9.10.2021

Brno vstoupilo do sezóny senzační výhrou nad Lvy, start se vydařil i Příbrami a Ústí

Šlágrem 3. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 byl bezesporu souboj finalistů loňského ročníku, Karlovarska a Českých Budějovic. Utkání v Karlových Varech dospělo až do tie-breaku, ve kterém byl úspěšnější úřadující mistr. Zkrácená hra rozhodovalo i utkání mezi Black Volley a Ostravou, vítězství nakonec zůstalo na palubovce Beskyd. První zápasy letošního ročníku UNIQA extraligy mají za sebou už i družstva Brna, Příbrami a Ústí nad Labem. Velkou senzaci si připsalo Brno, z palubovky pražských Lvů si odvezlo zaslouženou výhru. Povedenou premiéru na lavičce Příbrami zažil trenér Martin Demar, když jeho Kocouři přehráli doma libereckou Duklu. Dařilo se také volejbalistům Ústí nad Labem, kteří bojovným výkonem předčili hosty z Odoleny Vody.

VK LVI PRAHA – VOLEJBAL BRNO

Čtyři hodiny po uzavření volebních místností vypukl v Praze další mač – Lvi v něm přivítali soupeře z Brna. Zatímco pro domácí šlo o druhý duel v letošním ročníku UNIQA extraligy, hosté nastoupili ke své premiéře. A úspěšné – po výsledku 0:3 odvezly všechny body na Moravu.

VK Lvi Praha – Volejbal Brno 0:3 (22:25, 20:25, 27:29)

Rozhodčí: Kovář, Ištvanech

Počet diváků: 250

Domácí: McCarthy, Janouch, Smith, Nedeljković, Mihajlović, Skakić, libero Moník. Střídali: Čech, Pliasetskyi, Todua, J. Toman

Hosté: M. Toman, Zmrhal, Janečka, Drahoňovský, Hrazdira, Klajmon, libera Lžičař, Špelda. Střídali: Fitz, Kočvara, Truong

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Nechci hledat výmluvy, bylo to špatné. Jediná činnost, která se nám trochu dařila, byl blok. Naděje nám svitla v koncovce třetího setu, bohužel to nestačilo. Musíme hrát daleko lépe.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Nezbývá mi než pogratulovat soupeři k zaslouženému vítězství. Náš výkon si musíme detailně rozebrat a poučit se z chyb. Zase se v něm nemůžeme babrat, jelikož už ve středu hrajeme na Kladně.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Odehráli jsme skvělé utkání. Přitom jsme sem přijeli v improvizované sestavě. Díky tomu dostali šanci mladíci, kteří by za normálních okolností nehráli. Chválím je za bojovný výkon, kterým zaskočili hodně nervózní Lvy.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Využili jsme slabší formy domácích. Musím vyzdvihnout mladíky. Mají to s námi těžké, s Michalem Hrazdirou po nich „šlapeme“, ale po dnešním výkonu jasně vidí, že jsou na dobré cestě.“

Jasnou představu o hře Brna měl před duelem trenér domácích Tomáš Pomr. „Jeho styl je založený na výborném servisu, mladíky budou řídit zkušení Zmrhal s Hrazdirou,“ uvedl. Přesně takto se Moravané v UNYP Areně prezentovali. Při podání Hrazdiry se dostali do vedení 8:5, při servisu Zmrhala přidali další bodík náskoku – 12:8. Junior Drahoňovský chtěl napodobit své ostřílenější kolegy, po jeho dvou esech to bylo 16:11 pro Brno. Kouč Pomr neváhal, vzal si oddechový čas. To krátkodobě pomohlo, do koncovky se šlo za stavu 19:20. V ní ovšem opět řádil Hrazdíra, jenž chladnokrevně uhrál dva klíčové balony – 22:25.

Druhý set byl zcela vyrovnaný jen do stavu 7:7. Poté si hosté opět vypracovali dvoubodový náskok. Za stavu 9:11 trenér Pomr opět sáhl pro time. Domácí Smith se Skakićem se na to nemohli dívat, první dostal bezchybnými podáními soupeře pod tlak, druhý zakončoval. Lvi byli konečně ve vedení (12:11). Brňané však podávali jako z partesu a ani s obranou neměli větší problémy – 13:16. Kouč Lvů na to znovu reagoval oddechovým časem. Ten však zásadní změnu nepřinesl. Drahoňovský si esa vychutnal – 14:19. Domácím nelze upřít bojovnost, Todua předvedl skvostný blok, Brňané přesto neztráceli a koncovku si relativně snadno pohlídali – 20:25.

