25.1.2024

Volejbalisté Příbrami na Lvy prostě umí, ale na vítězství to dnes nestačilo

19. kolo ČEZ volejbalové extraligy mužů 2023/24 potvrdilo dominanci celků z horní části tabulky, přestože v Příbrami měl úřadující mistr namále a své vítězství „urval“ až v pátém setu. Kladno přehrálo Benátky nad Jizerou, i když v koncovce čtvrtého setu si muselo sáhnout na dno sil. Liberec nedal poslednímu Ústí nad Labem žádnou šanci a stejně tak Brno s přehledem přehrálo Odolenu Vodu. Karlovarsko si již ve středu poradilo s Ostravou a kolo bude dohráno až koncem února duelem České Budějovice – Beskydy.

VK TROX PŘÍBRAM – VK LVI PRAHA

V pokročilé fázi základní části ČEZ extraligy mužů se utkaly týmy domácího VK Trox Příbram a VK Lvi Praha. Zápas měl jednoznačného favorita v podobě hostujícího týmu, nicméně vzájemný zápas těchto dvou týmů se letos již podruhé dostal do tie-breaku, přičemž v prvním vzájemném zápase překvapivě zvítězila domácí Příbram a ani dnes nebyla úplně bez šance. V dnešním utkání však naopak uspěla Praha a oplatila Příbrami předchozí porážku.

VK Příbram – VK Lvi Praha 2:3 (14:25, 28:26, 25:19, 17:25, 12:15)

Rozhodčí: Rychlík D., Buchar T.

Počet diváků: 762

Domácí: Gabriel, Šábrt, Toman, Ureš F., Benitez, Rosenbaum D., libero Verasio. Střídali: Lyzanets, Ureš J., Tevkun,Rosenbaum A.

Hosté: Madsen, Tibitanzl, Kollátor, Estrada, McCarthy, Thiel, libera Moník, Tláskal. Střídali: Schouten, Janouch, Krča, Čech

Daniel Rosenbaum ml. (kapitán VK Trox Příbram): „Dnešní zápas jsme začali špatně, vypadalo to, že jsme do něj vstoupili bázlivě, ale postupem času, řekl bych asi od druhého setu, jsme se do toho dostali. Začali jsme lépe přijímat a začalo se nám dařit více na servisu, řekl bych, že v některých pasážích jsme byli i lepším týmem, než byli Lvi. Nakonec škoda pátého setu, kdy se nám nepovedla koncovka a chybělo nám asi malinko štěstí. Ale jinak si myslím, že jsme předvedli pěkný výkon a kromě toho prvního setu si myslím, že se zápas divákům mohl líbit. Tímto bych jim chtěl moc poděkovat, že nás takto podporovali celý zápas.“

Lubomír Vašina (trenér VK Trox Příbram): „Samozřejmě, vedli jsme 2:1 po tom prvním setu, kdy jsme dostali pořádnou kládu. Z toho jsme se dostali, bojovali jsme, vycházelo nám skoro všechno, riskovali jsme a hráli na hranicích svých možností. Samozřejmě prohra 3:2 nás mrzí, protože ten sport se musel divákům líbit, na druhou stranu musím říct, že takovéto zápasy budou kluky posouvat dál v jejich kariéře a v tom, co budou do budoucna umět.“

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Bereme dva body za vítězství, což je super, musím uznat, že Příbram hrála výborně. Nakopl je ten druhý set, který v koncovce vyhráli, tam hráli odvážněji než my. Nakoplo je to i do dalšího setu, který hráli na hranici, někdy až za hranicí rizika a vyházelo jim to. Pozitivní je, že my jsme se semkli a utkání jsme dokázali otočit, což je super.“

Juan Manuel Barrial (trenér VK Lvi Praha): „Zápas hodnotím velmi dobře, protože víme, že na tomto kurtu se hraje velmi těžce. Máme za sebou velmi náročné utkání v lize mistrů, takže jsme museli trochu protočit sestavu, aby si mohli někteří hráči odpočinout. Přestože jsme nehráli v naší standardní základní sestavě, tak jsem moc pyšný na to, co hráči předvedli a jak dnes zápas odehráli.“

Utkání začalo vedením 5:0 pro hostující Lvy po sérii kvalitních servisů Oscara Madsena, který se domácím nedařilo zkrotit, a nebyli prakticky schopni zaútočit. Pak přišla jedna úspěšná ztráta domácích a další šňůra pro hosty, po které svítilo na ukazateli skóre 11:2 pro Lvy - hrůzostrašný vstup do utkání pro domácí, pohádkový pro hosty. Od té chvíle hosté s klídkem udržovali desetibodový náskok a ke konci setu si mohli dovolit vystřídat polovinu lavičky. První set skončil vysokým rozdílem ve prospěch hostů – 25:14.

