30.1.2021

Výhra Zlína v Ostravě dramatizuje boj o postup do předkola play-off

Tříbodová vítězství Zlína v Ostravě a Příbrami nad Brnem byla největším překvapením 20. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2020/21. Spodní část tabulky se zamotává i prohrou Beskyd v Liberci a Kladna na palubovce Karlovarska. Jihostroj podle předpokladů nedal šanci Odoleně Vodě a již ve čtvrtek pražstí Lvi odvezli z Ústí nad Labem tři důležité body v boji o první čtyřku.

VK OSTRAVA – VSC FATRA ZLÍN

Podceňované zlínské vojsko dobylo ostravskou tvrz. Po dlouhé sérii domácích vítězství Ostrava jako by složila své nejlepší zbraně, Zlín je zvednul a bez větších problémů zvítězil. Zlínská Fatra skvěle podávala a naopak nevýrazná podání ostravských hráčů okamžitě trestala. Na koni byla Ostrava pouze v druhém setu, to ale nestačilo ani na jeden bod.

VK Ostrava – VSC Fatra Zlín 1:3 (20:25, 25:15, 21:25, 22:25)

Rozhodčí: Gall J., Peloušek J.

Domácí: Jambor, Janků, Sedláček, Dvořák, Ihnát, Kotas, libera Sobczak, Jelen. Střídali: Vancl, Kružkov, Mazoch

Hosté: Šulc, Čech, Varous, Adamec, Čeketa, Navláčil, libero Motyčka. Střídali: Lamri, Kozák

David Janků (kapitán VK Ostrava): „Teď se mi to těžko hodnotí. Byl to pro nás důležitý zápas, ale všichni jsme udělali mnoho chyb. Dnes nám asi nebylo souzeno vyhrát.“

Jan Václavík (trenér VK Ostrava): „Pro nás hodně důležitý zápas o první šestku, který jsme nezvládli. Zlín předvedl kvalitní hru, dobře podával a dohrával většinu míčů. S tím jsme asi moc nepočítali, přestože jsme se před zápasem na soupeře důkladně připravovali.“

Vojtěch Navláčil (kapitán VSC Fatra Zlín): „Od začátku jsme šli za vítězstvím. Máme z něho velkou radost. Až na výpadek v druhém setu jsme byli agresivnějším a bojovnějším týmem.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Dnes jsme byli lepším týmem. Ostravě nešel servis, naopak nám vycházel. Je to pro nás důležité vítězství.“

Po vyrovnaném úvodu zápasu odskakuje jako první do náskoku třech bodů hostující Zlín, který těží z vynikajícího podání Čekety (6:9). Ostravě nepomůže ani oddechový čas a po nevynucené chybě kapitána Janků ztrácí čtyři body (6:10). Sedláček snižuje bodovým blokem na 8:10. Po nevynucené chybě Adamce ztrácí domácí jeden bod (9:10). Po úspěšné dohrávce Čecha však vede Zlín 10:13. Po špatném útoku Sedláčka si za stavu 10:14 bere ostravský trenér Václavík druhý oddechový čas. Domácí se marně snaží snížit náskok dobře hrajícího Zlína. Do koncovky jdou hosté po dalších dvou bodech v řadě za vedení 15:20. Ostravě konečně vyjde kvalitní podání Jambora (17:20). Hosté jsou ale stále lepší na servisu a vytvářejí si tlak. Čeketa zvyšuje na 18:23. První set vyhrávají hosté po bodovém bloku Čekety zaslouženě 20:25.

Do druhého setu vstupuje lépe při podání Sedláčka domácí Ostrava a po bloku Ihnáta vede 3:0. Slovenský smečař si při obraně na síti počíná parádně. Jeho další příspěvek navyšuje vedení domácích na 5:1. Po dobrém podání Adamce srovnává Zlín na 7:7. Na straně domácích jde zatím v zápase agresivní podání pouze nahrávači Jamborovi (9:7). S kapitánem Ostravy Janků hraje při podání páska (11:8). Po úspěšných dohrávkách Ihnáta navyšují domácí své vedení na 15:10. Po nevynucené chybě Čekety má Ostrava k dobru náskok šesti bodů (17:11). Důrazný Sedláček středem zvyšuje na 19:12. Vzápětí po technické chybě Navláčila je stav před koncovkou druhého setu 20:12. Po chytrých zakončeních Janků a bloku Sedláčka spěje druhá sada k rychlému konci (24:14). Druhý set končí zkaženým podání Čekety za jasného stavu 25:15.

