10.3.2021

Vítěz Českého poháru nad propastí vyřazení ve čtvrtfinále UNIQA extraligy

Třetí zápasy čtvrtfinále UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21 mohly rozhodnout a také nakonec rozhodly o prvních třech semifinalistech. Jihostroj České Budějovice si opět s velkým přehledem poradil s již trochu odevzdanými hráči Odoleny Vody. Kladno „zlobilo“ favorizované Karlovarsko ve všech zápasech a ani ten třetí nebyl výjimkou. Kladenští opět doplatili na úzký kádr a letos se do semifinále nepodívají. Drama se čekalo v sérii mezi pražskými Lvy a Ústím nad Labem. První dva zápasy se Ústí porazilo „samo“ a byli jsme zvědaví, jak se z pondělního  kolapsu vzpamatuje. Nevzpamatovalo, a i pro ně letošní ročník UNIQA extraligy končí. Nejdelší série bude mezi Duklou Liberec a Ostravou. Ostrava doma zvítězila až v pátém setu, srovnala sérii na 1:1 a do Liberce přijela žíznivá“ po vítězství. Naopak domácí Dukla jako by se vzpamatovávala ze zranění svého prvního nahrávače a její výraz oproti zápasům v Českém poháru byl mdlý. Ostrava zvítězila překvapivě lehce 3:0 a Liberec je nad propastí a určitě by to bylo nesplnění letošního cíle.

VK DUKLA LIBEREC – VK OSTRAVA

Dnešní večer pod Ještědem pokračuje čtvrtfinálová série za nerozhodného stavu 1:1 na zápasy. Hráči VK Dukla Liberec i VK Ostrava v letošním ročníku vždy dokázali udržet domácí neporazitelnost a již nyní je jasné, že po tomto duelu se bude ještě hrát v Ostravě.  Přitom VK Dukla Liberec měla druhé čtvrtfinále v Ostravě velmi dobře rozehrané, ale v dramatickém tiebreaku podlehla. Vůbec tiebreaky jsou letos 100% slabinou Dukly, když ve čtyřech pátých setech vždy prohrála (+ v Poháru CEV s Aich/Dob). Bohužel Dukla dnes neudržela domácí neporazitelnost s Ostravou a k dalšímu utkání play off odjíždí za velmi nepříznivého stavu 1:2 na utkání.

VK Dukla Liberec – VK Ostrava 0:3 (21:25, 18:25, 23:25)

stav série 1:2

Rozhodčí: Vlastimil Kovář, Lukáš Spáčil, Jiří Čermák, Jitka Skřivánková, delegát utkání Břetislav Popadinec

Domácí: Šulista Petr, Krajčovič Šimon, Štokr Jan, Kriško Tomáš, Leikep Libor, Srb Jiří, libera Kopáček Václav, Pavlíček Jan. Střídali: Shafranovich Alexander, Kriško Michal, Veselý Jakub, Bryknar Šimon

Hosté: Kotas Václav, Dvořák Jakub, Ihnát Jakub, Sedláček Oliver, Jambor Tomáš, Janků David, libera Sobczak Damian, Dominik Jelen. Střídali: Vancl Matouš, Závodský Radim, Mazoch Lubomír

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): Je to smutné, ale jsme to my, kteří bychom měli držet pevně otěže těchto zápasů. Prostě play off by měl být pro nás vrchol soutěže. Ostrava nám zatím ukazuje, jak se to má hrát, s jakým nasazením a jak se má hrát odvážně. Prostě perou do servisu a my jenom koukáme. Musíme se v Ostravě nějak odblokovat a začít pořádně hrát.“

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): „Dnes byli hosté ve všech herních činnostech lepší, proto si zasloužili vyhrát. My se nyní musíme oklepat a jet bojovat do Ostravy.“

David Janků (kapitán VK Ostrava): „My jsme dnes podali solidní kolektivní výkon. Myslím si, že do zápasu jsme vlétli, tak jak se v play off má. Od začátku jsme si šli za naším cílem, který jsme si dali hned od prvního balónu až do posledního. Ani v tom třetím setu, když se domácím rozjel Tomáš Kriško na servisu, jsme nezpanikařili a stále jsme věřili. Za mě krásná hra, musím pochválit kluky.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Pro nás to byl dnes parádní zápas. Vyhráli jsme 3:0 nad soupeřem, takže skvělé. Určitě jsme si pomohli servisem, plachtou i skokem. Myslím si, že jsme zase měli dobrou obranu. Čapali jsme těžké míče v poli. A potom bylo hrozně důležité i to, že jsme ty čaplé balóny a těžké přihrávky jejich dobrých servisů úspěšně skládali z kůlu. Dnes nás na tyto těžké míče podrželi krajní smečaři. Opravdu se nám dařilo v těch těžkých situacích získávat body, a to pro nás bylo velice důležité, že jsme se vždy dostávali z té svízelné situace. Dnes jsme udělali druhý krok a jdeme dál.“