Třetí sadu začal hostující Toman esem. Ke smutku domácích si radost po míči plachtícím z ruky k přímému bodu chtěl užít i další Brňan. Zmrhal jej vyslal na stranu Lvů a bylo to už 1:7. I domácí servis umějí – Mihajlović stál za snížením na 5:8. Moravané se však mohli opřít o Hrazdiru, který nechtěl připustit obrat – 5:11. Lvi dřeli, dotáhli se až na stav 13:16 a trenér Brna Marek si vybral time. Na něj zareagoval ideálně Mihajlović. Už to vypadalo, že domácí ukrojí další bodík z náskoku hostů, ale Hrazdira vytloukl trojblok a esem dal Brnu zase klid – 14:18. Lvi přesto nesložili zbraně. Předvedli, že šlo o klid pouze relativní. Při servisu Pliasetskyiho se zrodilo vyrovnání – 19:19. Skvělá příležitost pro druhý oddechový čas kouče Marka. Žolík domácích však neměl dost – 21:20. V nervydrásající koncovce se Lvi dostali do dvoubodového vedení. I Brno ovšem vytáhlo svého žolíka. Fitz sérií kvalitních servisů otočil na 23:22 ve prospěch brněnského týmu. Domácí ale znovu otočili a propracovali se ke čtyřem setbolům. Brňanům stačil jediný mečbol k zakončení klání – 27:29.

MVP zápasu podle aplikace SmartVolley tentokrát vyhlašovala česká olympionička Irena Gillarová. Stal se jím Michal Hrazdira z Brna.

Autor: David Nejedlý

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM - AERO ODOLENA VODA

Zatímco Odolena Voda již za sebou měla v extralize jedno vystoupení, pro SKV to byla premiéra v této sezonně. Oba týmy do nového ročníku vstoupily s novými tvářemi v sestavách. Hosté stavěli prakticky nový mančaft okolo nahrávače Démara. Domácí Ústí naopak zapracovávalo nejen nové smečaře, ale i univerzála. Pro oba týmy šlo o důležité utkání, protože se dá očekávat útok na podobné postavení v tabulce.

SK Volejbal Ústí nad Labem - AERO Odolena Voda 3:0 (25:20, 30:28, 25:21)

Rozhodčí:  Dušek Petr, Dmejchal Matěj

Počet diváků: 555

Domácí: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Rik van Solkema, Radek Suda, Marek Beer, Jiří Srb, libero Kořínek Jiří. Střídali: Kasan Jan, Matouš Lank, Ivo Kobolka, Matěj Koloušek

Hosté: Pavel Horák, Matyáš Démar, Leonid Shchadilov, Thomas Carmody, Martin Hladík, Shalev Saada, libero Michael Hadrava. Střídali: Martin Chevalier, Gabriel Chancy, Jan Svoboda

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Předváděli jsme bojovnou hru. Chtěl bych pochválit mladého Lanka za vynikající výkon. Tři body bereme všema deseti!

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Pro nás super vstup do sezony. Bojovný výkon slavil úspěch, podpořený výbornou hrou celého družstva, ale i individuálními výkony. Tři body proti družstvu, které bude hrát v letošní sezoně určitě hodně vysoko? To se počítá!“

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): „Jeli jsme do Ústí pro body a bohužel jsme žádný neodvezli. Nehráli jsme naši úroveň, co umíme.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Nedokázali jsme dohrávat chycené balony v poli. Hlavně v druhém setu jsme nedohráli sedm bodových míčů včetně setbolů, což se nakonec ukázalo jako rozhodující pro vývoj utkání. Nepomohli jsme si ani na servisu, kde jsme měli velkou chybovost a domácí SKV nás naopak přehrálo. Gratuluji domácím ke třem bodům.“

Za domácí tým začíná na servisu nová akvizice Miloš Vemič a Ústí se ujímá vedení 4:1. Odolena Voda ale zlepšuje výkon a vyrovnává průběh prvního setu. Ústí odskakuje až za stavu 14:11 a udržuje vedení až do samotné koncovky první sady. Aeru se ještě podaří stáhnout domácí SKV na 22:20, ale od té chvíle už úřadují pouze domácí. Tibitanzl přidává v koncovce blok a domácí proměňují první setbol.

