14.3.2024

Příbram veze vítězství z Liberce a Jihostroj utekl z karlovarské „lopaty“

Čtvrtfinále ČEZ volejbalové extraligy mužů 2023/24 začalo pěkně od podlahy. Příbramští Kocouři si hned v prvním zápase na liberecké palubovce vyšlápli na favorizovanou Duklu a vezou z pod Ještědu první vítězství. Jihostroj utekl Karlovarsku z několika mečbolů, aby ten svůj první hned proměnil. Vítěz základní části Lvi Praha si celkem v pohodě poradil s Brnem a kladenští Orli „zlomili“ Odolenu Vodu až po dvou nejtěsnějších koncovkách.

VK DUKLA LIBEREC – VK TROX PŘÍBRAM

Sportovní hala Dukly byla dnes svědkem druhého utkání v letošním play off. Včera ženy Dukly v nádherném utkání v prvním čtvrtfinále přehrály Královo Pole Brno 3:1 a dnes v ČEZ extralize mužů přivítala Dukla Kocoury z Příbrami. Vzájemná bilance ze základní části byla příznivější pro Duklu, která dvakrát nad Příbramí zvítězila za tři body v poměru 3:1 na sety, ale play off je specifická soutěž a zde se počítá pouze vítězství. Kdo postoupí na první vítězný schůdek po dnešním utkání, se do útulné haly přišlo podívat velké množství domácích diváků. Po prvním setu větší radost by měl fanklub hostí, ale nebyl tu ani jediný divák z Příbrami, protože hosté po bojovném výkonu podpořeným kvalitním servisem hladce zvítězili vysokým rozdílem 14:25. Druhý set již patřil domácímu týmu, hosté již nebyli tak nebezpeční na podání a na útoku zbytečně kazili. Ve třetím setu Dukla vedla až do stavu 15:13, ale koncovku zvládli svěřenci Lubomíra Vašiny naprosto bez chyb a třetí set snadno získali. Čtvrtý set ovládla Dukla, která rozdílem třídy odsoudila Příbram k prohře a poslala utkání do tiebreaku. Tiebreak byl do výměny stran velmi vyrovnaný. Potom ale Příbram velmi riskovala na podání, to ji vyšlo. Zvítězila 2:3 na sety a ujala se vedení ve čtvrtfinále 0:1 na utkání.

VK Dukla Liberec – VK Trox Příbram 2:3 (14:25, 25:17, 20:25, 25:12, 11:15)

stav série 0:1

Rozhodčí: Dušan Rychlík, Roman Marschner, lajnoví rozhodčí Jiří Čermák, Irena Beerová, delegát Jaroslav Švejda

Počet diváků: 422

Domácí: Lukas Demar, Lukáš Trojanowicz, Pāvels Jemeļjanovs, Radek Suda, Daniel David Urueña Yufra, Šimon Bryknar, libera Silver Maar, Tomáš Červa. Střídali: Nivaldo Nadhir Diáz Gómez, Jan Pavlíček, Lubomír Staněk, Lukáš Ticháček

Hosté: Ignacio Benitez, Daniel Rosenbaum, Filip Ureš, Martin Šábrt, Jiří Toman, Gabriel Andrade Franco, libero Michele Verasio. Střídali: Adam Rosenbaum, Volodymyr Tevkun, Stanislav Lyzanets

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Obrovská škoda. Mysleli jsme, že ta série začne trošičku jinak, bohužel to nevyšlo. Trochu jsme si to zkomplikovali a nyní nám nezbývá nic jiného než v Příbrami to otočit a přivézt vítězství.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): „Jsme zklamaní, neunesli jsme to psychicky. Play off se hraje na krev, bohužel hráči se trošičku ….., nevím, jak to říci jinak. Bohužel ve hře chybí odvaha. Ukázaly se ty věci, co nás trápily před play off, že nám vypadli dva hráči. Nechci se na to vymlouvat, ale chybí tam větší zodpovědnost, aby to na sebe hráči vzali. Je to trochu alibizmus, jeden se schovává za druhého. Uvidíme, co bude, co bude dál. Určitě se musíme zlepšit, jinak to bude za chvilku opravdu s námi špatné.“

