10.2.2024

V UNYP Aréně a NIBE Aréně se diváci dočkali pětisetových zápasů

V dvaadvacátém kole ČEZ volejbalové extraligy mužů 2023/24 se nic „zvláštního nestalo“, tak by se daly charakterizovat výsledky všech sobotních pěti zápasů. Všechny lépe postavené týmy v průběžné tabulce si se svými soupeři poradily, i když v Praze a v Benátkách o tomto faktu musel rozhodnout až pátý set. Naopak Liberec, Příbram i Karlovarsko si z 22. kola ČEZ volejbalové extraligy připisují plný bodový zisk.

VK LVI PRAHA – KLADNO VOLEJBAL CZ

Větší magnet 22. kolo ČEZ volejbalové extraligy mužů nemohlo nabídnout. Na palubovku úřadujících šampionů a vedoucího týmu tabulky přijelo druhé Kladno. Utkání nabídlo skvělou atmosféru, pořádné drama a trochu více odhodlání a sportovního štěstí na straně Lvů – 3:2. MVP zápasu byl vyhlášený blokař domácích Pablo Crer. Cenu mu předal patron střetnutí, olympionik Pavel Kelemen. „Moc jsem si to užil. Volejbal na živo je vážně skvělá zábava. Překvapilo mě, jak jsou kluci vysocí. Měřím 185 centimetrů a připadal jsem si mezi nimi jako prcek,“ smál se cyklista.

VK Lvi Praha – Kladno volejbal cz 3:2 (23:25, 25:16, 25:13, 21:25,15:9)

Rozhodčí: Krtička, Rychlík

Počet diváků: 620

Domácí: McCarthy, Kollátor, Estrada, Crer, Janouch, Čech, libera Moník, Tláskal. Střídali: Vodička, Schouten, Thiel, Krča

Hosté: Seppänen, Kyjanica, Platačs, Gonçalves, Graham, Neves, libero Fernández. Střídali: Villarreal, Imamura

Jan Krča (smečař VK Lvi Praha): „Sety, které jsme vyhráli, byly super, jelikož jsme v nich zvítězili jednoznačně. První sada byla z naší strany nervóznější, nic extra. Ve čtvrté jsme podali špatný výkon, ale na konci jsme se zvedli a tiebreak už zvládli.“

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): „Věděli jsme, že to bude těžké. Cítili jsme únavu a respektovali kvalitu soupeře. Hráli jsme se všemi hráči a předvedli dobrý výkon.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Zápas byl takový nahoru a dolů. Po prvním setu přišlo vystřízlivění, asi jsme si mysleli, že to půjde jednoduše. Lvi se uklidnili, zabrali a nám odešlo téměř všechno. Je dobré, že jsme se vzchopili. Každý bod z Prahy se počítá a jsme za něj asi rádi.“

Arnaud Josserand (trenér Kladno volejbal cz): „Jsme rádi, že jsme mohli poměřit síly s nejlepším týmem extraligy. Začali jsme velmi dobře a poté jsme začali dělat chyby. Asi jsme moc chtěli. Vytvářeli jsme si na sebe příliš velký tlak. Věříme, že brzy přijde den a Lvy porazíme.“

Do zápasu o absolutní čelo tabulky vlétlo odvážněji hostující Kladno. Na domácích bylo nejspíše ještě patrné zklamání ze středečního vyřazení z Ligy mistrů. A únava. Orli hráli koncentrovaně, vypracovali si místy až šestibodové vedení (7:13), které přes drtivý finiš Lvů udrželi – 23:25.

Následující dvě sady byly plně v režii Pražanů – 25:16 a 25:13.

Středočeši to však nezabalili, začali lépe servírovat, domácí kupili chybu za chybou a vše tak dospělo do tiebreaku – 21:25.

V něm byli od začátku lepší Lvi. Bodík navíc si zasloužili – 15:9.

Autor: David Nejedlý

VSC FATRA ZLÍN – VK ČEZ KARLOVARSKO

V dnešním utkání 22. kola ČEZ extraligy mužů zakončili hráči domácí Fatry sérii tří utkání po sobě v domácím prostředí. Po Jihostroji České Budějovice a Kladnu volejbal cz, se kterými nezískali ani jeden bod, hostili další špičkový tým ČEZ Karlovarsko. I když byli hosté jasným favoritem utkání, pokoušeli se domácí hráči Fatry o překvapení. Nebyli od toho daleko, byli soupeři víc jak důstojným soupeřem, ale body to bohužel opět nepřineslo.