Oba celky nastupují i do druhého setu ve stejných zahajovacích sestavách a k vidění je opět vyrovnaný volejbal. Hostům se daří odskočit až na 11:14. Za tohoto stavu se do hry dostává domácí smečař Lank. Aero si udržuje dobrou hrou na síti odstup tří bodů, poté se ale dostává na síť před okamžikem střídající Lank a úspěšnými útoky i bloky postupně srovnává skóre až na 17:17! Do koncovky se oba kluby přetahují o vedení. Domácí van Solkema odvrací setbol Aera a v nervydrásající koncovce se nakonec raduje domácí SKV po útoku Tibitanzla středem sítě. Hosté nevyužili setboly dva, domácí se radovali až po pátém proměněném.

Do třetího setu nastupují hosté v pozměněné sestavě, na nahrávce dostává příležitost Chancy a na postu univerzála Chevalier. Domácí tým pokračuje s Lankem na smeči a jinak beze změn. Průběh setu by se dal nazvat hrou na vyčkávanou. Ani jeden tým není schopný odskočit ve skóre až do stavu 16:16. Po úspěšném útoku domácího univerzála van Solkemy přidávají úspěšné bloky Beer a Lank a tento náskok si domácí hlídají až do konce setu. Po bloku van Solkemy přichází mečbol a hned ten první proměňuje Tibitanz útokem středem!

Autor: Marek Beer, foto Jana Zlámalová

BLACK VOLLEY BESKYDY – VK OSTRAVA

Stejně jako v loňské sezóně zahájil tým Black Volley Beskydy svá domácí představení proti tradičnímu rivalovi ze sousední Ostravy. Vloni odešli hosté poraženi a letos se scénář opakoval. Oba dva celky si tak ve vzájemné bilanci drží domácí neporazitelnost.

Black Volley Beskydy – VK Ostrava 3:2 (25:20, 33:35, 20:25, 25:20, 15:12)

Rozhodčí: René Činátl, Petr Kvarda

Počet diváků: 280

Domácí: Provazník, Mečiar, McLain, Prokůpek, Motyčka, Muroň, libero Jelen. Střídal: Benda

Hosté: Fořt, Kotas, Dvořák, Jarosinski, Polynski, Jambor, libero Sobczak. Střídali: Vancl, Závodský, Vašíček, Bauman

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Jsme rádi, že jsme na prvním domácím utkání získali cenné dva body. Bylo to hodně těžké, občas jsme měli nevyrovnané pasáže, kdy soupeř například zatlačil servisem, ale jsem rád, že fanoušci přišli a dotáhli to s náma až do vítězného konce.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Užil jsem si první vítězství v nové sezóně. Asi můžu jít s klukama slavit, protože jsem byl s nima v týmu i jako hráč, takže budou asi koukat, když budu s nima večer na pivu. Ale vážně jsem moc rád, že jsme vyhráli a že jsme ukázali divákům pěknou hru, takže jsem spokojený.“

Tomáš Jambor (kapitán VK Ostrava): „Gratuluju domácím, byla to bitva. Já si myslím, že rozhodl čtvrtý set, kdy jsme neustáli výrazně zlepšené podání domácích. Vyhráli čtvrtý set a v laufu šli do tie-breaku. Gratuluju.“

Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Myslím si, že to byl bojovný zápas. Moc mě to netěší, prohráli jsme, ale ty mikrobody, které měly Beskydy navrch, byly oprávněné. Myslím, že v každé činnosti měly trošku navrch, jak na podání, na přihrávce i na počtu dosažených bloků a úspěšnosti útočných úderů. Když to shrnu dohromady, tak vždy o malý kousek byly v celkové statistice lepší, a proto zaslouženě vyhrály.“

Vstup do zápasu se lépe povedl domácím. Zejména na útoku, který drželi smečaři Mečiar s Motyčkou, byli úspěšnější, na což reagoval trenér hostů střídáním nahrávače a za stavu 10:17 nahradil Jambora Vašíček. Ale ani to nepomohlo a Black Volley v relativním poklidu čtyřbodového náskoku dotáhl set do vítězného konce.

