29.2.2020

Lídr extraligy neuhrál doma ani set s Příbramí, o baráž se utkají Beskydy a Ústí nad Labem

Do konce základní části UNIQA volejbalové extraligy mužů 2019/20 zbývají dvě kola a již nyní je jasná desítka týmů, z které se pouze osm dostane do letošního čtvrtfinále. Volejbalisté Ústí nad Labem a Beskyd v tomto kole ztratili i teoretickou šanci na postup do mezikola a je jasné, že v příštím kole si to „rozdají o letošní baráž. Překvapením byla celkem lehká výhra Příbrami v Karlových Varech. Jihostroj České Budějovice pokračuje na vítězné vlně a v repríze finále Českého poháru opět přehrál domácí Kladno. Ostrava z Liberce také neveze ani bod. 20. kolo se dohraje v pondělí před televizními kamerami v Brně, kam zajíždí Odolena Voda.

KLADNO VOLEJBAL CZ – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Týden po odehrání Final Four Českého poháru se znovu potkávají týmy, které proti sobě nastoupily ve finále. Jihočeši si trochu stěžovali na únavu po oslavách, v dresu Kladna znovu naskočil do hry po zranění Vladimír Sobotka.

č.: 118                    dne: 29. 2. 2020                              v hod.: 18:00

Kladno volejbal cz – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (23:25, 18:25, 22:25)

Rozhodčí:  Fink Tomáš, Kvarda Petr

Počet diváků: 527

Domácí: Sobotka, van Haarlem, Staples, Zajíček, Okošanić, Hýský, libero Moník. Střídali: Fortuník, Kuboš, Vemič

Hosté: De Amo, Michálek, Mach, Šotola, Zmrhal, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Fila, Todua, Křesťan

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „My jsme v utkání hráli bez emocí, a protože soupeř má kvalitní tým, tak to nemůže stačit… Budějovice hrály po celou dobu to, co bylo potřeba, dostihovou terminologií zvítězili lehce zadrženě.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Vypadalo to ze začátku, že se nám úplně vstup do zápasu nepovedl. Bylo to pro nás dost takové unavené po minulém víkendu. Ale jsem strašně rád, že jsme se dali dohromady a vyhráli jsme.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Bylo to snazší, než jsem čekal, čekal jsem velký boj. Kladno v domácím prostředí dokáže tlačit servisem a měl jsem obavy, že s tím budeme mít problémy. Samozřejmě jsem taky nevěděl, co s hráči udělal minulý pohárový víkend a oslavy. Myslím si, že v prvním setu jsme to zlomili, tam se rozhodovalo o vývoji utkání. V dalších setech jsme vždy na začátku o pár bodů odskočili. Myslím, že jsme dnes dobře útočili, ale hlavně jsme velmi dobře bránili.“

Ve vzájemném utkání mezi domácím Kladno volejbal cz a Českými Budějovicemi se více prosazoval tým hostů svou přesnou hrou. Ještě v prvním setu se dařilo Kladnu udržet si náskok, ke kterému jim pomohl nepřesný příjem českobudějovickému týmu a časté chyby na servise. V koncovce však hosté dokázali svou hru zpřesnit a vyrovnat stav zápasu (20:20), Kladnu se nepodařilo získat zpět své vedení a set prohrálo 23:25.

Na začátku druhého setu si hosté díky kvalitnímu servisu zajistili pětibodový náskok. Kladno dokázalo snížit stav na jednobodový náskok, ale časté chyby na servisu a příjmu opět posunuly hosty do pětibodového vedení. Kladno se po zbytek setu nedokázalo přizpůsobit rychlé hře hostů. Set získaly České Budějovice 18:25.

I začátek třetího setu byl úspěšnější pro hosty. Domácí museli hru dotahovat, Kladnu pomohl až servis univerzála Stefana Okošanoviče, který dokázal srovnat na 12:12. Domácí ale dlouho neudrželi krok s hosty, zkaženým servisem pomohli stabilně útočícím Českým Budějovicím vybudovat si několikabodový náskok a zápas prohráli 0:3.