VSC Fatra Zlín – VK ČEZ Karlovarsko 1:3 (16:25, 25:23, 23:25, 22:25)

Rozhodčí: Tomáš Kavala, Vlastimil Kovář

Počet diváků: 321

Domácí: Kozak, Čechmánek, Římal, Toman, Pražák, Truong, libero Viceník. Střídali: Žák, Gálík

Hosté: Bakiri, Baláž, Rodriguez Dosal, Pastrňák, Kock, Keemink, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Carmody,Kasan, Lamanec, Marelič

Duc Luan Truong (kapitán VSC Fatra Zlín): „Opět nám nevyšel vstup do utkání, pak jsme se zvedli, myslím si, že jsme byli Karlovarsku důstojným soupeřem, škoda že jsme to doma neurvali.“

Zdeněk Sklenář (trenér VSC Fatra Zlín):Další vypjatý zápas. Po nevydařeném začátku jsme hráli výborné tři sety, bohužel soupeř si utkání pohlídal výborným útokem.“

Daniel Pfeffer (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Jsme rádi za tři body ze Zlína. Domácí hráli od druhého setu výborný sport, kdyby tak hrávali, tak určitě jsou v tabulce jinde. My jsme spokojeni, že si odvážíme výhru.“

Ondřej Hudeček (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Naše vítězství se tady nerodilo vůbec lehce, od druhého setu jsme polevili v razanci na servisu, určitě se to projevilo na naší hře. Jsme rádi za vítězství a čeká nás další utkání v Liberci.“

Utkání začalo oboustranně opatrně, až do stavu 5:4 oba týmy spolehlivě ztrátovaly. Za tohoto stavu se na straně hostů postavil na podání Pastrňák a i přes jeden oddech domácích (5:9) odcházel z podání za stavu 5:10. V této fázi utkání se domácí nemohli prosadit v útoku proti výborné obraně na síti hostujících hráčů. Tento náskok byl pro další průběh rozhodující. Do koncovky šli hráči Karlovarska s luxusním náskokem 13:20. Z devíti setbolů proměnili hned druhý útokem Lamance.

Druhý set byl podstatně vyrovnanější, ani jeden tým si nevypracoval rozhodující náskok až do stavu 14:14. Pak si domácí opět vybrali slabší chvilku a umožnili hostům odskočit na 14:17. To se nelíbilo trenéru Sklenářovi a ten sáhl po prvním oddechovém čase. Hráči Fatry se uklidnili a stav byl opět vyrovnán 20:20. Po esu Pastrňáka (20:22) si domácí lavička vzala druhý oddech. V dramatickém závěru se domácí ujali vedení 24:23 a trenér Hudeček musel sáhnout po druhém oddechovém čase. Ihned potom Pražák esem z podání ukončil set 25:23.

Třetí set byl nejvyrovnanější. Hrál se oboustranně velmi pohledný volejbal, který se divákům musel líbit. Oba týmy se vyvarovaly nevynucených chyb, takže stav byl neustále na vážkách. V dramatické koncovce se nejvíce zapotili oba trenéři, jeden oddechový čas stíhal druhý. Šťastnější byli tentokrát hráči Karlovarska, drama ukončil domácí Římal útokem do zámezí.

Začátek čtvrtého setu byl poznamenán nevydařenou koncovkou domácích hráčů a hosté se bleskově ujali vedení 0:4. Trenér Sklenář oddechovým časem tým uklidnil a ten postupně snižoval náskok a za stavu 14:14 se začínalo od nuly. Opět velmi dramatickou koncovku pro sebe i tentokrát urval zkušenější tým Karlovarska. Utkání zakončil Rodriguez Dosal tvrdým útokem ze zóny I.

Autor: Ivan Dostál, foto Jiří Balát

VK DUKLA LIBEREC – VOLEJBAL BRNO

Brno v posledním kole prohrálo doma s posledním SKV Ústí nad Labem, proto byla domácí Dukla favoritem dnešního duelu. Dukla nyní hrála dvakrát na palubovkách soupeřů a získala plný počet bodů. I dnes chtěli svěřenci Martina Demara potvrdit stoupající výkonnost a získat tři body. První set se sice Dukle vůbec nepovedl, ale od druhého setu už to byla Dukla, jak jí domácí znají a zaslouženě vyhrála 3:1.