Od začátku druhého setu bylo jasné, že se hosté nechtějí jen tak vzdát. Zlepšení na útoku zejména univerzála Dvořáka zapříčinilo, že si trenér domácích Salon vzal první timeout již za nepříznivého stavu 5:8. Po něm kapitán Motyčka úspěšně ztrátuje, následuje blok Mečiara a po chybě ostravských hráčů je stav srovnán. A od toho okamžiku se rozhořela velká volejbalová bitva. Domácí neuměli využít ani jeden ze setbolů, které jim nabídli hosté díky sérii zkažených podání, a nakonec tedy Ostrava vítězí v poměru 35:33.

I třetí set začali lépe hosté. Za Black Volley nastoupil do třetího setu namísto Prokůpka nováček Benda, který hned od počátku dělal soupeři problémy svým kvalitním servisem. Ve střední části setu se odehrála mimořádně dlouhá a dramatická výměna s mnoha fantastickými zákroky v poli na obou stranách, která skončila šťastně pro hosty. To jako by poznamenalo koncentraci domácích, kteří začali chybovat zejména na příjmu, čehož Ostrava využila a nenechal si již vzít vítězství v setu.

Od začátku čtvrtého setu se ujali až pětibodového vedení domácí. Velkou měrou k tomu přispěli zejména skvěle hrající Mečiar na útoku a Benda na podání. Za nepříznivého stavu 13:20 se do ostravské sestavy vrátil Fořt, kterého střídal Závodský, ale ani to nepomohlo. V této fázi zápasu se hosté mohli spolehnout zejména na Vancla, jehož kvalitní servis přiměl domácího trenéra k přerušení setu oddechovým časem. Pak už Beskydy set dohrály koncentrovaně a Mečiarův vytlučený blok znamenal srovnání zápasu na 2:2.

V dramatickém tie-breaku, kdy se skóre přelévalo bod po bodu, mohli diváci sledovat velmi pohledný volejbal. Změna stran proběhla za těsného vedení Beskyd 8:7. V koncovce přišlo ke slovu opět Bendovo skvělé podání. Po jeho esu chtěl ještě trenér Vlkolinský oddechovým časem zastavit rozjeté domácí, které v koncovce hnali i skvělí fanoušci, ale to se nepodařilo a Beskydy tak vyhrály svůj první zápas v nové sezóně.

Autor: Alice Zemanová

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – VK DUKLA LIBEREC

Ve třetím kole UNIQA extraligy se utkaly týmy Příbrami a Liberce. Pro Příbram to byl první zápas v letošním ročníku, pro Liberec teprve druhý (kvůli posunutému termínu předchozích kol). Příbram pod novým koučem Martinem Demarem a se značně obměněnou sestavou dokázala Liberec poměrně překvapivě přehrát 3:0 na sety, nutno podotknout, že to byla výhra zasloužená, na čemž se mimochodem shodli i hosté v pozápasových rozhovorech.

VK Euro Sitex Příbram – VK Dukla Liberec 3:0 (25:21, 25:22, 25:22)

Rozhodčí: Grabovský Zdeněk, Horký Petr

Počet diváků: 783

Domácí: Böhm, Trojanowicz, Johansen, Madaloz, Hobern, Dolgopolov, libero Verasio.

Hosté: Bartůněk, Lux, Veselý, Pavićević, Demar, Leikep, libero Kopáček. Střídali: Křesťan, Janků, Pražák, Gomez

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Předně jsme rádi, že jsme hráli před plnými tribunami, což je skvělý pocit, člověk se dostane hned do tempa a publikum hrozně pomáhá. Co se týče zápasu, myslím, že jsme Liberec přehráli, hráli jsme na všech postech o třídu lépe než soupeř. Jsme za to rádi, jdeme dále, máme těžký los, ale je vidět, že máme kvalitu a můžeme hrát s každým, což je super.“

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Chtěl bych poděkovat hráčům a divákům, kteří vytvořili opravdu skvělou atmosféru. První zápas proti Liberci není nikdy jednoduchý, protože Liberec je skvělý tým. Pro nás bylo důležité, že jsme vyhráli první set a zklidnili jsme se a začali jsme věřit svým možnostem, že dokážeme Liberec porazit.“