Autor: Jitka Kotrlová

VK LVI PRAHA – SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

Poslední tři kola před koncem základní části UNIQA volejbalové extraligy přináší pro diváky zajímavá utkání. V každém zápase se hraje o důležité body. Dnešní utkání mezi domácími Lvy a hosty z Ústí rozhodne o tom, zda domácí potvrdí svoji pozici na pátém místě tabulky, či se hosté posunou v boji o záchranu před baráží.

č.: 120                  dne: 29. 2. 2020                  v hod.:18 hodin

VK Lvi Praha - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (25:18, 25:15, 25:16)

Rozhodčí: Kořenek J., Nedbálek., na čarách Gill., Skřivánková J., delegát Popadinec B.

Počet diváků: 420

Domácí: Bartůněk, Tom D-P, Krajčovič, Mihajlovič, Šulc, Král, libera Kovařík, Ježek. Střídal: Toman

Hosté: Melcher, Januzović, Tibitanzl, Kramar, Parraguirre, Beer, libero Kořínek. Střídali: Kasan, Lank, Vodvárka

Jiří Král (kapitán VK Lvi Praha): „Od začátku jsme tlačili, měli navrch. To se pak dobře hraje. Ani na chvíli jsme nepolevili a vydrželi stoprocentně koncentrovaní až do posledního míče. Měli jsme výbornou obranu i servis. Není nám moc co vytknout.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Šlo pro nás o mimořádně důležitý zápas, o „povinné body“ v boji o šestku. To si hráči uvědomili. Moc si vážím jejich přístupu. Věděli jsme o soupeřích, z jejichž strany nám hrozí nebezpečí. A ty jsme dokonale pokryli. Jsem maximálně spokojený, dnes jsme hráli bez chyb.“

Filip Kramar(kapitán SKV Ústí nad Labem): „Gratuluji domácím k vítězství. Po celé utkání byli lepším týmem.“

Jakub Salon (trenér SKV Ústí nad Labem): „Zápas měl jednoznačný výsledek i průběh. Bohužel jsme po celou dobu tahali za kratší konec provazu. Nemohli jsme se trefit do servisu, měli jsme hůře přihráno, nahrávači nebyli schopní nahrát pořádně balon... Nebylo co řešit.“

Domácí Lvi vstupují do utkání od prvního balonu velmi soustředěně a s obrovskou chutí a je vidět, že hosté z Ústí to budou mít dnes velmi těžké. Svého soupeře přehrávají ve všech činnostech a po celou dobu prvního setu výrazně vedou, 16:10, 21:14. Díky 70 % na útoku a šesti bloky vítězí v setu jednoznačně 25:18.

Druhý set je zase v naprosté režii domácích Lvů, kteří mají převahu jak v útoku, na ztrátu, tak v útoku po obraně. Lvi i výborně podávají a čtyřmi esy přispívají k jednoznačnému vedení v setu 16:6. Výborná obrana (4 bloky) jen zvyšuje náskok v setu na 21:12. Přesto, že družstvo hostů málo chybuje, je jasné, že tento set nezvrátí. Lvi vítězí 25:15.

Začátek třetího setu ukazuje, že utkání je boj Davida s Goliášem. Lvi vedou opět jednoznačně 8:3. Hrají s minimem chyb, s velkým tlakem na servisu i útoku a díky výborné obraně nedávají soupeři vůbec žádnou šanci. Lvi přehrávají svého soupeře ve všech činnostech, stav 16:10. Střídání v týmu Ústí na postu nahrávače i smečaře nejsou přínosem pro hru Ústí. Lvi drží vedení 21:14 a dohrávají koncovku třetího setu, před stojícími diváky a vítězí 25:16 a 3:0 v celém utkání.

Autor: Miloš Kočka

BLACK VOLLEY BESKYDY – VSC FATRA ZLÍN

Ve 20. kole UNIQA volejbalové extraligy prohrál tým Black Volley Beskydy s VSC Fatra Zlín 2:3.