Druhý set začal o něco vyrovnaněji, domácí se drželi hostů do stavu 5:5 než začali Lvi opět nabírat tempo. Po odskočení hostů na 8:5 si domácí trenér vzal oddechový čas na uklidnění. Poté přišla na řadu i pohledná série domácího týmu, kdy svým servisem tlačil vpřed své spoluhráče Daniel Rosenbaum, díky kterému se domácí nastartovali, šli do chvilkového vedení 9:8, ale především srovnali s hostujícím týmem krok. K vidění bylo několik moc pěkných výměn a v momentě, kdy šli Příbramští do vedení 13:11 a byla vidět jejich touha po každém bodu, rozhodl se hostující kouč s rozporuplným výrazem v obličeji k oddechovému času, zřejmě si takovýto vývoj setu hosté nepředstavovali. Pak se hostům z nepochopitelného důvodu podařilo rozlít v okolí své střídačky své nápoje, našly se i spekulace, že tak učinili úmyslně, což samozřejmě přerušilo hru na dobré dvě minuty a hrozilo, že ať už jeden či druhý tým vypadne z tempa. Tato vynucená pauza možná trochu nespravedlivě pomohla hostům, kterým se okamžitě podařilo smazat dvoubodový náskok domácích. Poté oba týmy držely spolu krok až do stavu 22:22, pak se pražským Lvům podařilo otočit na 24:22 a měli dva setboly. Ty Příbramští dokázali odvrátit a po nevynucené chybě hostů na útoku bylo srovnáno na 25:25. Za stavu 27:26 si svůj první setbol vypracovali domácí a po uhrané bodovce dotáhli set do vítězného konce.

Třetí set pokračoval zpočátku ve vyrovnaném tempu, oba týmy držely svůj servis a hrály dobře hru na ztrátu. Za stavu 8:8 Příbram přidala dva přímé body z podání a hostující Lvi si za stavu 8:11 vzali první oddechový čas, po kterém se vzpamatovali, a jejich hra šla opět nahoru. Příbramští ale hráli neuvěřitelně za podpory domácího publika, které je hnalo před každou rozehrou vpřed. Set pokračoval druhým oddechovým časem hostů, poté se hosté naštvali, když rozhodčí zamítli jejich dvojstřídání z důvodu, že reprezentační nahrávač Kuba Janouch nebyl včas svlečený a připravený na střídání. A protože se snažili všemožně a hloupě diskutovat s rozhodčími, právem obdrželi žlutou kartu. Poté šla jejich hra z kopce a Příbram jednoznačně dotáhla třetí set do vítězného konce poměrem 25:19 – velké překvapení.

Čtvrtý set začal drobným náskokem pražského týmu, který hosté drželi a Příbrami se nedařilo tento náskok dohnat. Bylo to o drobných nepřesnostech, které na příbramské polovině hřiště vznikaly, zatímco na té druhé polovině vše šlapalo jak hodinky, především na útoku, který byl velmi účinný, když hosté měli hůře nahráno, chytře si pomohli zálivkami. Za stavu 17:13 pro hosty si domácí vyčerpali svůj poslední oddechový čas, zřejmě v posledním možném okamžiku, kdy šlo ještě s jeho vývojem něco vymyslet. Pražští Lvi ale domácí tlačili dále servisem a čtvrtý set si bez problémů dohráli, čímž poslali zápas do tie-breaku.

Tie-break byl velmi vypjatý, vedení nejprve získala Praha, nicméně Příbrami se podařilo zpět vrátit do boje o vítězství a stav byl 8:8. Oba týmy vyrobily jednu chybku – Praha nevynucenou na útoku, Příbram vynucenou na příjmu po dobrém servisu hostů, stav byl stále shodný 10:10. O výsledku setu a celého zápasu rozhodlo to, že hosté z Prahy ve správnou chvíli dokázali vystavit kvalitní dvojblok nad sítí, díky čemuž získali v klíčových výměnách dva body navíc a úspěšně dotáhli zápas do zdárného konce. Ani Příbram nemusí být s výkonem zklamaná, kromě tragického prvního setu se dokázala vyrovnat ambicioznímu, hvězdami nabitému týmu.