Hned první míče dnešního utkání nám ukázaly, že domácí budou o druhé vítězství velmi bojovat. Signál středem (Šimon Krajčovič) a nádherný dvojblok (Jan Štokr) posílá Duklu do vedení 2:0. Po tvrdém podání Jakuba Ihnáta hosté rychle vyrovnávají krok s domácími a začínají mít více ze hry (3:3). Po tvrdé smeči Davida Janků jsou již ve vedení (4:5). Další plusový bod pro Ostravu patří opět kapitánu Davidovi Janků, který tvrdě ukončuje velmi dlouhou rozehru (5:7). Po dalším zvýšení stavu hostů díky tvrdému podání ostravského kapitána si domácí trenér Michal Nekola žádá oddechový čas (6:9). Po time se jednoblokem vyznamenává Jakub Dvořák a následně Oliver Sedláček a hosté již vedou o sedm bodů (7:14, time Dukly). Ani po time se obraz hry nemění, hostům vychází, na co sáhnou a velmi se jim daří na bloku ((7:15). Až ke snížení nepříznivému stavu zavelel domácí kapitán Jan Štokr. Dvě přesné a tvrdé smeče a přímý bod z podání nenechává v klidu ostravského trenéra Honzu Václavíka, který rychle zastavuje hru oddechovým časem (11:16). Po time je tu další dělo na podání Honzy Štokra a míč v hledišti od přijímajícího hráče Ostravy Davida Janků (12:16). Po dalekonosné smeči Davida Janků se rozdíl snižuje na tři body před blížící se koncovkou (15:18). Při podání Jiřího Srba se středem prosazuje Šimon Krajčovič a Dukla je pouhé dva body za Ostravou (18:20). Ale to je ze strany domácího celku vše. Smeč do autu a ulívka do bloku posílá hosty do vedení 18:23. První setbol pro Ostravu zajišťuje přesnou smečí po lajně Jakub Ihnát (19:24). Hned dva setboly Ostravy odvrací Tomáš Kriško z hlavního kůlu. Až zkažené podání Dukly nám ukončuje první sadu a hosté se ujímají vedení 0:1 na sety.

Druhý set začíná šťastněji pro hosty, když Jakub Dvořák esem posílá hosty do vedení 2:4 (prasátko). Šimon Krajčovič blokem rychle vyrovnává (4:4), ale po bloku Olivera Sedláčka se hosté vrací do dvoubodového vedení (4:6). A když další útok středem Dukly končí v autu, máme tu první oddech druhé sady (5:8 – time Dukla). Přísně odpískané nečisté hraní domácímu nahrávači a zalívka hostů zvyšuje již na rozdíl pěti bodů (5:10). Za tohoto stavu přichází na palubovku nahrávač Šimon Bryknar. Ani to hosty nezastavuje a za stavu 5:11 Dukla vybírá druhý time. Po time i hosté hrají při nahrávce velmi nečistě, ale píšťalka hlavního rozhodčího mlčí. Kapitán Dukly diskutuje s rozhodčím, ale ten si stojí za svým rozhodnutím. Hra začíná být velmi nervózní ze strany Dukly, protože na Ostravu v těchto fázích utkání nic neplatí (7:16 – při podání Davida Janků). Získaný náskok si hosté pohlídali a za stavu 16:24 tu máme první setbol druhé sady (chyba Dukly na podání). První setbol odvrací Jiří Srb zalívkou na druhou přes, druhý ukázkovým blokem Libor Leikep, ale po zkaženém podání domácího hráče již hosté vedou 0:2 na sety a jsou velmi blízko druhého vítězství ve čtvrtfinále play off.