č.: 119                  dne: 29. 2. 2020                     v hod.: 17:00

Black Volley Beskydy – VSC Fatra Zlín 2:3 (16:25, 25:22, 24:26, 25:23, 15:17)

Rozhodčí: Spáčil Lukáš, Slezák Jan

Počet diváků: 280

Domácí: Dustinac, Mitic, Mečiar, Široký, Babic, Kozák R., libero Ostroumov. Střídali: Yevstratov, Krysiak, Kozák S.

Hosté: Šulc, Vašíček, Čechmánek, Čech, Motyčka, Navláčil, libero Viceník. Střídali: Varous, Adamec, Lamri

Tomáš Široký (kapitán Black Volley Beskydy): „Ve dvou rozhodujících okamžicích jsme nezvládli zápas. Výhru v třetím setu jsme už měli nablízku, ale nedotáhli jsme to, stejně jako tiebreak. Sahali jsme po třech, nebo minimálně po dvou bodech, ale prostě nám to nešlo. Na konci sezony se uvidí, zda nám jeden bod z tohoto zápasu bude stačit.“

Slobodan Prikljacic (trenér Black Volley Beskydy): „Když tým bojuje o setrvání v lize, vytváří to stres a tlak na hráče. Ti předvádějí dobrou hru, ale zatím nedokáží zvládat vypjaté koncovky setů či zápasu. Dnes jsme měli dobrou příležitost získat tři body, ale koncovku třetího setu a tiebreaku jsme na hřišti nezvládli.“

Michal Čechmánek (kapitán VSC Fatra Zlín): „Musím pogratulovat klukům za bojovný výkon, který dnes předvedli. Soupeř si za předvedenou hru určitě zaslouží úctu, jsme rádi za získané dva body. Vývoj na konci třetího setu, který domácí v závěru vedli, byl důležitý. Dokázali jsme i s trochou štěstí vyrovnat, odskočit a nakonec jej vyhrát. Podobně se nám podařilo získat i tiebreak.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): Jsem rád, že se nám podařily získat důležité dva body a po dlouhé době se tím dostat do předkola playoff. Bylo nám už před zápasem jasné, že na domácí půdě týmu Black Volley Beskydy se hraje těžko a body se získávají pracně. To se potvrdilo i dnes. V závěru jsme se dokázali zvednout a přálo nám i štěstí.“

První set zápasu mezi domácími Black Volley Beskydy a VSC Fatra Zlín nasvědčoval, že hosté přijeli jako favorit. Po krátké bodové převaze domácích na začátku setu začali zcela dominovat na hřišti hosté ze Zlína a vyhráli jej poměrně přesvědčivě 25:16.

Domácí se ovšem v druhém setu dokázali „restartovat“ a začali předvádět bojovný výkon typický pro domácí palubovku před svými fanoušky. Dařil se servis i hra v poli, set volejbalisté Black Volley Beskydy vyhráli 25:22.

Ani ve třetím setu nechtěli domácí pustit favorita do hry a dokonce sahali krátce před závěrem po výhře. Tříbodové vedení v úplném závěru ale nedokázali využít a chybami umožnili Zlínským vrátit se do hry. Větší zkušenost a také dávka štěstí přispěly k vítězství Zlína v třetím setu 26:24.

Bojovnost ve čtvrtém setu ale ani po nepříznivém vývoji závěru toho předchozího Beskydy neopustila. Několik dramatických výměn dokázali domácí zvrátit na svou stranu, byli úspěšní na bloku i hře v poli a set vyhráli 25:23.

Do tiebreaku vstupovali domácí s naději po předchozí předvedené hře, ale bohužel se na ně opět přilepila smůla třetího setu. Přestože už téměř sahali po dvou bodech a v závěrečné části získali dvoubodové vedení, nakonec ho ztratili. Hráči Zlína měli v koncovkách chladnější hlavu a i poslední pátý set dokázali vyhrát 17:15 a odvážejí si z Frýdku-Místku důležité dva body.

