12.12.2020

Až Karlovarsko zastavilo vítězné tažení Odoleny Vody

Až na poslední zápas mezi Lvy a Jihostrojem, který můžete sledovat v pondělí na ČTsport, bylo dnes zkompletováno 14.kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21. Kladno již se svými „bombarďáky“ Hýským a Křesťanem nedalo sebemenší šanci Zlínu. Hostující Ústí nad Labem nepovolilo Příbrami ani set a Karlovarsko, přestože Odolenu Vodu pustilo zpět do zápasu, také bere tři body. Liberec hostil Ostravu. Ostravští sice vyhráli první set, ale nakonec plný bodový zisk zůstal v Liberci. Již v úterý Beskydy v petisetové bitvě zdolaly Brno.

VK ČEZ KARLOVARSKO – AERO ODOLENA VODA

Ve 14. kole UNIQA extraligy mužů přivítali hráči VK Karlovarsko na své palubovce borce Aera Odolena Voda. Domácí chtěli potvrdit dobré výkony ze zápasů Ligy mistrů a udržet letošní domácí neporazitelnost. Po dvou vyhraných setech domácích se Aero zvedlo a předvádělo kvalitní volejbal. VK Karlovarsko nakonec po bojovném výkonu vyhrálo 3:1 a drží si domácí neporazitelnost.

VK ČEZ Karlovarsko – AERO Odolena Voda 3:1 (25:23, 25:13, 15:25, 25:23)

Rozhodčí: Činátl René, Velinov Emil

Domácí: Vašina, Patočka, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Baláž, Kočka, Fišer

Hosté: Vanags, Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, libera Kop, Hadrava. Střídali: Holčík, Shaker, Horák

Lukáš Vašina (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „První dva sety jsme hráli dobře, předváděli jsme náš volejbal, soupeře jsme tlačili na servisu. Po druhém setu jsme polevili. Soupeř nás zatlačil na servisu, což bylo vidět i na skóre. Čtvrtý set jsme naštěstí urvali naší bojovností a vůlí po vítězství.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Po Lize mistrů pro nás výborné vítězství, takže já gratuluji hráčům. Samozřejmě první dva sety jsme byli lepší, až na tu sérii M. Démara, kdy se Aero dotáhlo. Ve třetím setu jsme vypadli ze hry, když jsme vyhořeli na útoku. Čtvrtý set jsme si museli urvat, byli jsme pořád vzadu, ale včas jsme zabojovali a dotáhli jsme ho do vítězného konce.“

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Musím pogratulovat domácím. Dneska to zvládli nakonec lépe. V prvních dvou setech, kromě koncovky prvního, jsme nepředvedli vůbec nic. Domácí nás válcovali ve všech činnostech. Pak jsme se, pro mě možná záhadně, zvedli. Začali jsme hrát vyrovnaně a nakonec z toho byl docela dobrý zápas. Určitě nakonec škoda, že nemáme ani bod. Mohli jsme urvat koncovku čtvrtého setu a mohli jsme teoreticky ještě vyhrát, což po tom nepovedeném začátku by bylo super, ale myslím, že se nic neděje. Pro nás je důležité, že jsme předváděli dobré výkony s dobrými výsledky v posledních zápasech. Je to škoda dneska, ale asi se svět nezboří, že jsme tady prohráli.”

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Gratuluji Karlovým Varům. Myslím, že jsme je donutili k maximálnímu výkonu, i když po druhém setu to tak nevypadalo. Už to vypadalo, že odjedeme za hodinu, ale pak jsme se zvedli a ty dva sety byly vyrovnané. Poslední koncovka byla trochu i o štěstí. Pan rozhodčí Činátl, jakmile někoho nevyloučí z Aera, tak asi nebude spát.“

První set zahájil domácí Vašina esem. Karlovarsko od začátku setu tlačí soupeře podáním. Následná obrana na síti je velmi dobrá a tak si trenér hostů bere oddechový čas za stavu 8:4 pro domácí. Hosté zlepšili příjem a dostali se do hry, ale domácí stále dobře brání na síti. Trenér Kop si opět bere oddechový čas, tentokrát za stavu 15:11 pro VK Karlovarsko. Na podání úřaduje karlovarský Wiese. Trenér Kop sáhl k dvojstřídání a na hřiště poslal Holčíka a Shakera. Domácí spolehlivě útočí a drží si náskok do koncovky setu. Na hřiště se vrací dvojice Démar M. a Hladík. Démar M. dává dvě esa a nutí trenéra Nováka k oddechovému času za stavu 23:20 pro domácí. Další dvě esa Matyáše Démara znamenají další oddechový čas domácích. Za stavu 23:22 přichází vyrovnaná koncovka prvního setu. Indra a Wiese skvělým útokem odmítají další drama a VK Karlovarsko vyhrává první set 25:23 a ujímá se vedení v zápase 1:0