Úvod třetího setu patří Zlínu. Po přímém bodu z podání Čekety vede 1:3. Po přešlapu Ihnáta na útoku z pozice pipe drží Zlín náskok třech bodů (3:6). Po bodovém bloku Varouse  a nevynucené chybě Ihnáta vedou hosté již 4:9. Sedláček po kvalitním podání Jambora snižuje na 6:9. Ostravský blokař si počíná v tuto chvíli na výbornou a jeho tým po dalším bodovém příspěvku ztrácí jen dva body (8:10). Adamec však esem s pomocí pásky na síti vrací Zlínu náskok čtyř bodů (8:12). Třetí set se podobá tomu prvnímu. Zlín nechce pustit Ostravu na dohled. Čech upravuje na 12:16. Hosté hrají koncentrovaně. Čeketa propálí trojblok domácích (15:19). Když se srazí Ihnát s Mazochem při obraně v poli, mají hosté před koncem třetí sady luxusní náskok pěti bodů (16:21). Vzápětí Navláčil nachytá plachtícím podáním Sobczaka (16:22). Sedláček ještě donutí bodovým blokem hostujícího trenéra Obdržálka k oddechovému času (19:23). Zlín přesto ovládne třetí sadu po důrazném útoku Adamce 21:25.

Zlín i v úvodu čtvrtého setu ukazuje vyšší kvalitu na podání a po příspěvku Adamce vede 0:2. Po technické chybě Jambora vedou hosté již 1:4. Ostravský univerzál Dvořák vytlouká bloky (3:4). Bodový blok Varouse vrací Zlínu náskok třech bodů (3:6). Nepřesný útok Ihnáta posílá hosty do vedení 5:9. Vzápětí vystřihne Čech čisté eso (5:10) a domácí se zdají být na kolenou. Při podání Sedláčka snižuje Ihnát důrazným útokem na 8:11. Stíhačka domácích se zdá být stejně jako v prvním a třetím setu marná. Po bloku Čecha vedou hosté 10:14. Zlín zaváhá na příjmu až při plachtícím podání Kotase (12:14). Nabídku snížení na jeden bod odmítne domácí smečař Ihnát (16:19) a Navláčil posílá bodovým blokem Zlín do koncovky čtvrté sady s náskokem čtyř bodů (16:20). Jambor vykřeše jiskřičku naděje pro Ostravu, když na síti přetlačí Varouse (19:21). Bodový blok Janků určí stav 20:21. Šanci na vyrovnání zhatí Ostravským blokem Čech (21:23). Vyrovnat se proti trojbloku nepodaří ani Dvořákovi a Zlín má dva mečboly (22:24). Zápas končí dotykem sítě ostravského bloku (22:25).

Autor: Martin Němec, foto Jaroslav Obsadný

VK EURO SITEX PŘÍBRAM – VOLEJBAL BRNO

Ve dvacátém kole UNIQA extraligy se utkaly týmy VK Euro Sitex Příbram a Volejbal Brno. Příbram měla od začátku zápasu do konce druhého setu zápas ve svých rukou. Poté se Brnu začalo více dařit na servisu a Příbram potrápily drobné výpadky. Nakonec se ale domácí Kocouři radují ze tří bodů po výhře nad Brnem 3:1 na sety.

VK Euro Sitex Příbram – Volejbal Brno 3:1 (25:17, 25:19, 22:25, 25:16)

Rozhodčí: Pecháček L., Kavala T.

Domácí: Polák, Rosenbaum D., Böhm, Hladenko, Hulpach, Kuchař, libero Juračka. Střídali: Ureš J., Trojanowicz, Rosenbaum A.