Jakub Veselý (kapitán VK Dukla Liberec): „Pro nás druhá prohra v řadě, Příbram hrála doma výborně před jejich diváky a musím bohužel říci, že zaslouženě vyhrála. V zápase byla Příbram kvalitnější a my musíme zabrat, abychom se zlepšili a začali si v zápasech věřit a vyhrávat.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Gratuluji domácím ke třem bodům, zaslouženě dnes zvítězili, přehráli nás především servisem a obranou.“

Do prvního setu vstoupila lépe domácí Příbram, nové tváře v týmu Kocourů působili namotivovaně, odhodlaně a hladově po vítězství hned od prvních výměn. Hosté se dokázali držet ve skóre pouze prvních pár míčů, skóre se postupně vyvíjelo ve prospěch domácích 8:5, 16:10, 21:15. I když v koncovce domácí ztratili několik míčů vlastními chybami, dokázali dovést koncovku do vítězného konce, set skončil čtyřbodovým rozdílem.

Do druhého setu hosté naskočili značně lépe a ujali se brzkého vedení. Do stavu kolem deseti drželi dvou až tříbodový náskok. Poté se však domácí opět rozjeli a dokázali získat několik bodovek, čímž se jim podařilo skóre vyrovnat, v polovině setu byl stav 15:15. Příbramští především excelovali v delších výměnách, což posilovalo jejich sebevědomí a šli stále dál míč po míči. Dukla nehrála špatně, ale jako by v jejich hře něco chybělo, nedokázala si pořádně přihrát a zakončit výměny s razancí, tak jak jsme u ní zvyklí, Příbram dostala hodně míčů přes zadarmo. V koncovce Příbram nechybovala a dokázala i druhý set úspěšně dokončit.

Ve třetím setu se ujal Liberec okamžitého vedení 3:1. Málokdo asi nepochyboval, že se Liberec dokáže do zápasu vrátit a že to pro Příbram nebude jednoduché, zvlášť při tak velice často zmiňovaném „ošidném“ vedení 2:0 na sety. Domácí ale udrželi koncentraci a herní standard, který předvedli v prvních dvou setech. Kocoury táhli za vítězstvím hlavně brazilský smečař Madaloz a blokař Hobern, skvěle také nahrával Dmytro Dolgopolov, nahrávač, který již v Příbrami dříve působil. Hosté ani střídáním nedokázali vývoj zápasu otočit a domácí se tak mohli radovat z premiérového vítězství v novém ročníku extraligy pod novým trenérem Martinem Démarem, který po celou dobu zápasu celý tým hlasitě podporoval a často neskrýval emoce po vyhraných výměnách.

Autor: Štěpán Chvosta

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Karlovarsko po návratu z Rumunska, kde odehrálo první duel 1. předkola Champions League, nastoupilo v rámci 3. kola UNIQA extraligy proti Jihostroji České Budějovice. O dalším vítězství Západočechů na domácí palubovce nakonec rozhodla až zkrácená hra.

VK ČEZ Karlovarsko – VK Jihostroj České Budějovice 3:2 (25:18, 22:25, 24:26, 25:19, 15:11)

Rozhodčí: Krtička, Rychlík

Počet diváků: 618

Domácí: Vašina, Wilson, Indra, Wiese, Patočka, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Fišer, Zajíček, Kočka

Hosté: Michálek, Mach, Schouten, Licek, Polák, De Amo, libero Kryštof. Střídali: Sedláček, Stoilovič, Kriško, Piskáček, Šulista

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Je to pořád dokola, vždy dobře začneme, pak z toho vypadneme, koukáme, co se děje. Hluché pasáže každý zápas. Naštěstí jsme to zase doklepali k výhře. Chtěl bych pogratulovat Martinu Fišerovi, přišel na hřiště a pomohl. I Martin Kočka pomohl oživit hru. Mladý dneska super, to si zaplatí.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Já dnes dva body beru. Měl jsem trochu strach po zájezdu do Rumunska, jak kluci budou reagovat na výsledek a cestování. My jsme si k tomu něco řekli, u některých to bylo vidět, že si dali říct. Trápí mě výkonnost některých lídrů, kteří by měli být lídři v důležitých chvílích, ale nejsou. Až se tohle zlepší, tak i celý tým půjde ještě nahoru.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Na jednu stranu bod z Varů je dobrý, ale mohli jsme vyhrát. Bohužel je vidět, že jsme si ještě nesedli s novými hráči. Zkoušíme nový směr, není to zatím zaběhlé. Vyhořeli jsme trochu na přihrávce a taky na útoku. Pro diváky to musel být pěkný volejbal. Uvidíme, třeba vyhrajeme u nás.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Bylo to rozpačité z obou stran, z naší určitě hodně rozpačité. Je vidět, že nejsme rozehraní, skřípe nám to v obraně a bohužel dnes to skřípalo i v útoku. Po stavu 2:1 pro nás jsme si mysleli, že už je hotovo a asi jsme to Karlovarsku odevzdali a ulehčili naším výkonem ve čtvrtém a pátém setu.“