Druhý set je od začátku vyrovnaný. Oba týmy spolehlivě ztrátují. Domácí si při podání Lukáše Vašiny vypracovali mírný náskok. Tlak Vašiny na podání se trenér Kop snaží zastavit oddechovým časem za stavu 11:7 pro domácí. Vašina ovšem pokračuje v dobré sérii. Hostující hráči stále útočí do připraveného dvojbloku a domácí tým se ujímá vedení 15:7 a přichází druhý oddechový čas Aera. Po tomto tahu trenéra Kopa Vašina kazí podání. Domácí hráči nepolevují v podání ani v obraně na síti a udržují si náskok v setu. Dochází k několika střídáním. Na straně Aera opět dvojstřídaní, kdy na hřiště nastupuje Holčík a Shaker. V sestavě domácích se objevuje mladý blokař Baláž. Domácí zkušeně dohráli druhý set do vítězného konce 25:13 a ujímají se tak vedení 2:0 na sety.

Třetí set zahajují lépe hostující hráči. Nadšeným výkonem se dostávají do vedení o čtyři body a domácí trenér Novák je nucen si vzít oddechový čas za stavu 11:7 pro hosty. Hráči hostujícího týmu dále hrají výborný volejbal a dostávají domácí pod tlak. Trenér VK Karlovarsko si musí opět brát oddechový čas za stavu 19:12 pro hosty. Přichází střídání domácích na postu nahrávače, nastupuje Kočka. Na postu smečaře dostává prostor Fišer místo Vašiny. Domácí se dostávají do hry a stahují náskok soupeře. Za stavu 21:15 pro Aero si bere oddechový čas tentokrát trenér Kop. Hráči Aera dohrávají spolehlivě set do vítězného konce 25:15 a snižují stav utkání na 1:2.

Čtvrtý set zahajují opět lépe hostující hráči. Bojovným a nadšeným výkonem přehrávají domácí. Za stavu 8:4 pro Aero si domácí trenér bere oddechový čas. Svěřenci trenéra Nováka zlepšují svůj výkon a srovnávají stav čtvrtého setu na 10:10. Za stavu 14:14 přichází oddechový čas trenéra Kopa. Průběh čtvrtého setu je vyrovnaný a k vidění jsou dlouhé a kvalitní výměny. Za stavu 21:20 pro Aero si bere oddechový čas domácí trenér Novák. Vyrovnaná koncovka pokračuje i za stavu 22:22, kdy si bere oddechový čas hostující trenér Kop. Útokem Vašiny se domácí ujímají vedeni 23:22. Následně přidává Wiese eso. Domácí vyhrávají set 25:23 a celé utkání tak 3:1 na sety.

Autor: Ondřej Hudeček

KLADNO VOLEJBAL CZ – VSC FATRA ZLÍN

Volejbalisté Kladna přehráli ve 14. kole UNIQA extraligy na vlastní palubovce Zlín jednoznačně 3:0 a odpoutali se od svého souseda v tabulce. Duel týmů, které oba shodně prohrály páteční dohrávku bez zisku jediného setu, měli v kompletní režii domácí. Hosté naopak prohráli ve středočeském městě počtvrté za sebou a nadále zůstávají předposlední

Kladno volejbal cz – VSC Fatra Zlín 3:0 (25:16, 25:21, 25:17)

Rozhodčí: Kvarda P., Marschner R.

Domácí: Hýský, Kyjanica, Fortuník, Kraffer, Zajíček, Křesťan, libero Kunc. Střídal: Mikulenka J.