Autor: Štěpán Chvosta, foto Oldřich Kozák

VK DUKLA LIBEREC – SKV ÚSTÍ NAD LABEM

Dnešní utkání by pro Duklu mělo být formalitou za tři body, ale raději nebudeme předbíhat. Ústí posílilo o Tomáše Hýského z Kladna, který do roku 2014 oblékal dres Dukly a je stále výborným smečařem. Hosté jsou na poslední příčce tabulky, ale před týdnem si doma vyšlápli na úřadující mistry ČR Lvi Praha a byli velmi blízko vítězství za tři body, bohužel nakonec podlehli 3:2. Dukla své příznivce zklamala vypadnutím z Chance Českého poháru ve čtvrtfinále na Odolce a i z posledního utkání odešla poražena. V Praze i přes výborný výkon nezískala ani bod a určitě si dnes chtěla vše vynahradit. Ústí začalo odvážně, ale od druhé poloviny setu jasně dominovala Dukla na podání a obraně na síti. V druhém setu Ústí vedlo o tři body, ale druhá polovina setu opět patřila Dukle, která s přehledem sadu získala. Ve třetím setu Dukla dominovala od začátku na bloku a na podání a výsledkem byla hladká výhra 3:0 na sety.

VK Dukla Liberec – SKV Ústí nad Labem 3:0 (25:18, 25:20, 25:15)

Rozhodčí: Emil Velinov, Roman Marschner, lajnoví rozhodčí Petr Louka, Irena Beerová, delegát Antonín Pejpal

Počet diváků: 287

Domácí: Lukas Demar, Lukáš Trojanowicz, Pāvels Jemeļjanovs, Radek Suda, Daniel David Urueña Yufra, Šimon Bryknar, libera Silver Maar, Jan Pavlíček. Střídal: Lubomír Staněk

Hosté: Ivan Pliasetskyi, Tomáš Hýský, Ronald David Martinez Benitez, Ivo Hulpach, Matouš Lank, Navreet Suhan, libera Jiří Kořínek, Radek Martinák. Střídali: Martin Fišer, Tomáš Kopecký, Tomáš Hendrich

Lukáš Ticháček (kapitán VK Dukla Liberec): „Myslím si, že s posledním mančaftem to dnes mělo hladký průběh, tak jak jsme si to představovali, a tak jak jsme se o tom bavili před zápasem. Pro nás důležité tři body.“

Martin Demar (trenér VK Dukla Liberec): Ústí dnes hrálo velice dobře. Oni na začátku prvního a druhého setu hráli velice dobře a bojovně a člověk by si řekl, jak je možné, že jsou poslední. Mají tam výborné hráče. Když jsme se začali blížit k prostředku setu, tak tam byla vidět ta kvalita. Oni pomalu odpadli. Myslím si, že to nebylo fyzicky, ale spíš psychicky. Ve třetím setu už jsme dominovali. Jsem rád, že jsme měli dobrý herní projev a hroznou chuť po vítězství. Jediné, co bychom mohli zlepšit, je servis. Šestnáct zkažených servisů je prostě moc, ale naopak jsme to dnes dobře odztrátovali a odpřihrávali.“

Jiří Kořínek (kapitán SKV Ústí nad Labem): „Liberec mnohem lépe podával, my jsme hrozní alibisti na příjmu podání. Začínám mít toho plné zuby, odskakujeme od balónu, místo toho, abychom do něho šli. Máme tam asi dvacetkrát overpass za zápas, několik es, je to prostě příšerné. Je to jenom v hlavách. Liberec si totálně zasloužil ty tři body.“

Ondřej Žaba (trenér SKV Ústí nad Labem): „Na jednu stranu je samozřejmě Liberec kvalitní tým, ale pro obranu Liberce my jsme dnes špatně hráli obětavě v poli. Možná disciplínou, ale je to obětavosti v poli. Nevydrželi jsme nápor servisu, ale ukázali jsme, že po těch vysokých balónech jsme schopni útočit. Nejsme ale připraveni si to zpracovat a dobře nahrát. K naší smůle jsme nevydrželi déle ustát tlak Dukly. Liberec byl dnes dobře hrajícím družstvem.“

