18.12.2021

Lvi neustáli nálet kladenských Orlů, ve středočeském derby byla šťastnější Příbram

UNIQA volejbalová extraliga mužů 2021/22 pokračovala pěti zápasy 13. kola a k vidění byly zajímavé souboje. Zaslouženou tříbodovou výhru si z Prahy odvezlo Kladno, v přímém souboji o sedmou příčku přelstilo Ústí nad Labem tým Brna, ve středočeském derby mezi Příbramí a Odolenou Vodou byli šťastnějším týmem domácí Kocouři. Českobudějovický Jihostroj nezaváhal na palubovce Beskyd, v dobré formě hrající Ostrava veze výhru ze Zlína. Kromě Českých Budějovic, které čeká ještě středeční dohrávka 1. kola s Libercem, byly pro ostatní týmy dnešní zápasy posledním představením v letošním roce. 13. kolo uzavře pondělní televizní dohrávka, ve které liberecká Dukla hostí celek Karlovarska.

VK LVI PRAHA – KLADNO VOLEJBAL CZ

Pražští Lvi vstoupili do duelu 13. kola UNIQA extraligy s touhou odčinit týden starou nečekanou porážku z Ostravy. V cestě jim stáli kladenští Orli – tým, který vyhrál poslední dvě utkání a dotáhl se na dohled top 4 nejvyšší soutěže. V sobotu do ní dokonce pronikl, v Unyp areně se radoval ze zasloužené výhry 3:1.

VK Lvi Praha – Kladno volejbal cz 1:3 (19:25, 32:34, 25:21, 17:25)

Rozhodčí: Spáčil, Možnár

Počet diváků: 420

Domácí: Janouch, Smith, Nedeljković, Mihajlović, Čech, Todua, libero Moník. Střídali: Toman, Pliasetskyi, Vodička, Skakić

Hosté: Špulák, van Solkema, Seppänen, Kyjanica, Platačs, Kraffer, libero Kunc. Střídali: Hýský, O. Fortuník, Hancock, Lohr

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Gratuluji Kladnu, odehrálo dobrý zápas. My jsme sice bojovali, ale bohužel to nestačilo, jelikož herní kvalita Orlů byla někde jinde.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Nezbývá mi než pogratulovat odvážně hrajícímu Kladnu, které si jednoznačně zasloužilo tři body. Už jenom za nasazení. My teď hrajeme v křeči, upracovaně a ustrašeně.“

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Musím pochválit celý náš tým. Hráli jsme od začátku až do poslední míče to, co jsme chtěli. Nezabalili jsme to ani po ztraceném třetím setu. Nesklopili jsme hlavy a vlítli do čtvrtého tak, jak jsme si řekli. Zaslouženě si odvážíme tři body.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Na utkání jsme se pečlivě připravovali. Dařilo se nám hrát to, co jsme chtěli. V Praze se nevyhrává snadno. Lvi ukázali svou sílu hlavně ve chvíli, kdy prohrávali 0:2, ale zápas ještě zdramatizovali. Poté jsme se naštěstí zvedli a získali tři body.“

Oba týmy se v prvním setu až do stavu 10:10 poctivě střídaly na podání. Při servisu van Solkemy však hosté odskočili do tříbodového trháku a domácí kouč Tomáš Pomr si bral time. Ten pomohl a Lvi bleskově srovnali – 13:13. Za stavu 14:15 písknul hlavní rozhodčí míč pro domácí, po protestech Orlů se však (správně) opravil. Sporná situace hosty nabudila a znovu vedli (15:19). Trenér Lvů na to zareagoval oddechovým časem. Ten změnu nepřinesl. Kyjanica servíroval a Kladno se radovalo z vedení 21:15. To se ukázalo jako rozhodující – 19:25.

Také v druhém setu si domácí lavička brala první time. Bylo to za stavu 3:5. Orli působili uvolněně, Lvy srážela nervozita. Bojovnost je ovšem neopouštěla. Diváci byli svědky dlouhých výměn a po Čechově esu i snížení na jediný bod – 7:8. Jenže Kladno opět odskočilo, bezchybná obrana na síti znamenala stav 9:13. Kouč Pomr nemohl jinak – vybral si druhý oddechový čas. Úspěšný - Luke Smith servíroval i zakončoval, k tomu se přidali i blokaři  – 12:13. Esa umí také Platačs – po jeho sérii podání Orli znovu odskočili na tři body (13:16). Čechovi servis šel, po jeho esu to bylo 16:17 a trenér Fortuník si vzal svůj první time. Každý tým potřebuje žolíka – při podání Pliasetskyiho Lvi konečně vyrovnali (18:18). Poté se dlouho ztrátovalo a schylovalo k velmi dramatické koncovce – 22:22,... 32:32. Domácí měli šest setbolů, hosté čtyři. Ten poslední díky Špulákovu esu zúročili – 32:34.