Hosté: Fitz, Pražák, Hrazdira, Jakubec, Licek, Drahoňovský, libero Špelda. Střídali: Tesař, Římal, Truong, Jirásek, Kočvara

Martin Böhm (kapitán VK Příbram): „Dneska jsme předvedli bojovný výkon, jsem rád, že jsme vyhráli. Na rozdíl od jiných zápasů jsme tentokrát dobře začali, musím dnes pochválit našeho univerzála, který udržel výkonnostní laťku docela vysoko, dával dobrý servis, což nám udělalo celkem klíčové balóny, takže za mě dnes pochvala.“

Daniel Rosenbaum (trenér VK Příbram): „Na Brno se nám špatně připravovala taktika, protože jsme nevěděli, koho dnes postaví. Mají tam asi dvacet hráčů, z toho některé zraněné, takže jsme čekali, s čím na nás nastoupí. Na začátku nás sestavou překvapili, ale my jsme hráli na nás solidní volejbal, který jsme vydrželi hrát dva sety. Ve třetím setu už jsme neustáli jejich podání a udělali jsme nějaké chyby, ale můžu dnes pochválit hráče, udělali si radost a tři body jsou pro nás skvělé.“

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Příbram se dnes dobře vypořádala na příjmu s naším servisem, kromě našeho Jana Pražáka jsme dnes bohužel nedokázali najít zbraň na servisu, domácí byli také výrazně lepší na obraně, a proto dnes byli lepším týmem.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Příbram nás od začátku tlačila servisem, naopak my jsme se do nějaké série dostali až ve třetím setu, který se nám podařilo vyhrát, ale bohužel jsme to už nedokázali zopakovat ve čtvrtém setu. Myslím si, že Příbram byla dnes kompaktnější a zaslouženě vyhrála.“

Příbram dnes vstoupila do prvního setu výjimečně dobře, domácím se dařilo na servisu, ale také na příjmu, což dostalo hned od začátku hosty pod tlak. Na brněnské sestavě byly znát problémy se zraněnými hráči a museli se rvát ze všech sil, aby dnes mohli pomýšlet na dobrý výsledek. Příbram si ale dobře ubránila několik balónů a to, co ji trápilo celou sezónu (dohrávání bodových balonů), jako by se dnes obrátilo a vše vypadalo hrozně jednoduše. Na začátku koncovky už domácí tým vedl 21:13 a o osudu prvního setu bylo rozhodnuto.

Druhý set se bodově odvíjel velice podobně, co ale stejné nebylo, byla brněnská sestava. Nahrávač z prvního setu Licek se posunul na post smečaře, do hry naskočil ještě ne zcela uzdravený nahrávač Truong, Jan Pražák se přesunul z účka na jeho typický středový post. Příbram se ze začátku musela rozkoukat, navíc Brněnští se znatelně více radovali z každého balónu, což jejich vyhraným balónům přidávalo tzv. šmrnc. Nicméně domácí Příbram se nenechala rozhodit a do koncovky šla tentokrát za stavu 21:15 a s šestibodovým rozdílem set také zakončila.

Ve třetím setu zahrálo Brno výrazně lépe. Hráči se dostali do ideálního tempa a tlačili domácí s každým servisem, což vyústilo také v několik horších příjmů domácích, ale také pár přímých bodů z podání. Začátek setu domácím utekl, a přestože se od stavu 4:8 kousli, nedokázali se po celý set přiblížit soupeři na méně než 1-2 bodovou ztrátu. Brno útočilo především po hlavních kůlech a přes univerzála Jiráska, který předváděl solidní a odvážný výkon. V koncovce Příbram bojovala, ale Brno si již nenechalo třetí set sebrat.

Ve čtvrtém setu se ale opět vše obrátilo a set začal pro změnu tentokrát vedením 8:4 pro domácí. Hosty trápily individuální chyby a pak měli částečně i smůlu na minimálně dvě sporná rozhodnutí rozhodčích, kdy klasicky v zápalu boje, si oba týmy byly jisté, že bod měl být jejich. Rozhodčí se však přiklonili na stranu domácích, což ale pak hosty paradoxně posílilo a vyhecovalo k lepšímu a tvrdšímu výkonu. Příbram si tak musela vyčerpat oddechový čas, aby zastavila rozjetého Jana Pražáka na servisu. Pak ale přišly další chyby hostů a Příbramští tentokrát správně pochopili, že je zapotřebí soupeře tzv. domáčknout, což se jim dnes podařilo a po výhře 25:16 ve čtvrtém setu si připsali důležité tři body do tabulky.

Autor: Štěpán Chvosta

VK ČEZ KARLOVARSKO – KLADNO VOLEJBAL CZ

Ve 20. kole UNIQA extraligy mužů hostil v Karlových Varech domácí celek hráče Kladna. Po velmi dobrém výkonu si domácí připisují tři body do tabulky a drží si průběžné první místo.