Autor: Tomáš Ptáčník

VK ČEZ KARLOVARSKO – VK EURO SITEX PŘÍBRAM

V zápase 20. kola UNIQA extraligy hostili volejbalisté Karlovarska devátý tým extraligové tabulky Příbram.

č.: 116                         dne: 29.2.2020                          v hod.: 18:00

VK ČEZ Karlovarsko – VK Euro Sitex Příbram 0:3 (19:25, 17:25, 21:25)

Rozhodčí: Dušek J., Marschner R.

Počet diváků: 862

Domácí: Rejlek, Wiese, Wilson, Ticháček, Lux, Patočka, libero Pfeffer. Střídal: Vašina, Petrák, Baláž

Hosté: Sysoev, Polák, Kriško, Suda, Safonov, Kupilík, libero Juračka. Střídali: Böhm, Hulpach, Rosenbaum

Filip Rejlek (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Dneska se mi to hodnotí velice těžko. Musím pogratulovat soupeři, ale naše hra se mi absolutně nelíbila. Musíme to společně i s trenéry rozebrat, protože nemůžeme doma nastoupit proti Příbrami absolutně bez agresivity a chuti do hry. Takhle se volejbal nehraje a jsem z toho dost znechucen, co jsme před domácím publikem předvedli.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Gratuluji Příbrami. Náš výkon moc komentovat nechci. Bylo to nepochopitelně křečovité a bez emocí. Nedařila se nám obrana, která emoce zvedá, ale stejně pro ten výkon nemám pochopení.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Karlovarsko dneska nebylo úplně ve své kůži. Netlačili jako obvykle svým servisem, takže jsme měli ulehčenou hru a díky tomu hráli velice stabilně. Nám se naopak dnes velice dařila hra na ztrátu a také servis.“

Martin Kop (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Kupodivu jsme dnes Vary přehráli na servisu, což se nikomu moc nepovedlo. Od toho se odvíjela naše úspěšná obrana. Hráli jsme i velice dobře na ztrátu a to díky tomu, že Karlovarsku dnes nešlo podání. Možná i díky tomu, že jsme si v minulém utkání již zajistili předkolo play-off, tak jsme se uklidnili a jeli jsme sem s tím, že nemáme co ztratit. Ale naše poslední zápasy ukazují, že když dokážeme porazit Liberec i Karlovarsko, tak jsem před play-off na dobré cestě. Pro naši psychiku velice důležité vítězství.“

Karlovarsko se po dlouhé době ukazuje svým domácím fanouškům. Začátek zápasu je poměrně vyrovnaný, ale hosté díky své odvážné hře utíkají domácím ve skóre. Domácím se vůbec nedaří a to hlavně na příjmu a v obraně. Naopak hosté se prezentují sympatickým výkonem a set s velkým přehledem vyhrávají 25:19.

Do druhého setu posílají obě družstva stejné sestavy. Trend utkání se nemění a hosté hned od začátku tlačí Karlovarsko. Tomu se opět nedaří na příjmu a následně ani na útoku. Dobře podávající Příbram dokáže ubránit spoustu balonů a následně je svým útokem proměnit v bod. Domácí nenacházejí žádnou protizbraň. Do hry přichází Vašina, který malinko zvedá obrázek hry Karlovarska. To však nestačí a skóre se v tomto setu zastavuje na hrozivých 17 bodech pro domácí.

Třetí set je vidět, že domácí nechtějí ještě připustit překvapení v podobě prohry a zvyšují svoje nasazení a agresivitu. Hosté se ale nezaleknou a dál velice dobře braní, tentokrát na síti. Bohužel domácí v tento moment nedokážou Příbram zatlačit svým podáním a odskočit soupeři. Tomu se to naopak daří a při podání Safonova, který dává dvě esa, vedou 18:15. Tréner domácích zastavuje hru time-outem. Domácí ztrátují a pouštějí se do stíhací jízdy. Na druhé straně, ale dnes stojí velice sebevědomý soupeř, který si již svým side-outem utkání pohlídá a zaslouženě si veze z karlovarské haly tři body.