Kdo čekal, že nepříznivý stav Lvy zlomí, mýlil se. Na začátku třetí sady si vypracovali čtyřbodový náskok – 8:4 (10:6). Jenže šel na podání Špulák a Orli vyrovnali – 10:10. Lvi dřeli, díky obětavosti znovu odskočili 15:11. Šéf „orlího hnízda“ na to zareagoval oddechovým časem. I po něm si domácí náskok udržovali – v jejich dresu se dařilo především blokařům, řadu útoků zakončoval i smečař Smith (20:15). Volejbalisté Kladna se ovšem nechtěli v Praze zdržovat, snížili na 17:20 a domácí kouč si bral time. Hosté stále hrozili, ale domácí už vedení nepustili – 25:21.

Do čtvrtého setu vlétli Orli jako polití živou vodou. Už za stavu 2:6 si domácí kouč bral oddechový čas, a druhý vzápětí (3:8). Lvi chybovali, jejich míče létali do miniaturních autů. Trenér Pomr vrátil na plac prvního univerzála Mihajloviće, který hrál naposledy v úvodní sadě, a věřil, že přinese potřebný impuls. Posléze nasadil srbského bombarďáka Skakiće. Jenže hosté se neustále vzdalovali – 7:14, 8:16, 9:18. Při servisu Nedeljkoviće slepili domácí tři body a kouč Kladna si vybral time – 12:18. Své ovečky nejspíše uklidnil, z Unyp areny si odvezli zasloužené tři body – 17:25.

MVP zápasu podle aplikace SmartVolley vyhlašoval tentokrát judista David Klammert. Stal se jím nahrávač Kladna Gijs van Solkema.

Autor: David Nejedlý

BLACK VOLLEY BESKYDY – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Poslední letošní zápas UNIQA extraligy zavítal lídr soutěže na Moravu. Domácí tým Black Volley Beskydy po pěkném kolektivním výkonu a zasloužené výhře nad Fatrou Zlín v minulém kole chtěl nadělit sobě i fanouškům vánoční dárek v podobě zisku alespoň bodu, což se i přes opět pěkný výkon nepovedlo a hosté si zaslouženě odvážejí tři body.

Black Volley Beskydy – VK Jihostroj České Budějovice 0:3 (17:25, 20:25, 20:25)

Rozhodčí: Jan Krtička, Matěj Dmejchal

Počet diváků: hráno bez diváků

Domácí: Motyčka, McLain, Prokůpek, Koloušek, Muroň, Provazník, libero Jelen. Střídali: Mišek, Benda

Hosté: Mach, Schouten, Stoilovič, Polák, Piskáček, Michálek, libero Kryštof. Střídali: Kriško, Licek

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Dneska s lídrem tabulky prohra 0:3. Až na první set, kdy jsme se trochu báli, si myslím, že to nebyl špatný výkon. Bohužel soupeř občas zatlačil servisem, my jsme opět měli nějaké chybičky v mezihře a bohužel tedy nakonec bez bodu.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „První set jsme se asi báli. Báli jsme se Jihostroje a úplně zbytečně, protože my si s takovými týmy můžeme zápas užít. Samozřejmě kvalita na straně hostů byla. Od druhého setu už jsme začali hrát vyrovnaný volejbal. Byla tam spousta výměn, kdy jsme dokázali přenést některé věci z tréninku do hry, za což jsem rád. Bylo vidět, že chceme, chceme hrát, chceme vyhrát, ale soupeř byl kvalitnější a zaslouženě vyhrál.“

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Jsem hrozně rád, že jsme v téhle době, kdy máme hodně nabitý program, zvládli ušetřit trochu sil na poslední středeční zápas tohohle roku.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice):  „My jsme se museli vypořádat se zraněním prvního nahrávače, ale Ondra Piskáček to zvládnul výborně a jsem za to sám rád, že se mu zadařilo. Zodpovědným výkonem s poměrně dobrým servisem jsme uhráli tři body.“

První set začal šťastným esem o pásku hostujícího kapitána Macha, vzápětí po pár výměnách stejný kousek zopakoval jeho spoluhráč Michálek. Domácí tým držel od začátku útočně zejména univerzál Prokůpek, naopak jihočeské útoky byly v prvním setu úspěšnější ze všech postů. Rozhodující únik hostujícího celku nastal při podání Stoiloviče a Budějovice si jej bez větších potíží udržely až do konce. Za stavu 16:21 si sice bere hostující trenér Dvořák ještě oddechový čas, po němž však domácí Prokůpek kazí podání a hosté v poklidu dohrávají, 17:25.