VK ČEZ Karlovarsko – Kladno volejbal cz 3:0 (25:12, 25:19, 25:13)

Rozhodčí: Buchar Tomáš, Činátl René, Kindermanová Lenka, Kinderman Milan

Domácí: Lux, Patočka, Indra, Wiese, Wilson, Keemink, libera Pfeffer, Kočka. Střídali: Vašina, Baláž, Houda

Hosté: Zajíček, Křesťan, Hýský, Kyjanica, Palgut, Kraffer, libero Kunc. Střídali: Lohr, J. Mikulenka

Lukáš Ticháček (kapitán VK ČEZ Karlovarsko): „Důležité tři body, rychlé vítězství. Myslím, že Kladno se nám dneska moc nepostavilo. Akorát do dvacátého bodu druhého setu nehrálo vůbec špatně, ale pak do toho zase spadlo. Ve třetím setu jsme mu vůbec nic nedovolili, takže hladké vítězství a gratulace klukům.“

Jiří Novák (trenér VK ČEZ Karlovarsko): „Pro nás super vítězství, kvalitní výkon. Gratulace klukům a teď si mohou užít dva dny volna, protože program byl pro nás smrtící.“

Adam Zajíček (kapitán Kladno volejbal cz): „Gratulujeme soupeři. Poměrně rychlá záležitost vyjma druhého setu, kde jsme alespoň trochu obstáli. Jinak z naší strany veliká bída.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „My jsme byli soupeřem pouze jeden set a to druhý do stavu osmnáct a s tím nelze proti Varům pomýšlet na úspěch. Zasloužené vítězství domácích.“

První set utkání je na svém začátku vyrovnaný. Karlovarsko se dostává do zápasového tempa rychleji a v prvním setu získává mírnou převahu, především díky bloku se dostává do vedení 10:5. Na tento stav reaguje trenér Kladna prvním oddechovým časem. Domácí dobře podávají a následně výborně brání na síti. Za stavu 14:6 pro Karlovarsko přichází druhý oddechový čas Kladna. Karlovarsko pokračuje v dobrém výkonu v prvním setu. Hráči Kladna se zatím v hale v Karlových Varech rozkoukávají, stav je 21:9 pro domácí. První set vyhrávají hráči Karlovarska 25:12 a ujímají se tak vedení v zápase 1:0.

Začátek druhého setu je vyrovnaný. Hráči Kladna se také dostali do zápasového tempa a předvádějí dobrý volejbal. První oddechový čas Karlovarska přichází za stavu 10:8 pro Kladno. Kladno si drží mírný náskok. Domácí hráči nemohou ubránit především výborně útočícího Křesťana. Druhý set je stále vyrovnaný, obě družstva předvádějí dobrý volejbal. Za stavu 18:17 pro Kladno přichází druhý oddechový čas trenéra Nováka. Domácí dvakrát dobře útočí a otáčejí stav druhého setu na 19:18 ve svůj prospěch. Za tohoto stavu přichází první oddechový čas trenéra Fortuníka. Další bod Karlovarska po podání Patočky nutí hostujícího trenéra k dalšímu oddechovému času. Stav je 20:18 pro domácí a druhý set tak spěje do dramatické koncovky. Dvě výborné obrany s následným skvělým útokem přinášejí Karlovarsku další dva body a stav je 22:18. Dvě výborná podání Patrika Indry přinášejí další body domácím a Karlovarsko tak vyhrává druhý set 25:19 a v zápase tak vede 2:0 na sety.

Do třetího setu vstupují lépe domácí hráči. Při podání Indry se dostávají hráči Karlovarska do vedení 5:2 a trenér Fortuník si bere první oddechový čas. Indra přidává další skvělá podání a stav je 7:2 pro domácí. V dresu Kladna přichází na palubovku místo Křesťana Mikulenka. Domácí dále tlačí soupeře podáním a za stavu 10:3 si bere druhý oddechový čas hostující trenér. Skvělá série Wieseho na podání přináší další navýšení náskoku domácích.  Za stavu 13:3 se na hřiště dostává v domácím dresu na postu libera Martin Kočka. Domácí pokračují v dobrém výkonu a na hřiště přichází mladý blokař Radek Baláž. Stav třetího setu je 16:5 pro hráče Karlovarska. Domácí dohrávají třetí set do vítězného konce 25:13 a celé utkání tak vyhrávají 3:0 na sety.