V úvodu utkání se nádherným blokem (Daniel David Urueña Yufra) domácí volejbalisté dostávají za stavu 5:3 do dvoubodového vedení. Matouš Lank je proti vedení Dukly a esem srovnává na 6:6. Další bodový blok, nyní na straně Ústí (Navreet Singh Suhan) posílá hosty do nepatrného vedení (6:7). Až po velmi nečistém odbití vrchem (Ivan Pliasetskyi) se Dukla vrací do vedení 9:8. Radek Suda blokem zastavuje power ulívku a domácí již vedou o dva míče (11:9). Ale i na druhé straně hlavní rozhodčí Emil Velinov správně odpískal nečisté odbití a máme vyrovnáno (12:12). Dukla se rychle vrací do vedení po smeči Ústí o pásku do autu a nekompromisní tvrdé smeči středem Dukly (15:12 – smeč Daniel David Urueña Yufra, time hosté). Po odpočinku tvrdé podání Radka Sudy hosté odvrací až na strop liberecké sportovní haly a náskok Dukly narůstá (16:12). Nepřesný příjem podání trestá chytrou zalívkou Radek Suda a s Ústím to již vypadá velmi špatně (20:15). Konec setu patří podání Lukáše Trojanowicze, při kterém se Dukla rychle dostala k setbolu (24:16 – eso a blok Daniel David Urueña Yufra). Dva setboly Ústí odvrací a až z velké nouzové nahrávky odvážně Radek Suda vytlouká vysoký trojblok Ústí a domácí jsou ve vedení 1:0 na sety.

Do druhé sady vletělo Ústí velmi dobře. Při podání Martina Fišera získává tříbodové vedení (1:4 – blok Ronald Martinez). Po smeči Dukly do autu žádá domácí trenér Martin Demar první oddechový čas (2:7). Po time se na útoku ze zadní zóny prosazuje Pāvels Jemeļjanovs a Dukla začíná náskok hostí snižovat (4:7). Další snížení si připisuje Lukáš Trojanowicz blokem (6:8). Na jediný bod se Dukla přibližuje po přímém bodu z podání (10:11 – eso Lukáš Trojanowicz, time Ústí). Po odpočinku hosté stále zápasí s příjmem plachtivého podání a Dukla je po bloku ve vedení (12:11 – bok Daniel David Urueña Yufra). Šimon Bryknar, domácí nahrávač, si také zaútočil a hosté byli v poli bezradní (15:13). Lukas Demar vytlouká blok Ústí a v další rozehře útok hostí končí pouze v síti, a navíc byl ještě přešlap třímetrové lajny. Dukla vede 19:15 a hosté žádají oddechový čas. Dukla hraje naprosto bez chyb a na útoku se ji daří, zejména z pipe je nechytatelná (Radek Suda). První setbol druhé sady si připisuje Pāvels Jemeļjanovs, který nechytatelně útočí do hráče Ústí, od kterého míč končí daleko mimo dosah spoluhráčů (24:19). Zkažené podání oddaluje konec setu, ale potom jsou hosté při bloku v síti a domácí již vedou 2:0 na sety.

Po vyrovnaném začátku třetího dějství se blokem prosazuje Daniel David Urueña Yufra, vzápětí hosté smečují do autu a Dukla se ujímá vedení 8:5. A když si Radek Suda připisuje druhý přímý bod do statistiky, hosté žádají time (10:6). Po time tu máme Radkovo třetí eso v utkání (11:6). Nyní na podání exceluje Daniel David Urueña Yufra a náskok Dukly narůstá (14:7 – eso a přešlap hosté). Přehlídka přímých bodů z podání nám pokračuje, nyní se svojí plachtou prezentuje Lukáš Trojanowicz (18:10, 4x eso v utkání). Hosté se zřejmě s osudem dnešního utkání smířili, a tak tu máme první mečbol již za stavu 24:15, po zkaženém podání Ústí. Devátým esem Dukla končí dnešní utkání (eso Lukas Demar) bez ztráty setu 3:0.

Autor: Zdeněk ŠOLC, foto Adriana Micáková

KLADNO VOLEJBAL CZ – VK BENÁTKY NAD JIZEROU

Ani ve třetím zápase v řadě kladenský tým neztratil ani bod, i když dnes bojoval zejména s výpadky koncentrace a o vítězství se bál až do úplného konce. Trenér Josserand dal v sestavě šanci několika náhradníkům, kteří jeho důvěru nezklamali. Jak je už zvykem, Orli se mohli spolehnout na dvojici Platačs, Seppänen, kteří dohromady zařídili 45 bodů. Pěti bloky z celkových čtrnácti se také blýskl Lukáš Kyjanica.

