21.12.2022

Karlovarsko získat alespoň jeden set mladé sestavě Brna nedopřálo

V předehrávce 17. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2022/23 hostilo Karlovarsko volejbalisty Brna a poslední letošní utkání před domácími fanoušky zvládlo vítězně.

VK ČEZ Karlovarsko – Volejbal Brno 3:0 (25:22, 25:21, 25:21)

Rozhodčí: Dušek P., Marschner R.

Počet diváků: 455

Domácí: Juhkami, Patočka, Sasak, Ihnát, Weir, Keemink, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Kasan, Lamanec, Pastrňák, Duspiva, Wiese

Hosté: Drahoňovský, Bukáček, Kočvara, Zmrhal, Crins, Toman, libero Kop. Střídali: Janečka, Kovalchuk

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Byl to takový standardní předvánoční zápas. Šli jsem si pro tři body a zvládli jsem to ve třech setech, takže na papíře to vypadá, tak jak to mělo být. Divák ale viděl, že to tak jednoduché zase nebylo, ale ve výsledku je to výsledek, jaký jsme si přáli, takže spokojenost.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Dali jsem si jako dárek tři body. Vyhráli jsme 3:0 a je to pro mě takový dárek bez obalu. Všem fanouškům, hráčům a partnerů klubu přeji krásné svátky a uvidíme se u nás v hale brzy v roce 2023.“

Michal Hrazdira(kapitán Volejbal Brno): „Od nás statečný výkon. Karlovarsko dneska bylo trochu ospalé a asi jsme toho měli více využít. Škoda, že jsme nevyhráli aspoň set, ale od našich mladých hráčů dobrý výkon.“

n Namešanský (asistent trenéra Volejbal Brno): „Karlovarsko bylo dnes lepší, ale působilo na mě trošku unaveným dojmem. Škoda, že jsme toho nevyužili, ale bylo to možná zapříčiněno i tím, že jsme dali šanci mladším hráčům a trošku jejich nezkušenosti v každém setu nás stalo body v mezihře. To nás stálo myslím lepší výsledek.“

Hosté začínají podáním Drahoňovského a první body končí na jejich straně. Patočka kazí svůj servis a hosté vedou 4:1. Po nevynucených chybách hostů a úspěšném bloku Juhkamiho domácí vyrovnávají na 6:6. Hosté i domácí ztrátují 11:11. Po úspěšném bloku Jamese Weira a nevynucených chybách hostů si za stavu 14:11 bere svůj první oddechový čas hostující trenér. Hosté opakovaně posílají svůj servis do zámezí - stav 16:14. Domácí odskakují o pět bodů a hostující trenér si za stavu 20:15 bere svůj druhý oddechový čas. Hostující time byl úspěšný a Brno se přibližuje ve skóre po třech úspěšných zákrocích. Za stavu 20:18 si bere svůj první oddechový čas Jiří Novák. Karlovarsko si drží svůj dvoubodový náskok 22:20. Za stavu 23:20 dělají domácí dvojstřídání. Za stavu 24:22 si Jiří Novák bere druhý oddechový čas. Zmrhal kazí svůj servis a Karlovarsko vítězí v prvním setu 25:22.

Po dlouhé výměně končí první bod v druhém setu na straně hostů. Hosté po nevynucených chybách Karlovarska odskakují na dvoubodový rozdíl 2:4. Hosté i domácí kazí servis, stav je 3:5. Po úspěšném zákroku v poli je stav 6:5. Po úspěšných blocích odskakuje Karlovarsko hostům o tři body a za stavu 10:7 si bere svůj první oddechový čas hostující trenér. Za stavu 12:7 střídá hostující trenér své nahrávače. Za stavu 13:7 si trenér hostů bere již svůj druhý timeout. Za stavu 14:8 dochází ke střídání v domácím týmu, na místo Sasaka přichází Lamanec. Hosté se po třech úspěšných akcích domácích přibližují ve skóre a za stavu 14:11 si bere svůj první oddechový čas Jiří Novák. Po timeoutu se Karlovarsko vrací k úspěšné ztrátě a Brnu odskakuje na rozdíl sedmi bdů, 19:12. Brno se nevzdává a snižuje stav na 21:17. Za stavu 21:18 přichází střídání a na místo Juhkamiho přichází Wiese. Úspěšné bloky hostujících snižují stav na 22:20. Trenér domácích si bere svůj druhý oddechový čas. Úspěšné bloky Patočky a Lamance zajišťují Karlovarsku vítězství v druhém setu 25:21.

Třetí set začíná podáním Drahoňovský a po nevynucené chybě Karlovarska si Brno bere první bod. Začátek setu patří tak jako v setech předchozích hostujícím. Po úspěšně smeči Keeminka domácí vyrovnávají na 5:5. Domácí ale dělají vzápětí dvě nevynucené chyby a Brno se ujímá vedení, 5:7. Poté přichází chvíle domácího Juhkamiho. Úspěšný útok z pipu, dvě esa v řadě a Vary se ujímají vedení 10:8. Trenér hostů si bere oddechový čas. Po time-outu Juhkami pokračuje ve svém řádění a dává další dvě esa za sebou, 12:8. Po další chybě hostů si druhý oddechový čas bere trenér hostujících. Po monstrózní smeči Ihnáta sahá hostující trenér po dvoustřídání. Jiří Novák za stavu 21:13 posílá do hry mladého Pastrňáka. Marek Zmrhal je úspěšný na podání a domácím se nedaří ztrátovat a tak se do hry vrací Juhkami, který se hned blýskne úspěšným útokem. Jiří Novák na konec setu posílá do hry domácího odchovance Martina Duspivu. Domácí vítězí 25:21 a celkově 3:0. Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni Matouš Drahoňovský a Daniel Pfeffer.

Autor: VK ČEZ Karlovarsko