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): „Do dnešního zápasu jsme vstoupili hodně dobře. Dobře jsme podávali a dařilo se nám na první pokus otáčet těžké liberecké podání. Malinko jsme nezvládli začátek druhého a třetího setu. Hodně se to přelévalo, chvilku Dukla, chvilku my. Nakonec v tiebreaku jsme víc chtěli, víc bojovali a zvládli jsme ho lépe. Nyní si dobře odpočinout a připravit se na nedělní zápas doma, kde se chceme předvést před domácím publikem.“

Lubomír Vašina (trenér VK Trox Příbram): Všichni máme neuvěřitelnou radost. Je to pro nás úžasné vítězství a myslím si, že už se všichni těšíme na nedělní zápas doma. Doufám, že jsme udělali pozvánku pro příbramské diváky.“

Až za stavu 0:3 se daří blokem (Lukáš Trojanowicz) Dukle získat první bod ve čtvrtfinále. Svým dělovým podáním domácí borce zaskočil Daniel Rosenbaum a na útoku se prosadil Filip Ureš. Po esu už domácí trenér Martin Demar reaguje oddechovým časem (4:9 – eso Gabriel Andrade Franco). Další plusový bod si blokem připisuje Martin Šábrt a vzápětí na stranu Dukly přilétá další nepříjemné podání a druhý time na sebe nenechal dlouho čekat (5:13 – eso Ignacio Benítez). Po time přidává další bod Filip Ureš a s domácími hráči to nevypadá moc dobře (5:14). Dukla se pomalinku vrací do utkání při podání Lukase Demara. Na bloku vládne Lukáš Trojanowicz a na útoku Radek Suda, výsledkem je time i na straně hostů (8:14). Další útok Příbrami zastavuje Pāvels Jemeļjanovs a další bodík si připisuje Dukla (9:14). Obecenstvo domácích volejbalistů se začíná probouzet, ale eso hostů je na chvilku umlčí (10:17). Závěr setu již byl exhibicí hostů, jedno eso za druhým a pár chyb na útoku Dukly znamenalo rychlý konec již za stavu 14:25.

S jedinou změnou vstupuje Dukla do druhé sady, na postu přihrávajícího smečaře nastupuje Nivaldo Nadhir Diáz Gómez, Příbram vítěznou sestavu nemění. Po vyrovnaném úvodu druhé sady se blokem vyznamenává Lukáš Trojanowicz a zkušený trenér Lubomír Vašina hned zastavuje rozjezd Dukly oddechovým časem (8:6). Jeho svěřenci mu ale nepomáhají, prostě jim odešlo podání (2x chyba) a toho využívá Dukla dalším bodem navrch (11:8 – smeč Nivaldo Nadhir Diáz Gómez). Hosté se snaží za každou cenu tvrdě zakončit, ale dvakrát v řadě kazí do velkého autu a Dukla již vede 17:12 (time hosté, aut Filip Ureš a Jiří Toman). Po další parádě Dukly, tentokrát z pipe, hosté začínají střídat (19:13 – smeč Nivaldo Nadhir Diáz Gómez). Závěr setu již zkušená Dukla zvládá za jedna a po smeči Lukase Demara hned z první je vyrovnáno 1:1 na sety.

V úvodu třetí sady hosté odskakují o dva míče. Bohužel tu není jestřábí oko, jako včera na ženy, zřejmě by odhalilo teče zadního hráče v poli, který si na míč nepatrně sáhl, takto Příbram vede 0:2. Domácím se nedaří napoprvé otočit Příbram z podání a Jiří Toman zvyšuje vedení hostů (4:7). Dukla při podání Šimona Bryknara začíná Příbram bodově stíhat a po bloku Lukáše Trojanowicze je vyrovnáno (10:10). Čistým esem přebírá Dukla vedoucí pozici, to se na podání vyznamenal Lukas Demar (12:11). Po dobře postaveném dvojbloku se hosté vrací do nepatrného vedení (12:13) a boj o třetí sadu vrcholí. Nyní se nám vedení přelévá z jedné strany na druhou. Gabriel Andrade Franco smečuje do autu a blokem se prezentuje Daniel David Urueña Yufra a hosté žádají time (15:13). Ale i Dukla smečuje do těsného autu a na ukazateli skóre svítí 15:15 a time má nyní Dukla. Po time si připisuje čisté eso Jiří Toman a opět máme nového vedoucího (15:16). Bohužel další smeč ostrou diagonálou do autu dovoluje hostům vedení 16:18. Domácí začínají střídat a hosté připisují další bodový míč (17:20 – Jiří Toman). Další chyba Dukly na útoku už znamená velké riziko ztráty setu (18:22). Hosté velice dobře zpracovávají nepříjemné podání Dukly a často útočí na jednoblok. Výsledkem je prohraný set domácích v poměru 20:25 a Příbram je jediný set od vítězství v prvním čtvrtfinále.