Třetí set nám začíná velice vyrovnaně a stav na ukazateli skóre je při hezkých výměnách stále vyrovnaný (6:6). Až při tvrdém podání Davida Janků se hosté ujímají vedení (6:8 – eso). Proti vedení hostů je Šimon Krajčovič, který blokem zastavuje útok Ostravy (8:8). Po vyrovnání přichází na podání Václav Kotas a hosté začínají bodově ujíždět (8:11 – eso). Po doteku ostravského bloku sítě se daří Dukle přiblížit na jediný bod (10:11) a po esu Tomáše Kriška je vyrovnáno (12:12). Po dalších dvou esech Tomáš Kriška žádá trenér Ostravy oddechový čas (14:12). Ale i po odpočinku Tomáš Kriško trefuje parádně své podání a zaznamenává čtvrté eso v pořadí (15:12). David Janků snižuje na rozdíl jediného bodu, když se štěstím prostřeluje z hlavního kůlu blok Dukly (18:17). Po smeči ze zadní zóny Dukly do autu je vyrovnáno (19:19) a vstupujeme do vyrovnané koncovky. Další chyba z hlavního kůlu už dostává Ostravu do vedení (19:20). Podání Davida Janků je velmi nepříjemné, naštěstí po time své podání kazí a vyrovnává na 20:20. Zalívka Tomáše Kriška o blok a nepatrné vedení v setu se nám přelévá na stranu Dukly (21:20). Přesto první setbol, vlastně mečbol třetí sady získávají hosté po smeči Jakuba Dvořáka o blok Dukly. Špatný příjem podání nedokázal domácí nahrávač přesně zpracovat a je konec utkání. Hosté zaslouženě vítězí bez ztráty setu a jsou velmi blízko postupu do semifinále extraligy.

VK LVI PRAHA – SK VOLEJBAL ÚSTÍ NAD LABEM

Po dvou bitvách bylo příznivější skóre pro domácí Lvi. Platí však, že nejtěžší krok je krok poslední. Je všem jasné, že Ústí vedené Lubošem Bartůňkem nedá kůži lacino. Lze očekávat volejbalovou bitvu. Jsme zvědavi, kdo se první zbaví nervozity a získá tento zápas ve svůj prospěch. Nakonec to byli Lvi. Jejich vítězství znamená postup do dalších bojů a pro Ústí konec letošní covidové sezóny.

VK Lvi Praha - SK Volejbal Ústí nad Labem 3:0 (25:19, 26:24, 25:21)

stav série 3:0

Rozhodčí: Grabovský, Pecháček, delegát Škoda

Domácí: Janouch, Smith, Charvát, Mihajlović, Paták, Špulák, libero Ježek. Střídali: Pliasetskyi, Vodička

Hosté: Beer, Bartůněk, Bornemann, Tibitanzl, Šmídl, Parraguirre, libero Kořínek. Střídali: Kramar, Koloušek, Vodvárka

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Zápas jsme začali skvěle. Přesně tak jak jsme skončili v Ústí, tak jsme začali. I přes občasné výpadky koncentrace v tom zápase to bylo 3:0 a to se počítá. A my máme radost z historického úspěchu pro klub. Takže gratuluju nám.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „V první řadě chci pogratulovat Ústí za skvělou a úžasnou sezónu, kterou potvrdili výkony proti nám v tomto čtvrtfinále. Protože výsledek 3:0 na zápasy úplně neodpovídá tomu, jak ty zápasy byly těžké. Spousta koncovek, museli jsme neustále hrát naplno a teď jsme šťastní. Pro nás důležitější o to víc, že budeme mít čas na pořádný trénink a na nějakou posilovnu a léčení zdravotních trablů a připravit se pořádně na semifinále. O to víc jsem šťastnej, protože jsme teď měli složité a náročném období. Je to pro nás úspěšná série a máme radost.“

Lubomír Vašina (trenér SKV Ústí nad Labem): „V dnešním zápase na nás bylo vidět ten úbytek fyzických a mentálních sil. V té sérii to byl pro soupeře nejjednodušší zápas. Měli jsme chvilky, kdy jsme zabojovali, ale to, co nás zdobilo celou sezónu, to, že jsme i pod neustálým tlakem hráli naplno, vybírali jsme spoustu balonů, tak to se v tomhle zápase nestalo. Je pravdou, že všichni tři kůlaři na straně soupeře hrají nad naším blokem, hráli výborně a s přehledem. Hráli poctivý volejbal, který byl umocněn jako všechny zápasy vynikajícím servisem, který jsme nedokázali zpracovat.“

Očekávání ostrého souboje od začátku utkání se nenaplňuje. Přesvědčivější začátek je na straně Lvů, kteří od počátku tlačí na servisu a za stavu 9:3 má Ústí vybrané oba oddechové časy. To však nestačí na zastavení rozjíždějících se domácích. Výborné útoky Mihajloviće a Patáka přivádějí Lvy do jasného vedení 16:7. Přichází velmi brzké střídání nepřesvědčivého univerzála Šmídla za Kramara. Ani to však nepomáhá ke snížení bodového skóre. Lvi vedou 21:14 a bez větších potíží vítězí v setu 25:19.