Nejlepším hráčům utkání předává ceny pan Jurica za společnost Jurica  s.r.o. Na straně hostující Příbrami je zaslouženě vyhlášen bývalý hráč Karlovarska - Michal Kriško, za domácí dostává cenu Lukáš Vašina.

Autor: Tým Karlovarska

VK DUKLA LIBEREC – VK OSTRAVA

Poslední únorový den se na palubovce VK Dukly Liberec představí hráči z Ostravy. Ti v posledních kolech předvádí velmi účinný volejbal oceněný i bodově, to platilo i o sobotní dohrávce vánočního kola, kdy Ostrava zvítězila nad Brnem. Liberec se poslední dobou stále hledá, dokonce i v posledním domácím utkání kapituloval s AEREM a poprvé doma v letošním ročníku UNIQA extraligy prohrál. Snad si Dukla z utkání s Aerem vezme ponaučení a dnes ukáže opět svoji volejbalovou sílu a bude naplno bodovat. Diváci v liberecké sportovní hale si dnes volejbal doslova vychutnávají. V prvním poledním utkání Dukla „B“ dokázala potřetí v semifinále 1. ligy zdolat Bučovice a postoupit jako nováček soutěže do finále, před muži ještě hrály ženy. I zde Dukla nezaváhala a nad Ostravou zvítězila 3:1. A do třetice, jak si dnes povede Dukla, si musíme chviličku počkat. Po nekonečně dlouhém první setu, který patří domácím, jsme na palubovce Dukly svědky gratulace k 70-ti letům dlouholetého liberecké hráče a funkcionáře Vlastimíra Lenerta – gratulujeme ke krásnému životnímu jubileu. Nakonec Dukla po kvalitním výkonu vítězí v tomto utkání 3:1 a získává velmi důležité tři body do tabulky extraligy.

č.: 117                    dne: 29. 2. 2020                       v hod.: 18:00

VK Dukla Liberec - VK Ostrava 3:1 (31:29, 25:22, 25:27, 25:20)

Rozhodčí: Jan Krtička a Emil Velinov

Počet diváků: 920

Domácí: Pietruczuk, Holubec, Indra, Šulista, Veselý, Macías, libera Kopáček, Kunc. Střídali: Štokr, Shafranovich, Srb, Biernat, Leikep

Hosté: Sedláček, Podlesny, Ihnát, Marcyniak, Janků, Vancl, libero Sobczak. Střídali: Dvořák, Muroň, Bauman, Šoltys, Štefko

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Jsme rádi, že jsme dnes vyhráli. Zase byla dlouhá série, stává se nám, a i dnes se vlastně stalo, že jsme polevili v koncentraci a soupeř nás bodově dostihl. Takže jsem rád, že jsme si to dnešní vítězství vybojovali a bojovat jsme v tomto utkání museli. Protože Ostrava, jak se chytne, tak hraje velice dobře.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Já jsem vlastně rád, že to dnes nebylo jednoduché utkání. Utkání jsme si vybojovali, a to je pro nás v současné době podstatné. Samozřejmě velmi důležité tři body do celkové tabulky, ale tento boj nám především může jenom pomoci, že jsme ho nakonec zvládli.“

David Janků (kapitán VK Ostrava): „Dnešní utkání bylo nahoru a dolů. Osobně mě moc mrzí ten první set, kdy to skončilo v koncovce 31:29. Kdybychom ten set vyhráli, tak si myslím, že by nás to mnohem více nakoplo. Myslím si, že dnes to bylo hodně o našem podání. Tolik chyb na podání, co jsme udělali toto utkání, to jsme myslím ještě neudělali v žádném jiném zápase. Liberec si to prostě dnes uhrál, my jsme chybovali, točili jsme se sestavou, je to pro nás škoda.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Pro nás hrozná škoda prvního setu, když jsme se zvedli z velké bodové ztráty, ale nedohráli jsme koncovku, určitě zde byla nějaká šance. Dnes nám vůbec nešel servis, udělali jsme spoustu chyb v této činnosti. 13 servisů v prvním setu, to je prostě hrozně moc. Zde jsme se prostě nepodrželi a naopak jsme Duklu takto vytáhli nahoru. Protože jsme v důležitých momentech zkazili servis. Gratuluji Dukle k vítězství.“