Vstup do další sady má lepší Dukla, když po přímém bodu z podání získává tříbodové vedení (4:1 – eso Lukáš Trojanowicz). I další body po obraně na sítí přibývají pouze domácím (8:1 – 3x blok Daniel David Urueña Yufra, time Příbram). Hosté jako by začínali šetřit své hráče na tiebreak, protože se na palubovce začínají prezentovat hráči z lavičky a náskok Dukly dál roste po chybách hostů na útoku (13:5) a velmi rychle se nám blíží zkrácená rozhodující sada. Jednoblokem Lukas Demar zvyšuje vedení Dukly o deset bodů (21:11), o jedenáct stejný hráč esem (23:12), a když si připíše Lukas další eso, máme tu setbol za stavu 24:12. Ten je hned proveden, protože Jiří Toman vymetl svým úderem pavučiny u zdi liberecké haly.

Úvod páté sady patří diskuznímu kroužku hostů s hlavním rozhodčí, ale zda byly teče nebo ne, těžké posoudit bez jestřábího oka (1:0). Lukáš Trojanowicz esem posílá Duklu do vedení 3:1. Šťastným blokem Příbram srovnává s Duklou krok, když míč dopadá na zadní lajnu (4:4 – blok Ignacio Benítez). A boj o každý míč pokračuje až do výměny stran (7:8). Po smeči Dukly do sítě mají blíže k vítězství hosté, protože již vedou o dva body (8:10 – time Dukla). Další sporný míč máme za stavu 8:11, rozhodčí někomu pískl dotek sítě, po kterém se hra Dukly trochu vytrácí a máme tu další time domácího trenéra Martina Demara (8:12). Daniel Rosenbaum si připisuje čisté eso a hosté jsou pouhé dva míče od vítězství (8:13). Dukla se přesto nevzdává, zkažené podání a blok (Pāvels Jemeļjanovs) přibližuje Duklu na tři body, ale po zkaženém podání má Příbram mečbol za stavu 10:14. Pāvels Jemeļjanovs odvrací první hrozbu ztráty prvního utkání. Ale i Dukla kazí své podání a překvapení je na světě, Příbram poprvé letos Duklu poráží.

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Adriana Micáková

KLADNO VOLEJBAL CZ – AERO ODOLENA VODA

Kladno se v prvním zápase čtvrtfinále uvedlo fantastickým výkonem. Hostům z Odoleny Vody Orli hned na začátku série ukázali, že jsou připraveni se maximálně vydat pro dosažení jejich cíle, kterým je semifinále. Velmi pohledný bojovný zápas se rozhodoval až v samotných koncovkách, ve kterých měli ovšem herní převahu a pevnější nervy spoluhráči kapitána Zajíčka.

Kladno volejbal cz – Aero Odolena Voda 3:0 (25:23, 27:25, 25:22)

stav série 1:0

Rozhodčí: Grabovský Z., Kavala T.

Počet diváků: 492

Domácí: Seppänen, Zajíček, Platačs, Gonçalves, Graham, Neves, libero Fernández. Střídali: Imamura, Villarreal

Hosté: Démar, Svoboda, Osoria Rodriguez, Kern, Šulc, Carabali,libero Ježek. Střídali: Chevalier, Blumbergs, Hladík

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Parádní zápas, jsem pyšný na kluky, jak jsme to zvládli. Tlak, který na nás byl vyvíjený, byl už tak velký, a podle mě jsme si nekákli ani jednou. Od začátku do konce jsme si šli pro vítězství. Samozřejmě se to nerodilo lehce, ale to bývají první zápasy. Takže velká radost, náš výkon byl nadstandardní a doufám, že v tom budeme pokračovat. Děkujeme všem fanouškům, kteří se dnešního zápasu zúčastnili a těšíme se na ně na Odolce nebo ve středu při třetím utkání.“

