22.1.2022

Žádné překvapení se v sobotních zápase UNIQA extraligy mužů nekonalo

Sobotní zápasy 16. kola UNIQA volejbalové extraligy mužů 2021/22 dopadly podle papírových předpokladů. České Budějovice přehrály Příbram a minimálně do pondělní dohrávky Karlovarska s Ústím nad Labem se vrátily do čela extraligové tabulky. Kladenští Orli díky výhře na Ostravou poskočili na třetí příčku, Odolena Voda si bez problému poradila se Zlínem a volejbalisté Brna nakonec přehrály Beskydy. Jediným týmem, který nevyužil výhodu domácí palubovky byl Liberec, který nestačil na pražské Lvy.

KLADNO VOLEJBAL CZ – VK OSTRAVA

Kladenským volejbalistům napodruhé vyšel útok na třetí místo. Díky domácímu vítězství nad Ostravou 3:1 v 16. kole UNIQA extraligy přeskočili Příbram. Svěřenci Milana Fortuníka přitom vždy špatně vstupovali do jednotlivých sad, až do závěrečného dějství, kdy hosty doslova smetli z palubovky

Kladno volejbal cz – VK Ostrava 3:1 (28:26, 25:16, 22:25, 25:11)

Rozhodčí: Krtička, Hladišová

Počet diváků: 509

Domácí: van Solkema, Seppänen, Špulák, Platačs, Kraffer, Kyjanica, libero Kunc. Střídali: Fortuník, Lohr, Vostárek

Hosté: Polynski, Jambor, Jarosinski, Kotas, Dvořák, Fořt, libero Sobczak. Střídali: R. Závodský, Vancl, Mazoch, Bauman, Vašíček, A. Závodský

Jiří Kraffer (kapitán Kladno volejbal cz): „Důležité vítězství a tři body. Po nevydařeném zápasech v Beskydech jsme je potřebovali. Pro nás dobré vykročení. Musíme se zkoncentrovat a připravit na Budějovice, protože to bude těžký zápas, ale budeme chtít v něm uspět.“

Milan Fortuník (trenér Kladno volejbal cz): „Jsem moc spokojený se třemi body, ale ne s předvedenou hrou. Hrozně jsme se v utkání trápili, a proto je vítězství proti dobře hrajícímu soupeři cenné.“

Tomáš Jambor(kapitán VK Ostrava): „Jsem smutný, protože Kladno bylo jedlé, což jsme nepotvrdili i za vedení v prvním setu. Ještě víc mě mrzí náš odchod ze zápasu po vyhraném třetí dějství, to mě mrzí.“

Richard Vlkolinský (trenér VK Ostrava): „Gratuluji domácím k výhře. Myslím, že klíče k zápasu bylo nezvládnutí prvního setu, které nastartovalo domácí. Celý jsme ho vedli a trestuhodně jsme ho promrhali. V tomto směru se nesl i další set, třetí jsme díky bojovnosti získali a čtvrtý byl exhibicí. Za mě zklamání.“

Hosté vstoupili do utkání lépe, Dvořák je díky třem útokům dostal do vedení. Špulák sice stihl ještě vyrovnat esem, Ostravští ale i tak měli navrch zkraje zápasu a jejich vedení se vyšplhalo až na rozdíl šesti bodů. V tu chvíli Orli zatlačili na podání a rázem si pomohli třemi přímými body. Svěřenci trenéra Vlkolinského drželi těsný náskok až do koncovky setu, kdy se Platačs a Kraffer přesnými skládkami postarali o vyrovnání. Dvořák ještě vybojoval pro svůj tým setbol, vzápětí ale zkazil servis a tečku za prvním dějství udělaly bloky van Solkemy a Kyjanici.

I druhá sada začala lépe pro Ostravu, která hned utekla Kladnu o tři body. Domácím se podařilo smazat manko až při podání kapitána Kraffera. Orli pak převzali vývoj setu do svých rukou a začali vládnout nad sítí. Platačs se Seppänenem vytvořili domácím luxusní vedení, které vzápětí podpořil třemi esy van Solkema a na bloku střídající Lohr.