Kladno volejbal cz – VK Benátky nad Jizerou 3:1 (25:18, 22:25, 25:18, 26:24)

Rozhodčí: Kvarda P., Dušek P.

Počet diváků: 608

Domácí: Seppänen, Kyjanica, Platačs, Čeketa, Graham, Villarreal, libera Fernández, Šálek. Střídali: Imamura, Gonçalves

Hosté: Patočka, Sorra, Pokopec, Švandrlík, Křesťan, Šulista, libero Koranda. Střídali: Dergunov, Matras

Niklas Seppänen (smečař Kladno volejbal cz): „Nebyl to jednoduchý zápas. Začali jsme dobře, ale nedokázali jsme udržet úroveň naší hry po celou dobu utkání. Samozřejmě, Benátky se od druhého setu rozehrály. Nejdůležitější je, že jsme získali tři body, tím bych to uzavřel.“

Arnaud Josserand (trenér Kladno volejbal cz): „Byl to těžký zápas. Rozhodli jsme se kluky protočit a začali jsme dobře. Benátky ale pak začaly skvěle podávat, a to nám způsobilo dost komplikací, které jsme nedokázali adekvátně vyřešit. Takže jsme se vrátili k základní sestavě a hra začala být víc agresivní a nabyla na intenzitě. V závěru zápasu jsme se přestali koncentrovat, pomohli Benátkám k návratu do zápasu a nakonec jsme se báli o výsledek. Takže jsem rád za tři body, mohli jsme o nějaké také přijít.“

Filip Křesťan (kapitán VK Benátky nad Jizerou): „Nechci říct, že to byl úplně špatný zápas. Určitě lepší zápas než jsme předváděli od začátku roku. Samozřejmě se sehráváme s novým nahrávačem, který přijel minulý týden. Jsou tam některé věci, které musíme doladit. Naše hra se ale zlepšila, nebo mám z toho lepší pocit. Kladno výborně ztrátovalo, což nás trápí celou sezónu. Škoda posledního setu, ve kterém jsme nedokázali překlopit na naší stranu. Věřím, že naše vzrůstající forma bude nadále pokračovat a využijeme ji v zápasech se soupeři, kteří jsou okolo nás. Gratuluji Kladnu.“

Aleš Dittrich (trenér VK Benátky nad Jizerou): „Dneska jsme předvedli docela slušný výkon, sahali jsme po bodu, ale bohužel to nedopadlo. Když půjdeme touto cestou, tak je to správná cesta.“

Duo Josserand, Samsely vyslalo na palubovku pozměněnou sestavu, i vzhledem k tomu, že v sobotu čeká Kladno další extraligový zápas ve Zlíně. Rotace hráčů ale skoro nebyla v týmu domácích cítit. Po vyrovnaném začátku setu si Kladno vybojovalo náskok 13:9 a následoval timeout hostů. Obě družstva se sžívala s novými nahrávači, na straně Orlů se v sestavě objevili i smečař Lukáš Čeketa a libero Matěj Šálek. Ani druhý timeout za stavu 16:10 hostům nepomohl a Kladno potvrdilo hned na začátku svou roli favorita.

Vstup do druhé sady měly lepší Benátky, které se ujaly vedení 4:1. Orli ale trpělivě bodovali, a i díky Platačsovi se Seppänenem rozdíl dokázali stáhnout. I přesto si hosté drželi pořád alespoň dvoubodový náskok. Na stav 12:15 reagovala kladenská lavička oddechovým časem. Jednoblok nového nahrávače Benátek Sorry znamenal vedení 20:17 a následné eso Šulisty donutilo vybrat trenéra Josseranda i druhý timeout. To už ale nezabránilo Benátkám set získat.

Do třetí sady nastoupil obvyklý člen základní sestavy Antony Gonçalves. Očividně nabuzené Kladno ihned vedlo 6:2. Vedení ovšem Orli neudrželi. Až Kyjanica třemi bloky zavelel a při Seppänenově podání Kladno odskočilo na 15:9, což byl rozhodující moment pro zisk vedení 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu byl Platačs skoro neubránitelný, a i díky němu Orli rychle vedli 4:1. Smečařům se dobře útočilo i s druhým nahrávačem Villarrealem, a jelikož Kladno přestalo dělat nevynucené chyby, náskok narostl na 16:10. I přesto se domácí museli v závěru o výhru ještě bát, jelikož Benátky riskovaly a excelentně bránily.  Mečbol za stavu 25:24 proměnil symbolicky Lukáš Kyjanica blokem. Hráčem zápasu se stal nováček v kladenském dresu Esteban Villarreal, kterému cenu předal majitel partnerské restaurace Rock’n’Roll Michal Muláček.