Začátek druhého setu je věrnou kopií setu prvního. Vedení 4:0 a velmi překvapivé vyčerpání obou time-outů Luboše Vašiny. Zdá se, že chce stůj co stůj zastavit rozjeté Lvy. Domácí s Honzou Charvátem na servisu dále zvyšují svůj náskok. Přidává se Jakub Janouch v pozici nahrávače třemi nečekanými útoky. Vzrůstajícím tlakem na podání a následnou dobrou obranou drží domácí celek přesvědčivý náskok 16:10. V této fázi se zdá být na palubovce pouze jedno družstvo. Přichází však mírné ukolébání domácích a chytrými útočnými útoky Bornemanna a Kramara začíná Ústí snižovat, 21:17, 23:21. Přes oddechové časy Lvů však ke zvratu v koncovce nedochází, Lvi vítězí 26:24.

Jsme ve fázi, kdy domácí Lvi vedou 2:0 na zápasy a ve třetím vzájemném utkání 2:0 na sety a jeden set jim chybí k historickému úspěchu, k postupu do semifinále UNIQA volejbalové extraligy. V počátku setu se Ústí zlepšuje v útočné činnosti a na obou stranách se dobře ztrátuje. Tentokrát je stav vyrovnaný 8:7. Na straně Lvů je však vidět větší vůle po vítězství. Tlačí svého soupeře servisem a výbornou obranou na síti, čtyři bloky a tři esa jsou příčinou odskočení do mírného vedení i v tomto setu. I přes minimum chyb Ústeckých se jim nedaří svého soupeře „docvaknout“. Lvi dnes svojí arénu opět ubránili. Vítězí v setu 25:21, v zápase 3:0 a postupují do semifinále UNIQA volejbalové extraligy mužů.

Autor: Miloš Kočka

VK ČEZ KARLOVARSKO – KLADNO VOLEJBAL CZ

Karlovarsko vede ve čtvrtfinálové sérii 2:0 na zápasy. Dnes má šanci ukončit sérii a postoupit tak po třech letech do semifinále UNIQA extraligy. Oba dosavadní zápasy byly velice vyrovnané a Kladno v obou utkáních favorizované Karlovarsko překvapilo svoji výbornou obranou a bojovností.

VK ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz 3:1 (25:11, 19:25, 25:21, 25:18)

Rozhodčí: Buchar Tomáš, Kvarda Petr, Tůmová Markéta, Kinderman Milan

Domácí: Vašina, Patočka, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libero Pfeffer. Střídali: Lux, Baláž, Římal, Fišer

Hosté: Palgut, Kraffer, Zajíček, Mikulenka, Hýský, Kyjanica, libero Kunc. Střídali: Lohr, Křesťan

Lukáš Ticháček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Dneska to konečně vypadalo dobře. Vyhráli jsme s velkým rozdílem, jen druhý set nás trochu zaskočil, asi díky tomu, že jsme první set vyhráli 25:11, tak nás to mohlo malinko uspat. Je dobře, že jsme to potom dotáhli do vítězného konce. Vyhrát čtvrtfinále na tři zápasy je vynikající a teď čekáme na soupeře.”

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Jsem velmi spokojen. Myslím, že Varům se ještě za jejich historii nikdy nepodařilo vyhrát čtvrtfinále v nejkratší možné době. Gratuluji klukům a děkuji i Kladnu, které hrálo super volejbal a my museli předvádět to nejlepší, co v nás je. Teď se těšíme na semifinále.”

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Gratuluji Varům k vítězství a k postupu do semifinále, zasloužily si ho. My jsme naši kůži nedali zadarmo. Bohužel dnešní zápas rozhodl první set, kdy jsme čelili velkému tlaku na podání ze strany Varů. Tam si myslím, že se to rozhodlo, i když jsme pak vyhráli set a bojovali, tak Karlovarsko si to už pohlídalo.”