VK Dukla Liberec – Volejbal Brno 3:1 (20:25, 25:23, 25:21, 25:22)

Rozhodčí: Matěj Dmejchal, Roman Marschner, čároví rozhodčí Jiří Čermák, Irena Beerová

Počet diváků: 317

Domácí: Lukas Demar, Lukáš Trojanowicz, German Johansen, Nivaldo Nadhir Dias Gomez, Daniel David Urueña Yufra, Šimon Bryknar, libero Jan Pavlíček. Střídal: Radek Suda

Hosté: David Janků Jakub Janečka, Daniel Thiessen, Jaromír Novák, Tomáš Bukáček, Reece Philip Dixon, libero Martin Kop. Střídali: Grant Marocchi, Martin Červinka

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Mě přišlo, že zápas začal pro nás až v 18:30, protože ten první set jsme tak trošku nezvládli, ale na druhou stranu Brno v tom prvním setu hrálo dobře. Od druhého setu jsme už byli jasně lepší a máme zaslouženě tři body.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): „První set Brno hrálo velice dobře, bez chyby a zaskočilo nás skvělým výkonem, ale my postupně ve druhém, třetím a čtvrtém setu jsme se lepšili, kdy jsme výborně ztrátovali a dobře jsme podávali, a uvědomili jsme si, že k tomu nemůžeme přistoupit, tak jako jsme k tomu přistoupili v prvním setu. Takže blahopřeju klukům. Máme tři body a teď už to máme ve svých rukách – tři důležité zápasy, tři těžcí soupeři. Těšíme se na to a doufám, že to zvládneme.“

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Náš vstup do zápasu asi jako nikdy v sezoně. Nalétli jsme na ně od servisu, ale pak už jsme v těch dalších třech setech trošku ubrali. Myslím, že úplně zbytečně a karta se obrátila. Liberec začal „mlátit“ do servisu a myslím, že to dnes rozhodlo a Liberec vyhrál za tři body.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): Mě dneska potěšil hlavně náš výkon, protože my jsme dneska hráli možná jeden z nejlepších volejbalů za tuhle sezonu. Jsem rád, že si to sedá a škoda, myslím si, že dneska za tento výkon bychom si bod zasloužili, ale budeme pracovat dál a vrátíme se silnější.“

Hosté nastoupili do prvního setu velice odvážně a rychle si vypracovali dostatečný bodový náskok (1:5), což donutilo domácího trenéra Martina Demara k prvnímu oddechovému času. Ač se domácí snažili sebevíc, bodový stav se jim nedařilo srovnat a tak za stavu 9:16 přišel na řadu i druhý oddechový čas. Za stavu 11:19 se na palubovku dostal liberecký Radek Suda. Liberec začal stahovat hrozivý náskok a tak si za stavu 15:20 oddechový čas vybírá i trenér Brna Ondřej Marek. Brno slabší chvilku ustálo a dokráčelo k vítězství v prvním setu – 20:25.

Do druhého setu vstoupili lépe domácí hráči. Ke srovnání bodového stavu došlo za stavu 7:7 a začala přetahovaná o každý bod. Když se bodový stav dostal na 14:11, oddechový čas si vybírá brněnský trenér. Za stavu 18:16 si naopak oddechový čas vybírá domácí trenér. Nepodařený útok na straně Brna, stav 23:19 a na řadu přišel i druhý brněnský oddechový čas. Hostům začalo vše vycházet a tak za kritického stavu 24:23 si oddechový čas vybral naopak trenér domácí Dukly. Liberečtí zabojovali, zvítězili v tomto setu 25:23 a srovnali stav zápasu na 1:1.

Třetí set začal velice vyrovnaně. Ani jeden z týmů nechtěl připustit větší bodový náskok. Eso domácího Lukase Demara a stav 9:5 znamenal první oddechový čas na straně Brna. Za stavu 11:6 nastoupil na palubovku brněnský Martin Červinka. Hostům se nadále nedařilo srovnat krok s domácím družstvem a tak za stavu 17:12 přišel na řadu i druhý oddechový čas. Po dvou odehraných bodech a stavu 17:14 přichází na řadu i oddechový čas domácích. Liberečtí hráči se zkoncentrovali a koncovku třetího setu dotáhli do vítězného konce – 25:21.