Arnaud Josserand (trenér Kladno volejbal cz): „Pořádně náročný zápas. Věděli jsme, že Odolena Voda je kvalitní družstvo a bude s námi hrát tak, že nás donutí, abychom se vymáčkli na maximum. To se taky stalo, i podle skóre na konci každého setu je vidět, že hráli skvěle a prali se o výsledek. Je to tým, který dobře podává, blokuje a je efektivní ve všech dalších činnostech, ale na to jsme se připravovali. Počítám, že v neděli to bude ještě daleko složitější utkání.“

Matyáš Démar (kapitán Aero Odolena Voda): „Dnes vyrovnaný zápas, i když skončil 3:0 pro Kladno, tak rozhodovaly tři koncovky. Přišlo mi, že si to Kladno uhrálo samo, ani ne že bychom udělali svoje chyby, Kladno dneska klobouk dolů, uhrálo si všechny bodovky a neudělalo zbytečné chyby. Věřím, že v neděli jim to vrátíme.“

Marcin Kryś (trenér Aero Odolena Voda): „Gratuluji soupeři, první zápas zaslouženě vyhrál. Volejbalově se musel zápas líbit, rozhodovaly ho detaily. Pro nás to neznamená konec, byl to první zápas, teď se bude hrát na Odolce a budeme chtít vyrovnat.“

Začátek zápasu se nesl v duchu nervozity na obou stranách hřiště. Oba týmy spolehlivě ztrátovaly, ale nepouštěly se do zbytečného risku. Diváci mohli naživo sledovat i souboj dvou nejlépe podávajících hráčů extraligy, Platačse a Svobody, a právě dvě esa kladenského univerzála znamenala, že Kladno šlo v zápase poprvé do vedení a po jeho útoku na 13:11 trenér hostů raději svolal své svěřence k oddechovému času. Když Seppänen sestřelil jednoblokem Kerna, byli domácí již tři body před Aerem. I díky nevynuceným chybám Kerna a Svobody na útoku vstoupilo Kladno do koncovky v popředí. Tři esa Kerna v řadě ovšem jeho týmu pomohla vyrovnat na 22:22. Ježkův dvoják při nahrávce ale Kladnu hrál do karet a finský smečař Seppänen se na druhý pokus nemýlil. První set tak nakonec vybojovali domácí volejbalisté.

Druhá sada pokračovala v podobném duchu jako ta úvodní. Oba týmy střídaly excelentní okamžiky s jednoduchými chybami, a tak byly kromě útoků do tří metrů a es k vidění i míče zadarmo do sítě nebo ulívky do autu. Money time nastal za stavu 20:20. Gonçalvesovu chybu na podání napodobil Kern, ten ovšem svůj přešlap vynahradil spoluhráčům úspěšným útokem na 23:23. Platačsova bodovka mířila daleko do autu a Aero disponovalo prvním setbolem. Ten kategoricky odmítl Seppänen, který při podání Nevese jednoblokem zastavil univerzála Kerna a setbol měli pro změnu v rukách Orli. Ten bohužel zaváháním na středu sítě neproměnili a až ten druhý, kdy neskutečným trojblokem zastavili reprezentanta Svobodu, byl tím závěrečným.

Ve třetím setu se rozhořel opravdový boj hodný play-off. Družstva bojovala na maximum a dlouhé výměny ohromovaly diváky. Stálici Seppänena doplňoval Platačs, Zajíček se s Osoriou předháněl na síti a v barvách Aera svůj tým držel velmi výrazně Marek Šulc. Kladno si dokázalo ve střední pasáži vybojovat náskok 16:13, zejména díky agresivní obraně na síti a proměňování bodových situací, ovšem dva míče zadarmo ihned potrestal Osoria a Aero se přiblížilo na rozdíl jednoho bodu. Proti byli ovšem Gonçalves se Seppänenem a díky jejich bodům se Orli opět přiblížili koncovce a stav 21:18 je přiblížil i k závěru zápasu. Po chybě Blumbergse na servise sice první mečbol odvrátil smečí o blok Svoboda, zápas ovšem přešlapem na podání hned vzápětí ukončil hostující kapitán Démar. Hráčem zápasu byl vyhlášen finský smečař a bezpochyby klíčový muž dnešního utkání Niklas Seppänen.