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Já jsem rád, že jsme se v dnešní zápase dostali z prvního setu, kdy Karlovarsko velice dobře podávalo. Samozřejmě jsem zklamán, že jsme potom v tom zápase nedokázali vybojovat více. Blahopřeji domácím k postupu.“

Karlovarsko od začátku první sady dominovalo nad Kladnem. Po dvoubodovém vedení upravuje Lukasz Wiese stav na 6:3, posléze po dvou karlovarských blocích a vedení 9:4 přichází první oddechový čas Kladenských. Po návratu z lavičky pokračuje série Marca Wilsona na podání, kanadský blokař ve službách západočeského týmu podává do stavu 12:5. Po ztrátě Kladna pokračuje opět série Karlovarska, tým z lázeňského města se ujímá vedení 15:6 a to vede trenéra hostů ke druhému time-outu. I nadále však určuje tempo hry Karlovarsko, kdy při sérii Lukáše Vašiny na podání odskakují domácí do vedení 18:6. Kladno obměňuje sestavu, když palubovku opouští Jiří Mikulenka a nahrazuje ho Filip Křesťan. To však nepřináší kýžený úspěch, po dalších karlovarských bodech a následném střídání Kladna, kdy Michal Lohr nahrazuje Lukáše Kyjanicu, dohrává vítěz základní části úvodní sadu s velkým náskokem, 25:11.

Kladno začíná druhou sadu o poznání odvážněji. Po úvodním esu a několika uhraných balonech vedou Středočeši 6:3, o rozehru později si karlovarský trenér vybírá první oddechový čas. Orli si ovšem drží svou kvalitu na servisu a pokračují ve snaze srovnat stav třetího čtvrtfinále na 1:1. Vary oživují svou hru s příchodem druhého univerzála Daniela Římala a začíná přetahovaná doslova o každý bod. Po mírném snížení na 11:16 si kladenský Milan Fortuník vybírá svůj první oddechový čas v druhé sadě. Středočeši i nadále těží z vybudovaného náskoku v úvodu sady a drží si odstup pěti bodů. Personální obměna na polovině Karlovarských hru nezefektivnila, ani nový smečař Lux, ani náhradník na postu blokaře, Radek Baláž, nepřináší očekávané snížení. V závěru setu ještě Karlovarští ukrajují tři body z náskoku soupeře, ovšem po time-outu hostů a neúspěšné závěrečné rozehře vyhrává Kladno poměrem 25:19 a srovnává stav zápasu na 1:1.

Prozatím nejvyrovnanější sadou v zápase je ta třetí, kdy se oba týmy navzájem přetahují o jednobodové vedení. Od prvního bodu se hráči prakticky vyvarují chyb, účinné servisy, zdařilé útoky a minimum chyb zavdává vyrovnanému průběhu třetího setu. Poprvé se do dvou, respektive tříbodového trháku dostávají po delších rozehrách až Karlovaráci, kdy se po delších výměnách dostávají do vedení 14:11 a to donutí kladenského kouče k oddechovému času. Nabuzení Západočeši si nenechávají uzmout vedení lehce, po kvalitních servisech a následných útocích vedou před koncovkou třetí sady poměrem 19:15. Po jednadvacátém bodu domácích si kladenský trenér bere svůj druhý oddechový čas. Kladno posléze stahuje na 17:21, ovšem nepovedený servis navrací Varům pětibodové vedení. Hosté se však nevzdávají, čistým esem snižují stav třetí části utkání na 23:20 a karlovarský trenér Jiří Novák na to reaguje oddechovým časem. V závěru sady střídají Západočeši na bloku, Keeminka nahrazuje Baláž, po neproměněném prvním setbolu nakonec Vary ukončují třetí sadu vítězstvím 25:21.

Úvodních šest výměn čtvrté sady končí nerozhodným stavem 3:3, následně po sérii Lukasze Wieseho na podání vedou Karlovarští 6:3 a trenér hostů si vybírá oddechový čas. Po několika dlouhých a obětavých rozehrách srovnává Kladno na 7:7, avšak Vary si i nadále drží dvoubodový náskok. Emocemi nabité třetí čtvrtfinále má stejný náboj i ve čtvrté sadě, Karlovy Vary si stabilně drží tříbodový náskok a nepřipouštějí návrat série zpět na Kladno. Za stavu 16:12 si kladenský kouč vybírá druhý oddechový čas, kdy za koncovou čarou stojí výborně podávající Lukasz Wiese. Za vedení 20:15 pro Karlovarsko Kladno obměňuje svou sestavu, palubovku opustí Michal Lohr a nahrazuje ho Filip Křesťan, po úspěšném bloku hostů si bere svůj čas na poradu také trenér domácích. Karlovarští si v koncovce čtvrté sady stabilně drží svůj pětibodový náskok, za stavu 24:18 přichází série karlovarských mečbolů a ten první hned využívá nováček v sestavě Martin Fišer. Karlovarsko tak po sadě 25:18 vítězí 3:1 na sety a postupuje do semifinále české UNIQA extraligy.