Třetí set měl velice podobný průběh jako dva předchozí. Ostrava si rychle vytvořila slibný náskok především díky Dvořákovi s Polynskimu, který ale s postupem času začala ztrácet. Kladno se díky přesným útokům vracelo zpět do hry, až se nakonec dostalo do vedení. Hosté se však vzchopili a tentokrát koncovka patřila jim.

Místo aby Ostravu zisk třetí sady polil živou vodou, tak se čtvrtý set proměnil v jejich noční můru. Než se nadáli, tak prohrávali o hrozivých čtrnáct bodů. Kladnu vycházely útoky Platačse s Krafferem a domácí úřadovali i na síti. Špulák podpořil jejich výkon dalšími třemi esy a poté se přidal k úspěšným skládkám. Orli nakonec vyhráli závěrečné dějství rozdílem třídy.

Autor: Ondřej Jícha

AERO ODOLENA VODA – VSC FATRA ZLÍN

Domácí AERO přivítalo moravského soupeře ze Zlína, který má v tabulce dva body, které získal právě proti AERU. Domácí hráči měli celé utkání tlak na servisu a hosté celkem dost chybovali. AERO zaslouženě vyhrálo 3:0 a připsalo si tři veledůležité body do tabulky.

AERO Odolena Voda – VCS Fatra Zlín 3:0 (25:16, 25:21, 25:13)

Rozhodčí: Kvarda P., Marchner R., lajnoví Gill M., Koumarová O.

Počet diváků: 436

Domácí: Svoboda, Horák, Hladík, Shchadilov, Carmody, Démar, libero Hadrava. Střídali: Chevalier, Chancy, Jachnicki, Saada

Hosté: Čechmánek, Šulc, Čeketa, Varous, Adamec, Toman, libero Vodička. Střídali: Lamri, Kozák

Matyáš Démar (kapitán AERO Odolena Voda): „Dneska jsme potřebovali po černé sérii vyhrát. Byli jsme hladoví po vítězství, a to jsme i předvedli, skvělý kolektivní výkon. Děkuji divákům za krásnou kulisu.“

Martin Kop (trenér AERO Odolena Voda): „Splnili jsme, co jsme si řekli před zápasem, to znamená tlak na servisu a obrana standartních situací nám fungovala dobře, což byl klíč ke třem bodům, které jsme nutně potřebovali. Musíme tvrdě dál pracovat, čeká nás nelehký zápas v Beskydech.“

Radim Šulc (kapitán VSC Fatra Zlín): „Myslím si, že AERO dnes zaslouženě vyhrálo, přeservírovalo nás, v tom je náš hlavní problém. Bylo vidět, že si doma věřili, hnali je fanoušci a gratuluji jim.“

Přemysl Obdržálek (trenér VSC Fatra Zlín): „Domácí byli lepší na podání, ale já musím pochválit kluky, výsledek je krutý vůči našemu výkonu. Kluci bojovali, ale Vodolka nás tlačila servisem, a to rozhodlo. My jsme i na nahrávce nehráli nic moc, ale bojovali jsme.“

V prvním setu se začalo na obou stranách velmi vyrovnaně, oba týmy dobře ztrátovaly a rozdíl ve skóre byl jen minimální ve prospěch domácích. V polovině setu hostující tým začal chybovat v útočné fázi a rozdíl ve skóre se navyšoval. Bylo tomu tam i v konci setu, kdy domácí kralovali v obraně na síti. AERO vedlo 1:0.

Do druhého setu mělo AERO mnohem lepší vstup, a to hlavně díky uhraným bodovým situacím. Přes polovinu setu se domácí hráči znovu velmi rychle prohnali a rozdíl ve skóre byl až sedmibodový. Zlín v konci setu trochu zazlobil a sympaticky stahoval náskok domácích, ale na domácí to již nestačilo, ti odskočili už na rozdíl dvou setů.