Hosté: Šulc, Čech, Varous, Adamec, Kozák, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Lamri, Žák

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Důležité vítězství! Zaplať pánbůh, že se povedlo. Máme radost. Stále jsou ale v naší hře momenty, které musíme vylepšit. Teď se s nimi musíme spokojit a pěvně věřím, že se připravíme i na Odolenu Vodu a stejný, ne-li lepší výkon zopakujeme i proti ní a budeme se radovat buď z vítězství, nebo z dobrého výkonu.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Měli jsme hodně touhu vyhrát za tři body a jsem rád, že se to povedlo. V utkání bylo několik momentů, kdy nás soupeř něčím zatlačil. Zvládli jsme je a máme zasloužené vítězství.“

Vojtěch Navláčil (kapitán VSC Fatra Zlín): „Kladno bylo mnohem lepší na servisu a v podstatě ve všech činnostech. V obraně fungovalo výborně a na nás bylo vidět, že se chvílemi pereme sami se sebou. Musíme začít trénovat více, ať jsou naše výkony lepší.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Domácí nás přehráli na servisu a my jsme navíc byli málo důrazní v dohrávání.“

Oba týmy vstoupily do zápasu po pátečních porážkách 0:3. Jako první se od soupeře odpoutalo Kladno. Nestárnoucí duo Křesťan-Hýský vytvořilo domácím pohodlný šestibodový polštář. Hosté se ještě pokusili o odpor díky bloku a esu Adamce. Přesným servisem ale vzápětí odpověděl kapitán Středočechů Zajíček. Zlín se pokusil zariskovat na podání, ale to se mu vymstilo. Úvodní sadu nakonec zakončil vlastní chybou.

Do druhého dějství ale vstoupili lépe hosté zásluhou Čecha a dostali se do dvoubodového vedení. Ve zbytku utkání si už ale Obdržálkovi svěřenci lepší náskok nevytvořili. Naopak Kladno se chytlo a Hýský esem překlopil vedení definitivně na stranu domácích, hned vzápětí přidal k němu další Kraffer, jenž se následně s Křesťanem staral o největší přísun bodů Středočechů, jež uzmuli pro sebe sadu poměrem 25:21.

Trenér Obdržálek reagoval několika střídáními, rozjeté Kladno se jen těžko zastavovalo. Hosté navíc často chybovali nejen na servisu, ale i na přihrávce a v útocích. A když už se dostali do útoku, tak je zablokoval reprezentant a domácí kapitán Zajíček. Po esu Křesťana vedli Středočeši už o šest bodů. Zlínští už se nedokázali chytit a Kladno ovládlo třetí sadu rozdílem osmi bodů.

Autor: Ondřej Jícha

VK DUKLA LIBEREC – VK OSTRAVA

Po včerejší dohrávce 8. kola dnes pokračuje extraliga mužů 14. kolem. Oba dnešní soupeři včera neztratili ani jeden set. Ostrava si vyšlápla na Brno a Dukla v tréninkovém tempu zvítězila nad Kladnem. Vstup do utkání měla Dukla velmi dobrý (22:17), ale v samotné koncovce zbytečně set ztratila. Druhý set si již Dukla od začátku hlídala a s velkým náskokem i získala. To ve třetím domácí tahali dlouho za kratší konec, ale dramatickou koncovku zvládli a ujali se vedení. Čtvrtý set již byl v režii domácích a tři body zůstaly zaslouženě na Dukle.

VK Dukla Liberec – VK Ostrava 3:1 (23:25, 25:15, 26:24, 25:16)

Rozhodčí: Jan Krtička, Alexander Nedbálek

Domácí: Kriško Tomáš, Leikep Libor, Kriško Michal, Šulista Petr, Krajčovič Šimon, Kovalchuk Volodymyr, libero Kopáček Václav. Střídali: Suda Radek, Šábrt Martin, Shafranovich Alexander, Štokr Jan, Srb Jiří

Hosté: Ihnát Jakub, Sedláček Oliver, Matula Sebastian, Janků David, Kotas Václav, Dvořák Jakub, libero Sobczak Damian, Jelen Dominik. Střídali: Vancl Matouš, Kruzhkov Iurii, Jambor Tomáš, Závodský Radim, Muroň Ondřej

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Opět jsme rádi za tři body. Pro nás to nyní není vůbec lehké. Včera utkání, dnes ráno jsme museli všichni do Prahy na testy. Prostě ten program je velmi náročný. V neděli, zítra hned odlétáme do Bulharska, takže není na nic čas. Myslím si, že dnes zase Ostrava ukázala, v čem je její největší síla. V servisu a dobře organizované hře v poli.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Mrzí mě hrozně ten první set, protože to utkání by bylo potom možná na 3:0. Neměli bychom si dovolit promarnit nebo prohospodařit pětibodové vedení v koncovce. No stalo se. Naštěstí jsme získali tři body a nyní se už můžeme soustředit na osmifinále evropského poháru.“