Začátek setu začal lépe pro domácí a za stavu 6:2 přišel na řadu oddechový čas brněnského týmu. Ani Grant Marocchi nepomohl Brnu přiblížit se bodově k domácímu Liberci. Po úspěšném bloku libereckého Trojanowicze a stavu 17:11 přišel další oddechový čas hostů. Brněnští zabojovali a stáhli náskok na rozdíl tří bodů – 19:16, což byl impuls pro domácího trenéra k vybrání oddechového času. V napínavé koncovce si výhru uhájili domácí – 25:22 a zvítězili i v celém zápasu 3:1.

Autor: Olga Roháčová, foto Adriana Micáková

VK OSTRAVA – VK TROX PŘÍBRAM

Příbram kompaktním výkonem vrátila Ostravě porážku z domácí palubovky z první poloviny základní části. Domácí se nadechovali k lepšímu výkonu jenom zdramatizováním koncovky prvního setu, jinak na velmi dobře hrajícího soupeře nestačili v žádné činnosti, ale zejména na útoku. Hosty táhl za rychlými třemi body skvěle hrající univerzál Jiří Toman, který byl jednoznačně mužem zápasu.

VK Ostrava – VK Trox Příbram 0:3 (23:25, 20:25, 20:25)

Rozhodčí: Zdeněk Grabovský, Martin Možnár

Počet diváků: 225

Domácí: Tsmokalo, Dvořák, Michalovič, Jarosinski, Olsen, Pawlun, libera Motyčka, Vancl. Střídali: Resl, Pelikán, Srovnal, Mazoch

Hosté: D. Rosenbaum, Franco, Šábrt, Toman, Lyzanets, Benitez, libero Verasio. Střídali: F. Ureš, Tóth

Jakub Dvořák (kapitán VK Ostrava): „Prohráli jsme ostudným výkonem. Měli bychom se omluvit divákům, možná i vrátit vstupné.“

Tomáš Zedník (asistent trenéra VK Ostrava): „Byli jsme namotivováni, abychom s Příbramí vyhráli. Mysleli jsme si, že bychom na vítězství mohli dosáhnout, ale od začátku jsme se vůbec nedostali do hry. Vždy jsme dotahovali, a když jsme se soupeři přiblížili, tak jsme snažení nedotáhli do konce. Výsledek 0:3 je pro nás dost nepříjemný a mrzí nás.“

Daniel Rosenbaum (kapitán VK Trox Příbram): „Dnes jsme odehráli pěkný zápas. Snažili jsme se ho odehrát s minimem chyb, což se nám dařilo. Bojovali jsme, což byl hlavní klíč k vítězství. Jsme nadšeni ze zisku tří bodů.“

Lubomír Vašina (trenér VK Trox Příbram): „Měli jsme z utkání v Ostravě obavy, protože soupeř podal v posledních kolech dobrý výkon. K bojovným výkonům Ostravy přibyl Peter Michalovič, který tomu dodává zkušenost. Jsem rád, že to dnes takhle dopadlo. Jsou to pro nás extrémně důležité body.“

Jako první do vedení o dva body jde domácí Ostrava po nevynucené chybě Lyzanetse. Příbram otáčí esem Šábrta (3:4). Toman si dohraje své kvalitní podání a vzápětí přidává eso (4:7). Po blocích Beniteze a Šábrta zvyšují hosté na 7:12. Kocouři hrají výborně a po dohrávce Gabriela mají k dobru již náskok šesti bodů (7:13). Při podání Rosenbauma se skóre zastaví na ukazateli 8:14. Hostům se daří vše. Lyzanets zablokuje Michaloviče (9:16). Při obraně na síti hosté excelují (10:18). Lepší volejbalové časy Ostravy připomene dvěma esy Jarosinski (13:18). Toman úřaduje na podání (13:20). I domácí se připomenou bodovým blokem kapitána Dvořáka (16:21). Jarosinski snižuje dobrou obranou na síti na 20:23. Při podání Dvořáka Ostrava mohutně stahuje (22:23). Příbram dostane ze šlamastyky důrazným útokem Toman (22:24). Hosté na třetí pokus po skvělé obraně Michaloviče v poli ukončují první set bodovým útokem Lyzanetse (23:25).