I vstup do třetího setu byl v režii domácích hráčů. Ty si velmi rychle vybojovali rozhodující náskok a mašírovali za třemi body. Nakonec se rozdíl v setu zastavil na dvanácti bodech. Hosté hodně chybovali na útoku, domácí kralovali v obraně na síti i v poli. AERO tak vyhrálo 3:0 a po několika porážkách znovu okusilo pocit vítězství.

Děkujeme všem divákům za skvělou podporu!

Autor: Tomáš Havlát

VK JIHOSTROJ ČESKÉ BUDĚJOVICE – VK EURO SITEX PŘÍBRAM

České Budějovice si v derby poradily s Příbramí překvapivě lehce. Svěřenci Reného Dvořáka ovládli první dva sety a nakonec vybojovali i koncovku třetí sady. Jihočeši tak porazili třetí Příbram jednoznačně 3:0 a připsali si důležité body v honbě o první místo v extralize. Příbramští se po vítězství Kladna propadli na čtvrté místo tabulky.

VK Jihostroj České Budějovice – VK Euro Sitex Příbram 3:0 (25:21, 25:17, 25:23)

Rozhodčí: Grabovský Z., Možnár M.

Počet diváků: 900

Domácí: Schouten, Licek, Polák, de Amo, Stoilovič, Sedláček, libero Kryštof. Střídali: Kriško, Piskáček, Michálek

Hosté: Böhm, Šábrt, Johansen, Madaloz, Trojanowicz, Dolgopolov, libero Verasio. Střídali: J. Ureš, F. Ureš, Rosenbaum, Hulpach, Gomes

Radek Mach (kapitán VK Jihostroj České Budějovice): „Hodně důležité tři body. Výsledek je perfektní a doufám, že si výkon přeneseme do středečního pohárového zápasu v Praze.“

René Dvořák (trenér VK Jihostroj České Budějovice): „Zápas pro nás byl jednodušší než jsem čekal. My jsme v prvních dvou setech zatlačili servisem, hráli jsme dobře v obraně a celkově jsme plnili, co jsme měli. Ve třetím setu jsme si lehce zalaškovali, ale zvládli jsme to.“

Martin Böhm (kapitán VK Euro Sitex Příbram): „Nepodali jsme dobrý výkon. Jihostroj nás přehrál asi ve všech činnostech. Mají výbornou mezihru a my jsme si s tím neuměli poradit. V posledním setu jsme zabrali a byli jsme aspoň trochu vyrovnaných soupeřem, ale jinak nás Jihostroj přehrál.“

Martin Demar (trenér VK Euro Sitex Příbram): „Škoda, že jsme nevyhráli ve třetím setu. Ale celý zápas jsme tahali za kratší konec. Nedokázali jsme se dostat do správného tempa. První dva sety to byl z naší strany matný výkon. Pozitivní bylo, že jsme bojovali až do konce. Blahopřeji soupeři, hrál takticky dobře.“

Souboj druhého se třetím týmem tabulky odstartovali lépe domácí, které jako vždy poháněli skvělí fanoušci. Jihostroj nasadil do zápasu mladou dvojici reprezentačních blokařů Polák–Sedláček, kterým se dařilo. Českobudějovičtí si i díky několika povedeným blokům vybudovali v prvním setu pěkný náskok 16:9. Příbrami se nedařil servis, čímž pozici Jihostroji usnadňovala. Trenér Dvořák mohl být v prvním setu spokojen s přihrávkou svého týmu, v níž vynikali Kryštof, Stoilovič a Michálek. Českobudějovičtí však mysleli, že už mají vyhráno a Příbram v koncovce stahovala skóre. Domácí si však nakonec pohlídali vítězství – 25:21.