Začátek druhého setu se lépe povedl domácím, na což trenér Dvořák zareagoval přerušením hry za stavu 6:7. Dvoubodový náskok si bojovně hrající Beskydy držely až do stavu 14:14, kdy po Michálkově tvrdém podání zastavil Bendův útok z „pajpu“ nekompromisní jihočeský blok. Vzápětí z toho byl break Jihostroje a oddechový čas domácích. Fantastickými zákroky se blýskla obě libera. Druhý oddechový čas si domácí trenér Salon bere za stavu 17:20. Zvrat v setu se však již nekonal a ten končí esem střídající budějovický Licek.

Do třetího setu nastoupili domácí na nahrávce se střídajícím Miškem neohroženě, bojovně a s chutí, což se projevilo na skóre. Hosté si za nepříznivého stavu 3:6 berou oddechový čas, po němž domácí zvyšují náskok na 8:4. Poté se strhla bitva o každý míč, ve které se projevila větší zkušenost vedoucího týmu tabulky a České Budějovice vítězí 3:0.

Autor: Alice Zemanová, foto Jan Smekal

VSC FATRA ZLÍN - VK OSTRAVA

V dnešním utkání přivítali domácí hráči Fatry tradičního soupeře VK Ostrava. Mírným favoritem byli borci z Ostravy, kteří v současné tabulce figurují na 10. příčce. Domácí jim však toužili oplatit porážku za začátku sezóny, kdy v televizním utkání podlehli jednoznačně 0:3. Odveta se jim nezdařila a hosté si po zásluze odvážejí všechny tři body.

VSC Fatra Zlín - VK Ostrava 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)

Rozhodčí: Jakub Gall, Zdeněk Grabovský

Domácí: Čechmánek, Šulc, Čeketa, Varous, Adamec, Toman, liberaViceník, Vodička. Střídali: Lamri, Pavlovský, Kozak, Gálík

Hosté: Jambor, Jarosinski, Kotas, Dvořák, Fořt, Polynski, liberoSobczak. Střídali: Vancl, Vašíček

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): „Když jsme měli přihráno, tak jsme dobře útočili. V některých fázích setu jsme byli málo důrazní."

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Do střední části setů jsme hráli dobře, ale pak vlastními chybami jsme prohráli."

Tomáš Jambor (kapitán VK Ostrava): „Jsme rádi, že jsme vyhráli 3:0. Věděli jsme, že to nebude lehký zápas, ale zvládli jsme to a teď už přejeme všem veselé Vánoce."

Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Byli jsme si vědomi toho, že Zlín v domácím prostředí hrává velmi dobře. Na soupeře jsme se velmi dobře připravili. Myslím si, že rozhodl zlom v polovině druhého setu, následně jsme to zopakovali v setu třetím a přidali jsme silné emoce. Jsem rád, že jsme to zvládli v těžkém prostředí a to za tři body."

Začátek utkání byl vyrovnaný, ale rychleji se uklidnili hosté, kteří po chybě domácího Adamce na podání odpověděli esem Fořta a Polynskiho blokem a ujali se vedení 6:9. Po dalším esu Jambora unikli již na 7:11. Domácí trenér reaguje prvním oddechem, který pomohl domácí uklidnit, a srovnali na 12:12. V dalším průběhu setu hosté znovu odskočili a za stavu 14:19 sáhli domácí k dvojstřídání, Lamri nahradil Adamce a Pavlovský Šulce. I tak šli hosté do koncovky ve vedení 15:20.  Ostravští borci si vybojovali pět setbolů. První odvrátil Varous útokem, druhý Toman blokem, ale třetí již proměnil hostující Fořt blokem, 21:25.

