18.10.2021

Televizní dohrávku 4. kola UNIQA mužské extraligy ovládlo domácí Brno

V pondělí bylo zápasem Brna se Zlínem dohráno 4. kolo UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22. Domácí Brno i druhý svůj zápas letošní sezóny proměnilo ve vítězství, zlínská Fatra si na letošní první body do tabulky musí počkat.

Volejbal Brno – VSC Fatra Zlín 3:1 (22:25, 25:19, 25:23, 25:21)

Rozhodčí: Dušan Rychlík, René Činátl

Počet diváků: 385

Domácí: Truong, Zmrhal, Janečka, Drahoňovský, Hrazdira, Klajmon, libera Lžičař, Špelda. Střídali: Crins, Toman M., Fitz

Hosté: Čechmánek, Šulc, Kozak, Varous, Čeketa, Toman L., libera Vodička, Viceník. Střídali: Lamri, Adamec, Gálík

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): Zlín dnes zahrál velice dobré utkání, slušně ustáli přihrávky a my jsme pak měli problém ubránit jejich útočící hráče. Naštěstí jsme i díky týmovému utkání dovedli utkání do vítězného konce. Jsem rád, že jsme diváky, kteří nás dnes opět hnali dopředu, odměnili vítězstvím.“

Ondřej Marek(trenér Volejbal Brno): „Pomalu se sehráváme a sedá si to, jsem rád, že se vrátil do hry Pepa Truong, líbila se mi i kombinace ze zóny šest s Márou Zmrhalem. Musíme ještě stabilizovat servis a přihrávku, těší mě ale výhra, obzvláště před domácím publikem, které bylo skvělé.“

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): „Byl to myslím zajímavý zápas pro televizní diváky – bojovalo se, bylo to velmi vyrovnané. Oba jsme celkem mladé týmy, domácím hodně pomohla dvojice Zmrhal a Hrazdira, Brno pak bylo celkově důslednější než my.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Z naší strany bylo dost nevynucených, musíme zlepšit přihrávku, když se dostaneme pod tlak, není to ono. Škoda druhého setu, kde jsme to prohráli ve střední části setu. Máme mladý tým, Čeketa dnes odehrál dobré utkání, musí se k němu ale ještě někdo přidat.“

Úvod utkání patřil domácím – až na dvě zkažená utkání byli brněnští volejbalisté bezchybní a vedli 11:7. Následně ale začali svěřenci Ondřeje Marka více chybovat a Zlín se dostal do hry. Po bloku hostujícího Čechmánka na 15:16 přišel první domácí oddechový čas. Na útoku se dostal do formy exbrněnský Lukáš Čeketa, který nakonec dovedl svůj tým k vítězství 22:25.

Do druhého setu udělal domácí trenér hned dvě změny – na blok přišla nová brazilská posila Crins, na účko pak Kočvara. Ze začátku setu byl průběh velmi vyrovnaný, první trhák zaznamenali domácí po třech úspěšných útocích kapitána Michala Hrazdiry. V závěru sady pomohl na podání také Hiago Crins a Brno srovnalo na 1:1.

Až za stavu 12:12 ve třetí sadě se dostal jeden z týmů do většího vedení. Rozhodující byl pro domácí opět kapitán Hrazdira – dva jeho bloky posunuly domácí do vedení 21:20 a stáhli tak tříbodové vedení Zlína, které měl po bloku Adama Kozaka. Drama až do koncovky opět rozhodl Michal Hrazdira svým útokem – 25:23.

Zápas jako na houpačce, kterému fandila v příjemné atmosféře Kounička, byl vizitkou i čtvrtého setu. Bylo to 7:4 pro zlínskou Fatru po útoku Tomana, kdy následoval první oddechový čas domácích. Duo zkušených smečařů Zmrhal – Hrazdira táhlo domácí až do vítězného konce, definitivní tečku hostům přidal skvělým jednoblokem exzlínský Luan Duc Truong. Domácí zvítězili 3:1 na sety, MVP zápasu byl vyhlášen Marek Zmrhal (23 bodů, 61 % na útoku, 2 esa a 1 blok).

Autor: Matouš Müller