Autor: VK Karlovarsko, Matěj Lucovič

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – AERO ODOLENA VODA

Třetí zápas čtvrtfinálové série mezi domácím Jihostrojem a Odolenou Vodou kopíroval přesně průběh celé série. Domácí České Budějovice byly aktivnější, a kromě začátku prvního setu neměly se soupeřem problémy. Odolena Voda se sice v prvním setu podruhé dostala alespoň na 20 bodů za set, ale ani tak v koncovce neuspěla a v druhém a třetím setu už dominoval Jihostroj. I ve třetím zápase tak zvítězily České Budějovice a po jednoznačném průběhu čtvrtfinále postupují do dalších bojů play-off!

VK Jihostroj České Budějovice – AERO Odolena Voda 3:0 (25:21, 25:13, 25:14)

Rozhodčí: Krtička J., Velinov E.

Hráno bez díváků

Domácí: Michálek, Ondrovič, Schouten, Stoilovič, Todua, de Amo, libero Kryštof. Střídali: Piskáček, Zmrhal

Hosté: Horák, M. Démar, L. Demar, Holubec, Hladík, Vachoušek, libera Hadrava, Kop. Střídali: Svoboda, Holčík, Taylor, Shaker

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Já to vezmu velmi stručně. Ve všech třech zápasech jsme podávali velmi koncentrovaný výkon a náš postup do semifinále je naprosto zasloužený.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Nečekali jsme, že celou sérii vyhrajeme bez ztráty setu. Odolena Voda se mi zdála trochu vysílená předkolem. Kromě dneška, kdy jsme občas kazili servisy, jsme podávali ve všech zápasech kvalitně. To byl hlavní klíč k úspěchu.“

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Musím pogratulovat domácím k postupu. Ukázali, v čem jsou jedním z nejlepších mančaftů v republice, protože nás během celé série k ničemu nepustili. Mrzí mě, že jsme nebyli schopni odehrát tuto sérii důstojně. Myslím, že jsme dělali, co jsme mohli, ale prostě nám nic nevycházelo. Jihostroj naprosto zaslouženě postupuje dál.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Celou sérii jsme víceméně byli horší na servisu a přihrávce. To rozhodlo. Máme úseky, kdy hrajeme dobře a vzápětí dostaneme dvě esa… Máme hrozné série na přihrávce a na ztrátu. Takhle se proti Budějovicím hrát nedá. Gratuluju Jihostroji k postupu a přeju hodně štěstí v dalším průběhu play-off.“

První set zápasu byl ve znamení chyb. Jihostroj České Budějovice tušil, že kvalita je na jeho straně, avšak dopouštěl se chyb. Ani Odolena Voda nebyla stroprocentní a nedařila se jí souhra. První set byl dlouho výsledkově vyrovnaný, na konci se však do vedení dostali domácí a jejich dominanci uzavřel v koncovce setu tvrdou smečí střídající Zmrhal.

Druhý set už byl čistě ve znamení Českých Budějovic. Hostující trenér Kop se snažil najít sestavu, která by dokázala Jihočechům vzdorovat, ale nebyl úspěšný. Jihostroj měl navrch a zařadil na vyšší rychlostní stupeň. I proto druhý set skončil jednoznačným rozdílem 25:13 pro domácí tým, který držel otěže zápasu.

Odolena Voda zkrátka kvalit Jihostroje nedosahovala. Toho si byli vědomi hráči hostujícího celku ve třetím setu. Domácím se dařilo a zejména Casey Schouten byl při každém podání nebezpečný. Odolka se zatáhla do defenzivy a snažila se alespoň chytit co nejvíce balonů Jihostroje. Domácí si však dokráčeli pro zasloužené vítězství 25:14 a celý zápas ovládli výsledkem 3:0. Stejně skončila i celá série a Jihostroj se může chystat na semifinále.

Autor: Matěj Mayer