Autor: VK Karlovarsko

AERO ODOLENA VODA – VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE

Ve dvacátém kole přivítalo AERO druhý tým tabulky z Českých Budějovic. Oba týmy posilnění poslední výhrou předváděly kvalitní volejbal. Hosté nakonec byli lepším týmem hlavně v útočné fázi a vyhráli 3:1.

AERO Odolena Voda - VK Jihostroj České Budějovice 1:3 (26:28, 20:25, 25:22, 16:25)

Rozhodčí: Spáčil L., Kubinec J., lajnoví Činátl D., Činátl J.

Domácí: Vanags, Taylor, Démar M., Demar L., Holubec, Hladík, libera Kop, Hadrava. Střídali: Jachnicki, Svoboda, Holčík, Shaker, Horák

Hosté: De Amo, Michálek, Todua, Schouten, Stoilovic, Ondrovič, libero Kryštof. Střídali: Rejlek, Zmrhal

Martin Hladík (kapitán AERO Odolena Voda): „Bohužel to dneska na body nestačilo, ale předvedli jsme myslím dobrý volejbal a dařilo se nám s Budějovicemi držet krok. To je pro nás dobré znamení do budoucna. Hostům gratuluji k výhře.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Tři sety vyrovnané utkání, nás může mrzet koncovka prvního setu, ale Budějovice ukázaly, proč jsou nahoře v tabulce, dělají málo chyb, dobře servírují a brání standartní situace.“

Filip Rejlek (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Byl to pro nás velmi těžký zápas po Karlovarsku, tady se nikdy nehraje dobře. My si ceníme, že jsme udrželi koncentraci, i když tam bylo hodně situací, které koncentraci odváděly, ale jsme vděční za tři body, které nám pomohou ve finálním součtu. Gratuluji klukům, že to zvládli a gratuluji domácím, že byli pro nás rovnocenným soupeřem.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Měli jsme docela problém s domácím plachtícím servisem, proto jsme v určitých fázích zápasu ztráceli body, kdy jsme si nepřihráli a měli jsme problém zase s útokem z hlavního kůlu, protože Vodolka má velmi dobře postavený blok na vysoké balony. Ale dostali jsme se z toho, a když už jsem si myslel, že to dopadne dobře a vyhrajeme 3:0, tak Vodolka zabojovala a dala výborné servisy, my jsme trochu zaváhali. Ve čtvrtém setu jsme byli po celou dobu nad Odolenou Vodou, takže si myslím, že jsme si to zasloužili. V tomto týdnu jsme měli tři těžké zápasy a už jsme toho měli plné zuby.“

Lepší vstup do utkání měli hosté, když se domácí nechali rozhodit výroky sudích, ale zdravě se naštvali a prakticky se na obou stranách ztrátovalo. AERO se drželo svého soupeře, který vedl o jediný bod, a šlo se do koncovky. V té byli vždy blíže k ukončení setu hosté a svůj několikátý setbol využili po chybě domácích v útoku. Českobudějovičtí tak vedli 1:0.

I do druhého setu měli hosté mnohem lepší vstup. Hned zkraje si díky servisu a následné obraně na síti i v poli vytvořili pětibodový náskok, který trpělivou hrou drželi. AERO se několikrát dostalo na dostřel, ale jak rychle náskok stáhlo, tak si hosté náskok zase vzali zpět. I druhý set vyzněl lépe pro hosty, a ti vedli tak již 2:0.

A jak už to bývalo, vstup do setu měli znovu lepší hosté, kteří si vybojovali vedení o čtyři body. V polovině setu se ale stav začal vyrovnávat, a i když Českobudějičtí vedli, tak byli pod tlakem. AERO v konci svého soupeře přehrálo a snížilo na 1:2 na sety ze svého pohledu.

Čtvrtý set začal poprvé trochu vyrovnaně, ale stav se vyrovnával až po klasickém domácím oddechovém čase. Rozhodla prostřední pasáž utkání, kdy hosté navýšili svůj náskok a set se pak i přes snahu domácích hráčů jen dohrál. Hosté z Českých Budějovic vyhráli 3:1 a odvezli si všechny tři body do tabulky UNIQA volejbalové extraligy mužů.