David Janků (kapitán VK Ostrava): „My jsme celkem zázračně vyhráli první set, kde jsme v koncovce dobře ubránili obě účka, které se v sestavě Dukly protočili, a to nám vyhrálo první set. Potom bych řekl, že jsme byli rovnocenným soupeřem Liberci. Akorát ten třetí set nám nevyšel až do konce, ten vyšel lépe Liberci. No a čtvrtý set, tož, to se raději zeptejte našeho trenér. Kluci z lavičky ale udělali, co bylo v jejich silách a jsou určitě rádi, že si i zahráli.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Ve dvou setech jsme byli Dukle konkurence schopni. Škoda prostě toho třetího setu, kde to Tomáš Kriško ukončil esem. Trošku jsme doufali, že bychom to my mohli takto ukončit. Dva sety za nás velice dobrý. Jenom mě mrzí, že jsme utkání nedotáhli do tiebreaku.“

Dukla se do dnešního soupeře pouští s velkou chutí. Při podání Šimona Krajčoviče se na bloku vyznamenává Libor Leikep a Dukla vede 6:4. Na tříbodový rozdíl zvyšuje z pipe Petr Šulista (8:5) a když David Janků smečuje daleko do zámezí z hlavního kůlu, žádá si trenér Ostravy Jan Václavík svůj první oddechový čas (11:7). Blokem se daří Ostravě snížit na rozdíl dvou bodů (12:10 – Václav Kotas). Václav Kotas přidává další bod blokem, rozdíl je pouhý bod (13:12). No a další úspěšný blok hostů (Oliver Sedláček) již znamená vyrovnání na 14:14. Tomáš Kriško přímým bodem z podání vrací Dukle dvoubodové vedení (17:15). Další plusový bod pro domácí získává Volodymyr Kovalchuk přesnou ulívkou (20:17 – time hosté). Po time navyšuje náskok Petr Šulista z hlavního kůlu. Na podání nadále řádí Michal Kriško a v poli se vyznamenává jeho jmenovec Tomáš. Na síti se nemýlí Petr Šulista a náskok bodů v samotné koncovce narůstá (22:17). Až po střídání v týmu hostů se daří Michala Kriška dostat z podání. Právě střídající Iurii Kruzhkov svým podáním donutil domácího trenéra k time (22:20 – eso). Střídáním jako by hosté ožili. Pestrou hrou a tvrdým zakončením rychle srovnávají na 22:22 a máme tu druhý time Michala Nekoly a dramatickou zápletku první sady. První setbol získávají hosté po jednobloku Jakuba Ihnáta (23:24) a i další bod patří bloku Jakuba Ihnáta a hosté získávají první set.

Ztracená koncovka domácí nezaskočila. Druhý set začíná na podání Tomáš Kriško a hosté mají velké problémy tvrdé podání zpracovat a domácí vedou 3:0 (blok – Šimon Krajčovič, smeč Petr Šulista a Michal Kriško). Další bodík pro Duklu přichází po esu Honzy Štokra (7:3 – time Ostrava). K vidění jsou krásné výměny z obou stran, přesto Dukla opět zvyšuje svůj náskok. Libor Leikep se opírá do míče, který trefuje jen konečky prstů, přesto zapadá míč se štěstím přesně do růžku hřiště Ostravy. Vzápětí přichází další eso Tomáše Kriška a hosté rychle střídají jako v koncovce prvního setu (13:7 přichází Iurii Kruzhkov a Tomáš Jambor). Tentokrát ale Iurii Kruzhkov tolik nezáří, jeho útok do sítě dovoluje domácím navýšit svůj náskok. V další hře ho napodobil Jakub Ihnát a máme tu time hostů (19:11). Tomáš Kriško zaskočil hosty rotovaným podáním a Dukla je opět tři body od zisku setu (22:13). Další nepovedený útok Iurii Kruzhkova znamená setbol pro Duklu za stavu 24:14 (smeč do autu). První Iurii Kruzhkov odvrací, ale na tvrdý útok Tomáše Kriška z pipe už hosté obranu nenašli a je vyrovnáno 1:1 na sety.