Začátek druhé části byl vyrovnaný. Příbram se zvedla a dařilo se univerzálovi Johansenovi. Za stavu 5:5 začal Jihostroj odskakovat, když byl na podání Stoilovič. Domácí se dostali do náskoku 12:8 díky několika šikovným úderům Licka, který byl ve formě. Českobudějovickým se dařilo a vypracovali si opět více než slibný náskok 17:11. Domácí kouč dostal v závěru setu žlutou kartu, ale na koncovku setu to nemělo vliv. České Budějovice tentokrát drama nedopustily a vyhrály druhý set 25:17.

Také třetí set byl zprvu vyrovnaný. Hosté byli za stavu 8:7 ve vedení, následně se pokračovalo vyrovnaném skóre. Několikrát dobře kombinoval de Amo s Polákem a domácí rázem vedli 18:15. Jenže to stále nebyl dostatečný náskok pro Jihostroj. Příbram srovnala krok a bojovala o prodloužení zápasu. Koncovka byla tentokrát o něco dramatičtější, důležitý bod však zaznamenal Licek, který zblokoval soupeřovu smeč a poslal Jihostroj do vedení 24:22. Následně Kocoury už nic nezachránilo a Českobudějovičtí si připsali před svými fanoušky jednoznačné vítězství 3:0.

Autor: Matěj Mayer

VOLEJBAL BRNO – BLACK VOLLEY BESKYDY

Brněnští volejbalisté si po vynucené covidové pauze připsali další tři body do tabulky proti dobře rozehraným Beskydům.

Volejbal Brno – Black Volley Beskydy 3:1 (21:25, 25:23, 25:18, 25:23)

Rozhodčí: Kovář, Peloušek

Počet diváků: 309

Domácí: Hrazdira, Klajmon, Drahoňovský, Zmrhal, Janečka, Truong, libero Kop. Střídali: Fitz, Loktionov, Špelda

Hosté: Mišek, Benda, McLain, Perry, Koloušek, Muroň, libero Jelen. Střídali: Kristián, Provazník, Motyčka

Michal Hrazdira (kapitán Volejbal Brno): „Beskydy začaly agresivně, byly posílené vítězstvím nad Kladnem, pokračovaly v dobré hře a my jsme trošku ze začátku hledali sestavu. Potom jsme naštěstí převzali kontrolu nad utkáním a dík agresivnímu servisu jsme pak relativně hlídali výsledek zápasu. V koncovce čtvrtého setu se k nám přiklonilo trošku štěstí.“

Ondřej Marek (trenér Volejbal Brno): „Z naší strany špatný vstup do utkání, asi se na nás trošku podepsala covidová pauza, kvůli které jsme minulý víkend nehráli. Potom jsme se postupně zvedali, ale výkon z naší strany nebyl ideální. Musíme na některých věcích zapracovat v tréninku a určitě máme na čem pracovat.“

Jakub Motyčka (kapitán Black Volley Beskydy): „Začátek zápasu se nám velice povedl, akorát po prvním vyhraném setu se do toho Brno začalo více dostávat. Řekl bych, že jsme to potom moc neustáli. Škoda koncovky čtvrtého setu, protože jsme mohli jít určitě do tiebreaku.“

Jakub Salon (trenér Black Volley Beskydy): „Škoda, že jsme nedotáhli druhý set, který jsme měli dobře rozehraný. Domácí potom zlepšili servis a my jsme neměli dobře přihráno. Toto byl rozhodující faktor naší dnešní domácí porážky.“

Utkání bylo od začátku vyrovnané, soupeři si poctivě ztrátovali podání. Oba celky se docela často opíraly o své univerzály. Hostující tým se postupnými krůčky vzdaloval domácím Brňákům. Trpělivou hrou v obraně i na útoku, i přes vyrovnaný začátek, v podstatě nepustili Brňáky celý set do vedení a dokráčeli tak k vítězství v prvním setu (21:25).

