10.1.2021

Karlovarsko s Beskydy nezaváhalo a je novým lídrem mužské UNIQA extraligy

V předehrávce 21. kola volejbalové UNIQA extraligy mužů se ve Frýdku-Místku utkal domácí tým Black Volley Beskydy s jedním z favoritů soutěže, týmem ČEZ Karlovarsko. Do zápasu vstupovaly oba týmy po včerejších zcela rozdílných duelech. Karlovarsko relativně jednoznačně porazilo Zlín, Beskydy měly za sebou zápas v Praze, který jim nevyšel podle představ, a z Čech si přivezly prohru 1:3.

Black Volley Beskydy – VK ČEZ Karlovarsko 0:3 (16:25, 20:25, 17:25)

Rozhodčí: Jakub Gall, Jan Kubinec

Hráno bez diváků

Domácí: Dolgopolov, Mečiar, Široký, Prokůpek, Drozd, Čechmánek, libero Moník. Střídali: Pospíšil, Krysiak, August

Hosté: Wilson, Keemink, Vašina, Patočka, Indra, Wiese, libero Pfeffer. Střídali: Lux, Kočka, Houda, Baláž, Fišer

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Dneska jsme byli po celý zápas horší a zaslouženě jsme prohráli.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Karlovarsko potvrdilo svoje kvality a jednoznačně zvítězilo, neměli jsme moc co ukázat.“

Lukáš Vašina (kapitán ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi, že jsme tady vyhráli, tady se nevyhrává lehce. Viděli jsme, že všichni soupeři tady před námi prohráli. Vlastně jediný, kdo tady vyhrál, byly Budějovice. Jsme rádi za šest bodů tady z toho dlouhého tripu po České republice, že jsme včera vyhráli ve Zlíně a jsme rádi, že jsme vyhráli tady. Důležitých šest bodů do tabulky.“

Jiří Novák (trenér ČEZ Karlovarsko): „Gratuluju klukům k vítězství. Máme za sebou dlouhý trip, co se vzdálenosti týče, a odvážíme si šest bodů, takže spokojenost.“

Beskydy nastoupily s mladými odchovanci, Drozdem na smeči a Prokůpkem na „handě“, již v základní sestavě. Karlovarsko si hned v úvodu vypracovalo tříbodový náskok, který si udržovalo až do střední části, kdy domácí nejprve stáhli náskok a posléze se dostali do vedení 15:14, na což trenér hostů reagoval time-outem. Série přímých bodů z výborného servisu Keeminka nezastavily ani dva time-outy domácích, ale až  Keeminkovo podání do autu za stavu 21:15. Konec setu pak už byl v režii hostujícího celku, který jej dohrál do vítězného konce, 25:16.

Odvážně hrající Karlovarsko začalo lépe i v druhém setu. Vytvořilo si opět pohodlný náskok hned v úvodu setu. Beskydy nenašly na dobře ve všech herních činnostech hrajícího soupeře zbraň. Jediné dramatické momenty tak v druhém setu přineslo pouze několik sporných výroků rozhodčích.

Třetí set se odvíjel podle obdobného scénáře jako druhý. Karlovarsko si až do konce udrželo vysokou úroveň a Beskydy ani několikerým střídáním nedokázaly odvrátit prohru 3:0.

Autor: Alice Zemanová

FIVB Beach Pro Tour Challenge - Saquarema (BRA)

Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 0:2 (16:21, 17:21)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Saquarema (BRA) - kvalifikace

Schalk / Bourne (USA) – Šépka / Sedlák 2:0 (21:19, 21:17), Šépka / Sedlák – Métral / Jordan (SUI) 2:0 (22:20, 21:15), Schalk / Bourne (USA) –...

1. liga mužů - finále

TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 3:1 (20:25, 25:21, 25:23, 25:23), TJ Sokol Dobřichovice – TJ Slavia Hradec Králové 2:3 (22:25,...

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA)

Hermannová / Štochlová – Klinger D. / Klinger R. (AUT) 1:2 (21:23, 23:21, 13:15)

Ahtiainen / Lahti (FIN) – Hermannová / Štochlová 2:0 (kontumačně), Hermannová / Štochlová – Elize Maia / Thamela (BRA) 2:1 (21:14, 19:21, 16:14)

FIVB Beach Pro Tour Challenge – Recife (BRA) - kvalifikace

Trousil / Westphal – Schalk / Bourne (USA) 0:2 (11:21, 16:21), Šépka / Sedlák – Ermacora / Waller (AUT) 0:2 (19:21, 19:21)