Autor: Michaela Doležalová, foto Luděk Šipla

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – VK ČEZ KARLOVARSKO

Papírové předpoklady slibovaly napínavou sérii a přesně to splnil první zápas do puntíku. Jihostroj vyhrál první sadu, ale na konci třetího setu trestuhodně promarnil koncovku a Karlovarsko vedlo 2:1. Českobudějovičtí pohánění hlasitým publikem vyrovnali a v nervy drásajícím tie-breaku odvrátili mečboly, a nakonec si připsali první vítězství ve čtvrtfinálové sérii.

VK Jihostroj České Budějovice – VK ČEZ Karlovarsko 3:2 (25:19, 21:25, 24:26, 25:16, 19:17)

Rozhodčí: Kovář V., Spáčil L.

Počet diváků: 1058

Domácí: Carísio, Luengas, Okolić, González, Balabanov, Sedláček, libera Kovařík, Michálek. Střídali: van Schie, Emmer, Ondrovič, Leština

Hosté: Ihnát, Carmody, Lamanec, Pastrňák, Kock, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Dosal, Kasan, Marelič

Petr Michálek (libero VK Jihostroj České Budějovice): „Vydřené vítězství. První set jsme zvládli tak, jak jsme potřebovali. Ve druhém setu jsme nechali Vary rozehrát, takže jsme si to zkomplikovali. Nakonec jsme si pro vítězství museli sáhnout na dno, jak jste viděli. Bylo to naprosto vyrovnané.“

Andrzej Kowal (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Gratuluju klukům. Byl to těžký zápas, ostatně jako vždycky s Karlovarskem. Jsme týmy na velmi podobné úrovni. Je klidně možné, že tato série bude na pět zápasů. Máme první vítězství, ale to je jen začátek. Dnes se ještě můžeme radovat, ale od zítřka už se soustředíme jen na nedělní zápas ve Varech.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Drama až do samotného závěru. Vypjaté koncovky, vypjatý zápas už od prvního setu. Přesně podle předpokladů. Já to ale beru jako pozitivní výsledek, protože jsme si dokázali, že Jihostroj můžeme doma porážet. O to nažhavenější půjdeme do našeho domácího zápasu v neděli. Budeme chtít za každou cenu vyhrát a pak vítězství urvat i v Budějovicích.“

Ondřej Hudeček (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „První zápas se vším všudy. Řekl bych, že oběma týmům se ve vítězných setech v určité fázi dařilo na podání. Zápas nakonec rozhodly malé detaily.“

Série play-off mezi dvěma kluby, které měly před sezonou rozhodně vyšší cíle než pouze účast ve čtvrtfinále, začala podle očekávání nervózně. Zpočátku se více dařilo hostům, kterým hrál dobře univerzál Lamanec. Na straně domácích se naopak hledal González, kterého trenér Kowal poměrně rychle vystřídal a dal šanci van Schiemu. Právě jindy velmi klidný trenér Jihočechů se v prvním setu tak rozčílil, že dostal červenou kartu. Jihostroj však ztracený bod nemusel mrzet, protože mírně odskočil za stavu 20:16 a svůj náskok si s rezervou udržel až do konce prvního setu.

Domácí kotel táhl českobudějovickou Sportovní halu k hlasitému fandění a hráči Jihostroje jejich pomoc evidentně velmi svědčila. Jihostroj hrál s velkou energií, ale v polovině druhého setu se začalo dařit Karlovarsku. Hosté vedli už 17:11 a Českobudějovičtí dokonce vystřídali hvězdného nahrávače Carísia za mladíka Emmera. Jihostroj i díky tomu začal stahovat náskok až do stavu 18:19, jenže v závěru už byli dominantní Západočeši, kteří zablokovali útoky domácích a vyrovnali stav setů na 1:1.

Zápas probíhal podle předpokladů. K vidění byly krásné výměny a bojovný volejbal, kdy se obě mužstva střídala ve vedení. Domácí již opět měli na palubovce univerzála Gonzáleze, který se blýskl esem. Jenže jeho forma nebyla stabilní, na rozdíl od hostujícího Lamance. Jihočeši se dostali v závěru setu do slibného vedení 23:20 a byli vítězství na dosah. Jenže hosté se nesložili, povedenými útoky se dostali zpátky do hry a v dramatické koncovce rozhodl o vítězství Karlovarska nepovedený útok Gonzáleze do autu.