Autor: Tomáš Havlát

VK DUKLA LIBEREC – BLACK VOLLEY BESKYDY

Dukla dnes přivítá soupeře z druhé části tabulky, družstvo Black Volley Beskydy, které je na 8. místě neúplné tabulky UNIQA extraligy mužů. Beskydy včera dohrávaly odložené utkání z 1. kola na Odolce a jednoznačně prohrály 3:0. Ale každé utkání je jiné a řada diváků obou družstev u svých počítačů a televizních obrazovek je jistě zvědavá, jak si jejich družstva dnes povedou. Bohužel utkání se stále hrají bez diváků, ale k jedné pozitivní změně přece jenom došlo. Hlavním rozhodčím budou na čarách pomáhat rozhodčí s „praporky“ Petr Louka a Irena Beerová. Beskydy do Liberce nepřijely utkání jen tak odehrát, ale jejich herní projev byl vynikající, dokonce byli hosté velice blízko tiebreaku, když ve čtvrtém setu vedli 21:23. Koncovku setu Dukla zvládla na výbornou a vydřela nakonec plný počet bodů.

VK Dukla Liberec – Black Volley Beskydy 3:1 (25:19, 25:20, 23:25, 25:23)

Rozhodčí: Emil Velinov, Michaela Hladišová, delegát utkání Jaroslav Švejda

Hráno bez diválů

Domácí: Veselý Jakub, Kovalchuk Volodymyr, Kriško Tomáš, Krajčovič Šimon, Kriško Michal, Shafranovich Alexander, libero Kopáček Václav. Střídali: Srb Jiří, Štokr Jan, Šulista Petr

Hosté: August Matthew, Dolgopolov Dmytro, Mečiar Marek, Čechmánek Michal, Romanutti Bruno, Krysiak Maciej, libero Moník Milan. Střídal: Pospíšil Jan, Prokůpek Tomáš

Jan Štokr (kapitán VK Dukla Liberec): „Po včerejším zápase s Odolenou Vodou ukázaly dnes Beskydy úplně supervýkon. Od třetího setu se chytly na útoku, radovaly se po každém míči. Takže já jsem rád za čtvrtý set, protože zde to bylo bod po bodu a bylo vidět na mančaftu, že chce dnes vyhrát za tři body.

Michal Nekola (trenér VK Dukla Liberec): Dnes to byly vybojované - těžké tři body. Takže já jsem rád, že jsme to zvládli a myslím si, že jsme dnes proti našemu standardu zaostávali hlavně v útoku. Tam nám chyběly body a Beskydy navíc dobře bránily v poli. Jinak na servisu a na bloku tam jsme odvedli to, co jsme měli. Jak říkám, dnes to byly těžké tři body. Jsem velmi rád, že jsme je získali a jedeme dál.“

Michal Čechmánek (kapitán Black Volley Beskydy): Nastoupili jsme dost vlažně. Potom jsme se nějakým způsobem zvedli a dokázali jsme soupeři vzdorovat. Dokonce poslední set byl až infarktový. Myslím si, že to byl pěkný volejbal, gratulace soupeři za zisk tří bodů.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): Bylo to diametrálně odlišné utkání proti včerejšku. Dnes jsme ubránili domácí útočníky na 35 %, možná i míň. Tady patří obrovská poklona klukům, jak to zvládli v obraně. Bohužel chyběly maličkosti, možná nějaká série na servisu nebo úspěšná koncovka čtvrtého setu. Možná jsme byli moc přehecováni, prostě chyběl jeden míč, aby se hrál pátý set. Za mě to bylo dnes vyrovnané utkání a gratuluji Liberci za tři body.“

Lepší vstup do utkání si Dukla nemohla ani přát. Po bloku Šimona Krajčoviče se rychle ujímá vedení 3:0. Hosté signálem středem se přibližují na rozdíl jediného bodu (Michal Čechmánek) a když je Dukla při útoku v síti, je vyrovnáno (6:6). To je ale v prvním setu ze strany hostů vše. Přímý bod z podání (Michal Kriško) dovoluje domácím odskočit o dva body (8:6 - prasátko). Další nevynucená chyba na straně hostů (Romanutti Bruno, přešlap třímetrové lajny při útoku zezadu) a domácí již vedou o tři body. Další bodový náskok na sebe nenechává dlouho čekat, ten přichází při dělovém podání Michala Kriška (17:12 – čisté eso). Získaný náskok si již Dukla pohlídala, a když otírá svou smeč Alexander Shafranovich o blok Beskyd, máme tu první setbol utkání (24:18). Bruno Romanutti je proti konci prvního setu, když tvrdě vytlouká blok Dukly. Potom ale jeho spoluhráč Marek Mečiar míří z podání do obrovského autu a domácí se ujímá vedení 1:0 na sety.