Druhý set začali domácí o poznání lépe a po dvou esech z podání Šulce a Čekety se ujali vedení 4:1. Hostující trenér reagoval prvním oddechovým časem. Hráče Fatry to rozhodilo a po dvou neúspěšných útocích hosté snižují na 5:4 a následně je stav vyrovnaný 6:6. V dalším průběhu se hra vyrovnala, oba týmy spolehlivě ztrátovaly až do stavu 12:12. Minináskok domácích 14:12 hosté rychle zlikvidovali na 14:14. Karta se obrátila, hráči Ostravy se ujali vedení 15:17 a trenér Obdržálek si vzal první oddech. Za stavu 16:18 došlo na klasické dvojstřídání v domácím týmu, Lamri místo Adamce a Pavlovský místo Šulce. Hosté vstupují do koncovky s náskokem 17:21, to se nelíbilo domácímu trenérovi a vzal si druhý oddech. Za stavu 17:23 ještě střídá u domácích Čechmánka Gálík. Hosté mají sedm setbolů, 17:24. Hned druhý proměňuje hostující Dvořák úspěšným útokem, 18:25.

Třetí set začali lépe hosté a rychle se ujali vedení 0:3. Potom se hráči Fatry uklidnili a pomalu snižovali náskok a po chybách hostů v útoku se ujali vedení 9:7, na což reagoval trenér Vlkolinský prvním oddechovým časem. Domácí postupně zvyšovali náskok a za stavu 12:8 hosté vyčerpali oddechové časy v tomto setu. Od stavu 15:11 se hráči Ostravy opět našli a zlepšeným útokem pomalu likvidovali náskok, za stavu 16:15 si vzal domácí trenér první oddech. Hra se vyrovnala, a když šli hosté do vedení 18:19, vzali si domácí i druhý oddech. Do koncovky šli oba týmy za vyrovnaného stavu 20:20.  Po útoku Vancla do hřiště a Adamce do autu si hosté vypracovali dva mečboly, 22:24. Trenér Obdržálek opět reagoval dvojstřídáním. První mečbol odvrátil Pavlovský, ale druhý proměnil univerzál Ostravy Dvořák, 23:25.

Autor: Ivan Dostál

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – AERO ODOLENA VODA

V třináctém předvánočním kole základní části UNIQA extraligy se utkaly týmy Příbrami a Odoleny Vody. Mírným favoritem byla domácí Příbram, která hájila vyšší postavení v tabulce a měla výhodu domácího prostředí. Na druhou stranu Odolena Voda dokázala po dvanácti odehraných zápasech posbírat pouze o čtyři body méně, navíc Příbram na své půdě celkem přesvědčivě porazila, takže pro nestranného diváka se dalo rozhodně očekávat zajímavé utkání. Celé utkání bylo velmi vyrovnané, první set, který skončil až po tahanici 39:37, byl toho důkazem. V celém utkání byla nakonec šťastnější Příbram, i když v každém setu to bylo o jednom, dvou rozhodujících balonech, takže o nějakém jasném vítězství se určitě mluvit nedá.

VK Euro Sitex Příbram – Aero Odolena Voda 3:1 (39:37, 25:23, 22:25, 25:21)

Rozhodčí: Velinov E., Kvarda P.

Počet diváků: 738

Domácí: Böhm, Hobern, Johansen, Madaloz, Trojanowicz, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: Ureš J., Hulpach, Ureš F., Rosenbaum D.

Hosté: Horák, Démar, Svoboda, Carmody, Hladík, Shchadilov, libero Hadrava. Střídali: Chancy, Ribom

Martin Böhm (kapitán VK Euro Stiex Příbram): „Dneska to bylo super, přijel kvalitní soupeř a bylo to znát už od začátku. První set toho byl důkazem, který se v koncovce dlouho tahal bod po bodu, krásnej sport. Celý zápas byl vyrovnaný, rozhodovaly maličkosti, trošku do toho zasahovali i rozhodčí – vypadalo to, že na obě strany se dopustili několika chyb, ale je to těžké. Myslím, že by se mělo zavést challenge na všechny zápasy, nejen na televizní zápasy, ale na všechny, protože těch sporných situací dnes bylo hodně. Jinak ale dnes super, potkali se dva kvalitní soupeři a takhle má vypadat zápas o ty nejvyšší příčky.“

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Dnes to vypadalo jako zápas play off. Škoda, že nepřišlo více lidí, čekal jsem ještě tak o 200-300 lidí víc (pozn. s úsměvem). Oba dva týmy hrály skvěle, oba týmy si zasloužily vyhrát, k nám se přiklonilo štěstí, že jsme vyhráli první set a měli jsme štěstí ve čtvrtém setu, kdy jsme našli konečně jistotu na podání, a hlavně nám na konci setu hodně pomohl univerzál, který dohrával všechny důležité body.“