Do druhého setu vstoupil lépe tým Beskyd, který se po dobrém výkonu z prvního setu ujal brzkého vedení (4:8). Domácí volejbalisté nepředváděli hru ze začátku roku, kdy si dokázali poradit se silným celkem Prahy. Hledali se na útoku a měli problémy s dobře připravenou obranou Beskyd nad sítí a v poli. Trenér Ondřej Marek si za stavu 9:12 přivolal své svěřence na poradu při oddechovém času. Na chvíli se Brno přiblížilo ve skóre na rozdíl jednoho bodu. Beskydským se povedlo najít rychlou odpověď a tříbodové vedení si vzali opět zpět a donutili domácí lavičku k vybrání druhého oddechového času (13:16). První oddech v zápase si vybrala i lavička hostů, když jejich soupeř srovnal stav setu na 17:17. Ve vyrovnané koncovce udělalo zkušenější Brno méně chyb a vyrovnalo stav utkání na 1:1 na sety.

Po vyhrané koncovce druhého setu byli ze začátku třetí sady na koni domácí volejbalisté. Ujali se brzkého vedení 8:4 a na to reagovala lavička hostů oddechovým časem. Brněnští v tomto setu drželi Beskydy zkrátka. Zlepšili všechny herní činnosti, jejich soupeř nedokázal udržet dobrou hru z předchozích dvou setů. Domácí volejbalisté tvořili minimum chyb a to jim stačilo k hladkému vítězství ve třetím dějství.

Brno i ve čtvrtém setu neupustilo z nátlaku na hostující Beskydy a opět se ujali brzkého vedení (7:4). Brněnští v závěru druhé sady zlepšili souhru s nahrávačem a od této chvíle fungovala výborně. Domácí nahrávač Truong vedl svůj tým, jeho přesnou distribucí, k jasnému vítězství ve čtvrtém setu i celém zápasu. Beskydským už se nedařilo tolik za koncovou čárou a co přešlo přes síť, s tím si domácí přihrávači dokázali slušně poradit. Hostují hráči nakonec dokázali zdramatizovat a málem i otočit vývoj utkání. Nakonec zapracovala psychika a dobře pošetřený oddechový čas Brňáků, po kterém Beskydští pokazili podání a následně zápas zakončil stylově přímým bodem z podání Jakub Klajmon.

Autor: Pavel Koukal

VK DUKLA LIBEREC – VK LVI PRAHA

V prvním letošním utkání na domácí palubovce získala Dukla bod za prohru 2:3 s Příbramí, ve druhém pohárovém střetnutí dokázala prolomit dlouhou kolonu proher a přehrát AERO 3:1 a přes zlatý set postoupit do semifinále ČP. Zda domácí volejbalisté dokáží navázat na bojovný výkon z poháru a zvítězit nad kavalérií devíti cizinců v dresu Lvů Praha, se přišlo do liberecké sportovní haly i přes nepřízeň počasí podívat velké množství diváků. Pražané v lednu citelně posílili o Tomáše Kriška ze Slovenska (loni hrál za Duklu a 2x s Duklou získal titul – 2015 a 2016, společně s kapitánem Lvů Jakubem Janouchem) a Holanďana Kay van Dijka, který měří 215 cm a při útoku smečuje míč ve výšce 365 cm. V prvním setu hrála Dukla velmi dobře a dokonce vedla o šest bodů, ale v koncovce úplně propadla a set přenechala hostům. V druhém setu hosté hráli velmi zodpovědně a bez chyb a odměnou jim byl zisk této sady. Třetí set si již hosté pohlídali a zaslouženě zvítězili bez ztráty jediného setu.