I ve třetím setu vidíme velmi pěkný volejbal s neuvěřitelnými výměnami z obou stran. Hlavně v poli co obě družstva dokážou zvednout. Bohužel se stále hraje bez diváků. Ale vraťme se na palubovku. Za stavu 4:6 kazí domácí na útoku a v zápětí přichází čisté eso z ruky Davida Janků a domácí trenér zastavuje hru oddechovým časem (4:7). Další bodové navýšení pro Ostravu přichází po esu Jakuba Ihnáta a Dukla již prohrává o čtyři body (7:11). Až po další krásné výměně se domácí dočkali snížení stavu. Tomáš Kriško z hlavního kůlu se nemýlí a náskok hostujícího celku klesl na dva body (13:15). Po smeči Jakuba Dvořáka do autu již hosté vedou o pouhý bod (15:16 – time Ostrava). Po time je stále na podání Tomáš Kriško, hosté se trápí na přítahu, míč zadarmo v bod proměňuje Jan Štokr a je vyrovnáno (16:16). Po další smeči do autu Jakuba Dvořáka se domácí dostávají konečně do nepatrného náskoku (18:17). Přesto vedení na stranu hostů putuje zpět po bloku Sebastiána Matuly (18:19). Jak na houpačce se nyní přelévá stav z jedné strany na druhou. Blok Šimona Krajčoviče a Dukla je zpět ve vedení (20:19). Se štěstím dostává míč pod blokem na polovinu Ostravy Tomáš Kriško a vedení Dukly se nám zvýšilo na dva body (22:20 – time hosté). První setbol získává pro Duklu Jan Štokr nekompromisní smečí do pole soupeře (24:22). Jakub Dvořák z vedlejšího kůlu první setbol odvrací. Ani druhý Dukla neproměňuje a je srovnáno (24:24 – trojblok Ostrava). Snad nejdelší podání nám předvedl Jakub Dvořák a Dukla má další setbol. Ten již proměňuje Tomáš Kriško neuvěřitelně tvrdým podáním – čisté eso!

Do čtvrtého setu posílá trenér hostů úplně novou šestku, ze základu zde zůstal pouze Oliver Sedláček, na postu libera poprvé vidíme Dominika Jelena. Toho Dukla plně využívá a rychle se ujímá dvoubodového vedení (2:0 – blok Jan Štokr). Další úspěšné bloky domácích přidávají dva body v řadě a hosté žádají oddechový čas (6:2 – blok Volodymyr Kovalchuk a Petr Šulista). I po time Jan Štokr tvrdí muziku na podání a blok Šimona Krajčoviče zvyšuje náskok domácích (7:2). Zřejmě snadné vedení domácí hráče trošku uspalo. Hosté se pomalu při podání Tomáše Jambora bodově přibližují (10:9 – blok Ondřej Muroň – time Dukla). Až po time se Dukla vrací ke své hře, perfektní obraně na síti a time si nyní žádá Ostrava (13:9 – bloky 2x blok Jan Štokr a 1x Petr Šulista). Po time přichází další dvě chyby hostů na útoku a domácí bodově odjíždějí (15:9). Další bod přichází po esu Tomáše Kriška a s hosty to vypadá bledě. Krásný volejbal se nám úplně vytratil, další smeč do zámezí (Iurii Kruzhkov) a 3x eso za sebou Tomáše Kriška (8x eso v utkání) posouvá stav do samotné koncovky (20:9). Až nepříjemné podání Matouše Vance propastný rozdíl začíná korigovat (20:13 – eso a time domácí). Po další chybě na útoku (Radim Závodský) přichází první mečbol utkání (24:15). Zkažené podání Dukly odmítá konec utkání, ale v zápětí i Iurii Kruzhkov kazí své podání a Dukla vítězí 3:1 na sety.

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

Ve čtrnáctém kole volejbalové UNIQA extraligy do Příbrami dorazil tým z Ústí nad Labem, který již před zápasem okupoval třetí průběžné místo v tabulce. Hosté potvrdili formu proti letos trápícímu se týmu Příbrami a s přehledem odváží všechny body po třísetové bitvě.

VK Euro Sitex Příbram – SK Volejbal Ústí nad Labem 0:3 (22:25, 15:25, 24:26)

Rozhodčí: Pecháček L., Spáčil L.