Ve třetím dnešním utkání v Liberci na podání začíná Ostrava. Po parádním přítahu (Václav Kopáček) se středem nemýlí Aleš Holubec a domácí jsou ve vedení. Po trojbloku již Dukla vede 2:0. Dvoubodové vedení Dukla dlouho neudržela, přímý bod Ostravy (Blazej Podlesny) vyrovnává na 2:2. Na 5:3 pro domácí zvyšuje přímým bodem Petr Šulista. Zatím nevidíme moc pěkné výměny. Družstva se snaží rozhodnout podáním, ale buď kazí nebo bodují. Až při plachtivém podání Jakuba Veselého se krásnou ulívkou prezentuje Bartosz Pieterczuk a hosté zastavují hru oddechovým časem (7:4).  Po time přichází opět řada zkažených podání z obou stran za sebou (4x). Z ojedinělého útoku hosté zalívají do sítě a dovolují Dukle odskočit o čtyři body (10:6 – Jakub Ihnát). Po výborném zákroku v poli Aleše Holubce se na útoku prosazuje Patrik Indra a domácí odskakují o další bod (12:7). Až první nevynucená chyba domácích (blok v síti) dovoluje hostům snížit na rozdíl tří bodů (13:10). Pětibodové vedení zpět si Dukla bere čistým esem (Infante Leandro Macías) a máme tu druhý time hostů (17:12). Po time se hostům zlepšenou hrou v poli a na útoku daří přiblížit na rozdíl dvou bodů (20:18) a máme tu oddechový čas i na straně domácích. Nepatrné vedení se domácím podařilo udržet až do prvního setbolu, ten pro Duklu získává z hlavního kůlu Jan Štokr (24:22). První odvrací David Janků tvrdě z odcházky. Vzápětí hosté bodují přímo z podání (Oliver Sedláček) a je vyrovnáno. Po time, který si vyžádal domácí trenér Michal Nekola, Oliver své podání kazí a máme tu další setbol domácích. Ani tento setbol domácí neproměňují, jsou pro změnu v síti. Po dalším zkaženém podání hostů přichází čtvrtý setbol Dukly. Ale i Dukla kazí a první dějství pokračuje. Již pátý setbol po domácí přichází po tvrdé smeči Honzy Štokra. Ani ten není vyslyšen, hosté středem odvracejí. I Mariuz Marcyniak kazí podání a další setbol je na straně domácích. I ten hosté nadvakrát na útoku odvracejí. Ani střídající Jan Štefko nedokáže z podání přepravit míč na stranu Dukly a na ukazateli se pomalu blížíme třicítce. Hosté z hlavního kůlu srovnávají. Konec setu přichází až po esu, čistém esu Bartosze Pietruczuka a domácí v první sadě vítězí 31:29. První set nakonec získává po nekonečně dlouhém boji Dukla. Za zmínku stojí počet zkažených podání v prvním setu - 9:13 z pohledu Dukly.