VK Dukla Liberec – VK Lvi Praha 0:3 (21:25, 20:25, 20:25)

Rozhodčí: Dušan Rychlík, René Činátl

Počet diváků: 480

Domácí: Lukas Demar, Libor Leikep, Filip Křesťan, Marcel Lux, Jakub Veselý, Luboš Bartůněk, libera Václav Kopáček, Jan Pavlíček. Střídali: Jan Pražák, Diáz Goméz Nivaldo Nadhir, Lubomír Staněk, Milutin Pavićević, Volodymyr Kovalchuk, David Janků

Hosté: Jakub Janouch, Tomáš Kriško, Valerii Todua, Matej Mihajlović, Luke Smith, Aleksandar Nedeljković, libera Milan Moník, Matyáš Ježek. Střídali: Ivan Pliasetskyi, Jiří Toman

Jakub Veselý (kapitán VK Dukla Liberec): „Dnes velké zklamání. Myslel jsem, že využijeme domácího prostředí a okrademe Prahu o body. Bohužel se nepodařilo. První set jsme začali velice dobře. Potom naši bývalí hráči Tomáš Kriško a Jakub Janouch nám uškodili svým kvalitním podáním a velmi rychle nás Lvi dotáhli. Koncovku prvního setu jsme nezvládli a od toho se vše dnes odvíjelo. Stále hledáme základní šestku, která po návratu zraněných hráčů není dokonale vykrystalizována. Navíc mě dnes chyběly emoce od hráčů a větší bojovnost.“

Petr Brom (trenér VK Dukla Liberec): „Pro nás to je tak ukrutná prohra. My jsme začali dnešní utkání přesně tak, jak jsme chtěli agresivně, ale bohužel potom se nám začalo všechno sypat. Chtěli jsme celé utkání podávat na riziko, ale podání jsme potom začali kazit až moc. Navíc jsme se zase špatně prosazovali na útoku. Věděli jsme, že jsou to dlouzí hráči, kteří dobře brání, ale potom nám vše padalo až jsme začali dělat triviální chyby.“

Jakub Janouch (kapitán VK Lvi Praha): „Jednoduše řečeno, dnes to bylo velmi cenné vítězství. Dokázali jsme přesně, co jsme zde chtěli hrát a ty úspěšné volejbalové věci přišly s tím, takže si strašně ceníme vítězství 3:0.“

Tomáš Pomr (trenér VK Lvi Praha): „Za vítězství jsme moc rádi, protože jsme nyní měli tři porážky v řadě. Dnešní body do tabulky jsme potřebovali jako sůl a jsou pro nás moc důležité. Dnes to pro nás bylo těžké, protože se hrálo na Dukle, která má velmi nabitý mančaft a ty body potřebuje také jako sůl (smích). Hrálo se u nich, uspěli zde ve čtvrtfinále ČP s Odolkou. Věděli jsem, že na Duklu nejedeme hrát jednoduchý zápas, ale dnes musím kluky hodně pochválit. Předvedli velkou bojovnost, herní kvalitu a zodpovědnost. Dokonce jsme splnili do puntíku i některé věci, které jsme si řekli před utkáním. Vše fungovalo, tak jak jsme si přáli a za to jsem velmi rád.“

Dnešní úvod utkání patří domácím hráčům, nedůrazný útok Lvů trestá Filip Křesťan, a když Luke Smith smečuje do autu, Dukla se ujímá vedení 4:1. Další plusový bod přidává Lukas Demar a trenér Lvů Tomáš Pomr zastavuje hru oddechovým časem (7:3). Po time si vychutnává na síti Luboš Bartůněk Aleksandara Nedeljkoviče a Dukla již vede 8:3. Při podání Luboše Bartůňka se na bloku vyznamenal Libor Leikep a domácí již vedou o šest bodů (10:4). Až Jakub Janouch technickým úderem snižuje náskok Dukly (10:6), ale přímý bod z podání vrací šestibodové vedení Dukle (12:6 – podání Lukas Demar). V následujícím postavení útok Dukly končí v síti, nepříjemné podání Jakuba Janoucha hned z první trestá Valerii Todua a máme tu odpočinek i na straně domácího týmu (12:9). Po odpočinku se na síti vyznamenává Tomáš Kriško a velmi slušný náskok domácích se rychle vypařil (12:10). Dvě čistá esa Tomáše Kriška, který tuto halu velmi dobře zná a je vyrovnáno (13:13).  Po bloku Marcela Luxe Dukla odskakuje do vedení o dva body (15:13). Po kvalitním bloku přidává Marcel Lux přímý bod z podání a Praha žádá oddechový čas (17:14). Praha po menším nedorozumění domácích hráčů v poli se opět rychle na Duklu dotahuje (17:16 – srážka dvou hráčů při nahrávce). Za stavu 20:20 je po úspěšném bloku Lvů vyrovnáno (Valerii Todua). Po další parádě Tomáše Kriška na podání domácí trenér Petr Brom svolává hráče k druhé poradě (21:22 – eso). Po time útok Dukly končí na trojbloku, a když Tomáš Kriško přidává další čisté eso, Lvi mají setbol (21:24). Hned první setbol proměňuje z vedlejšího kůlu Matej Mihajlovič a hosté po velmi špatném začátku celkem snadno získávají první sadu.