Matyáš Démar (kapitán Aero Odolena Voda): „Velmi atraktivní utkání, vyrovnané všechny čtyři sety. Škoda, že jsme nedokázali získat body, tady v Příbrami je každý bod ceněný, byli jsme blízko, o to více nás to mrzí. Děkuji našim fanouškům, že přijeli.“

Martin Kop (trenér Aero Odolena Voda): „Dnes to byl hrozně vyrovnaný zápas, my jsme měli štěstí v našem domácím zápase proti Příbrami, dnes byla šťastnější Příbram, zřejmě měla i o něco více štěstí. Nechci se vymlouvat na rozhodčí, ale jakmile nebude zavedena možnost challenge ve všech zápasech, tak ty dohady vždy budou a jsem si jistý, že určité chyby rozhodčích tam dnes byly. Neříkám jen proti nám, ale na obou stranách i proti Příbrami a v těchto důležitých zápasech rozhodují vždy jeden-dva balony a pokud nemá člověk možnost nějaké revize, tak je to složité. Gratuluji Příbram, byl to i tak dneska hezký zápas a my se musíme připravit na další zápasy, které nás čekají po Vánocích.

První set byl velmi vyrovnaný. Zápas začal chybou Příbrami, ale poté byli domácí mírně lepším celkem, který dělal méně chyb. Příbram si držela náskok asi tří bodů, pomohlo jim k tomu trochu štěstí při dohrávání bodových míčů a taky několik chyb soupeře v poli. Čím více se ale set blížil do koncovky, tím více se soupeř z Odoleny Vody zlepšoval a začal působit Příbrami nemalé nepříjemnosti, které znamenaly vyrovnání na 24:24. Poté začala extrémní, nervy drásající koncovka s mnoha setboly na obou stranách, také s mnoha chybami na servisu a nakonec se šťastným koncem pro domácí Příbram, která vyhrála po 42 minutách hry 39:37.

Druhý set začal velmi obdobně, první míč chyba Příbrami, a poté další nepřesnosti a brzké vedení Odoleny Vody 1:3. Nicméně Příbram poté opět zabrala a skóre brzy vyrovnala. Odolena Voda byla o něco lepší v obraně nad sítí a také v poli, Příbram naopak disponovala o něco lepším procentem úspěšnosti na útoku a lepším příjmem. Před koncovkou držela Příbram náskok tří bodů, a přestože opět předvedla lehké zaváhání, tak tentokrát se koncovka neprotáhla a set skončil těsně 25:23 pro domácí Příbram.

Ve třetím setu předvedla Odolena Voda pokus o obrat. Od začátku setu vedla a držela si průběžný náskok dvou, později tří až čtyř bodů, které udržela až do koncovky. Příbram se sice držela na ztrátu dobře, ale nedokázala předvést žádnou sérii, kterou by vývoj ještě dokázala zvrátit a chyběly jí ztracené body z prostřední fáze setu. Set za domácí nakonec dohrávali tři střídající mladí hráči a chvíli to vypadalo, že by mohli ještě vývoj koncovky zdramatizovat. V jednu chvíli se dotáhli na rozdíl dvou bodů, ale po těsném míči hosté získali tři setboly, což byl velký rozdíl oproti tomu, kdyby tento bod Příbram získala, což by znamenalo rozdíl pouze jednobodový. Hosté si pak už poradili a set dohráli do konce. V tomto setu bylo k vidění také několik rozmíšek mezi oběma celky, hráči si leccos vysvětlovali a docházelo k takzvanému hecování, což bylo jistě velmi zajímavé pro halu plnou diváků.

Čtvrtý set začal bodem zadarmo pro hosty, protože domácí trenér po konci setu obdržel červenou kartu za diskuzi s rozhodčím. Odolena Voda pak po prvním vyhraném míči vedla 2:0 a diváci dávali najevo velkou nespokojenost. Poté se domácí celek ale vzpamatoval a začal se zase více soustředit na hru. Příbram brzy dotáhla skóre tříbodovou šňůrou a stav byl 7:7. Několika bloky totiž zazářil domácí nahrávač Dmytro Dolgopolov, který se vyhecoval ke skvělému výkonu a za zápas nasbíral pět bodových bloků, jednoznačně nejvíce ze všech hráčů Příbrami. Když ale oslavoval jeden z těchto bloků, kdy zablokoval hostujícího Jana Svobodu přímo do hlavy, od které se odrazil míč do zámezí, tak byli oba hráči předvoláni hlavním rozhodčím, který se snažil klidnit hru. Oba hráči si ale rychle podali ruce a zápas pokračoval bez trestů dále. Domácí Příbram pak již našla v koncovce více sil a úspěšným tažením domácího univerzála Germana Johansena dohrála vyhrocený zápas do vítězného konce bez ztráty bodů.

