30.12.2020

Až desátý setbol druhého setu pomohl Lvům otočit utkání na Kladně

Poslední letošní zápasy UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 jsou minulostí. Po 24 hodinách nastoupily proti sobě opět týmy kladenských Orlů a pražských Lvů. Zápas měl podobný začátek jako den předtím, Kladno vyhrálo první set a v druhém, skoro hodinu trvajícím setu, mělo několik setbolů. Lvi „nekonečný set nakonec získali a domácím již nedali šanci. Příbram, poprvé pod novým trenérem Danem Rosenbaumem, v pětisetové bitvě zdolala Odolenu Vodu. Karlovarsko s velkým přehledem přejelo“ Brno a Liberec po prohraném prvním setu potvrdil roli favorita proti Zlínu.

KLADNO VOLEJBAL CZ – VK LVI PRAHA

V zámoří velmi používané back-to-back zápasy si vyzkoušelo Kladno s Prahou. Dvacet čtyři hodin poté, co Lvi zvítězili v pětisetovém dramatu, se utkaly oba týmy znovu. V 16. kole UNIQA extraligy opět zvítězil celek z hlavního města a znovu mu k výhře pomohl zisk rekordní druhé sady. Oproti předchozímu střetnutí ale svěřenci Tomáše Pomra berou všechny body za výhru 3:1.

Kladno volejbal cz  – VK Lvi Praha 1:3 (25:16, 40:42, 19:25, 19:25)

Rozhodčí: Velimov E., Marschner R.

Domácí: Kraffer, Kyjanica, Křesťan, Hýský, Zajíček, Palgut, libero Kunc. Střídali: Mikulenka J., Lohr

Hosté: Janouch, Skakić, Špulák, Mihajlovič, Paták, Nedejlković, libero Ježek. Střídali: Vodička, Smith, Král, Pliasetskyi, Toman

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Další ze zápasů, kdy nás potkal nepochopitelný výpadek. Velké zklamání na naší straně. Opět jsme podávali dobrý výkon set a půl, možná dva. Hrozně nás pohřbila koncovka druhé sady. Byly v ní chyby, ale měli jsme ji dohrát. Nezbývá než pogratulovat soupeři a věřím, že rok 2021 přinese na naší straně lepší předvedenou hru a výsledky. Bojujeme pořád s tím samým a stále hledáme, jak se toho zbavit.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Stejně jako v předchozím utkání ovlivnil zápas druhý set. Nedokázali jsme v něm uhrát koncovku. Další dvě sady byly už v režii hostů a zaslouženě brali tři body.“

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Stejně jako v předchozím zápasu jsme nastoupili vlažně. Kladno začalo velmi agresivně a rozstřílelo nás v prvním setu. Následně jsme se opět zkoncentrovali, byli preciznější ve všech činnostech a zápas znovu otočili. Ke konci mi přišlo, že domácím už došly síly. Hráli jsme, co jsme potřebovali a jsem hrozně rád, že jsme vyhráli 3:1.“

Tomáš Pomr (VK Lvi Praha): „Ze dvojzápasu máme pět bodů, jsme za ně rádi. Těšíme se, až začneme zase pořádně trénovat. Nehráli jsme žádný ideál, s Kladnem to byly těžké zápasy. Výrazně mu pomohl na nahrávce výborný Palgut v obou zápasech a my jsme to měli hodně těžké v obraně.“

Kladno stejně jako v Praze vstoupilo parádně do utkání. Než se Lvi stačili rozkoukat, nabrali sedmibodové manko. Kouč Pomr musel reagovat dvěma oddechovými časy. Jeho připomínky si vzal nejvíce k srdci Paták, nicméně byl sám. Domácí Křesťan s Hýským ale dovedli domácí do úspěšného konce a Středočeši brali první sadu se ziskem o devět bodů.

Stejně jako v televizním utkání hraném v Praze se ukázal klíčový druhý set. Dlouhá přetahovaná nabídla rekordní set nejvyšší soutěže, který trval 42 minut. Ani jeden z týmů nedokázal odskočit soupeři o více jak bod. Nakonec byli šťastnější Lvi, kteří proměnili desátý setbol a srovnali stav setů.