Domácí: Rosenbaum, Böhm, Hladenko, Kuchař, Pavelka, Polák, libero Juračka. Střídali: Trojanowicz, Viiber, Hulpach

Hosté: Beer, Bartůněk, Bornemann, Tibitanzl, Kobolka, Parraguirre, libero Kořínek. Střídali: Kasan, Kramar

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „Začali jsme docela dobře opět s mladým nahrávačem, který se toho znovu zhostil velmi dobře. Podle mě divné dvojstřídání v prvním setu nás zbytečně rozhodilo, samozřejmě to mělo vliv jen v prvním setu. Pak mi ale přišlo, že jsme ubrali na útoku a na servisu a hráli jsme opět tu „horší“ hru, kterou v téhle sezóně hrajeme s velkým množstvím nevynucených chyb, se kterými se nedá vyhrávat s jakýmkoliv průměrným soupeřem, takže snad pro nás aspoň ponaučení do dalších zápasů.“

Petr Klár (trenér VK Příbram): „Dnes jsme byli štědří hostitelé. Číra měl narozeniny a odváží si tři body. 27 procent na diagonálním postu prostě na vítězství stačit nikdy nebude.“

Luboš Bartůněk (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Dnes jsme jeli do Příbrami pro výhru, vezeme domů všechny tři body. Hráli jsme koncentrovaně všechny tři sety, a to je asi tak všechno.“

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): „Jsme rádi, že z Příbrami vezeme tři body, včera jsme koukali na zápas Příbrami s Beskydami. Samozřejmě domácí dnes byli posíleni vítězstvím, které vydřeli, ale myslím, že nám dnes pomohlo (kromě toho, že jsme vůbec nehráli špatně) také kupa zkažených balonů domácích, i když si myslím, že jsme je k tomu našim výborným výkonem a bezchybnou hrou dotlačili.“

Do prvního setu vstoupily oba týmy odhodlaně, zpočátku se dařilo o něco lépe hostům, ale domácí se rychle dotáhli a hráli s favorizovaným Ústím vyrovnanou a dobrou partii na ztrátu. Za stavu 11:11 přišlo zajímavé dvojstřídání domácích - nahrávač místo univerzála, univerzál místo nahrávače, od čehož domácí trenér očekával posunutí hry a možná i překvapení soupeře. Střídající hráči však nepřinesli to, co se od nich očekávalo, nahrávač Viiber nahrál třikrát nebo čtyřikrát po sobě středem, což hosty nezaskočilo a po úspěšné obraně nadražením uhrávali jednu ztrátu za druhou. Po této sérii byla hra Příbrami rozhozena a Ústí si bez problémů pohlídalo náskok až do konce setu.

Druhý set patřil jednoznačně hráčům Ústí nad Labem, kteří drželi tvrdý servis a předvedli také několik nekompromisních útoků, především borec s číslem 10 Vicente Parraguirre, který přečetl blok domácích postavený do lajny a několikrát po sobě zasadil tvrdý hřebík do diagonály, někam do úrovně takzvaného debla. V koncovce pak zafungoval skvěle i žolík trenéra Vašiny na servis Jan Kasan, který potrápil domácí nepříjemnou plachtou a druhý set skončil obrovským rozdílem 10 bodů.

Třetí set byl bezesporu tím nejvíce vyrovnaným. Hosté na jejich výkonu nepolevili, ale domácí šli do maximálního rizika, hecovali se a dali do všeho 110 %. Nahoru šel viditelně výkon smečaře Pavelky, který přidal eso na servisu, blokař Pepa Polák zase dvakrát exceloval na bloku. Tento výkon domácích stačil k tomu, aby držel se soupeřem krok. Je proto znovu nutné vyzdvihnout, jak dobrý výkon soupeř celou dobu předváděl. I tak se v koncovce Příbram musela mírně dotahovat a stále chyběl jeden dva bodíky. Pak ale přišel zajímavý moment za stavu 22:24 z pohledu domácích. Univerzál Ivo Hulpach útočil po lajně z handy, míč se dotknul pásky, což minimálně, ale přece rozhýbalo i anténku, rozhodčí však dotek míče s anténkou nezaznamenal a hosté proto vyletěli jak blázni a reklamovali toto rozhodnutí, vzhledem k jejich přehnané reakci to však znamenalo pro ně navíc červenou kartu a stav byl 24:24. Jejich reakci lze omluvit tím, že velmi podobný moment z prvního setu na opačné straně rozhodčí posoudil jako dotek míče s anténkou, ale v obou případech byly oba míče velmi diskutabilní a rozhodnutí těžké. Pak ale přišel tvrdý útok od Ústí, 25:24 a po zpackaném útoku domácích, kteří sice viděli teč, která však s největší pravděpodobností nebyla, byl konec zápasu.

Autor: Štěpán Chvosta