Úvod druhého setu patřil hostům. Dmytro Dolgopolov nedovoluje domácím kvalitně zpracovat jeho podání a Beskydy se ujímají vedení 0:3. Vedení si hosté drží až do podání Michala Kriška. Tomu se dnes opravdu na podání daří (dnes 8x přímý bod) a hosté na jednom postavení rychle svůj náskok ztrácejí a prohrávají 8:5 (4x eso a 1x útok ze zadní zóny). Hosté se ale nevzdávají. Plachtivé podání (Matthew August) nedovoluje domácím kvalitně založit útok a to hosté trestají pestrou hrou na bod (10:12). Na tříbodové vedení hosté zvyšují po další krásné dlouhé mezihře, kterou ukončuje Bruno Romanutti (15:18). Těžko získaný náskok hosté rychle ztrácejí. Nečisté hraní Beskyd a krásně sehraný signál středem (Jakub Veselý) vrací Dukle vedení zpět (19:18). V koncovce hosté kazí na útoku a dovolují domácím snadno získat slibný náskok pro zisk druhé sady (22:18). První setbol druhého setu Dukla získala již za stavu 24:20, hosté vzápětí útočí z pipe jenom do sítě (Marek Mečiar) a domácí již vedou 2:0 na sety.

Třetí set začal velice vyrovnaně, obě družstva se bodově hlídala až do stavu 6:6. Při podání Bruna Romanutti se podařilo hostům odskočit o tři body (1x eso a 2x blok Matthew August). Další přímý bod z podání (Maciej Krysiak) posílá hosty do vedení 7:13. Přesto Dukla zásluhou plachtivého podání Šimona Krajčoviče rychle nepříznivý vývoj sady srovnává (15:15 – 2x eso). Hosté za protesty dostávají žlutou kartu, která je zřejmě vyhecovala k lepšímu výkonu a po zásluze opět začínají mít bodově navrch (15:17; 16:19; 17:21 - Dmytro Dolgopolov šikovně zalil). Dukla zásluhou střídání dokázala vyrovnat na 21:21 (Jan Štokr 2x eso). Přesto hosté po přímém bodě z podání získávají první svůj setbol (22:24 - Matthew August). Michal Kriško první setbol odvrací, když vytlouká blok Beskyd, ale potom Dukla útočí z pipe jenom do sítě a hosté snižují na 2:1 na sety.

Ve čtvrtém setu se opět obě družstva bodově hlídala a k vidění byl velmi pěkný volejbal (9:9). Až útok do zámezí ze zadní zóny (11:9 - Maciej Krysiak) a přímý bod z podání (14:11 – Petr Šulista) dovoluje Dukle svému soupeři bodově odskočit. Nepatrný náskok si domácí bezchybnou hrou udržují až do koncovky setu (19:16). V koncovce se ale hosté vyznamenávají blokem a je vyrovnáno (20:20 – blok Matthew August). Další dobře postavený blok Beskyd a hosté jsou ve vedení (21:22 - Maciej Krysiak). Po další krásné dlouhé mezihře se vyznamenává tvrdou smečí ze zadní zóny po lajně Bruno Romanutti a hosté jsou pouhé dva body od tiebreaku (21:23). Velmi blízko byly Beskydy zisku setbolu, ale Matthew August při tvrdé smeči signálem středem málem utrhl sít a je vyrovnáno (23:23). Následuje další velmi pěkná rozehra, kde na konci je dobře sehraný signál středem (Šimon Krajčovič) a bod pro Duklu, který znamená první mečbol utkání. Hned první mečbol Dukla proměňuje. Jan štokr si blokem pohlídal Macieje Krysiaka a je konec velmi pěkného utkání, kde Dukla vítězí 3:1 na sety.