Do druhého dějství velmi dobře vstoupila Dukla. Při tvrdém podání Petra Šulisty se hosté trápí s příjmem a za stavu 7:3 si rychle Jan Václavík vybírá svůj první oddechový čas druhé sady. Po time domácí zvyšují parádním blokem (8:3 - Jakub Veselý). Po neuvěřitelném zákroku v poli Blazeje Podlesného hosté snižují (8:5 – David Janků zalil). Další snížení nepříjemného stavu pro hosty přichází po dvou úspěšných blocích Jakuba Ihnáta a domácí již vedou o pouhý bod (10:9). K dalšímu snížení prozatím nedochází, protože David Janků smečuje do spodní pásky sítě a je střídán (klasické dvojstřídání - 12:9). K navýšení náskoku domácích zavelelo opět podání Petra Šulisty. Alex Shafranovich z hlavního kůlu vytlouká blok Ostravy a při druhém podání přichází čisté eso (17:12 – roláda). Blok Jakuba Veselého přidává další bod a Alex Shafranovich z hlavního kůlu diagonálou tvrdě podstřeluje dvojblok. Výsledkem je time hostů a vedení 19:12. Ani tak vysoký náskok nemusí být jistotou pro zisk sady. Přešlap útočné čary a blok Vojtěcha Baumana snižuje na rozdíl čtyř bodů (19:15 – time Dukla).  Po time hosté přidávají 16-tý bod a na palubovce se po dlouhé době ukazuje domácí nahrávač Mateusz Biernat. Ani tato změna hosty nezastavuje. Další blok (David Janků) a rozdíl je již jen dvoubodový (19:17 – time Dukla). Ani druhý time hosty nezastavil. Oliver Sedláček středem snižuje na jediný bod (19:18). A po bloku Vojtěcha Baumana je vyrovnáno (19:19). To vše při podání Mariusze Marcyniaka. Až dvě tvrdé smeče Honzy Štokra a dalekonosná smeč do autu (Vojtěch Bauman) dovoluje Dukle opět odskočit až na stav 23:19. První setbol pro domácí přichází po zkaženém podání Davida Janků (24:20), ale i Dukla kazí své podání a hra pokračuje. Druhý setbol odvrací smečí o blok Jakub Ihnát. Až další zkažené podání Ostravy, 18-té v zápase, ukončuje druhou sadu a Dukla již vede 2:0 na sety.

Až ve třetím setu se hostům poprvé v utkání podařilo získat dvoubodové vedení nad Duklou po bloku reprezentačního blokaře Olivera Sedláčka (2:4). To ale ztrácí po útoku do pásky za stavu 6:6. Až ve třetím setu jsme svědky vyrovnaného boje o každý míč. Hráči obou družstev hrají naprosto bez chyb, výsledkem je stále vyrovnaný stav na světelné tabuli. Až Radek Šoltys z vedlejšího kůlu se po delší mezihře dokázal prosadit a vrátit dvoubodové vedení z úvodu setu na stranu Ostravy (12:14). A přetahovaná o každý bod pokračuje. Vyrovnání čtvrté sady zařizuje blokem Infante Leandro Macías a hosté rychle žádají oddechový čas (18:18). Vyrovnaný stav nám vydržel až do prvního setbolu. Ten zaznamenává tvrdou smečí Radek Šoltys a hosté jsou velmi blízko zisku sady. Jak dopadne první setbol, si musíme chvilku počkat, Michal Nekola zastavuje hru oddechovým časem. Hosté si první setbol kazí podáním. Druhý získávají trojblokem, ale Jan Štokr se prosazuje na útoku a je vyrovnáno. Až třetí proměňují přesně sehraným signálem středem (Blazej Podlesný – Oliver Sedláček) a je sníženo. Dukla již vede pouze 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu jsme svědky boje o každý míč a přetahovaná o jednotlivé body pokračuje, jako ve třetím dějství. Až nezištně sehraný signál středem (Infante Leandro Macías  - Aleš Holubec) a zakončení z první (Infante Leandro Macías) dovoluje domácím získat tříbodové vedení (9:6). Těsný aut z nouzové nahrávky Davida Janků nenechává v klidu trenéra Ostravy Jana Václavíka, který žádá oddechový čas (13:9). Sporný míč dovoluje Ostravě korigovat stav na rozdíl dvou bodů (13:11), ale další dvě rozehry patří domácím. Nejprve dalekonosná smeč Jakuba Ihnáta a úspěšná smeč Honzy Štokra posouvá stav na tabuli na krásných 16:11 pro Duklu. Tentokrát si již Dukla svůj náskok pohlídala a po zkaženém podání Ostravy celá hala vstává a drží domácím palce, aby proměnila první mečbol utkání. A je to tady. Petr Šulista přímým bodem z podání ukončuje velmi pěkné utkání. Škraloup na utkání mělo jenom spousta zkažených podání z obou stran (23:32).