21.10.2021

Kladno se po vítězné dohrávce v Ústí nad Labem vyhouplo do čela UNIQA extraligy

V dohrávce 1. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 vyzvali volejbalisté Ústí nad Labem kladenské Orly. V souboji bratranců van Solkemových byl nakonec úspěšnější nahrávač Kladna Gijs. Díky zisku tří bodů se Kladno minimálně do soboty posunulo do čela neúplné tabulky.

SK Volejbal Ústí nad Labem – Kladno volejbal cz 0:3 (21:25, 27:29, 22:25)

Rozhodčí: Buchar Tomáš, Dušek Petr

Počet diváků: 410

Domácí: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Rik van Solkema, Radek Suda, Marek Beer, Jiří Srb, libera Kořínek Jiří, Matouš Zeman. Střídali: Kasan Jan, Matouš Lank, Ivo Kobolka, Radek Baláž

Hosté: Petr Špulák, Gijs van Solkema, Niklas Seppänen, Lukáš Kyjanica, Kristaps Platačs, Jiří Kraffer, libero Tomáš Kunc. Střídali: David Hancock, Tomáš Hýský

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem) : „Zápas jsme měli pod kontrolou, ale zbytečnými chybami na útoku a na příjmu jsme si zápas prohráli sami. Gratulace Kladnu ke třem bodům.

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Celý zápas jsme nezačali špatně. Bohužel jsme se dostali v průběhu prvního setu do stavu, kdy jsme nebyli schopni po chyceném nebo nadraženém míči přetavit pro nás příznivé situace v bod. Postupně jsme chybovali i ve standartních situacích, kdy jsme oproti trpělivě hrajícímu soupeři začali ztrácet půdu pod nohama.“

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Jsem rád, že jsme zápas zvládli. Nebyl lehký a v prvních dvou setech jsme vždycky tahali za delší konec, takže jsem rád, že jsme to ustáli, zabojovali a do koncovky druhého setu se nám to povedlo otočit, a to si myslím, že rozhodlo.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Myslím, že oba týmy v utkání střídali pěkné momenty s nepřesnostma. A my jsme byli ti šťastnější v určitých momentech. Neutočili jsme dobře a tak jsem moc rád za tříbodové vítězství ve třech setech.“

První set začíná aktivněji SKV. Až do poloviny utkání si udržuje vedení zhruba o dva body. Volejbal na Klíši nabízí hodně dlouhých výměn, ale v polovině setu domácí opouští skládání sideoutů a Kladno přebírá iniciativu dvěma esy a vítězí v prvním setu poměrem 25:21.

Do druhého setu ale nastupuje domácí tým nabuzený a SKV vede již 7:3. Domácí odskakují dokonce na vedení 11:6, ale opakuje se trochu problém z prvního setu. Kladno je trpělivé, zatímco domácím se přestává dařit na ztrátu. Za stavu 12:10 se dostává do hry domácí nahrávač Kasan. Domácím se daří odskočit ještě do tříbodového náskoku. Kladno ale postupně stahuje skóre. Do hry nastupuje za Beera blokař Baláž, který si tímto odbývá extraligovou premiéru v dresu SKV. Kladno s Ústím nastupují do vyrovnané koncovky, kde je Ústí o mnoho blíže k vítězství. Má několik setbolů, ale ty nevyužívá zejména několika zkaženými servisy. Kladno nakonec otočí agresivnějším servisem výhodu na vlastní stranu a esem ukončuje set na konečných 27:29.

Do třetího setu nastupují domácí v pozměněné sestavě, na hřišti jsou Lank s Kobolkou na smeči, Solkema na postu univerzála, na nahrávce Kasan. Kladnu se podaří odskočit až v polovině setu díky nepřesnostem ústeckých hráčů, celé utkání nakonec končí zkaženým servisem domácích. Ústecký celek se bude snažit napravit reputaci před domácími fanoušky hned v sobotu proti Karlovarsku.

Autor: Marek Beer, foto Jana Zlámalová