlaté medaile nakonec získaly Neusfachaeferová / Lorenzová, které ve finále zvítězily 21:17, 21:19 nad dvojicí Bendíková / Hynková. Zápas o bronzové medaile vyhrála po setech 21:18 a 21:17 dvojice Příhodová / Ročková nad dvojicí Frommová / Šauerová.

Konečné pořadí - ženy:

 1. Kylie Neuschaeferová / Andrea Lorenzová (Beach Academy Viktoria Brno / BVŠP)
 2. Markéta Bendíková / Valentýna Hynková (BVŠP)
 3. Markéta Příhodová / Beáta Ročková (Beach Service club)
 4. Justýna Frommová / Lucie Šauerová (Beachklub Strahov/BVŠP)

Kompletní výsledky ZDE

V mužské kategorie se do druhého hracího dne probojoval Robert Kufa s Martinem Melmukou, Tomáš Semerád s Jakubem Šépkou, Adam Waber s Tadeášem Trousilem a Adam Štoček s Jakubem Válou.

Zlaté medaile a první místo získali zaslouženě Semerád / Šépka, kteří porazili ve finále dvojici Kufa / Melmuka - 21:14; 21:13. Bronzové medaile získala dvojice Trousil / Waber, která přehrála 21:12; 21:18 dvojici Vála / Štoček.

Konečné pořadí - muži:

 1. Tomáš Semerád / Jakub Šépka (BVŠP/PBT)
 2. Robert Kufa / Martin Melmuka (Beach Service club/Beachklub Strahov)
 3. Tadeáš Trousil / Adam Waber (BVŠP)
 4. Jakub Vála / Adam Štoček (Beach Service club/Beachklub Strahov)

Kompletní výsledky ZDE

Medaile, diplomy a ceny všem finalistům předal předseda ABV Jan Meruna. Děkujeme hráčům za skvělé výkony, fanouškům za úžasnou atmosféru, rozhodčím a všem, kteří se podíleli na organizaci tohoto turnaje.

HMČR U18 - dívky/chlapci

Po několikaleté odmlce způsobené pandemií Covid-19 se do Beachklubu Ládví vrátilo halové mistrovství. O víkendu 11. - 12. března 2023 nejseverněji položený pražský klub plážových sportů přivítal chlapeckou i dívčí juniorskou špičku. V sobotu v ranních hodinách se zde sešlo 23 dívčích a 24 chlapeckých dvojic, které v dvoudenním turnaji plném parádního volejbalu a špičkových výkonů bojovaly o titul mistr a mistryně halového mistrovství ČR kategorie U18.

První den turnaje se na šesti kurtech odehrálo celkem 72 utkání, do nedělního hracího dne se probojovalo 8 dvojic z každé kategorie, které se v 20 utkáních na 4 kurtech utkaly o stupně vítězů.

„Halové mistrovství jsme začali připravovat s několikatýdenním předstihem, což se nám z mého pohledu vyplatilo, protože jsme nemuseli řešit problémy na poslední chvíli. Z technického hlediska jsme s turnajem spokojeni a jsme rádi, že jsme dostávali pozitivní zpětnou vazbu jak od diváků, tak i od hráčů a trenérů. Díky dvěma přetlakovým halám jsme mohli hráčům a hráčkám zajistit plnohodnotný turnaj s opravným pavoukem, což věřím, že všichni ocenili. Myslím, že diváci hodnotili pozitivně také centrkurty pro každou kategorii a streaming některých zápasů. Chtěl bych poděkovat hlavně pomocníkům, podavačům, otáčečům, bez kterých bychom se neobešli, a také sponzorům, kteří zajistili ceny pro nejlepší dvojice. Speciální poděkování patří také fotografu Honzovi Votavovi, který celý víkend běhal kolem kurtů a pořizoval profesionální fotoreport,” řekl ředitel turnaje Michal Dvořáček.

Konečné pořadí - dívky U18:

 1. Tereza Lajkebová / Veronika Kleiblová (TJ Sokol Roztoky u Prahy)
 2. Jana Mrkvičková / Amálie Báčová (BVŠP)
 3. Elena Svobodová / Adéla Petříková (BVŠP)
 4. Michaela Cyrani / Lucie Knoblochová (VK Lvi Praha)

Kompletní výsledky ZDE

Konečné pořadí - chlapci U18:

 1. Vojtěch Pavlusek / Vojtěch Votava (BVŠP)
 2. Karel Tušek / Mikuláš Plšek (Beachclub Strahov/TJ Slávia Hradec Králové)
 3. Marek Kučera / David Zimmermann (BVŠP)
 4. Tomáš Křížek / Martin Schuma (BVŠP)

Kompletní výsledky ZDE

Autor: Martin Mach

Krátké zprávyArchiv
MS U21 2023 - rozlosování

Mistrovství světa chlapců U21, které hostí od 7. – 16. července 2023 Bahrajn, bylo rozlosováno do skupin. Českou reprezentaci čekají v základní...

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX)

čtvrtfinále: Mol / Sørum (NOR) - Perušič / Schweiner 2:1 (21:16, 21:23, 15:7)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX)

Perušič / Schweiner – Losiak / Bryl (POL) 2:1 (12:21, 21:16, 15:10), Perušič / Schweiner – Ehlers / Wickler (GER) 2:0 (22:20, 28:26)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX)

Åhman / Hellvig (SWE) – Perušič / Schweiner 2:0 (21:19, 21:13), Perušič / Schweiner – Schalk / Bourne (USA) 2:0 (27:25, 27:25)

 
FIVB Beach Pro Tour Elite 16 - Tepic (MEX) - kvalifikace

Ishii / Mizoe (JPN) – Hermannová / Štochlová 2:1 (21:19, 15:21, 16:14)

 
FIVB Beach Pro Tour Challenge – La Paz (MEX)

Simo / Rodriguez (USA) – Hermannová / Štochlová 2:0 (21:15, 21:13), J. J. Zeng / M. M. Lin (CHN) – Hermannová / Štochlová 0:2 (16:21, 18:21)

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018