Pražané nabrali poté na jistotě a stejně jako v domácím prostředí, tak i nyní začali v utkání dominovat. Hosté zlomili odpor domácích v pokročilé fázi díky třem esům Skakiče a Krále. Na kladenské straně se čím dál více začala projevovat nejistota na servisu, kdy začali domácí hráči často chybovat, a Zajíček zkaženým servisem uzavřel třetí set.

Čtvrtou sadu si pro sebe uzmul Mihajlović, který byl na palubovce k nezastavení a postaral se o plnou třetinu bodů Pražanů. Na polovině Kladna se značně opět projevily problémy na přihrávce, naopak uklidnění Lvi si už bez problémů došli pro vítězství a z dvojutkání s Kladnem berou pět bodů z celkových šesti.

Autor: Ondřej Jícha

VK DUKLA LIBEREC – VSC FATRA ZLÍN

V posledním letošním mistrovském utkání dnes přivítal VK Dukla Liberec mladičký tým ze Zlína, který je v průměru o osm let mladší. Zlín v posledním kole na domácí palubovce zvítězil nad Beskydy a Dukla si přivezla plný počet bodů z Brna za vítězství 3:1. Pro dnešní utkání byla Dukla papírovým favoritem a to nakonec i splnila, když svého soupeře dokázala přehrát za tři body a upevnit si druhou pozici v neúplné tabulce UNIQA extraligy mužů, kde ztrácí dva body na vedoucí Jihostroj České Budějovice, ale má odehráno o jedno utkání méně.

VK Dukla Liberec – VSC Fatra Zlín 3:1 (15:25, 25:16, 25:21, 25:15)

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Matěj Dmejchal

Domácí: Shafranovich Alexander, Veselý Jakub, Kriško Michal, Suda Radek, Leikep Libor, Jan, Srb, libera Kopáček Václav, Pavlíček Jan. Střídali:  Šulista Petr, Martin Šábrt

Hosté: Motyčka Jakub, Navláčil Vojtěch, Šulc Radim, Čech Daniel, Varous Jakub, Kozák Adam, libero Viceník Adam. Střídali: Lamri Karim, Žák Václav

Jiří Srb (zástupce kapitána VK Dukla Liberec): Když vypustím první set, tak na nás docela dobrý výkon. Na ten první set jsme naštěstí brzy zapomněli a potom už jsme soupeře tlačili - celkem dobře na servisu, dobře jsme je i odpřijímali. Kluci to dobře skládali na síti, takže zaplať pánbůh za tři body.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „My jsme první set vůbec nezvládli v útočné fázi, úplně jsme ho prospali a zde si Zlín zasloužil vyhrát. Od druhého setu jsme zvýšili naši aktivitu a byli jsme jasně lepší a získali jsme zaslouženě tři body.“

Vojtěch Navláčil (kapitán VSC Fatra Zlín): „V prvním setu jsme začali hrát výborně agresivně na útoku a dařilo se nám i na obraně. Možná jsme i Liberec trošku naší hrou i zaskočili. Bohužel pro nás Liberec od druhého setu přidal na podání a na razanci na útoku a zaslouženě vyhrál.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Dnešní utkání jsme si vlastními chybami prohráli sami. V určitých pasážích zápasu jsme hráli dobře a v jiných zase naopak.“

Domácí nastupují ve velmi pozměněné sestavě proti poslednímu vítěznému utkání v Brně. Prakticky by se dalo říci, že nastoupilo béčko Dukly. To malinko nahrálo do karet Zlína, protože po dvou smečích Dukly z hlavního kůlu do autu se prakticky zadarmo ujímá vedení 0:2. Další plusový bod Zlína přichází po nedůrazné smeči Dukly, chycený míč se hostům daří dostat do pole Dukly a již vede o tři body (1:4). Až dobře postavený blok Jiřího Srba snižuje na rozdíl jediného bodu (6:7) při plachtivém podání Libora Leikepa. Nepříjemné podání Jiřího Srba znamená eso a srovnání stavu na 8:8. Vyrovnaný stav ale nemá dlouhého trvání. Po chytré ulívce Daniela Čecha se hosté vrací do vedení a Dukla zastavuje hru oddechovým časem (10:12). Po time tu máme další smeč Dukly do autu a vedení Zlína narůstá (10:13). Přímý bod z podání (Daniel Čech) a když nepřesný příjem Dukly dovoluje hostům zakončit hned z první, na řadu přichází druhý time (11:16). V koncovce hosté blokem zvyšují na rozdíl šesti bodů (12:18 – Vojtěch Navláčil) a s domácími to nevypadá vůbec dobře. Koncovku si hosté pohlídali a za stavu 15:24 po bloku Radima Šulce tu máme první setbol utkání. První set nám končí dalším proviněním proti pravidlu domácího hráče. Při útoku se dotýká sítě a hosté překvapivě získávají první sadu, ale zaslouženě. Při útoku Dukly za 21% proti 50% Zlína se ani nelze divit.