Autor: Michaela Doležalová, foto Luděk Šipla

VOLEJBAL BRNO – AERO ODOLENA VODA

Odolka po minulém kole klesla v žebříčku z šestého místa na sedmé, což by aktuálně znamenalo předkolo play off. Tento stav chtěli hosté změnit v Brně, kde loni vyhráli a chtěli na to navázat i letos. Brno šlo do zápasu také s cílem vyhrát, jednak body potřebuje a jednak cítilo šanci, protože letos na podzim sahalo na Odolce na vítězství, muselo se ale uspokojit nakonec jen s jedním bodem po prohře 3:2. Rýsoval se tedy zajímavý zápas. Zajímavý byl první set, kdy se hrála dlouhá koncovka, potom ale domácí Odolku zlomili a dobrým výkonem si dokráčeli k jasnému vítězství 3:0.

Volejbal Brno – AERO Odolena Voda 3:0 (31:29, 25:17, 25:15)

Rozhodčí: Možnár M., Spáčil L.

Počet diváků: 193

Domácí: Janků, Janečka, Thiessen, Novák, Bukáček, Dixon, libera Waclaw, Kop. Střídali: Červinka, Havlíček, Vítámvás

Hosté: Svoboda, Blumbergs, Hladík, Chevalier, Osoria, Démar, libero Hadrava. Střídali: Srb, Šulc, Kern

David Janků (kapitán Volejbal Brno): „Asi náš nejlepší výkon v sezoně. Dobrý servis a obrana dala základ pro dnešní vítězství a důležité tři body.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Dnes náš nejlepší výkon v sezoně, hráli jsme dobře na servisu, dobře jsme útočili a dnes naše jednoznačné a zasloužené vítězství.“

Marek Šulc (smečař AERO Odolena Voda): „Utkání nemohu hodnotit pozitivně, když jsme prohráli zápas, který jsme chtěli vyhrát. Trochu ostudná prohra v tom posledním setu. Druhou půlku prvního setu jsme hráli dobře, věřil jsem, že to přetáhneme do druhého, to se nepovedlo a pak se to s námi vezlo. Domácí tlačili na servisu, byli jsme pod neustálým tlakem a pak jsme si nepřihráli i lehké servisy. Škoda toho prvního setu.“

Marcin Kryś (trenér AERO Odolena Voda): „Věděli jsme, že to nebude lehké. Nechci se vymlouvat, máme vyrovnaný tým, ale výsledky to neukazují. Já ale v tento tým věřím, musíme dále pracovat. Dnes domácí riskovali na servisu, my jsme měli problém na přihrávce. Gratuluji domácím k dobrému výkonu.“

Do utkání vstoupili lépe domácí, po dvou esech Nováka a uhraných bodových míčích vedli již 10:5. Hosté se ze zlého začátku oklepali a postupně ve střední pasáži začali Brno dohánět, průběžné skóre 15:13 pro Brno. Domácí si náskok drželi do stavu 21:18, pak měl ale minisérii na podání Blumbergs a za stavu 21:21 trenér Marek reagoval oddechovým časem. Koncovka byla zajímavá, bylo vidět několik zajímavých výměn. Z vítězství se nakonec radovali domácí 31:29.

Druhý set začal tak, jak skončil ten první, vyrovnaně. Atraktivní výměny, proložené dobrým podáním, zdobily začátek setu. Průběžné skóre 8:7 pro Brno, potom ale dvěma esy otáčí Svoboda a domácí trenér tajmuje. Pak ale přebralo iniciativu domácí Brno a při podání Thiessena a Červinky vedlo již 16:12. Domácí nepolevili, hostům se nedařil útok. Brno bez dramatické koncovky vyhrálo 25:17.

Začátek třetího setu patřil Brnu, za stavu 5:0 reagoval hostující trenér oddechovým časem. Oddech zpomalil domácí jen na chvíli, při sérii podání Janků a úspěšných blocích vedli již 14:6. Aero sice při podání Blumbergse snížilo na 10:15, pak ale pokračoval brněnský blokařský koncert a domácí se dostali do pohody a vedení 18:10. Domácí volejbalisté již nepolevili, a když se hostům nedařilo podání, Brno vyhrálo 25:15 a 3:0.

Autor: Ján Namešanský