Autor: Štěpán Chvosta

SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM - VOLEJBAL BRNO

V posledním utkání v roce 2021 přivítalo ústecké SKV ambiciózní Brno, které letos podává velmi kvalitní výsledky a drží kontakt se špičkou extraligy. Ústí nad Labem naopak potřebovalo každý bod, jestli chce pomýšlet na šanci na přímý postup do playoff. „Vánoční“ utkání nakonec skončilo výhrou domácích volejbalistů, kteří si tak pod stromeček nadělili důležité tři body do extraligové tabulky.

SKV Ústí nad Labem - Volejbal Brno 3:1 (23:25, 25:22, 25:23, 25:20)

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Tomáš Buchar

Počet diváků: 537

Domácí: Miloš Vemič, Martin Tibitanzl, Rik van Solkema, Radek Suda, Marek Beer, Jiří Srb, libera Jiří Kořínek, Matouš Zeman. Střídali: MatoušLank, Ivo Kobolka, Jan Vodvárka, Radek Baláž

Hosté: Michal Hrazdira, Jakub Janečka, Sergey Loktionov, Marek Zmrhal, Domingues Crins, Duc Luan Truong, libera Martin Kop, Lžičař Jakub. Střídali: Matyáš Toman, Matouš Drahoňovský, Jakub Klajmon

Jiří Kořínek (kapitán SK Volejbal Ústí nad Labem): „Vyšperkované vánoční utkání plné emocí, které se muselo líbit.

Lubomír Vašina (trenér SK Volejbal Ústí nad Labem): „Pro diváka určitě dramatické a kvalitní extraligové utkání. Všechny sety se rozhodovaly v koncovkách, kde jsme byli pevnější v kramflecích, vyjma prvního setu. Vydřené a důležité vítězství. Je dobře, že před vánoční pauzou končíme takovýmto výkonem za tři body do tabulky a s dobrou náladou. Přeji všem pohodové svátky.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Vyrovnaný zápas s emocemi, kde rozhodovaly maličkosti. Škoda, že jsme nedodrželi taktiku a připravili se o lepší výsledek.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Vyrovnané utkání z obou stran. Rozhodovaly koncovky a myslím si, že Ústí bylo volejbalovější a vyhrálo, protože jsme udělali víc chyb.“

První set začínají lépe hosté. Hrají dobře a trpělivě jak na servisu, tak na útoku a vypracovávají si vedení 12:5. Domácí Ústí nad Labem trpělivě vyčkává a pomalu následně stahuje náskok. Na hřiště se místo Vemiće dostává Lank a výrazně pomáhá domácím. Sám Lank bodovým blokem srovnává na 15:15 a po nervózním začátku se začíná hrát vyrovnaný, atraktivní volejbal. Ústí vede o tři body, ale Brno kvalitním útokem a servisem srovnává a jde se do vyrovnané koncovky. V ní je Brno lepším týmem a raduje se z vedení 1:0 na sety.

Druhý set začíná ústeckou smrští. Kvalitní útoky střídají nekompromisní bloky a Ústí vede už 5:0! Tento náskok se ukáže jako rozhodující pro vývoj zbytku druhého setu. Hosté se dostanou na nejbližší rozdíl dvou bodů před koncovkou, ale domácí SKV pokaždé dokáže ihned otáčet a nakonec se raduje z vítězství v druhém setu a srovnává na 1:1.

Třetí set začíná atraktivním volejbalem, nekompromisní bloky střídají smeče a skóre je vyrovnané a přelévá se zleva doprava. V koncovce vedou hosté z Brna 22:20 a nad domácími se stahovaly mračna. Naděje ale umírá poslední a po esu Rika van Solkemy a Radka Sudy se nakonec domácí ujímají vedení 2:1 na sety.

Čtvrtý set je plný emotivních momentů. Oba týmy si uvědomují, že se hraje o hodně, a nasazení tomu odpovídá. Je vidět hodně agrese z obou stran a zaplněná ústecká aréna si užívá atraktivní volejbal plnými doušky. Domácí SKV nakonec odskakuje a do koncovky se dostává s mírnou výhodou, kterou využívá a raduje se z velmi cenné výhry nad kvalitním Brnem.

Autor: Marek Beer, foto Jana Zlámalová