Do druhého setu nastupuje Dukla jako vyměněná. Na síti je k neudržení Michal Kriško a náskok Dukly rychle narůstá (4:0). Po další parádě na síti Michala Kriška již domácí vedou 7:2 a začínají pomalu přebírat kontrolu v utkání. Přesto se hosté nevzdávají a po několika skvělých zákrocích v poli a na útoku dokázali náskok Dukly snížit. Až po přímém bodu z podání (Shafranovich Alexander) a jednobloku (Šulista Petr) je náskok Dukly zpět (12:7 – time hosté). Po time hraje Zlín 2x na nahrávce nečistě a útočí do zámezí a máme tu další time na straně Zlína a dvojí střídání (15:7 – nahrávač a univerzál). Bloky Dukly jsou pro Zlín velkou překážkou a koncovka se nám rychle blíží (18:9 – blok Libor Leikep). V koncovce se hosté snaží propastný bodový rozdíl snižovat (eso Radim Šulc), přesto za stavu 24:16 po přesné zalívce Michala Kriška se i Dukla dnes poprvé raduje ze setbolu. Hned první setbol proměňuje Michal Kriško z vedlejšího kůlu a je vyrovnáno.

I další set začala Dukla velmi dobře. Při podání Alexe Shafranoviche rychle odskakuje o tři body (3:0). Při podání Daniela Čecha Zlín snižuje na rozdíl jediného bodu (5:4) a je velmi blízko vyrovnání, ale to by nesměl chybovat na útoku. Smeč Adama Kozáka do velkého autu vrací Dukle tříbodové vedení (7:4). Při podání Alexe Shafranoviche Dukla zvyšuje na čtyřbodový rozdíl a trenér Zlína žádá oddechový čas (12:8). Po time se v poli vyznamenává Jan Pavlíček a na útoku Michal Kriško a Dukla zvyšuje na 13:8. Podání Daniela Čecha dělá Dukle velké problémy a z vedení nám zbývají poslední dva body (15:13, na útoku Adam Kozák). Naštěstí se Dukla opět opřela o kvalitní podání (Petr Šulista) a svůj vysoký blok (Alex Shafranovich) a rychle se vrátila do velkého bodového vedení (20:14). Nyní si již Dukla bodový náskok pohlídala. První setbol třetí sady přichází po zkaženém podání Radima Šulce (24:19). První Daniel Čech z vedlejšího kůlu odvrací smečí, druhý blokem Jakub Varous, ale na tvrdou smeč Petra Šulisty již hosté obranu nenašli a Dukla se ujímá vedení 2:1 na sety.

