Reprezentace
15. 6. 2024
Ženy - Final Four GEL 2024 - Ostrava
Reprezentace
15. 6. 2024
Muži - Final Four GEL 2024 - Osijek
Reprezentace
16. 6. 2024
Ženy - Final Four GEL 2024 - Ostrava
Reprezentace
16. 6. 2024
Muži - Final Four GEL 2024 - Osijek
ČVS
22. 6. 2024
Celostátní festival - minivolejbal - Ostrava
Reprezentace
2. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
3. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: LAT - CZE, Riga
Reprezentace
9. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
10. 8. 2024
Muži - přátelské utkání: BEL - CZE
Reprezentace
24. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: MNE - CZE, Kolasin
Reprezentace
29. 8. 2024
Muži - kvalifikace ME: CZE - NOR, Tábor
20.5.2024

Projekt Los Angeles 2028 v praxi

Níže naleznete informace o tom, jaké jsou plány svazu pro projekt Los Angeles 2028.

Projekt byl vytvořen kvůli dlouhodobé poptávce po koncepční přípravě mladých hraček pro přechod do dospělé kategorie. Bohužel právě tento přechod znamená pro mnoho hraček konec jejich vrcholové kariéry. Nároky na výkonnost v dospělé kategorii jsou totiž často výrazně vyšší, než byly hráčky do této doby zvyklé, a to, co mohlo dostačovat v underage kategorii, už nemusí dostačovat ve vrcholovém dospělém sportu.

Projekt si tedy dal za cíl nastavit takový koncept, který hráčkám v tomto přechodu může pomoci. Byl inspirován především mužskou složkou, ve které k páru Perušič / Schweiner byla vytvořena skupina mladých hráčů, kteří se po vzoru Peruna s Davem koncepčně připravují na vrcholovou úroveň. A i přestože tento projekt někteří nadějní hráči odmítli nebo dochází k občasným obměnám, tak tento projekt funguje a má velký příslib do budoucna.

Projekt L.A. tak oslovil přibližně 15 nejlepších hráček. Bohužel ne všechny hráčky chtěly nebo mohly vstoupit. I přesto máme v projektu úřadující vicemistryně Evropy U22 Kylie Neuschaeferovou a Markétu Svozilovou, dalšími páry jsou Mary Tomasová / Julie Honzovičová a Majda Dostálová / Andy Lorenzová. V projektu nám tedy chybí ze zvažovaných hraček především dvojčata Pavelkovy.

Jako trenér byl vybrán Jonáš Pešek, a to jednak kvůli angažovanosti v moderních trendech beachvolejbalu, ale i pro jeho ochotu a zájem učit se od jiných zahraničních trenérů a spolupracovat s nimi. Tento přístup bohužel v českém beachvolejvalovém prostředí není běžný. Po této olympijské sezoně chceme do projektu zkusit angažovat zahraničního trenéra, jehož znalosti by mohl český asistent trenéra vstřebat a uchovat tak pro český beachvolejbal.

Jelikož je tato sezóna pilotní a některé hráčky se k nám mohou připojit až po návratu ze Spojených států, kde studují, tak očekáváme, že bude tato sezóna o posbírání cenných zkušeností a bodů do světového žebříčku. V následujících letech bychom chtěli navázat co nejtěsnější spolupráci s univerzitami, kde se hráčky nachází, aby se jim usnadnila možnost připravovat se a objíždět světovou tour i mimo letní sezónu. Tento odchod mnoha talentovaných hráček do Ameriky byl také jedním z důvodů, proč projekt vznikl. Chtěly jsme také nabídnout našim hráčkám možnost, jak snadno skloubit vrcholový sport se studiem v České republice.

Co tedy projekt hráčkám poskytuje?

Aktuálně mají hráčky koncepční přípravu na písku, a to včetně soustředění v zahraničí. Je zde nastavena i spolupráce s párem Hermannová / Štochlová a s jejich trenérem Sebastianem Menegozzou. Dále mají hráčky poskytnutou kondiční přípravu, a to pod vedením zkušeného Petra Horna, jehož rukama prošel i Ondra Perušič s Davidem Schweinerem. Dále hráčkám v projektu sestavuje jídelníček Valerio Vaccaro, který je aktuálním kondiční trenérem našeho nejlepší mužského i ženského páru. Trenér Jonáš Pešek spolupracuje i s BeachDaty, se kterými úspěšně spolupracuje i mužská reprezentace. Některé hráčky byly také zapojeny do programu Vysokoškolského centra VICTORIA a mohou tak čerpat výhody především ve formě regenerace, které tento program nabízí. Zároveň je našim cílem, aby hráčky dobře zvládaly své studijní povinnosti. Proto je tréninkový režim nastaven tak, aby hráčky mohly naplnit svůj potenciál a k tomu kvalitně studovat.

 

Autor: Kristýna Hoidarová Kolocová

Krátké zprávyArchiv
CEV Beach Volleyball Natios Cup Final – Jurmala (LAT)

Finsko – Česko Parkkinen / Prihti – Neuschaeferová / Svozilová 0:2 (24:26, 19:21), Ahtiainen / Lahti – Hermannová / Štochlová 0:2 (20:22, 22:24)

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

Po jedné sezóně opouští reprezentační blokař Josef Polák belgický VC Greenyard Maaseik a jeho kroky směřují do Francie, kde bude hájit barvy Chaumont...

 
CEV Beach Volleyball Natios Cup Final – Jurmala (LAT)

Polsko – Česko Wojtasik / Kociolek - Neuschaeferová / Svozilová 1:2 (17:21, 21:15, 14:16), Gruszczynska / Wachowicz – Hermannová / Štochlová 2:0...

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

Fatra Zlín zlákala do svých řad smečaře Daniela Šulistu, který uplynulou sezónu „tvrdil muziku“ v Benátkách nad Jizerou.

 
FIVB Beach Pro Tour Futures - Krakow /POL) - kvalifikace

Lorenzová / Černá – Radelczuk / Labuz (POL) 2:0 (13:21, 14:21), Lorenzová / Černá – Eleková / Bundzelová (SVK) 2:0 (21:14, 22:20), Ozee / Glagau...

 
Nové angažmá pro sezónu 2024/2025

Stabilitu, herní vyzrálost, zkušenost – to vše si slibuje Karlovarsko od své nové útočné posily, chorvatského reprezentačního smečaře Filipa Šestana,...

Volejbal na facebooku
© ČVS 2015-2018