V úvodu druhého setu vede Ostrava po bodovém bloku Dvořáka 3:1. Po dobrém podání Šábrta srovnává Benitez na 4:4. Druhý set je nesmírně vyrovnaný. Toman kuriózně pro něho pravou rukou srovnává na 12:12. Hostující univerzál hraje vynikající zápas a esem posílá Kocoury do vedení 12:14. Srovnal ihned reaguje bodovým blokem (14:14). Po úspěšných dohrávkách Gabriela a Tomana vede Příbram 14:17. Domácí nechtějí prohrát druhý set a Dvořák nádherným blokem snižuje na 17:18. Po bloku Lyzanetse jde Příbram do koncovky druhého setu za vedení 18:21. Jarosinski snižuje dělovým podáním na 20:21. Šábrt přibližuje hosty esem k vítězství i v druhém setu (20:23). Benitez ukončuje druhý set úspěšnou dohrávkou (20:25).

Po nepřesném útoku Jarosinskeho vede Příbram v úvodu třetí sady 3:5. Benitez zvyšuje nekompromisně na 4:7. Po výborné obraně Šábrta na síti vedou hosté již 5:10. Neubránitelný Toman zvyšuje úderem o domácí bloky na 9:15. Jarosinski nastřelil z podání Tomana (13:17). Když Ostrava ubrání hostující útoky v poli, tak z dohrávek netrefuje palubovku (13:18). Po nevynucené chybě Tsmokala  a esu Gabriela směřuje zápas k vítězství Kocourů (14:21). Lyzanets dokumentuje dohrávkou pohodu hostů (15:23), jenže ti začínají nepochopitelně chybovat při podání Tsmokala (19:23). Mají však dostatečný náskok a zápas končí po úspěšném útoku nejlepšího hráče Tomana (20:25).

Autor: Martin Němec, foto Jaroslav Obsadný

VK BENÁTKY NAD JIZEROU – BLACK VOLLEY BESKYDY

V posledním domácím kole Benátky mile překvapily své fanoušky, když zvítězily bez ztráty setu nad Jihostrojem z Českých Budějovic, který byl favoritem utkání. Dnes byly role obrácené, mírným favoritem byly Benátky. Soupeř Black Volley Beskydy, který ve čtvrtek v dohrávce 19. kola hladce podlehl bez zisku setu Jihostroji, sice doma Benátky přehrál 3:0 za pouhých 76 minut, ale Benátky poslední dobou hrají velmi kvalitní volejbal a v utkání měly mít více ze hry. Pikantností dnešního utkání byl souboj otce a syna. Jakub Koloušek asistuje domácímu trenérovi Alešovi Dittrichovi a jeho syn Matěj Koloušek od roku 2022 reprezentuje Beskydy. Bohužel Benátky nedokázaly udržet výborný výkon z prvních tří setů a z dnešního zápasu získaly pouhý bod za prohru 2:3.

VK Benátky nad Jizerou – Black Volley Beskydy 2:3 (25:23, 23:25, 25:22, 17:25, 11:15)

Rozhodčí: Emil Velinov, René Činátl, lajnoví rozhodčí Petr Farář, Václav Červený, delegát Zdeněk Bydžovský

Počet diváků: 415

Domácí: Tomas Sörra, Patrik Pokopec, Vojtěch Patočka, Filip Křesťan, Daniel Šulista, Jiří Král, libero Michal Kotek. Střídal: Matěj Koranda

Hosté: Tomáš Mišek, Matěj Koloušek, Allan Goncalves Guimaraes, Marek Perry, Jiří Benda, Antonín Klimeš, libera Jakub Krejčíček, Bohdan Ptáček. Střídali: Martin Hilšer, Jakub Sztolarik, Marek Mečiar

Filip Křesťan (kapitán VK Benátky nad Jizerou): Přijde mi, že takto se o body nehraje. Víme, že to je jeden z důležitých zápasů sezóny. Další důležitý zápas nás čeká příští týden. Osobně nevidím na některých hráčích, že by tomu dali maximum. Ať si šáhne každý do svědomí, zda pro to dělá maximum, ale někteří hráči mají svoji kvalitu a vůbec ji nepředvádí. Pokud člověk neumí hrát pod tlakem, a když mu něco navíc řeknu a neustojí to, tak nemá proč hrát extraligu. Tyto zápasy jsou o tlaku, jako tento, z toho důvodu, protože potřebujeme body. Co k tomu mám říci, že jsem rád za bod, jsme rádi za bod, protože jsme hráli hrozně, ale neměli bychom si to dovolit. Nemůžeme pustit soupeře, abychom si ho rozehráli. Nyní se musíme soustředit na příští týden.“

Aleš Dittrich (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Myslím si, že jsme se dostali opět doma do defenzívy. Náš servis přestal být kvalitní. Soupeř nás začal převyšovat a my jsme se dostali pod tlak. Jediný, kdo byl schopný s tím něco dělat, byl Filip Křesťan, ale to bohužel nestačilo.“