Po vyrovnanějším úvodu další sady se Dukle daří odskočit o dva body až po bloku Petra Šulisty za stavu 4:2. Při podání Michala Kriška už musí trenér Zlína Přemysl Obdržálek s asistentem Romanem Mackem zastavovat rozjíždějící se Duklu oddechovým časem (7:3). Dukla hraje na jistotu, chycené míče nahrává vysoko na Michala Kriška a stav nám opět narůstá (10:5). Až krásné podání Radima Šulce (eso) nenechává v klidu domácího trenéra Michala Nekolu, který si žádá time (13:10). Pětibodové vedení se vrací po jednobloku Petra Šulisty (15:10). Po získání dostatečného náskoku posílá do hry Michal Nekola mladíky - Martina Šábrta a Radka Sudu. Obraz hry se nám ale už nemění. Dukla i nadále hraje bez chyb, což se o soupeřovi říci nedá, a když zalívka Zlína končí v síti, Zlín zastavuje hru oddechovým časem (20:13). Po time tu máme eso – prasátkem Martin Šábrt zvyšuje na 21:13, Jakub Veselý zastavuje blokem útok hostů a na ukazateli svítí 22:13. Další útok Zlína končí v autu a konec utkání je na spadnutí (23:13). Po přesné smeči Alexe Shafranoviche do růžku soupeřovy hrací plochy se domácí radují z prvního mečbolu (24:14). První hosté odvrátili, ale na signál středem – nezvykle Michal Kriško, obrana nezareagovala a Dukla vítězí 3:1.

VK ČEZ KARLOVARSKO – VOLEJBAL BRNO

V utkání 16. kola UNIQA extraligy mužů proti sobě nastoupily v Karlových Varech týmy domácího Karlovarska a Volejbalu Brno. Po vyrovnaném prvním setu se ukázala síla domácích, kteří v dalších dvou setech předvedli kvalitní hru a zvítězili tak 3:0 na sety a připisují si další tři body do tabulky.

VK ČEZ Karlovarsko – Volejbal Brno 3:0 (25:22, 25:16, 25:13)

Rozhodčí: Činátl René, Poláček Jan

Domácí: Lux, Patočka, Indra, Wiese, Wilson, Keemink,libero Pfeffer. Střídali: Baláž, Kočka, Vašina, Fišer, Houda

Hosté: Drahoňovský, Klajmon, Římal, Licek, Pražák, Provazník, libero Špelda. Střídali: Jakubec, Fitz, Toman

Lukáš Vašina (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi, že se nám doma podařilo porazit Brno, které nás jako jeden z mála týmu porazilo. Jsme velice rádi, že jsme je zatlačili servisem. Jsme rádi za vítězství a za šest bodů z těchto dvou strašně těžkých zápasů. Přeji všem krásný nový rok 2021.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsem rád, že jsme tento rok zakončili vítězstvím. Gratuluji klukům a přeji všem hodně štěstí a zdraví v novém roce.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Dobře jsme vstoupili do utkání a v prvním setu bylo vidět, že jsme mohli s Vary hrát vyrovnaně. Další sety už jsme ztratili koncentraci a přesnost, hlavně na nahrávce a Vary už zbytek utkání jasně dominovaly.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Gratuluji domácím k výhře. Byli dneska ve všech setech výrazně lepším týmem a vítězství si zasloužili.“

Začátek prvního setu je velmi nervózní a obě družstva dělají hodně chyb na podání. Stav je vyrovnaný a všichni hráči se pomalu dostávají do zápasového tempa. Karlovarsko si vypracovalo mírné vedení 13:10. Hráči Brna při podání Licka kvalitně brání a za stavu 14:13 pro Brno přichází první oddechový čas trenéra Nováka. Set pokračuje vyrovnaně. Ani jedno družstvo neodskakuje na větší bodový rozdíl, až do chvíle, kdy Drahoňovský dává eso a nutí trenéra domácích k druhému oddechovému času za stavu 19:17 pro Brno. Karlovarsko srovnává na 20:20 a tentokrát přichází oddechový čas Brna. Eso Wieseho a vytlučený brněnský blok připravují lepší stav do koncovky pro domácí. Blok Wilsona přináší první domácí setbol za stavu 24:21. Lux tvrdým útokem potvrzuje výhru Karlovarska v prvním setu 25:22.

Do druhého setu vstupují lépe domácí hráči. Karlovarsko si dobrou obranou na síti udržuje průběžné vedení o tři body, 9:6. Po špatné souhře Brna si trenér Marek bere oddechový čas. Obě družstva dobře ztrátují a tak je stav stále lepší o čtyři body pro domácí borce 13:9. Karlovarsko navyšuje svůj náskok v druhém setu a za stavu 18:11 přichází další oddechový čas Brna. Karlovarsko dobře brání na síti a Brno často chybuje v útoku. Domácí také dvakrát chybují na útoku a stav je z jejich pohledu 20:13. Následně chyby napravuje Indra a Karlovarsko jde do koncovky druhého setu s pohodlným náskokem 22:15. V obou týmech přichází střídání. V dresu Karlovarska se na hřišti představují Vašina a Kočka a na straně Brna Fitz. Set končí opět nekompromisním útokem Luxe a Karlovarsko vyhrává druhý set 25:16 a ujímá se vedení 2:0 na sety.