Hned první míč druhé sady nenechává v klidu domácí lavičku. Hlavní rozhodčí, ani čárová neviděli velkou teč při příjmu podání, naštěstí druhý rozhodčí teč viděl a míč konečně putuje zpět podávajícímu Lukasi Demarovi (1:0). Přesto se hosté rychle dostávají do vedení, když se na síti vyznamenává Tomáš Kriško a Valerii Todua (1:3). Po dalším sporném míči se nám hra vytrácí, hosté začínají zvyšovat svůj náskok, domácí žádají time a střídají na postu diagonálního hráče a nahrávače (3:7). A právě příchozí Milutin Pavićević blokem začíná snižovat náskok Lvů (5:7). Po přímém bodě z podání Dukla ztrácí jediný bod (7:8 – eso Jan Pražák). Aleksander Nedeljković tvrdým zakončením zvyšuje pro hosty (7:10), ale další útok Lvů končí mimo hrací plochu a Dukla je opět na dostřel (11:12). Při podání Valerii Toduy se hosté nadechují k bodovému nástupu, který rychle zastavuje oddechovým časem Petr Brom (12:16). Po odpočinku hosté kazí na útoku a domácí se rychle svému soku přibližují (15:16 - 2x chyba na útoku, přesná smeč Matyas Demar, time Praha). Po time se na podání prosazuje Matej Mihajlović a hosté odskakují o tři body (15:18). Po bloku hostů je pro domácí ještě hůř, Praha již vede v samotné koncovce o čtyři body (16:20 – blok Aleksandar Nedeljković). Koncovku setu si již hosté pohlídali a za stavu 19:24 se radují z prvního setbolu druhé sady. Marcel Lux z hlavního kůlu odvrací konec setu, ale potom Dukla kazí své podání a hosté již vedou 0:2 na sety.

Po vyrovnaném začátku další sady se po tvrdém zakončení středem sítě do vedení dostává Praha (4:6 - Aleksandar Nedeljković). Po útoku Dukly do trojbloku již domácí trenér žádá odpočinek (5:8). Tříbodové vedení si hosté udržují až do jedné z mála chyb na útoku, jinak dnes vynikajícího Tomáše Kriška (12:13 – aut, time Praha). A další chyba hostů na útoku již znamená vyrovnání (17:17 – smeč Matej Mihajlović). Bohužel pro Duklu vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Blokem hosté odskakují o dva body a máme tu další oddechový čas domácích (17:19 – blok Aleksandar Nedeljković). Po time přidává Aleksandar Nedeljković další bod blokem a s domácími to vypadá velmi zle (17:20). Až mladíček v dresu Dukly parádním blokem přibližuje domácí na jediný bod (19:20 – blok Lubomír Staněk). Krásně sehraným signálem středem se Praha vrací do vedení o tři body (19:22 – smeč Aleksandar Nedeljković). Toto vedení již Praha udržela do prvního mečbolu, který blokem získává Kuba Janouch. Hned první ze zadní zóny proměňuje Luke Smith a je konec utkání, hosté vítězí bez ztráty setu a do Prahy se vrací s plným počtem bodů.