Domácí Karlovarsko hned od začátku tlačilo na podání, přidalo obranu v poli a následný útok, a tím dostalo se do vedení 10:7. České Budějovice vyrovnaly na 10:10 servisem Michálka. Po útoku Patrika Indry a esu Lukasze Wieseho jde Karlovarsko do vedení 15:13. Na stranách obou týmů pozorují diváci skvělou hru v poli a razantní útoky. Karlovarští ovšem dělají méně chyb. Blok Lukáše Vašiny znamená stav 20:15 pro Karlovarsko. Jihostroj opět chybuje na podání a posílá Vary do vedení 23:17. Po útoku a esu Patrika Indry je set u konce, 25:18.

Druhý set je opět k vidění skvělá hra na útoku obou týmů. Více se prosazuje domácí univerzál, ale po esu Schoutena je vyrovnáno na 4:4. Obrany obou týmů jsou důkazem precizní přípravy. Domácí chybují na podání a je opět srovnáno na 7:7. Karlovarští na rozdíl od prvního setu dělají více chyb na podání a útoku. Lepší obrana na síti a eso Keeminka posílá domácí tým do mírného vedení 15:13. Dotyk sítě Karlovarska a eso nahrávače De Ama znamená opět vyrovnání na 16:16. České Budějovice tlačí na útoku a po nevynucené chybě domácích na útoku vedou 20:18. Díky lepší obraně na síti a důraznějšímu útoku vyrovnávají na 1:1.

Do třetího setu vstupuje lépe Karlovarsko, které opět ukazuje, že je v domácí hale a tlačí na servisu. Trenér hostujícího týmu René Dvořák si za stavu 4:1 pro Karlovarsko bere první oddechový čas. Ovšem i hosté umí zatlačit servisem a po úspěšné obraně vyrovnávají na 8:8. Za stavu 11:9 pro Jihočechy si tentokrát bere oddechový čas domácí trenér Jiří Novák. Do koncovky třetího setu vstupuje díky obraně na síti lépe Jihostroj a vede 15:9. Lépe útočící hosté si zajišťují šestibodový náskok. Trenér Jiří Novák je nucen sáhnout do sestavy a domácí novým elánem ve hře snižují náskok Budějovic. Skvělá obrana na síti a servis dostává domácí celek zpět do hry. Budějovice se však nenechávají vykolejit a vyhrávají třetí set 26:24.

Na začátku čtvrtého setu nejde ani jeden z týmů do výrazného vedení, body se přelévají z jedné strany na druhou. Karlovarsko lépe zvládá přihrávku a je tak důraznější na útoku, proto odskakuje do vedení 16:10. Díky větší koncentraci a agresivitě na útoku jdou pak domácí volejbalisté do vedení 21:14. České Budějovice však obranou snižují náskok domácích a trenér Jiří Novák si bere oddechový čas a snaží se zastavit případný tlak soupeře. Domácím opět funguje obrana na síti a nepřipouští drama v koncovce čtvrtého setu. Vítězí 25:19 a zápas graduje do pátého setu.

Hned od začátku pátého setu je vidět vyrovnaná hra, hosté mírně odskakují o jeden nebo dva body, ale domácí zvládnou rychle odztrátovat. Oba týmy předvádějí skvělé obrany v poli a riskantní podání. Karlovarští však z vyrovnaného stavu 11:11, po úspěšných blocích a dvou esech Zajíčka, ukončují zápas - 15:11. Karlovarsko vyhrává 3:2 na sety a znovu ubránilo domácí půdu.

Autor: VK ČEZ Karlovarsko