V začátku třetího setu na palubovce dominuje Karlovarsko. Vedení 5:1 nutí trenéra Brna ke střídání nahrávače, na palubovku přichází Toman. Karlovarsko pokračuje v dobré hře a trenér Marek si bere oddechový čas za stavu 7:2 pro domácí. Ani tento tah domácí borce nezastavuje a tak za stavu 10:3 pro Karlovarsko přichází druhý oddechový čas Brna. Třetí set pokračuje v režii Karlovarska. Dobré bloky domácích přinášejí vedení 15:6. Za stavu 16:7 pro domácí přichází na palubovku opět Kočka s Vašinou. Keemink a Indra mají odpracováno a dostává příležitost dravé mládí. Do hry se v domácím dresu dostává i nadějný Fišer. Karlovarsko nepřipouští žádné drama v tomto setu a vyhrává ho 25:13 a celé utkání tak 3:0.

Autor: VK ČEZ Karlovarsko

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – AERO ODOLENA VODA

V šestnáctém kole základní části UNIQA extraligy se utkaly týmy Příbrami a Odoleny Vody. Mírným favoritem byla Odolena Voda, Příbram čekal náročný zápas po několika personálních změnách, nicméně i přes několik výpadků odehráli domácí dobrý zápas a urvali vítězství 3:2 v tie-breaku.

VK Euro Sitex Příbram – Aero Odolena Voda 3:2 (25:17, 20:25, 15:25, 25:19, 15:9)

Rozhodčí: Kovář V., Dušek P.

Domácí: Polák, Rosenbaum D., Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, libero Juračka. Střídali: Trojanowicz, Rosenbaum A., Ureš J., Ureš F.

Hosté: Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, Vanags, Taylor, libera Hadrava, Kop. Střídali: Shaker, Vachoušek, Holčík, Horák, Jachnicki

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „Odolka hrála v poslední době hodně zápasů, takže nezahráli dnes ideálně, možná se to na nich trochu podepsalo. My jsme měli nestabilní výkon, chvíli jsme hráli výborně, celkem jsme to ustáli na příjmu a dávali jsme dobrý servis, jindy nás trápily totální výpadky, takže na tom musíme teď zapracovat, abychom to stabilizovali. Dnes první zápas pod novým trenérem, myslím, že to Dan výrazně uklidnil, měl pár věcných připomínek ke hře a podle mě super práce od něj.“

Daniel Rosenbaum (trenér VK Příbram): „Pro družstvo to byl zápas o navrácení sebevědomí, že hráči sami umí nějakým způsobem hrát volejbal. S nadšením jsme vyhráli první set, bohužel v dalším průběhu zápasu nám jenom nadšení už nestačilo a Aero nás svojí kvalitou dva sety hodně přehrálo. Ve čtvrtém setu jsme se vrátili k dobrému příjmu a servisu, taktiku, kterou jsme si domluvili jsme splnili do puntíku a díky tomu jsme si došli pro výhru za dva body. Přejeme celému volejbalu vše nejlepší do nového roku.“

Martin Hladík (kapitán Aero Odolena Voda): „Gratuluji domácím k vítězství. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, přestože domácí prošli nějakými personálními změnami, na druhou stranu mohli hrát více s klidem. Podle toho také vypadal první set, kdy jsme asi byli pod tlakem a ve stresu. Poté jsme hráli skvěle druhý a třetí set a je škoda, že jsme již nedokázali vyhrát ten čtvrtý a zvítězit za tři body. Nevím přesně, co se tam stalo, proč jsme polevili, ale domácí si dnes dva body za vítězství zaslouží, protože dnes celý zápas opravdu bojovali.“