Domácí trestuhodně promrhali třetí koncovku a ve větší pohodě tak do čtvrtého setu vstupovalo Karlovarsko. Jihostroj opět vystřídal univerzála a van Schie na hřišti dodal týmu klid. Možná ještě větší přínos pro domácí mělo zkušené libero Michálek, který se dostal ze střídačky do hry po velmi dlouhé době. Svými zákroky v poli a hecováním Jihostroj nasměroval do správné polohy a domácí vedli už 21:14. Za tohoto stavu už myšlenky obou týmů zřejmě pomalu směřovaly do tie-breaku. A tak se také stalo.

Pátý set byl od začátku neskutečně dramatický. Domácí měli nejprve náskok, ale vzápětí ho ztratili. Nahrávač Carísio se příliš na útoku nemohl spoléhat na van Schieho ani Balabanova, a tak hrál přes Luengase nebo středem. Za Karlovarsko byl pro obranu Jihostroje téměř neubránitelný Ihnát. Hosté měli vítězství na dosah, když získali mečbol. Jihostroj jej však odvrátil a v nervy drásající koncovce nakonec urval důležité první vítězství v sérii domácí Jihostroj. Nejlepším hráčem zápasu byl vyhlášen nahrávač domácího mužstva Eduardo Carísio.

Autor: Matěj Mayer, fot Dan Kubát

VK LVI PRAHA – VOLEJBAL BRNO

Úspěšně vstoupili do čtvrtfinále ČEZ volejbalové extraligy mužů pražští Lvi. Obhájci titulu přehráli v Unyp areně za hodinu a půl Brno 3:0. První dva sety byly jednoznačně v režii domácích, třetí však naznačil, že série může být zajímavá. Patronem zápasu byl mistr světa i Evropy ve vodním slalomu Vít Přindiš. Za MVP dekoroval univerzála Lvů Caseyho Schoutena. „Utkání jsem si moc užil. Domácí vyhráli zaslouženě a věřím, že dojdou v play-off hodně daleko. Budu jim i nadále držet palce,“ slíbil kajakář.

VK Lvi Praha – Volejbal Brno 3:0 (25:17, 25:19, 25:23)

Rozhodčí: Dmejchal, Možnár

Počet diváků: 270

Domácí: Madsen, McCarthy, Schouten, Čech, Crer, Janouch, libera Moník, Tláskal. Střídali: Thiel, Kollátor

Hosté: Dixon, Janků, Marocchi, Thiessen, Novák, Bukáček, libero Waclaw. Střídali: Smolák, Vítámvás, Jehlička, Janečka

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „V prvních dvou setech jsme hráli velmi dobře, ve třetím jsme uspěchali nějaké situace a udělali pár chyb, místo toho, abychom nechali soupeře hrát a získali body následnou obranou. Nicméně jsem rád, že jsme po dvanácti dnech volna vyhráli a získali první bod. Teď ale jedeme do Brna, kde to bude daleko těžší.“

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): „Udělali jsme důležitý první krok v play-off. První a druhý set jsme odehráli výborně, ve třetím jsme hůře útočili, Brno se chytilo a vybudovalo si nadějný náskok. Koncovku jsme zvládli díky dvojstřídání a jsem za to moc rád.“

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Dva sety byly jednoznačně pod kontrolou domácích. Především servisem nás ničili. Měli jsme z nich až zbytečný respekt. Třetí set byl lepší, jelikož jsme ho ustáli na příjmu, začali jsme do toho mlátit hlava nehlava a hned to bylo lepší. Už teď se těším na neděli domů.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Lvi byli výrazně lepší na servisu, což způsobilo, že jsme měli problémy na přihrávce. Na soupeři bylo znát, že ještě není rozehraný. Je tudíž škoda, že jsme ze zápasu nevytěžili více. Pevně věřím, že doma předvedeme ještě lepší výkon.“

Jednoznačný průběh měl první set mezi pražskými Lvy a Brnem. Domácí volejbalisté předčili hosty především na servisu a po zásluze se radovali z výhry 25:17.

O druhé sadě se dá napsat to samé. Jen s tím rozdílem, že výsledek byl pro Brno nepatrně příznivější – 25:19.

Třetí set byl nejvyrovnanější. Hosté v něm vedli místy až dvoubodovým rozdílem (2:0, 12:10, 13:11), v koncovce ještě 23:22. Domácím ovšem vyšlo střídání a závěr ustáli – 25:23.

Autor: David Nejedlý, foto Ladislav Adámek