Marek Perry (kapitán Black Volley Beskydy): „Začátek utkání byl nervózní z obou stran – dost chyb, v koncovce si to nakonec Benátky „urvaly“. Myslím si, že jsme v dalším setu najeli na to, co jsme hráli v koncovce prvního setu a díky bohu, že nám to v té koncovce vyšlo. Ve třetím setu nám Benátky ujely po pár chybách. Čtvrtý set byl celý v naší režii a tiebreak bych řekl, že také. Jsem rád za dva body.“

Michal Provazník (trenér Black Volley Beskydy): „My jsme čekali těžký zápas a byl to těžký zápas, protože domácí hrají velice dobře, porazili České Budějovice, protože doma umí hrát výborně. V prvních třech setech jsme měli problém s podáním od Filipa Křesťana. Naštěstí jsme to ustáli a ve čtvrtém setu si myslím, že jsme utkání zlomili na naši stranu a potom už jsme ho dohráli. Přeji domácím, aby se jim dařilo a dostali se do předkola play off.“

Vstup do utkání dnes měly Benátky neuvěřitelně zdařilý. Dva bodové bloky Vojtěcha Patočky a nevynucená chyba kapitána Beskyd Marka Perry na útoku posílá domácí volejbalisty do vedení 4:1. Další blok domácího kapitána Filipa Křesťana a Benátky již vedou o čtyři body (6:2). Přesto je za stavu 8:8 vyrovnáno zásluhou dělového podání Jiřího Bendy. Benátky se vrací do tříbodového vedení po smeči středem (Jiří Král), kde rozhodčí zaznamenali nepatrnou teč, ale velmi tvrdé podání Jiřího Bendy opět snižuje vedení Benátek (18:17 – eso). V dramatické koncovce dokázaly Benátky udržet jedno až dvoubodové vedení a nejtěsnějším rozdílem získávají vedení 1:0 na sety.

Druhý set začínají lépe Beskydy, při podání Allana Goncalves Guimaraese dokonce odskakují na 4:7, ale domácí se nevzdávají a při podání Filipa Křesťana přebírají vedoucí roli (10:8). Beskydy se začínají zlepšovat v obraně na síti a vrací se do vedení (12:13 – blok Marek Perry a Matěj Koloušek). Rozhodující nástup pro zisk druhé sady si připisuje Matěj Koloušek, přímým bodem z podání posílá Beskydy do vedení 13:16. Benátky dokázaly vyrovnat (21:21), ale hosté si nepatrné vedení udrželi až do konce setu a srovnali na 1:1.

Po změně stran byl poměr bodů velmi vyrovnaný až do další vydařené obrany na síti Beskyd (8:11 – blok Matěj Koloušek). Ve třetím setu se začalo Benátkám dařit na podání a na dvou postech získávají dvoubodové vedení 16:14 (2x eso Filip Křesťana a 1x Daniel Šulista). Další eso si připisuje Tomas Sörra a domácí jsou v samotné koncovce velmi blízko zisku setu (20:17). Po bojovném výkonu dokázaly Benátky získat třetí set a ujímají se vedení 2:1 na sety.

Čtvrtá sada patřila hostů, ti využili několika chyb domácích hráčů, hlavně servis už neměly Benátky tak úspěšný jako v předchozích setech. Šest zkažených servisů na jeden set je opravdu dost. Výsledkem byla hladká výhra Beskyd a utkání se nám dostává do zkrácené hry.

Do tiebreaku vstupují svěřenci Aleše Dittricha velice rozpačitě a Beskydy velmi rychle získávají vedení 3:7. Ještě před výměnou stran se nedaří kapitánovi Beskyd dvakrát zakončit do hřiště a domácí z ničeho nic ztrácí pouhý bod (6:7). Trenér hostí Michal Provazník rychle žádá oddechový čas, po kterém se hra Benátek úplně zhroutila. Benátky dvakrát kazí své podání a zaznamenávají dvě chyby na smeči a konec utkání na sebe nenechává dlouho čekat (8:12). Beskydy hned druhý mečbol proměňují (Jiří Benda z hlavního kůlu) a z Benátek si odváží dva body za vítězství 2:3 z pohledu domácích. Na konci došlo na vyhlášení nejlepších hráčů, za hosty cenu převzal Matěj koloušek a za domácí kapitán Filip Křesťan.

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Martina Suváková