Martin Kop (trenér Aero Odolena Voda): „Z naší strany lze kladně hodnotit jen druhý a třetí set, kdy jsme hráli to, co jsme si představovali. Udělali jsme spoustu vlastních chyb, byli jsme asi 20x v síti na standardní situace, nesbíráme vzadu nadražené balóny, tak jak jsme si říkali a mimo těch dvou setů, jsme dnes zkrátka nehráli dobře. Nikdo v lize ti body zadarmo nedá, my jsme chtěli více než jeden, máme jeden. Podle mě škoda, že jsme za stavu 2:1 na sety a asi 8:6, tam jsme to otočili, a to byl přesně ten moment v zápasu, kdy bylo potřeba soupeře zatlačit a někteří hráči to nevycítili, že je potřeba soupeře takzvaně domáčknout. To se nám nepovedlo, gratuluji Příbrami k vítězství a všechno nejlepší do nového roku.“

Do prvního setu vstoupili domácí výrazně lépe než hosté, dařilo se jim vše, na co sáhli, dobře útočil univerzál Ivo Hulpach a také oba smečaři. Naopak hosté ze začátku vstupovali do hry pomaleji a než se rozkoukali, byl první set pomalu u konce. Příbram si vytvořila dostatečný náskok, který už si nenechala vzít.

Druhý set se odvíjel značně jinak, bývalý trenér Příbrami nyní ve službách Odoleny Vody Martin Kop, poslal do hry Stanislava Vachouška, který vystřídal na smeči Vanagse, čímž značně stabilizoval hru. Postupně se také dostal více do zápasu jeho syn Martin Kop mladší na postu Libera, který posílil příjem hostujícího celku a rázem se Odolce dařilo i na útoku, nahrávač Matyáš Démar kombinoval skvěle s bratrem Lukasem Demarem, který mu z výšky skládal jeden útok za druhým, přičemž čas od času překvapili zajímavou kombinací, např. tzv. metrem nebo zkrácenou střelbou z hlavního kůlu. Příbram trápily vlastní chyby a nemožnost hrát na ztrátu, což znamenalo vyrovnání na 1:1 na sety.

Ve třetím setu zahrála Příbram skvěle první dva míče a bodovkou měla složit třetí v řadě, ale nedůsledností domácí nechali jednoduše skórovat soupeře a rázem byl stav 2:6 a hosté na koni. Náskok Odolky se v průběhu setu stále zvyšoval, hosté pokračovali v tom, co začali v druhém setu, a ještě navíc stavili jeden vítězný blok za druhým, což znamenalo, že třetí set skončil propastným rozdílem 10 bodů a Odolka šla do vedení.

Příbram do čtvrtého setu opět postavila stejnou sestavu, jako v předchozích setech, nutno zmínit, že moc na výběr (vzhledem k odchodu dvou hráčů) neměla. Na konci třetího setu si hráči hlavní sestavy maličko odpočinuli, když byli nahrazeni střídačkou a do čtvrtého setu naskočili v plné síle a elánu. Odolena Voda sice zpočátku vedla, ale za stavu 8:6 nedokázala uhrát důležitý míč, čímž se Příbram znovu nastartovala a dokázala skvělým týmovým výkonem soupeře přehrát a poslat zápas do tie-breaku.

V tie-breaku je vždy důležitý každý balon a Příbram začala výborně. Domácí začali vedením 4:1 a od té chvíle se koncentrovali na ztrátu, takže se jim dařilo držet tříbodový náskok. I přes veškerou snahu se Odolce nepodařilo vývoj zápasu zvrátit a Příbram skvělou týmovou hrou získala premiérové vítězství pod novým trenérem Danielem Rosenbaumem.

Autor: Štěpán Chvosta

Kvalifikace ME U18 2024

chlapci – Đakovica (KOS): Česko – Kosovo 3:0 (25:11, 25:17, 25:16)   dívky - Vrnjačka Banja (SRB): Severní Makedonie – Česko 0:3 (16:25, 16:25,...

FIVB Beach Pro Tour

Challenge – Guadalajara (MEX): Kotnik / Lovsin (SLO) – Hermannová / Štochlová 2:1 (10:21, 21:16, 15:12)   Futures – Nuvali(PHI): Liepa /...